λιπαναρρόφηση...!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    λιπαναρρόφηση...!!!

    Κάποτε μου είχαν πει να πάω να κάνω λιπαναρρόφηση!!!όπως μου είχαν πει να βάλω μπαλόνι ή δαχτύλιο....!!!!
    σχετικά με την λιπαναρρόφηση διάβασα και τώρα ένα σχετικό κείμενακι...σε μία σελίδα..!!!
    εσείς τι θα προτίνατε??
    να την έκανα ή όχι????
    έχει κάνει κάνεις?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    7
    hallo fatsoula katarxas posa kila ise exi simasia auto.prepi n to psaksis poli gia tin lipoanarofisi apo oti ksero den lini pragmatika to provlima tou varous nomizo to kalitero an ise pola kila ine to daxtilidi kai pisteuo pio asfales

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    φατσουλα καλησπερα
    δε θυμαμαι τα κιλα σου αλλα αν θυμαμαι καλα, θελεις να χασεις συνολικα κιλα, λιπος, οπως θες πες το...
    η λιποαναρροφηση, απ οτι ξερω, αφενος θελει ΠΟΛΥ καλο ειδικο για να γινει επιτυχημενα και να μην αφησει περιεργα σημαδια και ανωμαλιες στο λιπος που θα παραμεινει, αφετερου ειναι λυση για τοπικο λιπος ΚΑΙ ΜΟΝΟ.δεν ενδεικνυται για χασιμο βαρους..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Καλησπέρα κι απο μένα.
    Εχω μια φίλη που έκανε λιποαναρόφηση, αλλά αυτή είχε πολύ τοπικό πάχος στους γλουτούς και στην κοιλιά. Αυτό που λέμε "ψωμάκια".
    Μου είπε ότι ταλαιπωρήθηκε πολύ, πονούσε στα σημεία που είχαν γίνει οι τομές για πολλές εβδομάδες και φορούσε έναν ειδικό κορσέ για πολλούς μήνες.
    Φυσικά, ακολούθησε ΚΑΙ ειδική δίαιτα, έχασε πολλά κιλά (απο τη δίαιτα, όχι απο τη λιποαναρόφηση) και τώρα ένα χρόνο μετά, έχει ένα σώμα σαν αρχαίο άγαλμα. ΤΕΛΕΙΟ.

    Αυτό που κατάλαβα εγώ πάντως απο την περίπτωσή της είναι οτι η λιποαναρόφηση είναι απλώς γλυπτική. Αφαιρεί το περιττό λίπος μόνο απο τα σημεία που περισσεύει. Δεν είναι για το ολικό πάχος. Πρέπει να κάνεις ΚΑΙ δίαιτα με διαιτολόγο.

  5. #5
    και μενα τοπικό είναι γλουτούς και κοιλία!!!
    φυσικά θέλω να ακολουθήσω και μία δίαιτα με διαιτολόγο (εχω κάνει και post)αλλά ακόμα δεν έχω βρεί αυτό που μου ''ταιρίαζει''...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Βρε φατσουλα εγω ειμαι υπερ της πλαστικης ,γιατι αυτο ειναι η λιποαναροφηση,εαν ειναι νασε βοηθησει και να ερθεις στο επιθυμιτο καντο.
    Οπως τα περισοτερα χειρουργεια ετσι και αυτο θα εχει τον πονο του.
    Δεν πειραζει θα περασει.Και τωρα που ταλαιπωρησε με τα κιλα σου σε καθημερινη βαση ''ΠΟΝΑΣ'' παρα πολυ επισης.
    Εγω θα σου προτεινα μια μικρη ερευνα απο μερος σου γιατην λιποαναροφηση,και ρεντεβου τουλαχιστον με 2 γιατρους που θα τους επισκεφτεις με μια λιστα ερωτηματα.
    Και οι πλαστικοι να ειναι πλαστικοι.Οχι οδοντιατροι!!!!!
    Εαν θυμαμαι θελεις να χασεις γυρω στα 25 κιλα.
    Θα το παρεις επισης αποφαση να μπεις σε ενα προγραμμα ωστε να χασεις και τα κιλα που θελεις .
    Τσαμπα ο πονος ,το χειρουργειο και τα εξοδα!??????????
    Περιμενουμε νεα.
    ΦΙΛΙΑ!!!!!!!1

  7. #7
    βασικά ένας λόγος που δεν το είχα κοιτάξει είναι ο πόνος...γι αυτό έβαλα και αυτό το post για να δω αν έχει κάνει κανείς και να μου πεί εμπειρίες...!!!
    είμαι ακόμα στην σκέψη για το τι ακριβώς θα κάνω...!!!(θα πρέπει να είμαι και οικομικά ok για να κάνω οτιδήποτε!!!!)
    ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές σας! το εκτιμώ!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    στην περιπτωση της λιποαναροφησης, οντως πρεπει να κανεις παραλληλα και διαιτα,,,και αν τυχον ξαναπαρεις τα κιλα που ειχες χασει , το λιπος επανερχεται δριμυτερο και βασικα διπλασιασμενο σε διαφορα σημεια του σωματος..επιστημονικα δεν ξερω πως εξηγειται αυτο αλλα εχουν κανει 2 γνωστες μου και το χουν παθει και οι 2..!!!...οποτε η πιο ενδεδειγμενη λυση για τα κιλα σου ειναι μια διαιτουλα με καποιον σωστο επιστημονα γιατι εχουμε γεμισει κομπογιαννιτες!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •