tavor και διακοπη!ταχυκαρδιες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δηλαδη ο μα....ς τι το δωσε?το παιρνα ενα χρονο του λεγα ειμαι ηρεμη δεν εχω ταχυκαρδιες .Μετα ειχε παει στο μισο και μου ειπε κοψτο τι μισο τι τιποτα.Του λεω δε μπορω μηπως παθω τιποτα.Και μου απανταει τιποτα δε θα παθεισ οκ.ολα μια χαρα.Να τον παω μεσα?τι να τον κανω?


    BEAT20 εσυ εννοεις για χρονια οτι για μηνες και μπορει και για χρονια να χεις καποια στερεητικα.Αλλα εννοεις οταν θα το κοψω και δε παιρνω τιποτε αλλο.Αυτο ειναι λογικο .Αλλα αν βοηθηθεις με ομοιοπαθητικη βιοθεραπειες και φυτοθεραπεια τα στερητικα το πολυ να κρατησουν κανα τριμηνο και πολυ ειναι.Εχω δικιο?Εσυ παιρνεις κι αλλα χαπια η μονο το καταραμενο?Επισης αν το αντικαταστησεις με αλλο ηπιο η αλλο κατασταλτικο μπορεις να το κοψεις.Επαιδια σωστα?Και με μια ηπια βενζοδιαζεπινη για 15 με ενα μηνα και μετα καποιο αλλο κατασταλτικο και μετα ΝΙΚΗ!!Τι λετε?:)

  2. #32
    αν μοναδικη παρενεργεια ειναι οι ταχυκαρδιες ειναι ευκολα τα πραματα...

    Θα το κοβεις λιγο λιγο ΠΟΤΕ αποτομα και στις ταχυκαρδιες θα
    παρεις inderal πηγενε και σε καρδιολογο γιατι κατι δε πρεπει να πηγενει καλα... συνηθως τα στερητιτικα ειναι αλλου τυπου αν και περιγραφονται και ταχυκαρδιες δεν ειναι το κυριο συμπτωμα
    δε φταιει και για ολα το tavor κανει πολλα αλλα οχι και ολα να τα αποδιδουμε εκει.Αν ξεκινισες το ταβορ γιατι ειχες ταχυκαρδιες μαλλον τα στερητικα σου δυναμωνουνε τις ταχυκαρδιες που ηδη θα ειχες και χωρις ταβορ.

    Γενικη αρχη ειναι οτι οταν παρεις βενζοδιαπινες για ενα προβλημα
    οσο τις περνεις το μετριαζεις αλλα οταν πας να τις διακοψεις το προβλημα αυτο υποτροπιαζει σε χειροτερο βαθμο.Ειναι πυροσβεστικα φαρμακα και δινουνε παραταση χρονου στο προβλημα και το διογκονουνε χωρις να το καταλαβαινεις

  3. #33
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42
    Εχει δικιο ο lua.

    Οταν καθεσαι και παιρνεις για χρονια φαρμακο που απαγορευεται να παιρνεις πανω απο 3 μηνες, λογικο ειναι μετα να το λες καταραμενο.

    Δεν ειναι το φαρμακο καταραμενο, αλλα η λανθασμενη χρηση του.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    27
    Για το tavor δεν γνωρίζω παιδιά. Επειδή όμως έχω πάρει xanax για έντονο άγχος, τα χρησιμοποίησα 1 μήνα και κάτι και τα έκοψα πάρα πολύ εύκολα, χωρίς να δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Αθηνα
    Posts
    3
    Συγνωμη φιλε αλλα εχω ακουσει οτι δεν κοβεται. Αυτο το φαρμακο εχει απο τα χειροτερα στερητικα.
    Το επιναν κατι φιλοι μου και καθε φορα που καποιος προσπαθουσε να τα κοψει εβγαζε τρελες χαρμανες. Η συμβουλη μου ειναι να το πας σιγα σιγα και να μην τα κοψεις μαχαιρι.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μου δωσες κουραγιο τωρα....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    εγω επαιρνα κατα καιρους ταβορ και δεν συσκολευομουν να το σταματησω.πιο συκολο ειναι το χαναχ απο θεμ εθισμου λογω μικρης ημισειας ζωης

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Εγω παντως παιδια θυμαμαι οταν ημουν μικρη οτι η μαμα μου,η γιαγια μου και καποιες αλλες θειες μου,οτι οταν ειχαν αυπνιες,ενας καρδιολογος(ειναι γερος τωρα),τους ελεγε να παρουν μισο ταβορ,και δεν υπηρχε καμια εξαρτηση!Οσο για το οτι ειναι σαν ναρκωντικο,πρωτη φορα το ακουω,επαθα πλακα!Για τις ταχυκαρδιες υπαρχουν φαρμακα οπως ειπαν και αλλοι το ιντεραλ αλλα & αλλα,μπορεις να ρωτησεις καλυτερα εναν καρδιολογο.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •