Μια νύφη για το γιό μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829

    Μια νύφη για το γιό μου

    Χθες είδα αυτό το reality και παρατήρησα το εξής:
    Ήταν ένας personal trainer μαζί με τη μαμά του, που ως γνήσιος, ώριμος και σωστός άνδρας, έψαχνε μεταξύ τριών γυναικών το έτερό του ήμισυ.
    Παρουσιάστηκαν τρεις κοπέλες: Μία κούκλα, γεμάτη αυτοπεποίθηση, γιατί ήταν ωραία, την ήθελαν οι άντρες και το ήξερε καλά αυτό, μία κοπέλα της διπλανής πόρτας και μία υπερευαίσθητη, γλυκύτατη γεματούλα.
    Όταν είδα την τελευταία σκέφτηκα, που πας κορίτσι μου ξυπόλητη στ' αγκάθια, που πας στο γυμναστή, που και δύο κιλά παραπάνω να έχεις θα σε κράξει? Ήταν βέβαια κύριος, την έδιωξε πολύ ευγενικά, αλλά η κοπέλα γεμάτη ήταν, όχι χαζή και κατάλαβε. Πώς να τα έβαζε με τις ντυμένες μοντέρνα κορμάρες, αυτή με τα σγουρά, απεριποίητα μαλλάκια και το κλαμεράκι καρφιτσωμένο στο πέτο της? Στο τέλος έκλαιγε και δήλωσε "πληγώθηκα".
    Πληγώθηκα κι εγώ, αλλά η εξέλιξη ήταν παραπάνω από αναμενόμενη. Να σας κάνω και μια πρόβλεψη? Η κούκλα θα είναι η επιλογή του. Κι αυτό χωρίς πολλά πολλά, ήδη γυάλισε το μάτι του μόλις την είδε.
    Τα συμπεράσματα δικά σας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    ποσο πολυ δικιο αισθανομαι πως εχεις!


    παρα πολυ!


    λιγα παραπανισια κιλα αλλα ομορφη

    σε κανουν παρασαγκας ασχημοτερη στα ματια των ανθρωπων απο καραασχημη αλλα πανλεπτη και περιποιημενη

    και οχι μονο των ανδρων

    και γω με εχω πιασει να σκεφτομαι ετσι

    ειναι η πλυση εγκεφαλου της σημερινης πλασαρισμενης σεξυ εικονας?

    ισως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Για να μην αναφέρω μία πεθερά τεραστίων διαστάσεων, που όταν είδε μία φωτογραφία υποψήφιας νύφης είπε: Γιέ μου, αυτή ξέχασε να σηκωθεί από το τραπέζι, τρώει ακόμη και τη νύχτα, δεν παίρνει ποτέ ρεπό! Έξω λοιπόν η παχουλή κοπέλα από το διαγωνισμό.
    Το είδα πρώτη φορά και εντυπωσιάστηκα. Ένα γελοίο κόνσεπτ, που αντί να με χαλαρώσει όπως όλες οι γελοιότητες, με προβλημάτισε.
    Ακόμη και για να πας να παντρευτείς στην τηλεόραση, με όλο το διασυρμό που ακολουθεί, για να ζήσεις με έναν ανόητο που δεν είναι σε θέση ούτε να βήξει χωρίς να ρωτήσει τη μαμά και με τη μαμά πάνω από το κεφάλι σου, που θεωρεί το άκρον άωτον της εξυπνάδας να ταλαιπωρεί το ήδη ταλαίπωρο πλάσμα που έπεσε στην ανάγκη της, ακόμη κι εκεί πρέπει να είσαι καλή, όμορφη, νοικοκυρά, μορφωμένη, ανεξάρητη μα και υπάκουη και πάνω απ' όλα ΑΔΥΝΑΤΗ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    βασικα δεν σκεφτομαι και τοσο ετσι οσον αφορα το πως βλεπω εγω τις κοπελες


    οσο το πως νομιζω πως τις βλεπουν οι ανδρες


    ειναι συμπτωση που οι περισσοτεροι φιλοι και γνωστοι μου ανδρες ερωτευονται γοητευονται εξιταρονται μονο απο λεπτες?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    Originally posted by Ava
    Για να μην αναφέρω μία πεθερά τεραστίων διαστάσεων, που όταν είδε μία φωτογραφία υποψήφιας νύφης είπε: Γιέ μου, αυτή ξέχασε να σηκωθεί από το τραπέζι, τρώει ακόμη και τη νύχτα, δεν παίρνει ποτέ ρεπό! Έξω λοιπόν η παχουλή κοπέλα από το διαγωνισμό.
    Το είδα πρώτη φορά και εντυπωσιάστηκα. Ένα γελοίο κόνσεπτ, που αντί να με χαλαρώσει όπως όλες οι γελοιότητες, με προβλημάτισε.
    Ακόμη και για να πας να παντρευτείς στην τηλεόραση, με όλο το διασυρμό που ακολουθεί, για να ζήσεις με έναν ανόητο που δεν είναι σε θέση ούτε να βήξει χωρίς να ρωτήσει τη μαμά και με τη μαμά πάνω από το κεφάλι σου, που θεωρεί το άκρον άωτον της εξυπνάδας να ταλαιπωρεί το ήδη ταλαίπωρο πλάσμα που έπεσε στην ανάγκη της, ακόμη κι εκεί πρέπει να είσαι καλή, όμορφη, νοικοκυρά, μορφωμένη, ανεξάρητη μα και υπάκουη και πάνω απ' όλα ΑΔΥΝΑΤΗ!

    την ειδα και γω

    και θυμωσα μαζι της αλλα και με τον εαυτο μου

    που αμεσως ενιωσα τοσες ενοχες που εχω καποια κιλα παραπανω...ουτε λεπρα να ητανε! νισαφι πια!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Δεν είναι σύμπτωση. Κι εγώ στον άνθρωπο κοιτώ άλλα πράγματα πρώτα, είναι ζήτημα προτεραιοτήτων.
    Αλλά υπάρχει και μια σκληρή αλήθεια: Μεταξύ ενός ανεγκέφαλου αδύνατου, γυμνασμένου και ενός σοβαρού, έξυπνου και γεμάτου άντρα, θα διάλεγα το δεύτερο. Χωρίς συζήτηση.
    Μεταξύ όμως δύο σοβαρών και έξυπνων ανδρών, θα διάλεγα αυτόν με το καλύτερο σώμα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    Originally posted by Ava

    Μεταξύ όμως δύο σοβαρών και έξυπνων ανδρών, θα διάλεγα αυτόν με το καλύτερο σώμα.

    και γω!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    ρε παιδια γιατι μας φαινεται παραξενο ομως που ενας αντικειμενικα ωραιος αντρας (γυμναστης) γουσταρει την 'ωραια' (αν και ξυνη) της παρεας?
    ειχα μια συζητηση χθες με μια φιλη μου για κατι τετοιο.λεγαμε για μια τριτη φιλη η οποια εκανε επεμβαση για να χασει κιλα και τα καταφερε εχει γινει το ενα τριτο απο αυτο που ηταν και τωρα την προσεχουν για να μην χασει αλλα κιλα φανταστειτε! και αυτη η κοπελα που λετε, οταν ηταν παχουλη(πολυ παχουλη) ο συντροφος της ηταν κ αυτος στα ιδια πανω κατω..
    δεν ειναι ιδιαιτερα ομορφη...
    Τοτε αναρωτιοταν γιατι οι αδυνατοι ανθρωποι κολλανε με τις αδυνατες και τα μοντελα και τις ψευτικες κουκλες.
    Οταν αυτη αδυνατισε (βεβαια δεν ηταν ο λογος το οτι αδυνατισε αλλα ειχαν κ αλλα προβληματα)χωρισανε.
    και τι εγινε μετα?
    αυτη κοιτουσε μονο τους αδυνατους αντρες γυρω της.οχι επιτηδες.αλλα επειδη ο πηχυς της ειχε ανεβει αυτοματα.
    Ηταν ΄πλεον αδυνατη με ολη τη συμασια της λεξης..Απο 140 κιλα εγινε 65. τονιζω οτι δεν ειναι ιδιαιτερα ομορφη!!
    και πειτε μου τωρα εσεις... Αν ησασταν αδυνατες(μπορει και να ειστε...δε ξερω..) δε θα κοιτουσατε κ εσεις τους αδυνατους?
    κι αν ειστε και αδυνατες και ομορφες..δε θα κοιτουσατε τους αντιστιχους?
    Μπορει κανεις να πει κουβεντα που αυτη η φιλη μου, θελησε να; ζησει τη ζωη που ως τωρα δεν εζησε>?
    Εγω οχι!
    Η αληθεια ειναι η εξης...ειναι λαθος να μας πλασαρουν στην τηλεοραση ολα τα μοντελα ως τις ιδανικες γυναικες και αντρες.ειναι τραγικο... αλλα ειναι τραγικο απο την αλλη εμεις να κοροιδευουμε και να επαναστατουμε σε αυτο το μοτιβο καθημενοι πισω απο τις τηλεορασεις σε ενα καναπε με ενα μπωλ πατατακια και με ανοιχτη ακροαση με το ψυγειο ανα πασα στιγμη...
    Η τηλεοραση τη δουλεια της κανει..και εμεις τσαντιζομαστε που δε μπορουμε να γινουμε ετσι..αδυντες και κομψες..
    Αυτες οι αδυνατες και κομψες απο την αλλη πλευρα κοπελες...ισως να ριχνουν γερη δουλεια και νηστεια για να ειναι ετσι...ομορφες και αδυνατες.Καποιες ειναι το σκαρι τους ετσι...δε λεω ..
    αλλα σιγουρα καποιες προσπαθειες και γυμναστικη κανουνε..
    πως να κατηγορησω τους παραγωγους που διαλεγουν να βγαζουν στο γυαλι τις ομορφες κ αδυνατες?φανταζεστε να μη βγαζανε αυτες αλλα το αντιθετο???δε νομιζω!
    κι εγω τσατιζομαι οταν τα βλεπω αλλα καμια φορα καταλαβαινω οτι αδικα τσαντιζομαι και τρωγομαι!
    καποιος τριτος που μας βλεπει να κλαιγομαστε για τα κιλα μας ξερετε τι λεει?(το εχω ακουσει πολλες φορες)
    οτι αντι να κανεις κατι για το σωμα σου και την υγεια σου...τσαντιζεσαι με τις μοντελες...
    μαλλον πρεπει να προσπαθησουμε πιο πολυ!
    ξερω ποσο δυσκολο ειναι ..ξερω οτι μοιαζει ακατορθωτο στις περισσοτερες απο εμας..αλλα πρεπει... και το κυριοτερο..ειναι η γυμναστικη!
    η γυμναστικη θα ενεργοποιησει το μεταβολισμο!Αυτη θα δωσει τη λυση!
    ξερω ειναι δυσκολο!
    και ολα αυτα τα realities οπως αναφερατε κοριτσια ειναι τραγικα...εγω κατευθειαν στενοχωρηθηκα που ειδα την ξανθια την κοπελιτσα να την απορριπτει ο γυμναστης ...αλλα κι αυτη δεν φανταστηκε οτι ετσι θα γινοτανε?Δηλαδη και μονο απο το στυλακι του τυπου...φαινοταν οτι δεν ειναι για τα δοντια της..
    Δηλαδη πως πληγωθηκε απο καποιον που ηξερε μονο 6 ωρες?πληγωθηκε που την ακυρωσε...αλλα επρεπε να το περιμενει..δηλαδη κακα τα ψεματα.. εχεισ τα κιλακια σου...τουλαχιστον βαλε λιγο Make up σουλουπωσου λιγο..στο γυαλι θα βγεις!
    Δεν ηταν ασχημη η κοπελιτσα αλλα ειχε ανταγωνισμο πως να το κανουμε!τελεια ματια!!! αλλα δε φτανει προφανως!
    δεν τον αδικω τον γυμναστη... πιστευω στη θεση του το ιδιο θα εκανα! κι ας ξερουμε ολοι οτι οι υπολοιπες κοπελες και ειδικα η μια που την ειδε κουκλαρα.. οτι ηταν κωλοχαρακτηρας και την ειδε ασχημα!
    σορυ για τη μακρυγορια αλλα νομιζω οτι πρεπει να αφυπνιστουμε και να ξυπνησουμε απο το λιθαργο!
    δε γινεται αλλο!
    ειναι λογικο η ομορφια να κερδιζει (ειτε ειναι στο σωμα ειτε στο προσωπο ειτε συνδιαστικα)
    οπου κανω λαθος διορθωστε με!
    σημερα με επιασε η αισιοδοξια μου!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    συμφωνω με αυτα που γραφεις!


    και στο κατω κατω η περιποιηση του εαυτου

    δειχνει και ορεξη για ζωη και θετικοτητα

    και αυτο οταν προκειται για σεξουαλικο συντροφο πουλαει

    ακομα βεβαια μερικες φορες και στις φιλιες η την εργασια

    και σε αλλες σχεσεις


    ο ανθρωπος που νοιαζεται για τον εαυτο του την εικονα του πο τουλαχιστον περιποιειται απλα την εικονα του

    για μενα ειναι παντα πιο ελκυστικος ανεξαρτητα απο τα κιλα!


    εχω ζηλεψει πιο παχουλες κοπελες απο μενα για τον τροπο ντυσιματος τους

    για τον αερα τους

    για το ωραιο της εικονας τους

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    αν βλεπε ενα αλλο παιχνιδι, το Love bites, πριν λιγες βδομαδες ειχε εναν τυπο, πολυ ομορφο μπορω να πω και θα τον τραπεζοναν 4 κοπελες.... απο τις 4, ηταν 2 κουκλαρες-μοντελα, μια γλυκια κοπελα γεματουλα και μια που οκ..... δεν ηταν απλα...

    ο τυπος αν και περασε καλα με τις κουκλαρες-μοντελα, επελεξε τη γλυκια, παχουλη και ευαισθητη κοπελα. Μπραβο του, εγω τον χαρηκα αν και στην αρχη τον εκοψα για πολυ ψωνιο και δε πιστευα πως θα τη διαλεξει....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Θα συμφωνήσω απόλυτα.
    Το να περιποιείται κάποιος τον εαυτό του δείχνει πάνω από όλα πως τον σέβεται. Και όταν σέβεται κάποιος τον εαυτό του, σέβεται και αυτόν που έχει δίπλα του.
    Προσωπικά δεν θυμώνω με τις μοντέλες, τις θαυμάζω γι' αυτό που κάνουν. Εύκολο είναι να ζεις με σαλάτες και να ψοφάς στη γυμναστική? θυμώνω ίσως με το ότι αυτό από μόνο του αρκεί. Η ομορφιά είναι από μόνη της εισιτήριο για παντού. Για χρήματα, γάμο, καταξίωση. Ποιός χέ....ε τώρα για μόρφωση, ευαισθησία, καλωσύνη, υπευθυνότητα, όταν βλέπει μπροστά του το μοντέλο.
    Κι επειδή οι περισσότεροι από μας δεν είμαστε μοντέλα, αρκετό είναι να σεβόμαστε τον εαυτό μας, με ότι αυτό συνεπάγεται. Να τον τρέφουμε σωστά, οργανικά και πνευματικά, να τον ενισχύουμε και να τον αγαπάμε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Πολύ απλά :

    «Η ομορφιά είναι η MONH αυταπόδεικτη αξία»
    Οσκαρ Ουάιλντ

    Όλοι στη ζωή μας αυτό αναζητούμε,την ομορφιά... Να ακούσουμε ένα ωραίο τραγούδι, να αγοράσουμε ένα ωραίο ρούχο κτλ...

    Το άσχημο είναι να κρίνουμε τους ανθρώπους από το αν γεννήθηκαν όμορφοι ή άσχημοι.
    Αλλά χοντρός δεν γεννήθηκε κανείς.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    ναι Ava

    εκτος αν περασουμε στο αλλο ακρο οπου κοπελες μοντελα νοιαζονται μονο για την εικονα τους και διαγωνισμους γκομενοαρπαγης και σκοτιστηκαν για σεβασμο κ.τ.λ.


    βασικα θεωρω πως αντρες και γυναικες τα ζηταμε απο τον εαυτο μας και τους αλλους ολα

    περιποιημενη εμφανιση

    καλο εσωτερικο κοσμο

    αποδοχη συναισθηματικη

    δοσεις μαγκιας και ιντριγκας

    λεφτα ισως...


    ο καθενας βεβαια με τη δικη του ματια και το δικο του γουστο σε ολα αυτα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Ava έγραψες " Εύκολο είναι να ζεις με σαλάτες και να ψοφάς στη γυμναστική? θυμώνω ίσως με το ότι αυτό από μόνο του αρκεί. "

    Κάνεις λάθος. Δεν αρκεί μόνο αυτό.Αυτό είναι μόνο αρκετό για τους ανίσχυρους και αξιολύπητους άντρες που θέλουν μια ξανθιά barbie στο πλευρό τους...

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    ναι ρε κοριτσια..γιατι αν αυτο το καημενο το σωμα μας ειχε μιλια και στομα δικο του.. μπορειτε να φανταστειτε τι θα μας ελεγε?
    θα ζητουσε τουλαχιστον να το γυμναζουμε και να μην το καταπονουμε με λιπος! δηλαδη ποσο να αντεξει το κακομοιρο?
    το ειδα εκεινο το love bytes..ναι θυμαμαι..ο τυπος ο πολυ ωραιος που διαλεξε την παχουλουλα...κοιτα εμενα δε μου αρεσε η κοπελα εκεινη.οχι για τα κιλα της... αλλα γιατι δεν ηταν ομορφουλα σε σχεση με αυτον.
    δηλαδη ο τυπος ηταν πολυ καλος! αξιζε να του βαλουν και πιο ομορφες κοπελες απο αυτες που του εβαλαν!αν και πιστευω οτι πλεον το παιχνιδι αυτο, ειναι τοσο προβλεψιμο.οσες φορες και αν το ειδα επεσα μεσα στην προβλεψη μου για το ποιον η ποια θα επιλεξει ο / η παικτρια.οποτε εκεινο το επισοδιο ηταν ανατροπη!
    και σκεφτηκα μηπως το φτιαξανε/στησανε λιγακι για να δηλωνει ο κοσμος συμμετοχη.να μην αποθαρρυνεται!!εχω ακουσει και απο κατι γνωστους μου κατι ψιλα...οτι τους διαλεγους τους παικτες κλπ...
    αλλα σε ολους μας αρεσε οτι διαλεξε την παχουλουλα...εκεινη ειμαι σιγουρη το καταευχαριστηθηκε! και καλα εκανε η κοπελα!

    εγω τις θαυμαζω οσες μπορουν και πειθαρχουν!ποτε μου δε καταφερα να πω κατι και να το κανω σε θεμα διατροφης.ειμαι αδυναμη να πειθαρχησω!

    θελω καποιον να με σπρωχνει!
    να ναι καλα η μητερα μου που οποτε θυμηθω να κανω διαιτες τη χωνω να μαγειρευει ειδικα φαγητα για μενα...και η καημενη το κανει αδιαμαρτυρητα!

    το εχω δει και σε μενα... για να μη λεω ψεματα! οσες φορες αδυνατισα και εφτασα στο στοχο...το ματακι μου πηγαινε στους ωραιους.τωρα που ειμαι 83 κιλα...(εχω φιλο) φοβαμαι να κανω σεξ με τον φιλο μου!τι να πω! και δεν εχω ορεξη για αποτριχωση, νυχια, μαλλια κλπ...ολα μου φαινονται περιττα αμα εχω πολλα κιλα..δεν τα πολυφτιαχνω για να μην γινομαι στοχος.για να περναω απαρατηρητη!
    προσπαθω να ειμαι αορατη τωρα που ειμαι τοσα κιλα.πρωτη φορα φτανω τα 83.τα κανονικα μου κιλα ειναι τα 67.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •