Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!! - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 271 to 284 of 284
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια το ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟΨΕ και ειμαι σε κατασταση σοκ.Δε ξερω πως θα τη βγαλω αποψε...Ηταν ενας γνωστος και ρωταει ειναι αυτη ομορφη?Και λεει η σκροφα ασχημη ειναι ανετα.Δε μπορουσα να το αφησω ετσι.Ζητησα το λογο και αρχιζε να ουρλιαζει ο αλλος και του λεω παρε χαπακια να ηρεμησεις.Παω στο κοριτσι οχι μου λεει δε το πα η δε θυμαμαι λεει .Της λεω παραδεξου το δε με πειραζει.Μου λεει τωρα που σε βλεπω απο κοντα γιατι ηταν καφετερια εχεις καθαρο προσωπο και γλυκια δεν εχεις κατι ασχημο ,δε σε ειδα καλα.Καλα στραβη ηταν?Η ΙΔΙΑ ΗΜΟΥΝ!!!!Δεν ειμαι καλα γαμωτο οκ μου εξηγησε εγω ξερω ειμαι μια χαρα δεν εχω καποια δυσμορφια αλλα με ειχε δει και με ειπε ασχημη.Τωρα που μιλαμε λεει και σε βλεπω μια χαρα εισαι.ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΡΦΗ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑΞΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ?τρελλαθηκε ο κοσμος εγω δε μπορω αλλο..Πως τη πετανε ετσι τη λεξη ρε παιδια εγω δε βλεπω κανεναν ασχημο ποσο μαλλον να το λενε σε μενα που ειμαι μια χαρα και ομορφη αλλα τωρα δε το πιστευω.

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα μου οι γυναίκες είναι λίγο ανταγωνιστικές δεν το ξέρεις;Είσαι όμορφη και το ξέρεις μην ακούς τι λένε οι άλλοι.Μπορεί να ζήλευαν κιόλας.Εσύ βλέπεις τίποτε άσχημο επάνω σου;Αφρούλα έχεις ανάγκη απο επιβεβαίωση εγώ πιστεύω πως πρέπει να είσαι όμορφη αρκεί να το πιστέψεις και η ίδια.

  3. #273
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    13
    Afrula γεια ειμαι η Δεσποινα =]
    Δεν ξερω αν θα βοηθησει αυτο που θα σου πω. =\\
    Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει πως με βλεπουν οι αλλοι εξωτερικα,ειδικα οταν αυτοι δεν ειναι φιλοι μου.Αλλα ακομα κι αν ειναι,και μελος της οικογενειας μου να ειναι,δεν με ενδιαφερει!!!!! Ξερειςσ γιατι? Γιατι καθενας εχει τα δικα του γουστα βασει ενος προτυπου που εχει στο νου του. Ειναι αληθεια οτι τα χαρακτηριστικα τςν ανθρωπων αντιπροσωπεουν και το ειναι αλλα αυτο δεν ισχυει παντοτΕ! Σκεψου να μην υπηρχε τιποτα στον κοσμο οπου θα μπορουσες να δεις την ανατανακλαση σου.Σκεψου να μην μπορουσε κανεις να σου πει πως δειχνεις! Και κανεις αλλος να μην ηξερε για τον εαυτο του επισης τα ιδια. Δεν νομιζεις οτι τοτε θα προειχε η ικανοποιηση της ψυχης σου! Ολα ειναι πολυ σχετικα ρε συ! ειναι τα ΜΜΕ που μασ πeρναν προτυπα ομορφιας,ειδικα στην κοινη γνωμη. Και ειναι πολυ αδικο γιατι καθενας ξεχωριζει σε διαφορετικο τομεα! Γιαυτο σε παρακαλω! Προσπαθησε να καταλαβεις οτι ετσι εισαι και σε οποιον αρεσεις!!!

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    προσπαθω αλλα αυτη η λεξη μου καθεται βαρια στο στομαχι.Εσεις εχετε ακουσει η σας εχουν πει ασχημη?Και πως το πηρατε?

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Να σου πώ εγώ τι έπαθε μια φίλη μου.Είναι ακόμη πιο μελαχροινή απο μένα και περιμένοντας στην στάση να έλθει το λεωφορείο πέασαν δυο τσιγγάνοι δίπλα της και είπε ο ένας στον αλλον.Αυτή δικιά μας είναι.Επίσης η εξαδέλφη μου παντρεύτηκε έναν μελαχρινό και όταν πήγαν στο χωριό του πατέρα της ρωτούσαν οι χωριανοί απο πιο κράτος είναι ο γαμπρός.Μετά τα λέγαμε και γελούσαμε εσύ κάθεσε και ακούς κάθε βλάκα που θα πετάξει την εξυπνάδα του;βγές έξω παιδάκι μου και μην αφουγράζεσαι τι θα ακούσεις;Εσύ είσαι ευχαριστημένη παραδέχεσαι ότι είσαι όμορφη τους άλλους χ@@@ους.

  6. #276
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    13
    eμένα ναι με εχουν πει. Και στην αρχή προβληματίστηκα γιατι δεν ηξερα απο που πηγαζε ο συλλογισμος. Συγκεκριμενα ηταν και απο τις κολλητες μου. Και το ακουσα τελειως τυχαια σε ενα παρτυ οπου πηγαινα στην τουαλετα και περασα απο το δωματιο οπου συζητουσαν μαζι με ενα αλλο παιδι που με ενδιεφερε και πολυ μαλιστα εκεινο τον καιρο. Απ οτι καταλαβαινεις μπορει να ειναι πολλοι οι λογοι που κανουν καποιο να σε πει ασχημο. Και το πηρα προσωπικα. Μετα στεναχωριομουν γιατι το πιστεψα,και μαλιστα αρχισα να συγκρινω τα δικα μου χαρακτηριστικα με των κολλητων που για να δω τις διαφορες και να κανω κακη αυτοκριτικη. Δε λεω,μεγαλη εξυπναδα! Μετα με πηρε απο κατω για καμια βδομαδα μεχρι που μιλησα με εκεινο το αγορι και με εκανε να νιωσω ομορφη.
    Πιστεψε με, Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ. Μα κανουν να νιωθουμε ομορφες/-ους οι ανθρωποι στους οποιους δινουμε και περνουμε αγαπη.
    Εξαλλου αποκλειεται να μην σου μιλησει ποτε κανεις επειδη θα νομισει οτι εισαι ασχημος. Συνηθως νομιζω επικοινωνουμε με τους γυρω γτ προσπαθουμε να νιωθουμε καλυτερα με οποιονδηποτε τροπο.

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    συγγνωμη οι κολλητες σου σε ειπαν ασχημη?Και σου περασε απο το μυαλο σου οτι εισαι αποτι καταλαβα.Μετα δε ζητησες το λογο απο τις ταχα κολλητες φιδια?

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε αντιλεγω οτι η ομορφια και η ασχημια ειναι συναισθημα.Αλλα υπαρχει και η αντικειμενικοτητα.Υπαρχει το παρουσιαστικο μας δε ξερω για σενα που δε νομιζω να εχεις κατι τοσο μπαμ για να σε πουν ετσι αλλα εμενα ?Σε μια χαρα κοπελα λες οτι ειναι ασχημη?Ειναι μεγαλη μ........α αν δε σαρεσει να την πεις ετσι.Ελεος πια.

  9. #279
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Θα θελα να μου πειτε αν το εχετε ακουσει εσεις ?Λογικα ολες θα το χετε ακουσει αλλα καμια πανεμορφη υπαρχει που της το χουν πει????

  10. #280
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    13
    Originally posted by afrula
    συγγνωμη οι κολλητες σου σε ειπαν ασχημη?Και σου περασε απο το μυαλο σου οτι εισαι αποτι καταλαβα.Μετα δε ζητησες το λογο απο τις ταχα κολλητες φιδια?
    μα φυσικα και δεν ειναι πλεον κολλητη =]
    ειναι αυτο που σου ειπα,οτι οταν καποιος που εκτιμας την αποψη του σου πει κατι αυτοματα μπορει το μυαλο απο ευαισθησιες να \"τραυματιστει\" νομιζοντας οτι ο,τι εχει λεχθει ισχυει. Εννοω αυτο που νομιζω οτι κι εσυ θα ξερεις,οτι δλδ εχει σημασια ποιοσ μασ λεει κατι, κι οχι παντα τι λεει.

  11. #281
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    13
    Originally posted by afrula
    Θα θελα να μου πειτε αν το εχετε ακουσει εσεις ?Λογικα ολες θα το χετε ακουσει αλλα καμια πανεμορφη υπαρχει που της το χουν πει????
    τι εννοεις,να πουν σε καποια πανεμορφη οτι ειναι ασχημη ή οτι απλα σε καποια να πουν οτι ειναι πανεμορφη?!

  12. #282
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    13
    Originally posted by afrula
    δε αντιλεγω οτι η ομορφια και η ασχημια ειναι συναισθημα.Αλλα υπαρχει και η αντικειμενικοτητα.Υπαρχει το παρουσιαστικο μας δε ξερω για σενα που δε νομιζω να εχεις κατι τοσο μπαμ για να σε πουν ετσι αλλα εμενα ?Σε μια χαρα κοπελα λες οτι ειναι ασχημη?Ειναι μεγαλη μ........α αν δε σαρεσει να την πεις ετσι.Ελεος πια.
    Ελεος δεν λες τιποτα! =[ Υπαρχουν τοσο πολλοι βλακες,καθε ειδους, που νομιζουν οτι ειναι διασκεδαστικο να σε βαζουν στο στομα τους αυθαιρετα...εχεις δικιο.
    Προσωπικα να σου πω τι πιστευω, ειδικα στην ομορφια δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα. Γιατι ενας ανθρωπος μπορει να θεωρειται ταυτοχρονα ο πιο ομορφος πανω στον πλανητη,και ταυτοχρονα για καποιον αλλον να περναει οχι απλα αδιαφορος,αλλα και σαν κακασχημος. Αρα καθενας ισως συσχετιζει τα παντα γυρω του με βασει οτι εχει περαστει στο μυαλο του ως: ωραιο..καλο...εξυπνο...οτιδηπ οτε.

  13. #283
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα έχεις δει πανέμορφες κοπέλες να ανοίγουν το στόμα τους και να πετάνε βατράχια; και κάτι μέτριες να τις ακούς και να τις θαυμάζεις;η ομορφιά είναι υποκειμενική.Η ομορφιά συνυπάρχει με την ομορφιά της ψυχής.Και αυτό φαίνεται στι πρόσωπό του καθενός.Μετά υπάρχουν και οι φίλες φίδια όπως λες και να ζηλεύουν εσύ με το να ασχολείσαι τους δίνεις τροφή.Βρέ ξεκόλλα αφού είσαι μια χαρά.

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ti orizeis esu ws omorfo?giati h omorfia einai kati polu upokeimeniko..ti pisteueis na to thesw alliws oti einai auto pou se kanei asxhmh sta matia twn allwn?

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •