ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    7
    agapiti sweetvirtus katarxas do not panik.frontise otan tha ksekinisis tn prospathia s na to thelis pragmatika esi mono esi oute oi gonis s oute o filos s mono esi.mn thetis toso megalo stoxo tha pelagosis!!!ksekina me 5 kila molis ta xasis tha proxorisis parakato! den ksero to ipsos s alla o stoxos sou mou fenete ligo ipervolikos 55 kila ine poli liga pisteuo pos prepi n thesis pio vatous stoxous!kai kati allo mn viazese ta kila den ta evales se ena mina ara xriazete xronos gia na ta xasis opote mn perimenis apotelesmata se 2 meres auto kalos i kakos tha s pari mines.so do not give up!!!parto apofasi kai ksekina gia mia allagi zois kai oxi gia mia akomi dieta!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Sweetvirus είσαι σε κατάσταση πανικού και έτσι δε μπορείς να πάρεις μια λογική απόφαση.


    Ηρεμήσε λίγο και σκέψου με σύνεση!Αυτό που ζητάς δε γίνεται!Τόσο απλά!Επίσης αν προσπαθήσεις να το κάνεις με κάποιο τρόπο είναι πιθανο να πάθεις καμιά διαταραχή πρόσληψης τροφής.

    Εγώ προτείνω με τα χρήματα που θέλει να σου δώσει η μητέρα σου να πας σε κάποιον ειδικό να σε ελέγχει,κατευθύνει και επιβραβεύει με το σωστό τρόπο ώστε να έχεις μόνιμο αποτέλεσμα.

    Καλή συνέχεια!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    sweetvirus ξερω ακριβως πως σκεφτεσαι..ακριβως ομως...με το ιδιο σκεπτικο με σενα, εφτασα τα 83 κιλα καποια στιγμη...χανοντας τον ελεγχο και κανοντας προσπαθειες γρηγορες και αβασιμες...μπορω να σου πω οποια διαιτα 8ελεις....εχω πανω απο 100 διαιτες στο αρχειο μου(!!!)..χωρις πλακα!..μαζευω απο τα 15 μου..!ηταν μια αγαπημενη ασχολια και πλεον μια αγαπημενη συνηθεια...ημουν 57 και σε καποια φαση(ΜΕΣΑ ΣΕ 2,5 ΜΗΝΕς) εφτασα τα 83 απο αυτη την εμμονη...απο την ιδια ακριβως αντιδραση...τεσπα...δεν μπορει να σε μεταπεισει κανεις..το ξερω..το εχω βιωσει..εγω τελικα δεν τα καταφεραμε τις γρηγορες μεθοδους...με κατεστρεψαν..αν νοιωθεις οτι εχεις τα κοτσια, αρχισε κατι δραστικο αν και σε περιοδο εξεταστικης χλωμο..τεσπα..στειλε μου σε u2u ποσα κιλα θες να χασεις περιπου?σε ποσο διαστημα ?και θασου στειλω ενα πλανο...ειναι εντελως ασχημο αυτο που θα κανω γιατι δεν αποβαινει πουθενα...ταυτοχρονα ομως καταλαβαινω την ψυχλογια σου ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΑΠΟΛΥΤΑ!----(απλα πεισε τον εαυτο σου να μην διαιωνιζεις το προβλημα βουλιμιας σου)---

  4. #4
    Γλυκεία μου κοπελίτσα,ποιος ο λόγος να βιάζεσαι και μετά να ξαναπάρεις τα κιλά διπλάσια??καλό θα ήταν να πάς σε κάποιο είδικό και να σε βοηθήσει να τα χάσεις...και να΄μην τα ξαναπάρεις!!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    7
    oti kai na kanis skepsou ti se niazi n ta xasis kai n ta ksanavalis dipla i na ta xasis mia gia panta?kai kseris den ine mono auto to thema den ine ta kila pou tha xasis alla to lipos kai to lipos den feugi toso grigora ara to mono pou tha kataferis ine na xasis miiki maza pou den simferi!zita apo tin mama s na pate se dietologo kai den tha sterithis kai ta kila sou tha xasis kai den tha ta ksanaparis!skepsou logika pano apo ola!

  6. #6
    Οι δίαιτες είναι εξατομικευμένες,δίνοντας έτσι οποιαδήποτε δίαιτα και κάνοντας όλοι τους ειδικούς δεν βοηθάτε κανέναν.Το πρόβλημα δεν είναι τα κιλά αλλά η ψυχολογία.Χάνοντας κιλά δεν θα κάνεις τους άλλους να σε αγαπήσουν.Το να χάσεις κιλά το κάνεις για σένα όχι για τους άλλους.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    JVANIS ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩς ΝΙΩΘΕΙ H SWEETVITRUS.
    Στην κατασταση που ειναι δεν εχει νοημα νατις κανουμε τα νευρα κροσσια με τι τι ειναι σωστο και τι οχι.Ειμαι σιγουρη οτι και αυτη με την σειρα της ξερει.
    Καλυτερα απο τους ασθενεις ουτε οι ''γιατροι'' δεν ξερουν τι συμβαινει.

    Ακου κουκλα επειδη εισαι σε κατασταση πανικου σε παρακαλω να δεις το U2U .
    ΦΙΛΙΑ!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    sweetvirtus συμφωνώ με τους άλλους. Βρίσκεσαι σε κατάσταση πανικού.
    Ετσι, το μόνο που θα καταφέρεις να κερδίσεις είναι μερικά κιλά ακόμα.
    Απο προσωπική μου πείρα, έχω ανακαλύψει ότι το άγχος και ο πανικός ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ... οπότε ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΑΣ.

    Γράφεις ότι έχεις εξεταστική, άρα μάλλον είσαι μικρή σε ηλικία (σε σύγκριση με μένα που σου γράφω).
    Αν ηρεμήσεις και πάρεις απόφαση να ακολουθήσεις μια σωστή διατροφή, θα χάσεις κιλά πολύ γρήγορα γιατί ο οργανισμός σου κάνει περισσότερες καύσεις.

    Η αφαγία δεν είναι λύση, γιατί θα τινάξεις το μεταβολισμό σου στον αέρα, και μετά ότι κι αν βάζεις στο στομάχι σου θα το παίρνεις σε κιλά.

    Βάλε σε εφαρμογή όλα αυτά που διαβάζουμε κι ακούμε σχετικά με την σωστή διατροφή.
    Και κυρίως ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ και ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ αυτά που λένε οι άλλοι για το πάχος σου.
    Σε αγχώνουν και παχαίνεις περισσότερο. Το ξέρω γιατί τόχω περάσει και καταλαβαίνω πως νοιώθεις.

    Οσο για τα 500 ευρώ που σου έχει υποσχεθεί η μαμά σου, εγώ σκέφτηκα να κάνεις μια καλύτερη συμφωνία μαζί της....
    ... πές της να σου δίνει 200 ευρώ για κάθε 5 κιλά που θα χάνεις ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ (για να μην τα ξαναπάρεις διπλάσια), γιατί θα τα χρειάζεσαι για να ψωνίζεις καινούρια ρούχα κάθε φορά!!!
    Ετσι και θα έχεις μια μικρή ανταμοιβή για κάθε μικρό στόχο που θα πετυχαίνεις... και περισσότερα χρήματα θα πάρεις στο τέλος!!

    Υπομονή κούκλα μου και κουράγιο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    απλα σε καταλαβαινω..δεν μπορω να πω κατι αλλο..ουτε κανεις μπορει ΤΩΡΑ να σου αλλαξει μυαλο!..φιλακια

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •