Είμαι ανορεξική και καλύτερα από ποτε. - Page 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast
Results 286 to 300 of 307
  1. #286
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Και αν σκεφτείς πως σε αυτές τις φάσεις και λόγω της έλλειψης τροφής, το νευρικό σύστημα είναι πιο ευερέθιστο,τότε λογικό να είναι εριστική.Νομίζω πως δεν υπάρχει άνθρωπος που να μη σου τη σπάει όταν είσαι σε ανορεκτικη΄περίοδο.

  2. #287
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    athens
    Posts
    30
    Originally posted by Kleanthis
    Και αν σκεφτείς πως σε αυτές τις φάσεις και λόγω της έλλειψης τροφής, το νευρικό σύστημα είναι πιο ευερέθιστο,τότε λογικό να είναι εριστική.Νομίζω πως δεν υπάρχει άνθρωπος που να μη σου τη σπάει όταν είσαι σε ανορεκτικη΄περίοδο.
    ισχυει κλεανθη!!αυτο το καιρο που προσπαθω να συνελθω και ζοριζομαι..με εκνευριζουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ και οι ΠΑΝΤΕΣ!!!

  3. #288
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Από τα λόγια της hairbandou εγώ εισέπραξα μόνο καλοπροαίρετη διάθεση για πλησίασμα ενός πλάσματος,
    που πολύ έχει χτυπηθεί και εδώ μέσα και στη ζωή του φαντάζομαι...Πάντα με εκφράζουν τα λόγια της smile...
    (μην ξεχνάμε ότι είναι και ένα άτομο που είχε βρεθεί και στην αντίπερα όχθη,αυτή της ανορεξίας,σε αντίθεση μ'εμάς)
    Ισχύει και αυτό που λέει ο Κλεάνθης και όσοι έχουμε κάνει έστω και μία φορά δίαιτα-πόσο μάλλον αφαγία-το ξέρουμε καλά.
    Δυστυχώς η Ναταλία δείχνει να μην είναι δεκτική σε αλλαγές και ο,τιδήποτε την παραπέμπει εκεί το θεωρεί απειλή που,
    πρέπει με κάποιον τρόπο να εξουδετερώσει.Δε θεωρώ ότι υποτιμά τις συμβουλές μας,δε θα τη χαρακτήριζα αγενή ούτε προκλητική,
    απλά έχει κλείσει ερμητικά τα αφτιά της σε κάθε εξωγενή ή εσωτερικό απειλητικό της διατήρησης της επιλογής της ήχο.
    Ας κάνουμε ένα βήμα όλοι λοιπόν πίσω και αν πραγματικά νοιαζόμαστε ας κάνουμε μια προσευχή
    να τη φωτίσει ο Θεός να βρει τον δρόμο της,την υγεία της και τον εαυτό της.
    Και να αρκεστούμε να της πούμε πως είμαστε εδώ για κείνη όταν και αν επιλέξει να αναζητήσει τη στήριξή μας...
    Να είσαι καλά Ναταλάκι μας!Να είμαστε όλοι καλά και να μας προσέχουμε για να έχουμε!

  4. #289
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    athens
    Posts
    30
    nadine εισαι υπεροχη!
    με καλυψες πληρως! :)

  5. #290
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    Θα πω τα δικά μου με λίγο συμβολικό τρόπο .Όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν. Μερικά δέντρα στραβώνουν ,αλλά απ αυτά σπάνε. Το στραβό κλωνάρι ,έχει την ικανότητα να διακρίνει ,την διαστρέβλωση του ,αλλά μήπως στο δρόμο του βρήκε κάτι άλλο και αναγκάστηκε να αλλάξει πορεία ,μόνο και μόνο για να δείξει ότι ξέρει να αναπτύσσεται ,γιατί η ανάπτυξη χαρακτηρίζει με βάση τα λεγόμενα (των άλλων ) την πρόοδο του ;
    ερώτηση το κλωνάρι ,εκφραζει τον πονο του ; θελει να παρασηρει ; ουτε το ιδιο δεν ξερει , οποτε...
    Χαρακτηριστε με σκληρό ,αλλά δεν υπάρχει επιτυχία για ολους ,καποιοι χανονται ,αλλοι επανερχονται and the life goes on ....fuc... rule my friends .
    τη ειπε ο μητσιας; ας τον τρελλο στην τρελλα του και ο επομενος στοιχος κρυβει ολα τα λεφτα .καλη ακροαση .

  6. #291
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Επειδή,φαντάζομαι ότι μόνο ως προς το επόμενο του στίχου έμεινε κάποιο κενό,κάποια ίσως απορία,
    παίρνω την πρωτοβουλία να παραθέσω ολόκληρο το άσμα,ώστε να εκλείψει κάθε πιθανή ασάφεια:

    Ο ΤΡΕΛΟΣ

    Στίχοι/Μουσική: ʼκης Πάνου
    Πρώτη εκτέλεση: Μανώλης Μητσιάς


    ʼσ' τον τρελό στην τρέλα του
    και μη τον συνεφέρεις
    Τι κρύβει μέσα το μυαλό
    ενός τρελού δεν ξέρεις

    Μπορεί να βρει στην τρέλα του
    αυτά που 'χει ποθήσει
    και που δεν αξιώθηκε
    να δει και ν' αποκτήσει

    Βρε άσ' τον τρελό στην τρέλα του
    άσ' τονε στο όνειρό του
    Τον κόσμο αυτό σιχάθηκε
    κι έφτιαξε ένα δικό του

  7. #292
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    Βρε άσ' τον τρελό στην τρέλα του
    άσ' τονε στο όνειρό του
    Text ασ τονε στο ονειρο του τον κοσμο....δικο του.

  8. #293
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλά καλέ...σ'αφήνουμε...μη φωνάζεις!

  9. #294
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    συμφωνω με την εξηγηση της ναντιν για τις αντιδρασεις της Ναταλιας, μονο που εγω σε ολο αυτο βλεπω κι ενα χερακι απλωμενο.πολυ αδυναμο, αλλα απλωμενο.
    γιατι παρ ολα αυτα που λετε, αν ο "τρελλος" ηθελε απλα την τρελλα του,δεν ειχε λογο να μπει εδω και να δοκιμαστει..ουτε πιστευω οτι μπηκε για να πανηγυρισει το κατορθωμα της....
    ειναι φανερο απ ολες μας τις συζητησεις οτι ειμαστε υπερ της υγειας κι οχι της ανορεξιας...
    γιατι μπηκε λοιπον, για να μας προκαλεσει?
    η κοπελα με το ζορι αναπνεει, λετε να ηρθε για καυγαδες?

    φοβαται αυτο που βλεπει να ρχεται και την εχει πλακωσει με την βαρια σκια του...
    ψελλιζει οτι μπορει να σκεφτει για να πεισει τον εαυτο της να συνεχισει,αλλα τρεμει γι αυτο που της συμβαινει...
    μας απλωσε αβεβαια ενα αδυναμο και αρρωστο χερι...

    το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να την πιασουμε απ το χερι και να την σωσουμε...
    θα πρεπει μονη της να βρει την δυναμη και να κρατηθει στην ζωη...
    ας ευχηθουμε να μπορεσει να την βρει...

  10. #295
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    οχι απλα ο καθε ανθρωπος οταν παρει το στραβο το δρομο καταλαβαινει και δινει σημαδια. λεει σωστε με!.αυτο κανει με τον τροπο της .
    ο ανορεκτικος θα γινει βουλημικος ,δυστηχος σαν φυσικη συνεπεια, ειναι το πακετο.
    ο παχυσαρκος εχει το δικο του πακετο.
    Μπορει να μην ειμαι και δεν ειμαι ειμαι ειδικος για ΔΤΠ εμεις οδηγουμε τα ατομα αυτα εκει!προσωπικη αποψη παντα.Σημερα εμαθα οτι κοπελα ανορεκτικη περασα στο επομενο σταδιο για αυτο το λεω.
    Τι μπορουμε να κανουμε ; απο θεωρια ισως εχω αλλα απο πραξη μαλλον τιποτα.
    Γιατι τα λεω αυτα ; γιατι ολα δημιουργουνται απο την κοινωνια μας και ολα τα αλλα πολιτικη ,ανεργια,βατοπεδι ,γατοπεδι δημιουργουνται απο εμας και απο τις αντιληψεις μας, που κατα βαση ειναι ή σκουρισμενες ή ξενοφερτες. Θα αποκτησουμε μια αποψη δικη μας πλεον; ετσι δεν θα σωσουμε μονο την ναταλια αλλα θα κανουμε καποια βηματα στο να αποκτησουμε επιτελους ενα Οραμα. Συγνωμη για το πολιτικο περιεχομενο που ισως περιεχε το μηνυμα αυτο. Οταν μια χωρα χανει την μπαλα ,την χανει παντου . Με χαρα θα αντιμετοπισω καποιον που λεει ειναι αποφαση μου εχω αυτα τα κιλα ,παρα καποιον που μου λεει οτι η μανα μου η θεια μου το κοινωνικο συνολο ,οι γκομενοι με θελουν ετσι.Το σωμα μας ανηκει σε μας .

  11. #296
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Πολύ σωστό αυτό το "το σώμα μας ανήκει σ'εμάς" αλλά όπως όλα στη ζωή έχει και τις δύο του όψεις...
    Η θετική αφορά το δικαίωμα αυθυπαρξίας μας και η αρνητική εκείνο της αυτοκαταστροφής μας...
    Είμαι η Ναταλία και πριν 20 χρόνια επέλεξα να αυτοκαταστρέφομαι με την παχυσαρκία...
    Είναι η Ναταλία και πριν δυόμισυ χρόνια επέλεξε να αυτοκαταστρέφεται με την ανορεξία...
    Θέλουμε πιθανώς κάποιον να μας σώσει,να το κάνει ίσως μαγικά,ανώδυνα και ανεπαίσθητα,
    αλλά ο μόνος που πραγματικά μπορεί είναι εκείνος που κάποτε το επέλεξε,εκείνος που ακόμα επιμένει...
    Είναι ασφαλώς παρήγορο που είμαστε εδώ και το συζητάμε...Το διακρίνω κι εγώ το απλωμένο αδύναμο χεράκι...
    Σ'αυτό στηρίζω τις ελπίδες μου,αυτό θέλω να πιάσω και όχι κάπου να το οδηγήσω λες και ξέρω εγώ καλύτερα,
    λες και μπορώ να σώσω κάποιον άλλον τη στιγμή που δεν είμαι ικανή να το κάνω για τον εαυτό μου,
    αλλά για να γίνει λιγότερο μοναχικός και τρομακτικός ο δρόμος που βγάζει στο ουράνιο τόξο του καθενός μας...

  12. #297
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Ολα αυτα τα περι"ζηλειας"των αλλων κοριτσιων,τα περι "ολων των αγοριων που με θελουν",ειναι κλασικα επιχειρηματα pro-ana,(για οσους δεν το γνωριζουν,η ιντερνετικη κοινοτητα βριθει απο τετοια εγκληματικα κινηματα υπερασπισης της νευρικης ανορεξιας ως ενα στυλ ζωης,επιλογης και τα λοιπα γραφικα).Ναταλια,ευχομαι να εχεις βρει βοηθεια,να εχεις γυρω σου ανθρωπους που θα ρισκαρουν να σου λενε την αληθεια,εστω κι αν τους μισεις η τους αντιπαθεις γι αυτο,εγω ελπιζω να παλεψεις,οχι για τον ελεγχο του φαγητου,αλλα για οσα μπορει η ζωη να σου δωσει αμα αφησεις τον εαυτο σου να τα ανακαλυψει,γιατι σιγουρα υπαρχουν και δεν ειναι εκει που τα ψαχνεις ματια μου...Ολες μας οι πραξεις και οι επιλογες,γινονται βασει ψυχικων αναγκων,ψαξε με τη βοηθεια ειδικων να βρεις τι καλυπτει η αναγκη σου για ελεγχο,τι θες να ελεγξεις και το προβαλλεις στο φαγητο.Μακαρι να σε βοηθησουν ολοι αυτοι οι υπεροχοι ανθρωποι σε τουτο το forum,τα λογια τους ειναι αποσταγματα δικων τους εμπειριων,εισαι νεα ακομη,η ζωη σε περιμενει,δωστης την ευκαιρια να σε προλαβει...να σου δειξει τι χανεις,στο κυνηγι αυτο που εχεις επιδοθει.Καλη σου δυναμη!

  13. #298
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    14
    gia su natalia :)

    mipos ise 1.45 kai mas to krivis???
    giati to leo auto?
    giati an ise 1.70 kai 38-39-40 kila tote ise 30 kati kila pio kato apo to iyos sou...dld auto ine adianoito...
    to na to 8eoris telio...tora edaxi den boro n apo kati pano sauto ...ala boris na piteuis oti 8elis
    :)
    to 8ema ine oti ta pio omorfa modela pou xero dene xoun 30 kila diafora me to iyos tous
    napo tin ali8ia an esto isoun 50 kila esto mi poume 60 as poume 50-53 8a isoun pio telia apo oti tora ...
    na xeris oti sti zoi den ine to pio simadiko na pinis pota na vgenis exo kai na xoreuis kai na sou tin peftoun...adres..
    to pio simadiko apola ine na kanis pio ousiastika pragmata gia ton eauto sou ...
    o filos sou ixe dikio pou i8ele na paris kila kai sigoura den i8ele to kako sou :)
    esi to vriskis mia xara pou xanis kila kai den exis provlima igias...
    kai les oti 8a xasis k ala....
    ama auto 8elis na to kanis...
    ala to mono sigouro ine oti ama kanis emetous den 8a ise gia poli omorfi...distixos...8a xasis ta dodia sou kai episis 8arxisis siga siga na katastefeis to stomaxi sou kai na kindineuis na pa8is karkino tou lariga perisotero apo auton pou den kani emeto...
    den ine kator8oma na xanis ta kila sou kanodas emeto i mi trogodas ka8olou...
    kator8oma ine na ise pragmatika omorfi...esoterika alaa kai exoterika...den 8a po oti kanis la8os...sauta pou pisteuis...ala 8a po oti sigoura auto pou kanis ston eauto sou sou kani kako.
    kai yixologika kai somatika...ena pragma 8a su [po...ego imoun pada i pio omorfi se olo to sxolio mu kai as min ixa prasina matia :)
    ixa kai exo ena apo t apio omorfa prosopa kai xamogela kai imoun telia exoterika etsi enio8a otan imoun 53 kila kai ime 1.65 ama ginomoun 48 kila enio8a oti xanotan i 8ilikotita mu amesos...kai tora pou ime 70 kila,logo igias, nai k gia mena ine oniro na boreso na xaso ta kila mu...nai kai giamena ine oniro na ime lepti...ala ama se do sto dromo den 8a se zileyo ka8olou oute esena oute kanena modelo kai kamia alli....giati exo auto pou xriazome...mia sta8eri sxesi 4 xronia ...i opoia me gemizi kai den xriazome kanenan allo na mu tin pefti gianame eutixismeni...vevea exo mia dialimeni oikogenia me polla provlimata...kano k ego emetous...ala oxi gi ana xaso t akila mu
    ala opote neuriazo poli kai me pligoni i oikogenia mu..
    se katalaveno pou 8es nase telia kai panemorfi ala na xeris oti i ipervoli ine profanestati....mesa sto mialo sou...mipos prepi nana8eorisis to posa kila prepi na ise??
    ego an imoun sti 8esi sou...
    8a su po ti 8akana....8a arxiza na troo igiina
    ala perisotero kai meta afou 8a eftana sta 50 kila 8a pigena gioga power gioga...kai giati to leo auto...giati gimnastiki tis giogas genikotera sou prosferi ena soma telio meta apo xronia giogas to soma sou 8ane telio oso kai an fas mesa se fisiologika oria

    opote den 8a xriazete na kanis emeto toulaxtiston san arxi ala 8a gimnazese kai 8a kanis ena pio telio soma...kai molis ftasis sta 55 kila me gimnastiki giogas 8a dis poso pio poli omorfi 8a ise...kai po8iti...den ine tixeo oti oloi oi adres 8eloun mia gineka me telio gimnasmeno soma me popo kai sti8os...ama pas 55 kila kai me gimnastiki kiolas 8ase mia 8ea ...i zizel pados den ine 38 kila
    to pio lepti pou itan itan 52...kai pola ala modela...kataxiomena...kai genika na to paris..gia paradigma i angelina jolie otan itan sto tomb raider ixe telio soma giamena tora pou egine misi den ine pia i ginekara pou itan :(
    tora...giati ka8ome kai sta leo ola auta..giati egrayes sto foroum..kai ipes to provlima sou san na itan to pio telio gegonos se olo ton kosmo :)
    maresi pou to adimetopizis etsi..
    xerome pou agapas ton eauto sou oso ligoi ala isos prepi na dosis ousiastikoteri agapi sto eauto sou ...dene xi noima na pas sto tafo pio noris apolous mas gia na exis tin eukeria na sou tin peftoun agoria :( kai na miazis me ta modela..pou se plirofor oti t aperisotera pou ine atrofika den ine ka8olou eutixismena kai ta ekmetaleuode oloi epidi katalavenoun oti exoun provlima ...den ine etsi o kosmos..opos nomizis...oi adres nai orea sou tin peftoun oloi k?
    ise pio simadiki apo ton gandhi??/ise pio simadiki apo tin ioanna tis lorenis??/ise pio simadiki apo pion??apo tin menegaki??apo tin zizel??? apo tin monica belluci? apo pion? apo tous an8roupous pou xaropaleuon gia ena kalitero aurio sauti ti gi??
    oxi.....pio simadiki ise sta koritsia pou exoun provlima me to varos tous...kai stous adres giati>>>???gia tin erotiki tous fadasiosi??auto????
    auto 8a pi na ine logos na pe8anis pio grigora???
    na dosis mia xara sekapious vlakes???na se doun pio lepti kai na ???kanoun ti???/....kai na dixis ti???
    signomi natalia mu :) alla ta leo etsi...giati mesa sto mialo tou ka8enoos..iparxoun poles pragmatikotites....kai i diki sou prepi na anadiamorfo8i...opos kai i diki mou....kai olonon
    .....den kanis eglima semena kai sekanenan alo....para mono sesena
    oso kai na su milisoume emis ...oti kai na sou poume ...ine axristo....
    an den to katalavis kai den to prospa8isis...
    an imoun esi ....den xero ti 8akana..ala esto 8a prospa8ousa nagapiso emena...giauto pou ime kai oxi auto pou fenome .
    den ine tixeo auto pou ipan oi arxeoi sofoi....PAN METRON ARISTON....KAI OTI LABI DEN INE XRISOS...
    SE PARAKALO ....PRAGMATIKA SIGXORESE ME AN IPA KATI PIO PANO POU BORI NA S PIRAXE ALA SKEYOU TA ...KAI odos 8a perimeno apadisi se ola auta ta erotimata...
    filia polla
    angelina :)

  14. #299
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    8
    Prin 5 xronia paraligo na xasw thn aderfh mou apo anorexia.ousa 37 kila.. Den 8es na kaneis tous dikous sou na zhsoun oti ezhsa egw k oi goneis m. Den 8es na ksereis pws einai na niw8oun oi gurw sou oti einai zhthma xronou pote 8a fugei to atomo pou agapas. Giati esu 8a fugeis, oi alloi 8a meinoun pisw. Kai meta 8a se ksexasoun nai, k esu ti 8a kaneis? 8a se faei to xwma kai oi alloi 8a sunexisoun th zwh tous! Kai esu ti 8a kaneis? Ti 8a xeis prolavei na kaneis?
    den 8a xeis prolavei na zhseis thn eutuxia tou apotelesmatos twn panellhniwn, ton prwto megalo erwta k ta sxetika.TIPOTA
    O 8eos na sou dwsei fwthsh.

  15. #300
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    τωρα ειναι καλα η αδερφη σου,con?

Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •