Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 284
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Ναι αλλα ειναι χημικα!Μια ζωη θα βαζουμε χημεια μεσα μας?Σιγα σιγα αυξανονται οι πιθανοτητες για καρκινο.Οι γιατροι μας τι θα πουν?Πως θα τα πουλησουν?Μακαρι να με βοηθησουν οι γονεις μου οικονομικα να παω σε ομοιοπαθητικο να τα ξεφορτωθω.Αλλα θα μπορεσω?Γιατι ειναι και ισχυρα!

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Αλήθεια πηγες στο κεντρο?

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    πηρα τηλ. και ρωτησα για καλοκαιρινη κοινοτητα περιπου 20 ημερων και ειναι 230 ευρω.Δεν εχω δυστυχως φραγκο και οι γονεις μου στο κοσμο τους δε βοηθανε ταχα ειμαι τεμπελα.Τι να πω και γιαυτο?

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    η μερα μου θα ταν δημιουργικη.Θα μουν πιο κοινωνικη θα βγαινα συνεχως θα γινομουν ανεξαρτητη θα επιανα μια καλη δουλειτσα.Για μενα δε σημαινει οποιος πει δεν ειναι ομορφος ειναι ασχημος υπαρχουν και ο μετριος .Για την πλειοψηφια ομως του κοσμου αμεσως δε σκεφτονται αυτο?Κατα φατσα δεν μου εχει πει ποτε κανενας οτι ειμαι ασχημη.Μονο μου χουν πει δεν ειμαι ομορφη.Μπαζο το χω ακουσει απο κατι παιδια ξερεις τωρα στην εφηβεια.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Boltseed για να δουμε θα βοηθηθω η να αυτοχαστουκιζουμαι ???Τοσο ξεροκεφαλη ειμαι υποτιθεται ειμαι εξυπνη...

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by afrula
    η μερα μου θα ταν δημιουργικη.Θα μουν πιο κοινωνικη θα βγαινα συνεχως θα γινομουν ανεξαρτητη θα επιανα μια καλη δουλειτσα
    Oλα αυτα απο την εξωτερικη εμφανιση?
    Πιστευεις οτι εξαιτιας μονο αυτου

    1)θα ειχες δουλεια(!)
    2)θα γινοσουν ανεξαρτητη(!!)


    Μηπως Αφρουλα ,ειναι καποιοι αλλοι λογοι και πραγματικα εμποδια που σε κρατανε πισω, αλλα ειναι βαθυα κρυμενα μεσα σου και δεν μπορεις να τα δεις (ακομα..)?

    Εμενα προσωπικα τα παραπανω μου φαινονται δικαιολογιες που διημιουργησε ασυναισθητα ο εγγεφαλος σου για να μην βρεις και παραδεχτεις αυτο που συμβαινει στην ουσια.
    Τι ειναι αυτο?

    ---.Ελλειψη Αυτοπεποιθησης.---

    Απο εδω και περα εκει θα εστιασουμε λοιπον.




    .Για μενα δε σημαινει οποιος πει δεν ειναι ομορφος ειναι ασχημος υπαρχουν και ο μετριος .Για την πλειοψηφια ομως του κοσμου αμεσως δε σκεφτονται αυτο

    Που το ξερεις?
    Εγω αυτο σκεφτομαι παντως αμεσως.Και πολυς γνωστος κοσμος γυρω μου επισης.


    Κατα φατσα δεν μου εχει πει ποτε κανενας οτι ειμαι ασχημη.
    Oποτε το υπεθεσες μονη σου.Σωστα?


    Μονο μου χουν πει δεν ειμαι ομορφη.
    Ποιοι?

    Και κατα ποσο η γνωμη τους ειναι που εχει τοσο αξια?Πχ ειναι εμπιστοι καθηγητες σου?Ειναι η καλυτερη παιδικη σου φιλη που τρεχει και θυσιαζεται για εσενα?Ειναι καποιος γονιος σου?

    Ποιοι ειναι λοιπον αυτοι που εκριναν την εξωτερικη σου εμφανιση -και με ποιο δικαιωμα επισης-?


    Μπαζο το χω ακουσει απο κατι παιδια ξερεις τωρα στην εφηβεια.
    Στο Γυμνασιο εχω ακουσει και εγω οτι δεν μπορεις να φανταστεις για εμενα.Το κακο ειναι οτι τα επαιρνα και στα σοβαρα μαλιστα , μεχρι που μια μερα βαρεθηκα και ειπα να αλλαξω σταση και σε οτι μου λεγανε εγω να τους ελεγα (απο μεσα μου) \"ναι,ναι, εχεις απολυτο δικιο αρχηγε, οτι πεις παντογνωστη που την γνωμη σου την διαβαζω και μελεταω προσεκτικα καθε πρωι πριν ερθω σχολειο ,ετσι για να μου γινει μαθημα ζωης-ω πανμεγιστε-\"

    Απο τοτε ειδα μεγαλες αλλαγες στην ζωη μου μιας και αυτο το ισχυρο πλαισιο μου εδωσε αλλον αερα ζωης.Αλλαξε η εικονα που ειχα για τον εαυτο μου.



    Τι θα σε εμποδιζε εσενα πιστευεις να κανεις το ιδιο?

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εχω παρατηρησει οτι νιωθω καλυτερα αν κανω αυτο που ειπες δηλαδη οκ ναι εχεις δικιο ειρωνικα βεβαια παρα να τα σκαλιζω η το αλλο που κανω αρχιζω να ρωτω γιατι ,πως το εξηγεις ?και στη συνεχεια αρχιζω το βρισιμο και ειμαι εκτος ευατου .Για ποιον να γινομαι ετσι για το καθε μλκ ?ΟΧΙ!!!!Αλλα αν εστιασω στον καθρεφτη μου και οι αλλοι εχουν δικιο?Παραλογο ομως γιατι αυτο που βλεπω το ιδιο βλεπουν οι αλλοι απλως τα γουστα ποικιλλουν.Σωστα?Πως να προχωρησω λοιπον?Αν βγω εξω και ακουσω δεν ειναι ομορφη.Ειναι χοντρη.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by afrula
    Για ποιον να γινομαι ετσι για το καθε μλκ ?ΟΧΙ!!!!
    Χώσε!

    Αν αποθηκευσεις στο μυαλο φρασεις σαν την παραπανω , θα δεις ποσο θα εκτιναχτει στα υψη η αυτοπεοιθηση σου
    Κανε το μηχανικα στην αρχη μεχρι να σου γινει συνηθεια.



    Αλλα αν εστιασω στον καθρεφτη μου και οι αλλοι εχουν δικιο?
    Αν πάλι όχι?



    Παραλογο ομως γιατι αυτο που βλεπω το ιδιο βλεπουν οι αλλοι απλως τα γουστα ποικιλλουν.Σωστα?
    Σωστά.
    Ο κάθε ανθρωπος βλέπει και θεωρει ωραιο και ομορφο αυτο που... εχει μαθει σαν ορισμο οτι ειναι ομορφο.Αυτο του λεει ο εγγεφαλος του, και αυτο θα πιστεψει.
    Υπαρχει και η περιπτωση να εχουν 2 ατομα τον ιδιο ορισμο.

    Οι κοντρες κοκκινομαλες vs ξανθιες απο που πηγαζουν νομιζεις?
    Απο διαφορετικα γουστα ασφαλως.Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι-ΕΥΤΥΧΩΣ- και ετσι υπαρχει ποικιλια αποψεων και διαφορετικοτητα που καποιες φορες ειναι και η λεγομενη μαγεια της ζωης.



    Αν βγω εξω και ακουσω δεν ειναι ομορφη.Ειναι χοντρη.
    Αν πάλι βγεις έξω και δεν ακούσεις τίποτα από αυτά που σκέφτεσαι?

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μαλιστα και αν τα ακουσω πως σκεφτομαι μετα?

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Ποιος ειναι ο λογος που ζεις την ζωη σου με το \"αν\" και τον κοσμο των πιθανοτητων? : )


    Στο κατω κατω \"ΑΝ\" (χεχε) θες κατι ισχυρο που θα σε θωρακησει αποτελεσματικα απο τετοιες κακες σκεψεις, ειναι να σκεφτεσαι μαχαιρι για τον αλλο \"δεν κοιτας τα χαλια σου λεω εγω..\".Θα δεις ποσο βοηθαει, αν και ειμαι υπερ της πιο θετικης συμπεριφορας.




    Εξακολουθει παντως να μου κανε εντυπωση που μιλανε δυνατα για την κακη και πικροχολη γνωμη τους για καποιον χ, σε βαθμο που ο χ να το ακουει..
    Μηπως αυτους δεν πρεπει να λυπομαστε που πιθανον ειναι τελειοι στην ζωη τους,εκτυφλωτικα ομορφοι και γενικα καποιοι που αριστευσαν 101% ΠΑΝΤΟΥ (παντου ομως!!), οποτε τωρα ασχολουνται και κρινουν αλλως σαν δικαστες που ειναι..
    ^^

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Μanthes αρρωστια ειναι καποιες μερες ειμαι καλα αλλες παλι τα ιδια.Προσωπικα λιγα κιλα απο τα κ....φαρμακα εχω ειμαι 75 κιλα ευτυχως με 1.76 και μια χαρουλα προσωπο.Ομορφη με βλεπω και μου το λενε οι δικοι μου.Αλλα υπαρχει το γ.....ο αλλα!!!!

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by afrula
    Ομορφη με βλεπω και μου το λενε οι δικοι μου.Αλλα υπαρχει το γ.....ο αλλα!!!!
    Το αλλα οπως ειδες και εσυ, υπαρχει μονο στο μυαλο σου και ηδη κοντευεις να το διαγραψεις λιγο λιγο.Κοιτα τον τονο γραφης σου στην αρχη αρχη και κοιτα τωρα , και θα καταλαβεις τι εννοω.

    : )

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε ξερω και εμενα μου κανει εντυπωση.Λες και τους βαζει ο διαολος.Απο την αλλη επειδη ειναι αντρες κρινουν τις γυναικες ?Και αυτοι που μου χουν πει διαφορα μιλαμε ειναι τα μπαζα!!

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by afrula
    Και αυτοι που μου χουν πει διαφορα μιλαμε ειναι τα μπαζα!!

    ..οπότε?



    Mηπως ηρθε η ωρα να αλλαξεις παρεες και να αφησεις τα μπαζα και τα μπαζουκας? ^^

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    BOLTSEED γιατι οταν με κοιτανε επιμονα οπως πριν που βγηκα για ψωνια με τη μητερα μου ενιωθα ολα τα βλεμματα πανω μου και αμεσως σκεφτηκα με κοιτανε επειδη ειμαι ασχημη .Γιατι το κανω αυτο στον ευατο μου?

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •