Είμαι ανορεξική και καλύτερα από ποτε. - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 21 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 307
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    μια επισημανση μονο, Μαρια
    η Ναταλια, απ οτι μας ειπε η ιδια, δεν ειναι πλεον 39 κιλα, ειναι 35..

  2. #167
    maria_p_40,
    σχετικά με αυτά που γράφεις...
    Δεν ήξερα ότι στη Βρετανία όντως συμβαίνει αυτό δηλ να μπαίνουν για θεραπεία σε κέντρο διατροφικών διαταραχών άτομα μ ΔΜΣ κάτω του 17. Παρ'όλα αυτά είχα δει ένα σχετικό βίντεο στο youtube το οποίο μιλούσε κυρίως για την παιδικά ανορεξία και είδα να ανεβαίνει ένα κοριτσάκι στη ζυγαριά το οποίο κατά τη γνώμη μου δεν ήταν και πάρα πολύ αδύνατο, η ζυγαριά να δείχνει 32, το κοριτσάκι να είναι κοντό σαν παιδάκι και να λένε οι υπέυθυνοι ότι πρέπει να πάρει βάρος...
    ΝΑΙ έχω μαλλιά αν και μου πέφτουν τούφες ολόκληρες και δεν καταλαβαίνω γιατί μου το ρωτάτε συνεχώς αυτό. Σχετικά με τις καρδιακές αρρυθμίες μπορώ να πω ότι πολύ συχνα αισθάνομαι να υπάρχουν και με έχω πιάσει να έχω πόνους στην περιοχή της καρδιάς αλλά δεν διαρκούν πολύ.
    Υπάρχουν μέρες που είμαι χάλιααααααααααααααααααα, θέλω να πεθάνω, δε θέλω να υπάρχω. Υπάρχουν όμως και κάτι ώρες που νιώθω υπέροχα. Όταν για παράδειγμα μου λένε "Τι ωραίο σώμα που έχεις", "κ τι δε θα'δινα και εγώ να έχω ένα τέτοιο σώμα", "Μακάρι να ήμουν και εγώ τόσο αδύνατη"... Κάτι τέτοιες στιγμές αισθάνομαι πολύ περήφανη για το σώμα μέχρι να έρθει μια άλλη στιγμή που θα με μισώ πραγματικά.
    Δεν ξέρω πως θα είμαι σε 20 χρόνια από τώρα, κακά τα ψέματα δεν ξέρω αν θα υπάρχω σε 20 χρόνια από τώρα... Ξέρω ότι και να υπάρχω θα αντιμετώπιζω προβλήματα υγείας αλλά τουλάχιστον είμαι γνώσης του τι κάνω και θα ξέρω ότι πέρασα την εφηβική ηλικία που κανείς δεν τόλμησε να αποκαλέσει χοντρή και να με μειώσει μπροσταά στους άλλους για το βαρος μου....

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    93
    Γειά σου Ναταλία μου,

    έχω παρακολουθήσει όλες τις συζητήσεις που αφορούν το θέμα σου και αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα να σου κάνω την εξής ερώτηση:

    Τι σε έχει κάνει να μισήσεις τόσο πολύ το πάχος; Το έχεις σκεφτεί;

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    ναταλακι μου ειμαι σιγουρη οτι το σωματακι σου θα το θαυμαζαν και στα 50 κιλα...παλι ηταν πολυ λιγα για το υψος σου!..ετσι δεν ειναι?..και εγω με υψος 1,73 ηθελα να φτασω τα 50 καποια στιγμη..και βλεπω φωτογραφιες απο τα 57 που ημουν για αρκετο καιρο και λεω: χαζη, ησουν αδυνατη, πολυ αδυνατη..βασικα ειμαι και βαρυκοκκλαη και φαινομουν πραγματικα για 50 κιλα..βεβαια με ενα προσωπο πολυ πιο αθλιο και κουρασμενο απο την στερηση και την ψυχολογικη μου καταπτωση..δεν θελω καν να το θυμαμαι..κατω απο τα πρασινα ματια μου ειχαν εμφανιστει μαυρα σημαδια, το κοκκινο χρωματακι μου ειχε γινει ωχρα, τα μαλλια μου επεφταν, ειχα αρρυθμιες,οχι περιοδο και ολα τα κλασσικα.τα ξερεις λογικα πλεον..
    εκανα κακο , το αναγνωριζω..δεν θελω αλλο να κανω..με αγαπουν και ετσι..και βασικα με αγαπω και ετσι..τα κιλα που θελω να χασω , θα τα χασω αλλα ολα με μετρο..δεν εθλω να αντικρυζω φαντασμα στον καθρεφτη μου!παροτι ακομα το ινδαλμα μου ειναι η κιρα ναιτλι..:(

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    93
    Βρε Free έχω χάσει τον μπούσουλα... Θυμάμαι καλά την ιστορία σου βέβαια, αλλά τελικά πόσα κιλά στοχεύεις να χάσεις ακόμα, που βρίσκεσαι τώρα; Δεν έχεις και tickeraki! :(

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Και για να κάνω και μια εκτός ή εντός θέματος δήλωση:

    Μόλις μπήκε στην αίθουσα μια τύπισσα με μερικά κιλάκια παραπάνω και μιλάμε είναι και πολύ ζούπερ!Χάζεψα λέμεζζζζζζζ.Αστεράτη! :)

    Θα τη ρωτήσω τι γνώμη έχει για τις γυναίκες με τα 50 κιλά. :) :) :)

  7. #172
    dance,
    ειλικρινά σου λέω ότι δε ξερω τι με έχει κάνει να μισήσω τόσο πολύ το πάχος και ούτε καν είχα κάτσει ποτέ να το σκεφτώ έως τώρα. Πάντα ήμουν αδύνατη, κάποτε πάρα πολύ αδύνατη... Ποτέ κανείς δεν μου είχε πει το γνωστό "χοντρη". Πάντα ήμουν το κοριτσάκι, το αδύνατο που όλοι το ρωτούσαν αν θέλει να γίνει μοντέλο όταν μεγάλωσει! Ειρωνεία, ε? Ίσως φταίει που έκανα 10 χρόνια μπαλέτο (γνωστή η καταπίεση με το βάρος), ίσως επειδή από μικρή άκουγα τα κοριτσάκια να κοροιδεύουν η μία την άλλη λέγοντας μεταξύ τους ότι είναι χοντρή, αλλά σε εμένα ποτέ κανείς δε μπορούσε να πει τίποτα. Ακόμα ακούω κοπέλες να λένε "αυτή είναι χοντρή" αλλά εγώ είμαι πια εκτός συναγωνισμού. Πολλοί φίλοι μου απέκλειαν από την παρέα μας παιδιά που είχαν παραπάνω κιλά, που δεν ντύνονταν ωραία και έτσι ήταν φανερό πως όλα στηρίζονταν στην εξωτερική εμφάνιση. Ίσως υποσυνείδητα ένοιωθα πως μόνο έτσι μπορώ να είμαι κοινωνικά αποδεκτή.

  8. #173
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    5
    Πιστεύω οτί η Ναταλία εδω λέει μια μεγάλη αλήθεια...
    Κάποτε ήμουν αρκετά κιλά."Χοντρή" έτσι με αποκαλούσαν στο σχολείο.
    Τα παιδιά στο σχολείο και ειδικά τα αγόρια είναι πολύ σκληρά.Και ναι όσο κι αν ακούγεται βαρύγδουπο είναι καθαρός ρατσισμός. Αν είσαι 'χοντρή' δεν σε κάνουν παρέα.
    όσο και αν έχεις χιούμορ ή είσαι καλή φίλη.
    Τώρα που έχω καταφέρει να έχω ένα καλό σώμα βλέπω πως με αντιμετωπίζουν...όλοι μου μιλούν.
    Με βλεπουν παιδια σπο το σχολείο και μου ζηταν να παμε για καφε.ενω πριν απο χρόνια ούτε καν ήξεραν οτι υπάρχω....

    Μόνο που τώρα το μόνο που έχω καταφέρει είναι να είμαι κομπλεξική με το σώμα μου και να με ενδιαφέρει συνεχως η εμφάνιση μου, που παρεπιπτώντως ποτέ δεν με ικανοποιει.
    Αυτό που ωθεί την Ναταλία και την κάθε Ναταλία σε αυτή την κατάσταση είναι αυτό που είπε η ίδια: "Ίσως υποσυνείδητα ένοιωθα πως μόνο έτσι μπορώ να είμαι κοινωνικά αποδεκτή."
    όσο υπάρχουν άνθρωποι γύρω από τη Ναταλία που την επικροτούν που είναι τόσο αδύνατη δεν θα σταματήσει.Αυτό την 'τρέφει", η αποδοχή και ο θαυμασμός των άλλων.

    Ναταλία μου είμαι κ εγω 1.70 αλλά 55 κιλά. Και οι κατακτήσεις μου είναι και μένα καλές.
    Τι θέλω να πω; ότι θα είσαι εξίσου κουκλάρα ,μη σου πω και καλύτερη, αν πάρεις κιλά.Διατηρώντας έτσι και την ομορφία σου και την υγεία σου.
    Αν χάσεις την υγεία σου κανείς δεν θα σου πει μπράβο.

    Εξακολουθω να μην καταλαβαίνω όμως το μίσος σου για το πάχος. Δεν το είχες ποτε...δεν ξέρεις πως ειναι να εχεις παραπάνω κιλά...

    Υ.Γ. Δεν προσπαθω να το παίξω έξυπνη. Και εγώ τα ίδια πράγματα με σένα έχω στο μυαλό μου...

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by mpa_litsa
    Πιστεύω οτί η Ναταλία εδω λέει μια μεγάλη αλήθεια...
    Κάποτε ήμουν αρκετά κιλά."Χοντρή" έτσι με αποκαλούσαν στο σχολείο.
    Τα παιδιά στο σχολείο και ειδικά τα αγόρια είναι πολύ σκληρά.Και ναι όσο κι αν ακούγεται βαρύγδουπο είναι καθαρός ρατσισμός. Αν είσαι 'χοντρή' δεν σε κάνουν παρέα.
    όσο και αν έχεις χιούμορ ή είσαι καλή φίλη.
    Τώρα που έχω καταφέρει να έχω ένα καλό σώμα βλέπω πως με αντιμετωπίζουν...όλοι μου μιλούν.
    Με βλεπουν παιδια σπο το σχολείο και μου ζηταν να παμε για καφε.ενω πριν απο χρόνια ούτε καν ήξεραν οτι υπάρχω....

    Μόνο που τώρα το μόνο που έχω καταφέρει είναι να είμαι κομπλεξική με το σώμα μου και να με ενδιαφέρει συνεχως η εμφάνιση μου, που παρεπιπτώντως ποτέ δεν με ικανοποιει.
    Αυτό που ωθεί την Ναταλία και την κάθε Ναταλία σε αυτή την κατάσταση είναι αυτό που είπε η ίδια: "Ίσως υποσυνείδητα ένοιωθα πως μόνο έτσι μπορώ να είμαι κοινωνικά αποδεκτή."
    όσο υπάρχουν άνθρωποι γύρω από τη Ναταλία που την επικροτούν που είναι τόσο αδύνατη δεν θα σταματήσει.Αυτό την 'τρέφει", η αποδοχή και ο θαυμασμός των άλλων.

    Ναταλία μου είμαι κ εγω 1.70 αλλά 55 κιλά. Και οι κατακτήσεις μου είναι και μένα καλές.
    Τι θέλω να πω; ότι θα είσαι εξίσου κουκλάρα ,μη σου πω και καλύτερη, αν πάρεις κιλά.Διατηρώντας έτσι και την ομορφία σου και την υγεία σου.
    Αν χάσεις την υγεία σου κανείς δεν θα σου πει μπράβο.

    Υ.Γ. Δεν προσπαθω να το παίξω έξυπνη. Και εγώ τα ίδια πράγματα με σένα έχω στο μυαλό μου...
    δεν λεει μονο μια μεγαλη αληθεια η ναταλια, λεει πολλες αληθειες..
    το κακο ειναι οτι ολες αυτες οι μεγαλες αληθειες, με καποιες μυστηριες διεργασιες, την εχουν οδηγησει στην αυτοκαταστροφη...

    δεν ειναι απαραιτητο να εχει περασει καποιος απο την παχυσαρκια, μπαλιτσα για να την μισει...
    ειναι αρκετα ισχυρο και καταπιεστικο το κοινωνικο μηνυμα που προωθειται με ολους τους τροπους, με την βιομηχανια μοδας (περιοδικα, μοντελα, life styl) και ολα τα γνωστα...
    ο παιδικος πρωταθλητισμος, και λυπαμαι που το λεω, αντι να ειναι προτυπο ζωης και υγειας, ειναι φυτωριο διαταραγμενων διατροφικα ατομων....εχω γνωρισει πολλες κοπελες που ασχοληθηκαν με ενοργανη η ρυθμικη η κολυμβηση και ειναι τωρα βουλιμικες η περιπου ανορεκτικες...το ιδιο ισχυει και με το μπαλετο που μας ειπε η ναταλια....

    και δεν την κανει να συνεχιζει ο θαυμασμος των αλλων, δυστυχως, γιατι εστω κι αυτο θα ηταν ενα κριτηριο να μεινει καποιος σε βιωσιμα πλαισια...
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΑΝΤΡΑΣ ΟΥΤΕ ΓΥΝΑΙΚΑ, και στο υπογραφω οπου θελεις, που να θαυμαζει η να κανει κομπλιμεντα σε ενα ατομο με 35 κιλα και 1,70 υψος....
    ο θαυμασμος αυτος ειναι στο μυαλο της ναταλιας μονο, ειναι αναμνησεις απο το λεπτο σωμα που ειχε καποτε (ενω τωρα εχει ενα αρρωστο σωμα), ειναι θαυμασμος της ιδιας προς τον εαυτο της , οπως στο μυαλο της μονο ειναι, μια εικονα που της στελνει ο καθρεφτης της και της λεει "ΣΥΝΕΧΙΣΕ, εχεις κιλα ακομα για χασιμο".....

  10. #175
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    5
    Εχεις απόλυτο δίκιο.

    Με εξοργίζει αυτός ο ρατσισμός με το βάρος.
    Με εξοργίζουν οι γονείς που πιστευουν ότι αν το παιδί τους είναι υπέρβαρο είναι υγιές.
    Με εξοργίζουν τα πρότυπα που μας προβάλουν.Αυτο όμως είναι το λιγότερο.
    Πιστεύω ότι τα προβλήματα της ανορεξίας, της εξαντλητικής δίαιτας της βουλιμίας
    ξεκινούν από τους γονείς. Αυτο έχει δείξει η δική μου εμπειρία.
    Αργότερα βέβαια ενισχύονται από εξωγενεις παράγοντες (πχ μόδα, περιοδικά).

    Δεν μπορεί να προβλέψει ένας γονέας που ταίζει το παιδί του υπερβολικά ότι αυτό θα είναι ένας μελλοντικός παχύσαρκος ή υποψήφιος ανορεξικός (γιατί αργότερα θα το κοροιδευουν στο σχολείο, γιατι δεν θα μπορει να φοραει τα ρουχα που θελει, γιατι δεν θα ειναι κοινωνικά αποδεκτό , γιατί δεν έχει κάποιο φλερτ) ;

    Στην περίπτωση της Ναταλίας δεν μπορώ να υποθέσω τι πραγματικά την οδήγησε εκεί.
    Φαντάζομαι όμως ότι θα είναι μια όμορφη κοπέλα που αν αποκτήσει το σωστο βάρος θα γίνει πανέμορφη και τότε όντως θα την θαυμάζουν.

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    89
    Originally posted by mpa_litsa
    Τα παιδιά στο σχολείο και ειδικά τα αγόρια είναι πολύ σκληρά.Και ναι όσο κι αν ακούγεται βαρύγδουπο είναι καθαρός ρατσισμός. Αν είσαι 'χοντρή' δεν σε κάνουν παρέα.
    όσο και αν έχεις χιούμορ ή είσαι καλή φίλη.
    Τώρα που έχω καταφέρει να έχω ένα καλό σώμα βλέπω πως με αντιμετωπίζουν...όλοι μου μιλούν.
    Με βλεπουν παιδια σπο το σχολείο και μου ζηταν να παμε για καφε.ενω πριν απο χρόνια ούτε καν ήξεραν οτι υπάρχω....
    Γεια σου και από μένα μπαλίτσα και καλώς ήρθες στο forum!

    Επέτρεψέ μου όμως να διαφωνήσω με το παραπάνω ποστ σου. Μιλάς για δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα. ʼλλο το να μην ζητάει κάποιος ραντεβού από μια κοπέλα λόγω των κιλών της και άλλο, τελείως διαφορετικό, το να μην την κάνει παρεά, αν και καλή φίλη και διασκεδαστική, ακριβώς επειδή είναι εύσωμη.

    Στην πρώτη περίπτωση, αν και το θέμα πληγώνει, συμβιβάζεσαι με το ότι "αυτά στην τελική γούστα είναι". Και ναι, αντικειμενικά ένα όμορφο σώμα, αρέσει σε όλους, όπως το ίδιο θα έλεγες και για ένα όμορφο πρόσωπο. Το θέμα όμως εδώ είναι ότι για έναν άντρα όμορφο σώμα δεν σημαίνει καθόλου απαραιτήτως αδύνατο και κοκκαλιάρικο σώμα, ούτε φυσικά και σώμα με πάρα πολλά παραπανίσια κιλά. Ανάμεσα τους όμως υπάρχουν πολλών ειδών σωματότυποι και αντιστοίχως πολλών ειδών λάτρεις των σωματότυπων αυτών. Το αν τελικά ταιριάζουν οι δικές μας προδιαγραφές με αυτές των άλλων, είναι που δίνει ζωή σε όλο το παιχνίδι των ραντεβού.

    Στην δεύτερη περίπτωση όμως, άτομο που δεν δέχεται να κάνει παρέα με άλλο άτομο λόγω κιλών, εντάξει... το θέμα μου προκαλεί από γέλιο μέχρι νεύρα για να αρπάξω το χασαπομάχαιρο! ;) Πολύ απλά τέτοια άτομα τα ξεγράφεις... και είμαι κατηγορηματική σε αυτό... Κανένας δεν είναι καλύτερος από κανέναν λόγω κιλών. Αν είσαι καλή φίλη, θα κρατάς κοντά σου καλούς φίλους, ανεξάρτητα από το αν
    έχεις αποδεκτό ή μη σώμα για αυτούς. Και πολύ απλά, επειδή το παιχνίδι αυτό δεν παίζεται εκεί...

    Φιλάκια πολλά

  12. #177
    xoreutarou,
    και πως υποτίθεται ότι θα καταλάβει κάποιος πως κάποιος είναι καλός φίλος αν και έχει παραπάνω κιλά αν δεν κάνει καν τον κόπο να τον πλησιάσει και να του μιλήσει λόγω των κιλών αυτών, τη στιγμή που δεν του λέει ούτε ένα γεια. Δε νομίζω πως τα γέλια που σου προκαλούνται έχουν βάση καθώς εσύ έχεις περάσει το σχολείο και ξέρεις πως είναι η όλη κατάσταση...
    Ποτέ δε διαφώνησα πως υπάρχουν άντρες που δε θέλουν τη γυνίκα πάρα πολύ αδύνταη αλλά δεν ειναι η πλειοψηφία. Ποιος άντρας δε θέλει να κυκλοφορεί με μια όμορφη γυναίκα γύρω του, ποιος άντρας δε θέλει να έχει μοντέλο στο πλευρό του???

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    89
    Ναταλία μου,

    αν διαβάσεις προσεχτικά πιο πάνω, λέω: "αντικειμενικά ένα όμορφο σώμα, αρέσει σε όλους". Και το πιστεύω. Οι περισσότεροι άντρες θα ήθελαν να κυκλοφορούν μια ωραία γυναίκα, όπως και οι περισσότερες γυναίκες έναν ωραίο άντρα. Συγκεκριμένα γνωρίζω άτομα που δεν θα ήθελαν έχουν δίπλα τους γυναίκα-μοντέλο και άλλους που δεν πλησιάζουν καμία που δεν έχει προδιαγραφές μοντέλου. Αυτό που έλεγα είναι ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να επιλέγει αυτό που θέλει στα ερωτικά του. (αν και φυσικά κατά τη γνώμη μου το σώμα έχει υπερτιμηθεί φοβερά ως προσόν και άλλα είναι αυτά που παίζουν ουσιαστικό ρόλο.)

    Αυτό που όμως όπως προείπα, δεν μπορώ να δεχτώ, είναι όσους δεν θα πλησίαζαν καν μια κοπέλα για παρέα λόγω των κιλών της. Γέλιο και νεύρα (βλ. χασαπομάχαιρο) που προκαλεί αφενός η βλακεία όσων τηρούν αυτή τη στάση και αφετέρου η ηλιθιότητα όσων δεν στέλνουν στο διάολο αυτούς τους ανθρώπους. Και μην μου πεις ότι όλοι κρίνουμε ποιους θα κάνομε παρέα από τα κιλά τους, γιατί οκ, κι αυτό γέλιο θα μου προκαλούσε! Έλεος δηλαδή!

    Πάντα φιλικά!

  14. #179
    Ναταλία εγώ ανορεκτική δεν είμαι, αλλά είμαι σαφώς βουλιμική. Έχω 1.57 ύψος και έφτασα τα 45 κιλά το καλοκαίρι. Τώρα έχω βάλει 3-4 κιλά και έχω πανικοβληθεί. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, πόσο χαίρεσε το σώμα σου, να φοράς ό,τι θέλεις, να αγοράζεις ότι πιο σέξι υπάρχει... Πρώτη φορά είδα τον εαυτό μου με σορτσάκι! Όμως η συνάδελφοί μου με έβριζαν (το εννοώ), η αδελφή μου όταν με είδε γυμνή (για να της δείξω τα καινούργια εσώρουχα που πήρα) έβαλε τα κλάματα, ο αραβωνιαστικός μου με αποκαλούσε λιψανοθήκη και μου έλεγε ότι έτσι δεν του αρέσω και ξέρεις τί διαπίστωνα; Οι άντρες δε με κοιτάζανε όπως πριν, δεν με κοιτάζανε καθόλου, αν και εγώ ένιωθα υπέροχα με το σώμα μου και την εμφάνισή μου!!! Μου σταμάτησε η περίοδος και πέφτουν τα μαλιά μου, σε ένα μήνα παντρεύομαι... Μπορείς να το φανταστείς αυτό; Τώρα το μόνο που θέλω είναι την υγεία μου πίσω και να ζήσω ευτυχισμένα με τον άνθρωπο που αγαπάω και με αγαπάει. Θέλω να ζήσω πράγματα, εμπειρίες, να κάνω παιδιά ... Η ζωή μου είναι ζηλευτή ... και ήταν ακόμα και όταν ήμουν 59 κιλά. Τώρα δεν αντέχω να κάνω ό,τι δραστηριότητες έκανα πριν, τουλάχιστον στον ίδιο βαθμό. έκανα εξαιρετικά εντατικά διάφορα extreme spor. ʼντεχε εύκολα το σώμα μου, το δυνατό μου σώμα... τώρα κρυώνω συνεχώς ... Δε θέλω να τα χάσω όλα αυτά για μια εμμονή! Προσπαθώ να ξεφύγω από τη βουλιμία και δεν είναι εύκολο ... και είμαι πολλά χρόνια μεγαλύτερή σου. Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ... ΤΟΣΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΩΡΑΙΑ ... ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΧΡΩΜΗ ... ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΙΑΣΤΕΙ, ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ! παντως να εισαι σίγουρη, θα σε προλάβει το ίδιο σου το σώμα, σε περιμένει στη γωνία κούκλα μου ... σε περιμένει ... δε θα σε αφήσει να το σκοτώσεις γιατί ευτυχώς ξέρει καλύτερα από εσένα ... αλλά δε θα σου είναι ευχάριστο

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    Originally posted by Natalia
    ... είμαι γνώσης του τι κάνω και θα ξέρω ότι πέρασα την εφηβική ηλικία που κανείς δεν τόλμησε να αποκαλέσει χοντρή και να με μειώσει μπροσταά στους άλλους για το βαρος μου....
    Μήπως κάπου εδώ κρύβεται η γενεσιουργός αιτία του προβλήματος βρε Ναταλία μου? Ενιωσες εσύ (ή αγαπημένο σου πρόσωπο) προσβεβλημένη από σχόλιο περί των κιλών σου ποτέ? Αποφάσισες να πάρεις τον έλεγχο στα χέρια σου και -τελικά- μήπως τον έχασες?

    Ξέρω πολύ καλά ότι όλα όσα σου λέμε εμείς εδώ δεν "ιδρώνουν" ιδιαίτερα το αυτάκι σου.
    Εσύ νιώθεις καλά που ξεχωρίζεις από τη "μάζα".
    Εσύ νιώθεις δυνατή, με αυτοπεποίθηση γι'αυτό το ξεχωριστό κορμί που έχεις χτίσει.

    Είναι νωρίς άραγε? Είναι αργά? Ποτέ δεν θα το μάθουμε ούτε εμείς ούτε εσύ, αν δεν προηγηθεί η ΑΠΟΔΟΧΗ -από πλευράς σου- ότι ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ότι κάτι δεν πάει καλά εδώ, ότι κάτι έχει στραβώσει στην πορεία...

Page 12 of 21 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •