Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 284
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    Δυσμορφοφοβια!βοηθεια!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!

    Γεια σας παιδια..Ειμαι 25 χρονων και δεν αντεχω αλλο.......................Πασχω απο δυσμορφοφοβια.Παω σε ψυχιατρο 1 φορα το μηνα και παιρνω ενα zoloft των 100 το μεσημερι και το βραδυ μισο tavor και 2 serequel.Βλεπω στο καθρεπτη οτι εχω μια χαρα προσωπακι ομορφο αλλα σκεπτομαι καπακι πως με βλεπουν οι αλλοι και οτι οταν θα βγω ολοι θα με πουν ασχημη και θα γελανε η θα κοροιδευουν.Κανω γνωσιακη ψυχοθεραπεια παλι 3 φορες το μηνα αλλα τελευταια δε ξερω δεν νιωθω καλα λεω να τελειωνω.το θεμα ειναι δε με ενδιαφερει η εμφανιση τη ψυχη μου θελω να ναι ομορφη ,ξερω οτι ο καθενας εχει τα γουστα του αλλα λεω γιατι καποιος να με πει ασχημη αφου δεν εχω κατι.Οταν το ακουω ομως χανεται και η λογικη μου και για μενα υπαρχει μονο αυτο που ειπε ο αλλος....θελω να μιλησω θελω ψυχοθεραπεια να κανω αλλα δωρεαν.Δεν εχω χρηματα και ειναι δυσκολο να βρεις .Παλια ειχα κανει στο Αιγηνητειο 2 με 3 φορες αλλα με ειχαν για πειραματοζωο.Θελω να πεθανω αλλα απτην αλλη θα παω στη κολαση.τι να κανω?????Βοηθεια!!!!!!!!Υπαρχου� � αλλοι με την ιδια αρρωστεια ?Εγω εχω ψαξει αλλα ειμαι μονο εγω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    σε εχουν οντως πει ασχημη η εσυ φανταζεσαι οτι σε λενε ετσι π.χ πισω από τη πλάτη σου??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Το χω ακουσει λιγες φορες βεβαια .Πιο πολυ οτι με βλεπει ο κοσμος ασχημη και οτι σκεφτονται ολοι αυτο...Δεν αντεχω αλλο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Εσυ πιστευεις οτι εισαι άσχημη? Τι πιστευεις πραγματικα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    afrula
    κάνεις ψυχοθεραπεία ή βλέπεις κάποιον ειδικό κ σου γράφει απλώς φάρμακα;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Κανω 3 φορες το μηνα ψυχοθεραπεια.και μια φορα το τριμηνο παω σε ψυχιατρο mmaria!εγω πιστευω οτι ειμαι ομορφη γιατι το βλεπω στο καθρεπτη αλλα οι αλλοι?????????

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οι δικοι μου και οι φιλοι μου μου λενε οτι ειμαι μια χαρα και τα αγορια οτι ειμαι κουκλα ασχετα αν εχω παρι 5 κιλα επιπλεον απο τα χαπια............

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Και τι θα συμβει αν υποθέσουμε οτι όντως σκεφτονται οι αλλοι οτι εισαι άσχημη?? (που δεν νομιζω να ισχυει-ο καθενας κοιταει τη δουλεια του)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ντρεπομαι να κανω το καθετι !!!!!!!δεν μπορω να βγαινω απο το σπιτι και να ξερω ολοι με βλεπουν ασχημη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    και οτι με λυπουνται.αυτο το σκεφτομαι κυριως οταν με κοιτανε επιμονα μεχρι που θελω να τους βρισω!!!!!!!!ενω ειμαι κοινωνικη και αγαπαω τους ανθρωπους...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Εσυ πιστευεις οτι οντως συμβαινει αυτο και τα σκεφτονται αυτα ή κατανοείς οτι ο φοβος σου ειναι ανεδαφικος αλλα δεν μπορεις να τον ξεπερασεις??

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    afrula την γνώμη που έχεις εσύ για τον εαυτό σου..
    αυτή η γνώμη μας ανεβάζει.. αυτή η γνώμη μας δίνει αυτοπεποίθηση κ κάνουμε πράγματα..
    το μέσα μας γνωρίζει καλύτερα..
    άσε τον κόσμο κ τους γύρω, μην ασχολείσαι, οι περισσότεροι μόνο να σχολιάζουν κ να κακολογούν ξέρουν.

    η ψυχοθεραπεία δεν σε έχει βοηθήσει;
    ο ψυχίατρος δηλαδή τι λέει;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ναι για ενα διαστημα ημουν πολυ καλα εγω και ο καθρεπτης μου.αλλα μετα σκεφτηκα μηπως δεν ειναι αληθεια και ειμαι στο κοσμο μου και οι αλλοι με βλεπουν αλλιως?ασχημη?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    πιστευω οτι δεν ειναι λογικα αυτα που σκεφτομαι αλλα μετα λεω παλι μηπως??

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    την αλήθεια σου afrula, αυτό που πιστεύεις μέσα σου
    δεν πρέπει να ασχολείσαι με τους αλλους, εσυ ξέρεις πως είσαι, ξερεις πως αισθάνεσαι

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •