ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303

    ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!

    ΚΑΛΟ ΜΗΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΝΑ ΘΥΜΥΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ,ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΦΗΝΑΜΕ ΠΙΟ ΠΙΣΩ .ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΜΙΖΕΡΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΑΣ .ΤΟ ΠΩΣ;ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ ΕΡΩΤΗΜΑ.ΟΜΩΣ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΜΕ,ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Καλό μήνα Σόφη! Καλό μήνα σε όλους! Εγώ υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι αυτό το καλοκαίρι δε θα έχει καμία σχέση με το προηγούμενο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Καλο μηνα κοριτσια!!!!
    Αυτο το καλοκαιρι να ειναι για ολους ακριβως αυτο που λεει η λεξη.ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!
    Τερμα τα κομπλεξ !!!
    Να ευχαριστηθουμε τις παραλιες και τις θαλασσες,και να πεσουμε τ'ανασκελα και τα μπρουμιτα για να παρουμε στρωσεις χρωμα,τοσο που να θυμιζουμε ''ΣΟΚΟΛΑΤΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ..........'' οπως λεεει και το ασμα!!!
    Και να μαλωνει ο κοσμος ποιος θα μας δαγκασει πρωτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Και μια και λεμε για σοκολατα ,τελικα και η κουβερτουρα ειναι πολυ καλη....!!!!!!!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!1

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    θελω να ειναι απο τα καλυτερα καλοκαιρια της ζωης μου...και αυτο ειναι στο χερι μου κατα ποσον θα επιτευχθει!..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    5
    Αυτό το καλοκαίρι το περίμενα πως και πώς και είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα χάσω μέχρι και το τελευταίο περιττό κιλό ειδικά γι΄ αυτό...Όταν βλέπω όμως τη ζυγαριά κολλημένη στα 73 μετά από τόσες δίαιτες (γιο-γιο) δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ που ήρθε... Γιατί η πεσμένη μου διάθεση οφείλεται στα περιττά κιλα μου, που το περασμένο καλοκαίρι δεν υπήρχαν και πέρασα τέλεια ... Αλλά πάντα το λέψ αυτό ϋπάρχουν και χειρότερα, πολύ χειρότερα απ΄ αυτά και καλοκαίρια θα ΄ρθουν πολλά. Αν καταφέρω να τα χάσω μέχρι τον ʼύγουστο καλώς, αν όχι δεν θα σκάσουμε...! Σε 365 μέρες πάλι καλοκαίρι θα έχουμε...! Το θέμα είναι΄, όταν περάσουν αυτές οι 365 μέρες (και ζω ακόμα :ρ ) να μην απογοητευτώ παλι...!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    ετσι nicole μου!...μπραβο!..."δεν θα σκασουμε"..αν ειμαστε καλα εμεις, ολα θα γινουν..το θεμα ειναι να τα εχουμε ξαλα με μας!..ειμαστε ο ιδιος ανθρωπος, η ιδια ψυχη οσα κιλα και να παρουμε..το θεμα ειναι να μας εκτιμησουν οι αλλοι οπως και να ειμαστε!..εκει βλεπεις την αξια των ανθρωοων που σε περιβαλλουν!..και σιγα! τι ειναι 73 κιλα??..υπαρχουν οντως πολυ χειροτερα..αυτα χανονται αν αντιμετωπιστουν αισιοδοξα!..φιλια!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    5
    Ναι χάνονται όταν το θέμα αντιμετωπίζεται με αισιοδοξία... Στην περίπτωσή μου όμως η αισιοδοξία με βαρέθηκε!Αγανάκτησε μαζί μου αγαπητή μου... Εγώ ξέρω πως αύριο θα ξυπνήσω και θα πω : σήμερα θα αρχίσω δίαιτα! και μεθαύριο θα το πω αυτό και αντίμεθαύριο γιτί αυτή η δίαιτα δεν άρχισε ποτέ... Είναι ένα θέμα που εκκρεμεί στο μυαλό μου αλλά ποτέ δεν πραγματοποιήται... Γιατί... Και ενώ καθημερινά βιώνω μια αποτυχημένη προσπάθεια, βρίσκω τη δύναμη και πείθω τον εαυτό μου ότι μπορώ να τα καταφέρω... Πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω... Αφου ποτέ δεν τα κατάφερα, κι αν τα κατάφερα, το πρόβλημα ας το πούμε επανήλθε δρυμήτερο! Τελοσπα΄ντον ακόμα πιστεύω πως κάποτε θα τα καταφέρω και ένα καλοκαίρι που δεν αργεί να έρθει , θα πάρω με σειρά τισ παραλίες και δεν θα το κουνάω μέχρι να γυρίσουν όλοι να με δουν και να πουν τι τέλειο σώμα που έχω...!Γιατί αρκετά μας πρήξανε όλοι "και πως έγινες έτσι " , κτλ... Τσαντίστηκα τώρα !
    Παρένθεση (τελικά απ΄ ότι βλέπω η αισιοδοξία ακόμα δεν με βαρέθηκε ) !!
    φιλια!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Athens
    Posts
    257
    Εγώ ακόμα παλεύω να τα χάσω? 2 εβδομάδες τώρα κολλημένη στα 69,5 αλλά δεν με ενδιαφέρει τόσο όσο με ενδιαφέρει να αποκτήσω αυτό το καλοκαίρι την σωστή απόχρωση του σοκολατί. Αποφάσισα ότι αυτό θα είναι το άγχος μου για αυτό το καλοκαίρι γιατί όλο το χειμώνα αγχωνόμουν για τα κιλά? ας αγχωθώ και για τίποτα άλλο. Και στην τελική και τα μισά από αυτά που θέλω να χάσω η ζυγαριά μου πάλι εδώ θα με περιμένει όταν γυρίσω να με συγχύσει?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    5
    Μαζί σου ελπίδα μου, ναι, να σκέφτεσαι κι αλλα πράγματα που ενδεχομένως να σε κάνουν να νιώθεις πιο ωραία όταν τα αποκτήσεις, όπως το σοκολατί χρώμα που είναι το όνειρο κάθε γυναίκας...! Τώρα όσο γι΄ αυτό που είπες για τη ζυγαριά ότι θα σε συγχίσει, σίγουρα δεν θα φταίει η ζυγαριά γιατί είναι άψυχη, αλλά εσύ που εκλαμβάνεις το μήνυμά της ως αρνητικό...Όταν έβλεπες τα 7 ολόκληρα κιλά σου να χάνονται , πιστεύω πως ήταν σύμμαχός σου, ακόμα κι αν δεν έδειχνε το επιθυμητό βάρος... ʼρα εγώ πιστεύω πως αν "συμφιλιωθούμε " με τη ζυγαριά, θα χαθούν όλα τα περιττά κιλά, θα εξαφανιστούν από πάνω μας...! Για να τα κατάφερες ως ένα σημείο σημαίνει ότι μπορείς...! Εμπρός λοιπόν να ολοκληρώσεις το στόχο σου...!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    40
    Καλό καλοκαίρι!!! Νιώθω πως αυτό το καλοκαίρι θα είναι υπέροχο, όσα κιλά και να είμαι!
    Έχω αποφασίσει να περνάω καλά και να ξεπεράσω τα κόμπλεξ μου!
    Θέλω και εγώ σοκολατί χρώμα και θα παω στην παραλία με το κεφάλι ψηλά και σε όποιον αρέσω!!!!!!!!!! :Ρ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    ΖΗΤΩ Η ΣΟΚΟΛΑΤΑ!!!!!!!
    ΖΗΤΩ ΤΟ ΣΟΚΟΛΑΤΙ!!!!!!!!!
    ΖΗΤΩ Η ΘΑΛΑΣΣΑ!!!!!!!!!
    ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!
    ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΡΙΔΙΖΟΝ ΚΟΠΕΡΤΟΝ!!!!!!!!!
    (ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΦΟΡΕΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ.ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΧΑΣΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ)!!!!!!!!!!!
    ΖΗΤΩ ΟΙ ΣΗΜΑΔΟΥΡΕΣ!!!!!!!ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!1

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    εδώ γύρω
    Posts
    39
    για μένα το καλοκαιρι ειναι ένας εφιαλτης. Εδώ κ χρόνια δεν πάω στη θάλασσα γιατι φοβάμαι μην πέσω πάνω σε κανεναν γνωστό κ γινω ρεζιλι...τα βράδια κλαίω κ ξαγρυπνάω σκεφτόμενη οτι δεν μπορώ να φορέσω αυτά τα υπέροχα ξώπλατα μπλουζάκια κ τις μινι φουστιτσες κ τα σορτς που φοράνε όλα τα κοριτσάκια της ηλικίας μου. Αν δεν τα φορέσω τώρα πότε θα το κανω?Και άλλο ένα καλοκαίρι θα περάσει έτσι χωρίς διακοπές χωρίς φλέρτ χωρίς μινι φουστίτσες κλεισμένη μέσα περιμένοντας να περάσει ο καιρός... Δεν θέλω να αφήσω την ζωή μου να φύγει μέσα από τα χέρια εξαιτίας του φαγητού...Είναι τόσο άδικο...ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    και γω θελω να ζησω...και το παλευω με καθε μεσο...προχτες εκλαιγα επειδη εχω χασει ηδη κοντα 4 χρονια...και ευτυχως που ειμαι ακομα 19 εδω που τα λεμε...τι θα λεω στα 40 μου?..στα 50 μου?..θα κανω μια αναδρομη στο παρελθον και οταν θα συνεοιδητοποιω την ζωη που εχω χασει θα κοπανιεμαι...δεν θελω να φτασω σε τετοια σημεια...ναι και γω..παω παραλια αλλα δεν κανω μπανιο..μεχρι και τωρα που λεω οτι ειμαι καλα...παλευω να μαι καλα...ειδαλως ουτε καν θα πηγαινα στην θαλλασσα,,,ενα βημα την φορα...παω αλλα δν κανω μπανιο..τουλαχιστον κατι ειναι το οτι εμφανιζομαι σε κοσμο απο εκει που δεν ηθελα να με βλεπει κανεις.,..η ζωη ειναι πολυ μικρη για να την χανουμε ηθελημενα κιολας...ετσι δνε ειναι?..παρτε το εγωιστικα...απλα εγωιστικα...και παλεψτε για σας...οχι για τους γνωστους που τυχον μπορει να μας δουν στην παραλια...στοπ πια!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Εγω παλι παω παραλια και μπανια κανω και ηλιοθεραπεια με ιριδιζον κοπερτον!!!!!!!!
    Εαν με παρει χαμπαρι το λιμενικο καηκα!!!
    Θα με πεταξει στο λιμανι για φαρο.Να μην πεφτουν τα πλοια στο λιμανι!!!!

    Περα απο τα αστεια.Εχετε προσεξει την πλειοψηφια του κοσμου στις παραλιες?
    Τα 2/3 του κοσμου ειναι με τα κιλακια με τις κοιλιτσες του με τα μπουτακια του και οτι υπαρχει σε -ακια του!!
    Αυτο που εχω καταλαβει εγω τοσα χρονια ειναι οτι οσο δειχνεις οτι εχεις προβλημα με τον ευατο σου,τοσο προκαλεις και τους γυρω σου να σε προσεχουν η να σε σχολιαζουν.
    Και οταν εγω εχω προβλημα να παρουσιαστω στην παραλια λογω κιλων ,μηπως σημενει οτι στην ουσια και εγω με την σειρα μου σχολιαζω τους υπολοιπους που βγαινουν παραλια με τα κιλακια τους οσα και αν ειναι αυτα?????Ρωταω εγω τωρα.

    Μηπως λετε να εχει η θαλασσα η η αμμος προβλημα με το βαρος μας?
    Δεν πρεπει να αποδεχτουμε πρωτα εμεις τον ευατο μας ,γιατι αυτα ολα μας προσπερνουν και χανονται και πισω δεν γυριζουν!!!
    Το ξαναματαπω!!Σιγουρα τα κιλα δεν ειναι καλο πραγμα,και μας δυσκολευουν την ζωη,αλλα δεν ειναι προβλημα κανενος και σιγουρα δεν ειναι οτι χειροτερο υπαρχει!!!

    Χριστινα και free μην αφηνετε να περνουν ετσι οι στιγμες!!!Τα 30 η 40 η 50 δεν ειναι μακρια πιστεψτε με.

    ΦΙΛΙΑ!!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •