Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!! - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 241 to 255 of 284
  1. #241
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    δεν ειναι ασπρο-μαυρο

    ομορφος-ασχημος

    ψηλος-κοντος

    υπαρχουν κ ενδιαμεσα....

    κ ο καθενας μας βεβαια μπορει να εχει διαφορετικη αποψη απο καποιον αλλο για το τί ειναι ομορφο. Η διαφορετικη αποψη εχει κατι το κακο?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #242
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Αυτο που δεν αντεχεις ειναι να μη σε πουν ασχημη.Γιατι δεν το αντεχεις?

  3. #243
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    γιατι ειμαι μια χαρα ομορφη οταν ειμαι ηρεμη .Δεν εχω κατι ασχημο.Εκει κολλαω .Σκεφτομαι που το βλεπει ο ηλιθιος-α ?Γιαυτο αν μου το πει κανεις θα του ζητησω εξηγησεις αν οχι τωρα πιο μετα που θα μπορω να το αντεξω.

  4. #244
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Μηπως να πηγαινες προς τα πισω, ετσι ωστε να ανακαλυψεις πως γεννηθηκε ολο αυτο???

  5. #245
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Καλημερα.Νομιζω οτι την απαντηση την εδωσες μονη σου Αφρουλα.Εισαι πολυ ομορφη οταν εισαι ηρεμη.Οταν δεν εισαι ηρεμη?Τι πιστευεις για τον εαυτο σου?
    Ο Krino εχει δικιο.Μια βολτα προς τα πισω θα σεκανε να εβλεπες πολλα.

  6. #246
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    afrula μια φωτο θα μας σωσει....να στο επιβεβαιωσουμε ολοι...θα νιωσεις καλα σιγουρα..!!!.εγω ενα ξερω...οτι οσο ωραια κι αν εισαι κι εσυ κι εγω και οποιοσδηποτε αλλοσ σιγουρα υπαρσχουν και ωραιοτεροι μας....οποτε αμα ασχοληθουμε με το θεμα θα τρελαθουμε...για να νιωσεις καλυτερα σκεψου τη τυχερη που εισαι που δεν εισαι κακασχημη..κοιτα ποσοι ανθρωποι ειναι ασχημοι κι ομως ειναι χαρουμενοι...αυτοι επρεπε να αυτοκτονησουν τοτε...σχεση εχεις?τι λεει το αγορι σου?γενικα εχεις κατακτησεις???

  7. #247
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by krino
    Μηπως να πηγαινες προς τα πισω, ετσι ωστε να ανακαλυψεις πως γεννηθηκε ολο αυτο???

    επανερχομαι γιατι αρχιζω και πιστευω οτι εκει ειναι η ριζα του ολου προβληματος σου.


    Δεν ξερω τι εγινε στο παρελθον σου και αποκτησες ολο αυτο το πακετο, αλλα αν θες να το λυσεις ψαξε το ενδελεχως με καποιον ειδικο.
    Και μιλαω να ψαξεις το χθες και οχι κατι αλλο.
    Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα αμα θες πραγματικα να λυσεις το προβλημα αυτο πρεπει να κανεις.

    Τωρα αν δεν θες.... τι να πω, κατσε ετσι.

  8. #248
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by afrula
    Γιαυτο αν μου το πει κανεις θα του ζητησω εξηγησεις αν οχι τωρα πιο μετα που θα μπορω να το αντεξω.
    Nαι,θα του ζητησεις εξηγησεις αλλα παλι δεν απαντησες:Τι ειναι αυτο που δεν αντεχεις?Τι νιωθεις εσυ οταν βλεπεις εναν ανθρωπο που θεωρεις ασχημο?

  9. #249
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τιποτα .Το θεμα ειναι γιατι να με πει αφου δεν ειμαι.Εγω ξερω υπαρχουν ανθρωποι ομορφοι και ανθρωποι κανονικοι δεν βλεπω καποιον ασχημο απλο ειναι .Αν τα κιλα,τα σπυρακια,καποιο χαρακτηριστικο ειναι δυσαναλογο τι σημαινει αυτο οτι ειναι ασχημος?Μου φαινεται μονο οι κακοι και ζηλοφθονες και αυτοι που τα βλεπουν ολα ασχημα το χουν αυτο .Αυτους λυπαμαι αλλα αν ποτε το ακουσω και μου το πουν ας ειναι και τωρα θα τον βαλω κατω να δω που το βλεπει και θα τον κανω ρεζιλι !!!το εννοω!!

  10. #250
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Ναι αφρουλα μου αλλα απ\'τη στιγμη που οριζεις καποιον ομορφο με τον ιδιο ορισμο κ αντιθετα χαρακτηριστικα θα ειναι ασχημος για σενα.Τι σημαινει ομορφος?Κ σημασια εχει τι σημαινει για τον αλλο ασχημος.Ο καθενας οπως θελει το οριζει.Δλδ εσυ μπορει να λες οτι ενας ανθρωπος δεν ειναι ομορφος αλλα κανονικος οπως λες κ ο αλλος να το ονομαζει ασχημος.Θα σε βοηθησει πιστευω να ξεκαθαρισεις τι σημαινει ομορφος,κανονικος οπως λες,ασχημος.Αν θες γραψτο κιολας να το συζητησουμε.

  11. #251
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by afrula

    το εννοω!!

    μπορεις να απαριθμήσεις ποσες φορες σου ειπαν οτι εισαι ασχημη??
    Ασε το γιατι να στο πουν, ρωταω ποσες φορες στο εχουν πει.

    3?? 5??
    ποσες?

  12. #252
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια ακολουθησα τη συμβουλη σας αλλα δεν μου κανε καλο να ανατρεξω στο παρελθον.Λοιπον τα τελευταια 5 χρονια μια φορα το εχω ακουσει με τη φραση ,ειναι μπαζο, απο ενα βλαμμενο εφηβακι.Το θεμα ειναι οτι ολα ξεκινουν απο τα εφηβικα μου χρονια τα ποιοα δεν υπηρχαν για μενα.Τοτε το ακουσα 5 με 6 φορες.Αλλα τοτε ειχα μεγαλο προβλημα δεν ηξερα πως να βαφτω γιατι ειχα παει να κανω λειζερ για τις φακιδες και με εκαψαν οι ηλιθιοι και εβαζα οποιο μεικ απ εβρισκα μπροστα μου για να κρυψω τις ευρυαγγειες μετα ομως θα μου εμεινε συνηθεια και ουτε στο περιπτερο δε πηγαινα χωρις μεικ απ.Περασα σχολικα χρονια τραυματικα!!!!Σηκωνομουν 7 το πρωι για να βαφτω αλλα δεν ηξερα τι εβαζα δεν ηξερα τι καλλυντικα ειχα οτι μου εδιναν.Και το θεμα ειναι οτι δερμα σαν το δικο μου δεν εχω ξαναδει.Λεπτο ,ξηρο ,παρα πολυ ευαισθητο ,κοκκινιζω και εβαζα τις βλακειες τα χημικα με αποτελεσμα να γεμιζω σπυρακια .
    Δε μου κανε καλο που τα σκεφτηκα γιατι τωρα δε μπορω να ξεκολλησω!!!!!!!!!!Το αλλο θεμα ειναι με τη μυτη μου.Παλια ακουγα απο ολους εχεις μεγαλη μυτη να κανεις πλαστικη.Μετα οταν παχυνα κανενας δε μου το ελεγε.Το θεμα ειναι οτι ημουν ψιλη 1.70 και ζυγιζα 53 κιλα.Και κανονικη με μια μικρη ατελεια που ειναι η μυτη μου μετα δε φαινεται μεγαλη????Οταν ειχα παρει 15 κιλα απο τα φαρμακα δε το χα ακουσει ποτε .Δηλαδη ημουν 65 κιλα με 1.74 υψος.Τοτε μια φορα το χα ακουσει απο εναν βλακα στο δρομο και μετα ειχα παει σε ενα spa για μακιγιαζ και μου χε πει εσυ που εχεις μεγαλη μυτη.Που μαλλον η γυναικα εννοουσε δεν εχω μικρη η ανυπαρκτη αλλα κανονικη βεβαια για γυναικα που πρεπει δε ξερω για ποιους να ειναι μικρουλα δεν ειναι ειναι κανονικη με μια ατελεια σαν να κοιταει δηλαδη προς τα κατω.Και οταν ειχα παει σε εναν υπευθυνο για μοντελο επαγγελματιας μου ειπε να φτιαξω τη μυτη μου κατα τα αλλα ειμαι ομορφη.Ειχα παει στα καλλιστεια και με βρηκε εκει.Τωρα που εχω σκαλωσει????Επειδη απο 77 εφτασα 67 φοβαμαι μη μου πει κανεις για τη μυτη.Επειδη οταν αδυνατιζεις μια ατελεια στη μυτη φαινεται χιλιες φορες πιο πολυ μπαινουν τα μαγουλα χανεις το λιπος και απο το προσωπο και .....Εχω δικιο η λεω βλακειες?Αδυνατισα αλλα με τη καινουργια αγωγη effexor και parozat και tavor νομιζω θα τα ξαναπαρω αν τα παιρνω για 2 χρονακια.Γιατι μεσα σε 2 χρονακια τα πηρα τα κιλα.

  13. #253
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    για να πω ναι καποια ειναι ομορφη πρεπει να εχει ωραια χαρακτηριστικα προσωπου ,καθαρο δερμα,χαμογελο ωραιο και απαραιτητως να ειναι γλυκια καλη και να εχει φυσικη ομορφια αυτο το σοβατισμα που βλεπω για μενα ναι τοτε μπορω να πω ειναι τερας!!Αρα και τοτε ,δηλαδη επειδη βαφομουν με κιλα το ιδιο θα εννοουσαν οταν το ακουγα .μαλλον...

  14. #254
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια βοηθεια!!!!!!!Αυτο δεν επρεπε να το κανω να ανατρεξω στο παρελθον γιατι επαθα κριση και τα σπασα ολα στο σπιτι!!Οι γονεις μου ειναι καταχλωμοι και αυριο θελουν να φερουν την αστυνομια .Δικιο εχουν τι να πω αλλα ειμαι μονη μου δεν εχω κανεναν να μιλησω σοβαρα!!!!!!!!!!Μονο εσας που με καταλαβαινετε.Κολλησα στο οτι ναι τοτε μπορει να ημουν ασπρη και κατασπρη απο το μεικ απ και μου το λεγαν και λεω ναι σε βλεπαν σαν τον τοιχο.Αλλα λεω τι σε νοιαζει χαζη το τωρα μετραει .Πως θα ξεκολλησω τωρα ?

  15. #255
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Να πας αμεσα σε ψυχολογο και να τα συζητησεις ολα αυτα.
    Ημουν σιγουρος οτι ειχες - εχεις τραυματικες εμπειριες.
    Δεν υπαρχει κατι που δεν μπορεις να λυσεις.

    Κανονισε ενα ραντεβου με καποιον ειδικο που εμπιστευεσαι και στη συνεχεια να συζηταμε αυτα που λετε.

    Θα σου ελεγα οτι η κατασταση εχει χαρακτηρα του επειγον, μιας και εχεις ηδη αργησει στο να ξεκαθαρισεις ολα αυτα τα ζητηματα, ποτε δεν ειναι αργα βεβαια ετσι?

Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •