-==- Καλώς σας βρήκα -==-
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    8

    -==- Καλώς σας βρήκα -==-

    Καλημέρα σε όλα τα μέλη,

    Σας βρήκα τυχαία, καθώς έψαχνα πληροφορίες για διάφορες δίαιτες.

    Να σας πω όμως λίγα λογάκια για μένα πρώτα, ναι?

    Με λένε Αγγελική, μένω στην Αθήνα και είμαι 26 χρονών. Από μικρούλα ήμουν γεματούλα, αλλά η ψυχολογική πίεση των σπουδών στο εξωτερικό με οδήγησε στη παχυσαρκία. Από 80-85 κιλά που ήμουν (στο περίπου) στο Λύκειο, έφτασα σήμερα να ζυγίζω 134. Φυσικά, δε χρειάζεται να σας πω τι αντίκτυπο έχει αυτό στη κοινωνική μου ζωή και στη ψυχολογία μου γενικότερα. Δεν έχω κουράγιο ούτε τις σπουδές να ολοκληρώσω.

    Είχα δοκιμάσει πολλές φορές να αδυνατίσω στο παρελθόν, χωρίς επιτυχία.

    Πριν περίπου 2 εβδομάδες έγινε το περιβόητο κλικ και ξεκίνησα υγειινή διατροφή. Χωρίς πολλά αποτελέσματα όμως... σε 2 εβδομάδες, έχασα μόλις 2 κιλά. Περίμενα πολύ περισσότερα για να σας είμαι ειλικρινής, μιας και δεν έτρωγα πολύ. Τώρα που σας γράφω, δε σας κρύβω τη μεγάλη μου απογοήτευση. Θέλω μέχρι τα Χριστούγεννα να φτάσω τα 70 κιλά. Αδύνατο να το καταφέρω θα μου πείτε ε?

    Από εσάς, θα ήθελα υποστήριξη, συμβουλές και τη φιλία σας.

    Σας ευχαριστώ που με ακούσατε,

    Αγγελική

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    Καλώς ήρθες lactitsa!!!Kαταρχήν μην αγχώνεσαι και μην βάζεις χρονικούς περιορισμούς για το πότε ΄ΠΡΕΠΕΙ να χάσεις τα κιλά.Εφόσον αποφάσισες να μπεις σε πρόγραμμα δίαιτας ,τηρησέ την και μην σε νοιάζει το πότε αλλά το πώς!ʼΛΛΩΣΤΕ εσύ έχεις και το πλεονέκτημα της ηλικίας.Πιστεψέ με τα πράγματα γίνονται πιο δύσκολα μετά τα 30. Έχεις την υποστηριξή μου και την φιλία μου όσο για σωστές συμβουλές ότι σου λέω είναι απο προσωπική μου εμπειρία που πάντα ξεκίναγα δίαιτες αγχωμένη για το πόσο γρήγορα θα απαλλαγώ από τα περιττά κιλά και στο τέλος τα παρατούσα γιατί δεν είχα την υπομονή και την επιμονή που έπρεπε.(ούτε ακόμη την έχω).Εσύ όμως μην κάνεις το ίδιο λάθος!!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    8
    Originally posted by ΣΟΦΗ
    Καλώς ήρθες lactitsa!!!Kαταρχήν μην αγχώνεσαι και μην βάζεις χρονικούς περιορισμούς για το πότε ΄ΠΡΕΠΕΙ να χάσεις τα κιλά.Εφόσον αποφάσισες να μπεις σε πρόγραμμα δίαιτας ,τηρησέ την και μην σε νοιάζει το πότε αλλά το πώς!ʼΛΛΩΣΤΕ εσύ έχεις και το πλεονέκτημα της ηλικίας.Πιστεψέ με τα πράγματα γίνονται πιο δύσκολα μετά τα 30. Έχεις την υποστηριξή μου και την φιλία μου όσο για σωστές συμβουλές ότι σου λέω είναι απο προσωπική μου εμπειρία που πάντα ξεκίναγα δίαιτες αγχωμένη για το πόσο γρήγορα θα απαλλαγώ από τα περιττά κιλά και στο τέλος τα παρατούσα γιατί δεν είχα την υπομονή και την επιμονή που έπρεπε.(ούτε ακόμη την έχω).Εσύ όμως μην κάνεις το ίδιο λάθος!!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Σόφη μου!! Θέλω πολύ να τα καταφέρω...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ !!!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ!!!!!!!!!!ΕΙΣΑ 26 ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ,ΑΡΠΑΞΕ ΤΗΝ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠ'ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ!!!!!!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    New York
    Posts
    86
    Καλημερα Αγγελικη και καλως ορισες στην παρεα μας!!!
    Τι γνωμη εχεις για τον δακτυλιο?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    8
    Originally posted by fifika
    Καλημερα Αγγελικη και καλως ορισες στην παρεα μας!!!
    Τι γνωμη εχεις για τον δακτυλιο?
    Το σκέφτομαι, αλλά φοβάμαι κιόλας...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Nicosia
    Posts
    3
    Ευχομαι καλη δύναμη , ειμαι κι εγω νεο μελος.Αν και εγω θελω να χασω το πολυ 10 κιλα και μου ειναι αδυνατον αυτη τη στιγμη, δεν εχω τη δυναμη πιστευω πως οποιος την εχει και στη ζωη του τον γεμιζουν καποια πραγματα , τα καταφερνει στο τελος.Ευχομαι και ελπιζω οτι καλυτερο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Καλως ηρθες lactitsa!!!!!!!!1
    Ax!!!!!Και να ηξερες σε τη κατασταση με βρισκεις!!!
    Το ονομα σου ειναι επικυνδινο να το ξερεις!!
    Ετσι οπως ειμαι αυτες τις μερες λογω περιοδου,εαν σε εβρισκα μπροστα μου θα σε δαγκουσα!!!!!!!Το λεω χωρις φοβο και παθος!!
    Θα σε ετρωγα ολοκληρη!!!

    Αλλαγη θεματος τωρα!!
    lactitsa(γρρρρρ....) ειμαι η dexa 34 ετων και 144 κιλα με προσφατο δακτυλιο ως τελευταια λυση οπως λεω στην δημοσιευση μου.
    Σε καταλαβαινω απολυτα!Το λεω και το εννοω.Εγω και οι περισοτεροι εδω που εχουν τετοιου βαθμου προβλημα βαρους.
    Το προβλημα ολων ειναι η τουλαχιστον ενα βασικο προβλημα ειναι οτι δεν εχουν την υποστηριξη που χρειαζονται απο ατομα που να γνωριζουν και να καταλαβαινουν τι γινεται με μας ακριβως.
    Οποτε ενα μεγαλο βημα ειναι οτι μας βρηκες!!!!!
    Εδω θα μπορεις να λες οτι θελεις ,οτι ωρα θελεις και οπως θελεις, χωρις κανενας να σου κανει παρατηρησεις η να σε μαλωνει.
    Τα λεμε εξω απο τα δοντια αλλα παντα με κατανοηση.
    Μην αγχωνεσαι με την διατροφη σου.Ισως ξεκινησες στραβα,ισως δεν βρηκες αυτην που σου ταιριαζει ,ισως πρεπει να απευθυνθεις σε καποιον ειδικο αν και ειμαι σιγουρη οτι το εχεις ηδη κανει αλλα μπορει να μην βρηκες τον καταλληλο.
    Εδω ολοι μαζι θα σε βοηθησουμε οσο μπορουμε να βρεις την ακρη.
    Ενα ειναι το σιγουρο ΛΥΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ το θεμα ειναι να την εντοπισουμε και θα το κανουμε.
    Συμπληρωσε εαν εχεις την καλοσυνη το θεμα ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ.
    Περιμενουμε νεα σου.
    ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!1

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    ΝΑΝΣΥ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙΣ!!!!!!!!
    ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΟ CHAT!!!!!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •