Είμαι ανορεξική και καλύτερα από ποτε. - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 21 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 307
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    η αλήθεια είναι ότι είναι περίεργο (για να μη πω δύσκολο) να καταλαβαίνεις στο σώμα σου ότι παχαίνεις και να το νιώθεις στα ρούχα σου...εξάλλου εγώ τόσο καιρό είχα συνηθίσει να τα νιώθω να πλέουν όλο και περισσότερο...όπως και να χει όλα αυτά δεν έχουν σημασία πια καθώς και να το ήθελα, δεν έχω τη δύναμη να αρχίσω ξανά την αφαγία που ακολουθούσα και κατά μια έννοια είμαι ευγνώμων και χαρούμενη γι' αυτό....

  2. #212
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    7
    πολυ στεναχωρηθηκα και φοβηθηκα με αυτα που ελεγε η Natalia....την εχετε ξαναδει εδω τριγυρω φετος??37 κιλα???δεν θελω ποτε να παω τοσο 65 κιλα μου αρκει και θα ειμαι μια χαρα!!!να αδυνατισω θελω οχι να πεθανω!!να μπορω να βαλω αυτα που θελω οχι να πεφτουν τα ρουχα απο πανω μου!!

    Natalia ελπιζω να εισαι καλυτερα και να εβαλες μυαλο!!

  3. #213
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    thesaloniki
    Posts
    4
    VASIKA EGW SMFWNW MAZI SOU ! OSO PIO KOKALIARA EINAI MIA KOPELA TOSO PIO WRAIA EINAI !!!!!!!! SINEXISE ! BYE !

  4. #214
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    thesaloniki
    Posts
    4
    signwmi re paidia giati oloi tis lete na valei kila kai na stamatisei auto pou kanei ! opws kai na to kanoume oles oi kopeles prospathoun na einai kokaliares ! egw eimai mazi sou natalia !

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    sofiatdkny,
    πολυ απλα γιατι δεν αξιζει να πεθανεις....μπορεις να εχεις θεικο σωμα κ να εισαι φυσιολογικη η αδυνατη-λεπτη
    οταν εισαι ανορεξικη...
    1)πεφτουν μαλλια
    2)σπανε νυχια
    3)το στομαχι παθαινει ζημια (δε δεχεται ουτε το νερο)
    4)τα δοντια καταστρεφονται απο τα γαστρικα υγρα
    5)αρρυθμιες
    6)ζαλαδες
    7)αδυναμια συγκεντρωσης
    8)ατροφικοι μυς λογω ασιτιας
    9)πονος στα κοκαλα, οστεοπορωση
    10)αμηνορροια
    11)αισθηση κρυου-υποθερμια
    12)ελλειψη βιταμινων,ιχνοστοιχειων κλπ
    13)αδυνατη οραση
    14)αυπνια
    15)αποξενωση, απογνωση, αλλοτροιωση

    κ το τελευταιο?θανατος...α κ κατι αλλο...σε προχωρημενες περιπτωσεις ο οργανισμος αρχιζει να τρεφεται απο τα ιδια του τα οργανα (οπως κ το μυαλο) κ εμφανιζονται κ εγκεφαλικες βλαβες...


    μηπως να ξανασκεφτοσουν γιατι να επαιρνε καποιος οπως η Ναταλια κιλα?
    :)

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    SOFIATDKNY ελπιζω να τα λες για πλακα ολα αυτα ...

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    sofiaTDKNY εκτος απο αποψεις αλλαξε και τα greeklish σου,διαβαζουμε που διαβαζουμε βλακειες να μην βγαζουμε και τα ματια μας....ειναι και ορος του φορουμ να γραφουμε αποκλειστικα στα ελληνικα.

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Σοφία,αν πραγματικά το θέλεις αυτό,
    τουλάχιστον προβληματίσου μια στιγμή
    γιατί να σου μιλάμε όλοι με τον τρόπο αυτό...
    Κι αν αυτό δεν έχει καμία σημασία για σένα,
    αναλογίσου τους λόγους,τις ανάγκες σου,
    που σε ωθούν σε μια τέτοια επιθυμία...
    Να προσέχεις!
    Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

  9. #219
    Hey guys!
    Τι κάνετε? Καιρό έχω να μπω. Τώρα που τελείωσαν οι πανελλήνιες εχω και περισσότερο χρόνο! Απλά μπήκα να πω ένα γεια μιας και βλέπω ότι ορισμένοι εκφράζουν τις έντονες αμφιβολίες τους για το αν ζω ή όχι. Λοιπόν, όπως βλέπετε, ζω... Είμαι 37 κιλά και ακόμη ανορεξική αλλά πια δεν ξέρω αν όλο αυτό είναι επιλογή γτ νιώθω ότι δε μπορώ να ξεφύγω. Η αλήθεια είναι ότι προσπάθησα να φάω αλλά το στομάχι μου δεν τα δέχεται. Κάθε φορά που τρώω, τρέχω στην τουαλέτα. Αλλά τι σημασία έχει πια, με δικές μου επιλογές διαμόρφωσα έτσι τη ζωή μου. Είναι μια εξολοκλήρου δική μου επιλογή αυτό που περνάω(ήταν αρχικά τουλάχιστον).

    Σοφία, υπάρχουν στιγμές που χαίρομαι που είμαι πιο αδύνατη από όλες τις φίλες μου, που όταν σκέφτονται έναν αδύνατο άνθρωπο η πρώτη τους σκέψη είμαι εγώ αλλά μη νομίζεις ότι είναι ό,τι καλύτερο το 22 νούμερο παντελόνι να σου είναι φαρδύ και να μην ξέριες πως να ντυθείς.
    Και κάτι ακόμη που τώρα μετά τις πανελλήνιες που άρχισα να βγαίνω πάρα πολύ συχνά έξω έχω καταλαβεί, όλοι με κοιτούν και λένε "Κοιτά μια πάρα πολύ αδυνατή" και αυτό δυστυχως δεν με χαροποιεί πάντα...

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    Ναταλια οκ η πραγματικοτητα που ζεις ειναι επιλογη σου αλλα πες μου ειλικρινα τους δικους σου ανθρωπους δεν τους σκεφτεσαι?
    και απο οτι καταλαβα εισαι πιτσιρικα ,απο προσωπικη εμπειρια σου μιλαω οτι τα μυαλα που ειχα στην ηλικια στην ηλικια σου δεν εχουν καμια σχεση μ'αυτα που κουβαλαω τωρα σχεδον 10 χρονια μετα,κι αυτο στο λεω γιατι ισως αν ποτε αναθεωρησεις τις τωρινες σου αποψεις και την γενικοτερη σταση σου απεναντι στο φαι και στη ζωη ισως να μην εχεις την ευκαιρια να αλλαξεις γιατι ξερεις οτι παιζεις με την ζωη σου...ευχομαιμκαλη φωτιση σε σενα και μεγαλο κουραγιο στους δικους σου

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    Ναταλία,
    χαιρομαι που μας ειπες νεα σου..πιστευω οτι ναι ειναι επιλογη σου, ομως με βοηθεια μπορεις να ξεφυγεις ακομα..η πρωτη βοηθεια πρεπει να γινει απο εσενα..το πρωτο μεγαλο βημα..εγω οταν λεω οτι ημουν ανορεξικη ποναω..νιωθω κατι μεσα μου να με τσιμπαει να με ενοχλει...ειναι πολυ λεπτες οι ισορροπιες της υγειας μας σε αυτες τις καταστασεις..ξερω οτι τωρα τα λογια μου σου ακουγονται κουφια...ξερω οτι η φωνη που σε διαταζει ενοχλειται οταν ακους αυτα τα λογια..ειναι σαν να μπαινει ενας τοιχος αναμεσας σας κ σας εμποδιζει να στηριχτητε η μια στην αλλη...απλα θελω να σου εκφρασω την πεποιθηση μου οτι παντα υπαρχει ελπιδα αν εσυ θελεις..κ αυτο ειναι κ το δυσκολο...οτι τις μεγαλυτερες μαχες τις δινεις με εσενα κ οτι το μεγαλυτερο βημα επισης θα το κανεις εσυ...μετα θα ερθουν ολα σταδιακα...ευχομαι να "ξυπνησεις" γρηγορα κ να εισαι παντα καλα...εισαι 18 χρονων, δεν μπορει να τα παρατας κ να αφηνεσαι σε αυτη την επιλογη οταν ξερεις τις συνεπειες της...

    φιλικα..

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι ειχες το στοχο τα 37 κιλα .η αποψη μου ειναι οτι εσυ προσπαθεις να αυτοκτονησεις με αυτο τον τροπο.ειναι σκληρο αυτο που λεω αλλα εγω προσωπικα ετσι το βλεπω.ετσι και αλλιως επειδη υπαρχει και το συνδρομο επανασιτισης φαε πολυ λιγο περισσοτερο την αρχη και προδευτικα αυξησε το ,δεν ειναι περιεργο αυτο που σου συμβαινει οτι δεν μπορεις να φας.ομως αν θες μπορεις λιγο λιγο καθε μερα.πηγες καλα στις εξετασεις ?βρε συ μην προκαλεις τον αλλον να σε κοιταξει με αυτον τον τροπο.χαζομαρα ειναι.

  13. #223
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki beach...
    Posts
    69
    ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ. ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΗ ʼ' ΛΥΚΕΙΟΥ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΛΙΓΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ. ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΑΛΛΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ! ΣΚΕΨΟΥ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ..ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΡΙΝ ΦΑΩ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΝ ΟΙ ΜΥΣ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ.

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Βλέπω μια διαφορά στον τρόπο,που εκφράζεσαι,Ναταλί μου κι αυτό συνεπάγεται μια νέα οπτική...
    Είναι ένα πολύ σημαντικό βήμα! ʼλματα δεν γίνονται από τη μία μέρα στην άλλη...Σταθερά μικρά βήματα χρειαζόμαστε!
    Αν το θέλήσεις,σίγουρα υπάρχουν ειδικοί να σε βοηθήσουν με τη σταδιακή πρόσληψη τροφής και την ψυχολογία σου...
    Αλλά και άτομα εδώ,που σε καταλαβαίνουν καλύτερα,από τη στιγμή που έχουν περάσει ή ακόμα περνούν τα ίδια...
    Χαίρομαι ,που δεν χάνεσαι...Ελπίζω να συνεχίσεις μέχρι να βρεις τον υγειή και χαρούμενο εαυτό σου! Φιλάκια πολλά!

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    NATALIA μου ενα θα πω!!
    Ειλικρινα χαιρομαι μεσα απο την ψυχη μου που ζεις!!!
    Στο λεω ετσι εξω απο τα δοντια ,γιατι εκανες καιρο να ακουστεις ,και καποια παιδια απο εδω μεσα μαζι και εγω σκεφτηκαμε οτι μπορει να εχεις παθει το χειροτερο!!!
    Να σου θυμισω πως τα ελεγες τον πρωτω καιρο που μπηκες?!
    Συμφωνα με εκεινα που ελεγες το ειχαμε σχεδον σιγουρο.
    Και παλι σου λεω οτι χαρηκα παρα πολυ που φανηκες παλι και εισαι καλα!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!

Page 15 of 21 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •