Είμαι ανορεξική και καλύτερα από ποτε. - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021
Results 301 to 307 of 307
  1. #301
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    8
    einai 42 kila ...kaxektikh, trwei kanonika alla den pairnei grammario.. toulaxiston suneidhtopoiei k h idia pws prepei na parei kila gt den ths aresei to swma ths, alla den mporei.. menoume mazi pia gt spoudazw k egw a8hna twra kai pairnw otidhpote paxuntiko apo to super market, paraggelnoume ap eksw g na trwei, den to kanw fanera vevaia mhpws to katalavei kai arxisei pali ta idia! auto me odhghse k emena na parw kila vevaia, alla twra ta exasa kai ths lew pws etuxe na ta xasw epeidh den prolavaina na faw gt fovamai mhpws parasurw k ekeinh.

  2. #302
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    15
    Con, χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω, ως πρωην ανορεκτική θέλω να σου πω ότι δεν υπάρχει περίπτωση η αδερφή σου να τρώει κανονικά και να είναι 42 κιλά. Και εμένα οι δικοί μου νόμιζαν ότι τρωω κανονικά - άλλωστε με παρακολουθούσαν όλη την ωρα - αλλά και πάλι κατάφερνα να μην τρωω το φαγητό μου. Το έκρυβα όπου μπορείς να φανταστείς, όταν έτρωγα στο σαλόνι το έβαζα σε χαρτοπετσετες πίσω από τα μαξιλάρια και όταν δε με έβλεπε κανείς το πετούσα στην τουαλέτα γιατί ήμουν σίγουρη ότι στα σκουπίδια θα το έβρισκαν και είχα και εγώ την ίδια δικαιολογία: τρώω αλλά δεν παχαίνω. Και γλυκά έτρωγα αλλά είχα ήδη υπολογίσει τις θερμίδες ώστε να μην είναι περισσότερες από αυτές που είχα φάει την προήγουμενη μέρα και είχα καταφέρει να χάσω βάρος. Και εγώ ελεγα ότι δε μου αρέσει το σώμα μου αλλά το έλεγα γιατι αυτό ήταν αυτό που ήθελαν όλοι να ακούσουν, η αλήθεια είναι ότι και όταν ήμουν 30 κιλά πίστευα ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η λύση δυστυχώς δεν είναι να φέρνεις παχυντικά φαγητά μέσα στο σπίτι, μπορώ σχεδόν να σε διαβεβαιώσω ότι ούτε καν το βλέπει. Μόνο με τη βοήθεια κάποιου ειδικού μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση ή αν της μιλήσει κάποιος με πολλή αγάπη και χωρίς νεύρα και θυμό (όπως πολλές φορές κάνουν οι γονείς), είτε εσύ είτε κάποιος φίλος της που του έχει εμπιστοσύνη και αδυναμία.

  3. #303
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    8
    skg h aderfh mou ksekinhse me anoreksia(a' lukeiou) voulimia (b lukeiou) anoreksia (g lukeiou) , otan perase sto panepisthmio isorrophse genika.. Fantasou oti twra einai 24 xronwn... to upsos ths einai 1,60kati.. Trwei kanonika kai se diavevaiwnw g auto, exei kseperasei thn anoreksia, trwei krepes, pizza, soyvlakia, otidhpote ! den trwei vevaia megales posothtes ! trwme mazi den ginetai na kryvei to faghto ths! oyte metous thn exw petyxei na kanei! eidika auth thn periodo trwei akoma perissotero gt 8elei na parei kila.

  4. #304
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    15
    Μακάρι να είναι έτσι, αλήθεια το εύχομαι, ξέρω ποσο δύσκολο είναι γιατί και εγώ ακόμη παιδεύομαι με διατροφικές διαταραχες. Ισως η φραση "τρωει κανονικά αλλά δεν παίρνει γραμμαριο" να είναι αυτή που με ωθησε να γραψω γιατί ήταν κάτι που το έλεγα πάρα πολλές φορες. Και δυστυχώς αν θες να μη φας το φαγητό γίνεσαι όσο εφευρετικός δεν μπορείς να φανταστεις. Στο λέω εγώ που ειχα δυο γονείς να παρακολουθούν τι τρώω διαρκώς, και πάλι κατάφερνα να τρωω το μισό από αυτό που ισχυριζόμουν. Ευχομαι ειλικρινα αυτό να μην ισχύει στη δική σας περίπτωση.

  5. #305
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    Μια φιλη μου ειναι 49 κιλα και τρωει παρα πολυ, μια αλλα παλι 90 και δεν τρωει σχεδον τιποτα αρα πιστευω πως con πως η αδερφη σου οντως μπορει να τρωει αλλα να εχει καλο μεταβολισμο. Και εγω οταν περασα απο το σταδιο της ανορεξιας και μου ελεγαν οι γιατροι 8α πε8ανεις ελεγα " δεν με νοιαζει 8α πε8ανω αδυνατη". Ευτυχως ξυπνησα αν και ακομα ταλαιπωρουμε απο βουλιμια, δηλαδη εφτασα στο αλλο ακρο παχυνα και προσπα8ω να αδυνατισω. Εγω πιστευω πως ο καλυτερος τροπος για να καταλαβει ενας ανορεξικος την πραγματικη εικονα του σωματος του ειναι να δει τον εαυτο του οπως οι αλλοι . Απο τον καθρευτη δεν βλεπεις με τα ματια αλλα με το μυαλο. Για αυτο αν δει καποιος ανορεξικος φωτογραφιες η βιντεο του σωματος του συνηθως σοκαρεται.

  6. #306
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    εχω σοκαριστει αν κ 30 χρονων γαιδουρα με αυτα που διαβαζω...διαβασα το πρωτο πρωτο μηνυμα της κοπελας-φαρσα κ εδω τα τελευταια που φανηκαν ειλικρινη...
    σοκαριστηκα ισως γιατι δεν βλεπω ανορεξικους στην καθημερινη μου ζωη ουτε μαθαινω για αυτους ευκολα...
    γιατι δεν βλεπω ποτε πολυ αδυνατους ανθρωπους στο δρομο ενω βλεπω παχουλους?
    γιατι οι ανορεξικοι δεν κυκλοφορουν εξω, δε μπορω αλλιως να εξηγησω γιατι δε τους βλεπω, ενω οι βουλιμικοι βγαινουν?
    τελικα τι ειναι χειροτερο η βουλιμια ή η ανορεξια? μηπως ειναι πλευρες του ιδιου νομισματος?
    μηπως στη βουλιμια βλεπεις οτι εχεις επεισοδια βουλιμικα με ή χωρις εμετο μετα αλλα νιωθεις αδυναμος να κανεις κατι γιαυττο ενω στην ανορεξια απλα δε βλεπεις οτι εισαι ρεγγα και θελεις να χασεις κιαλλο?
    σταυροκοπιεμαι που το χειροτερο που ειχα ποτε ηταν υπερφαγικα επεισοδια...τα οποια βεβαια οταν καταληξουν να συμβαινουν συχνα κρυβουν αλλους κινδυνους...

  7. #307
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    23
    Νatalia εσενα σ αγαπώ.Εισαι το ειδωλό μου.Και νομιζα πως ειμαι μοναδικη.😍😍😍

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •