Είμαι ανορεξική και καλύτερα από ποτε. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 307
  1. #31
    olizyz, sxetika me thn erothsh sou...
    Σχετικά με την εκτέλεση των δραστηριοτήτων... Όταν πήγαινα σχολείο αρνιόμουν να σηκωθώ από το κρεβάτι γιατί δεν ήθελα να εμφανιστώ μπροστά σε ένα πλήθος ανθρώπων οι οποίοι αναμφισβήτητα σε κριτικάρουν και σχολιάζουν την κάθε σου κίνηση. Κατά τα άλλα κανονικά πήγαινα σχολείο, κανονικά γύριζα, κανονικά πήγαινα μετά στο φροντιστήριο και έπειτα στο γυμναστήριο. Όμως ότι και να κάνω η σκέψη μου περιστρέφεται γύρω από τον εχθρό μου, το φαγητό. Αρχικά μαθαίνεις να ζεις με τα λιγά και έπειτα με το τίποτα. Η αλήθεια είναι πως όταν γύριζα από το σχολείο, όταν έτρωγα από πίεση των γονίων έχανα πολύ χρόνο για να τα αποβάλλω με αποτέλεσμα να καθυστερώ άλλα πράγματα που έπρεπε να κάνω. Όταν έπειτα πήγαινα φροντιστήριο αγωνιούσα να τελειώσει για να πάω επιτέλους στο γυμναστήριο για να κάψω καμιά θερμίδα. Όταν δεν πίνω καθόλου νερό για μέρες μετά την πέμπτη μέρα νιώθω την ανάγκη να πιω για να σταθώ αλλά και τότε δυο γουλιές είναι αρκετές. Αν κάνω μέρες να βάλω κάτι στο στόμα μου όντως νιώθω κουρασμένη και πολλές φορές κοιμάμαι με τις ώρες. Κατά τα άλλα όλες οι δραστηριότητες ρυθμίζονται από το φαγητό. Δεν πηγαίνω για φαγητό με φίλους και όταν πηγαίνουμε για καφέ, εκτός από το γεγονός ότι τον πίνω σκέτο, ποτέ δεν το πίνω ολόκληρο γιατί φουσκώνει. Αρνούμαι να συμμετέχω σε προτάσεις φίλων όπως:"Πάμε να φάμε τίποτα". 'Ολο αυτό συνεπάγεται υπόταση και χαμηλό αιματοκρίτη με αποτέλεσμα να ζαλίζομαι πάρα πολύ συχνά όταν δεν τρώω τίποτα.

  2. #32
    nido,
    Ίσως να έχεις και δίκιο, ίσως να προσπαθώ να πείσω τον ίδιο μου τον εαυτό ότι πραγματικά θέλω να βρίσκομαι σε αυτήν την κατάσταση. Πρόσφατα ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν έχω ήδη ανορεξία (γιατί σε αυτόν αρνούμαι όλα τα συμπτώματα και τις ενέργειες μου) σίγουρα είμαι στα πρόθυρα. Μου ανέφερε όλα τα συμπτώματα και τις συνέπειες της νευρικής ανορεξίας και μου είπε πως κάποιος πρέπει να ξέρει όλες τις πτυχές ενός θέματος και να παίρνει αποφάσεις έχοντας πλήρη ενημέρωση και πλήρη συνείδηση του τι κάνει. Μου μίλησε επίσης και για τα ποσοστά θνησιμότητας. Πριν από αυτό δεν ήθελα να αποδεχτώ καν ότι αντιμετώπιζα κάτι τέτοιο. Αλλά τι να κάνω...συμβαίνουν και αυτά. Ποτέ δε θεωρούσα πως η νευριμκή ανορεξία ελιναι κάτι κακό μιας και σου προσφέρει πράγματα τα οποία κάθε κοπέλα ονειρεύεται: ένα ονειρεμένο σώμα. Μετά από αυτό που μου είπε ο γιατρός μου αντιλήφθηκα πως όλο αύτο είναι δική μου επιλογή, κανένας δεν με πίεσε να σταματήσω να τρώω ούτε να γίνω ανορεξική. Ξέρω τι μου συμβαίνει απλά δε μπορώ να το σταματήσω... Και όντως, ίσως να θέλω να προβάλλω μόνο τη μισή εικόνα για να νιώσω εγώ καλύτερα και να μην αναλογίζομαι αυτά που έρχονται...

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    22
    Nαταλία σε παρακαλώ αν θές ανέβασε μια φωτογραφία το σώμα σου ...πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πώς μπορεί να δείχνουν τα 39κ με ύψος 1,70 κ αυτό να θεωρείτε ωραίο απο τους φίλους σου.

  4. #34
    το ωραιο ειναι πολυ υποκειμενικό. Πάντως είχα ακούσει την ιστορία μαις κοπέλας που είχε φτασει σε τετοιο σημειο και ελεγε οτι δεν μπορουσε να καθεται σε καρεκλα γιατι την πονούσαν τα κόκαλα του πωπου της....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Ναταλια που εισαι???
    Εισαι καλα????
    Δωσε σημειο ζωης σε παρακαλω!!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!

  6. #36
    Παιδιά, ειλικρινά με όλα αυτά που μου είπατε σκέφτηκα να δοκιμάσω μήπως γίνω καλύτερα. ΕΦΑΓΑ. Μέχρι και παγωτό έφαγα αλλά δε μπορώ να το αντέξω... Δε μπορώ να φάω. Έχω πρηστεί ολόκληρη, έχω φουσκώσει δεν αντέχω άλλο. Τα αποβάλλω με κάθε δυνατό τρόπο. Δυστυχώς δε μπορώ να ζήσω χωρίς ανορεξία. Δε μπορώ να φάω, δε μπορώ να βγω έξω, δε μπορώ να κάνω τίποτα. Λυπάμαι. Είμαι μόνη μου. Ευχαριστώ που αφιερώσατε το χρόνο σας για να μου απαντήσατε αλλά απλά δε μπορώ να ξεφύγω από αυτό το τρυπάκι γιατί απλά νιώθω πως χάνομαι. Συγγνώμη που σας απασχόλησα. Δεν έπρεπε καν να είχα στείλει το πρώτο μήνυμα.
    Αυτή είναι η ζωή μου και έτσι ζω...
    Λυπάμαι...
    Να είστε όλοι καλά και σας εύχομαι τα καλύτερα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Ναταλία, ίσως παρασυρθηκαμε από την αγωνία μας και από τη διάθεση μας να σε βοηθήσουμε και να σε κάνουμε να δεις διαφορετικά τα πράγματα και εν τέλει μοιάζει σαν να μη σε αποδεχτήκαμε.

    Θα ήθελα πραγματικά να παραμείνεις στην παρέα μας. Θα περιμένω να συνεχίσεις να είσαι στην παρέα μας, με όποιο τρόπο θέλεις και μπορείς: με την ανορεξία σου ή με οτιδήποτε άλλο.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Ναταλια βρε μανα μου εισαι χρονια ανορεξικη και ηθελες σε μια μερα να μαθεις να τρως ξανα απο την αρχη?
    Δεν γινεται αυτο με τιποτα!!!
    Εδω εμεις που τρωμε τοσα χρονια ,μπορουμε μεσα σεμια μερα να παψουμε να τρωμε?
    Ουτε αυτο δεν γινεται!!
    Οποτε μην πτοησε βρε κουκλα μου.
    Ολα θα γινουν σιγα σιγα και με ρεγουλα.
    Μια μπουκια παραπανω να φας καθε μερα ειναι μεγαλη υποθεση.
    Εσυ ειπες να φας και επεσες με τα μουτρα.Τι να σου κανει και το στομααχακι σου?!
    Εγω επιμενω οτι πρεπει να εχεις στο πλευρο σου ειδικη βοηθεια και εμεις ολοι μαζι σου!!!
    Μην τα παρατας!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!

  9. #39
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    39
    ναταλία σίγουρα πιστευεις οτι έχεις καλό χιούμορ αλλα το χιουμορ εχει τους κανονες του -απαγορευεται σε τοσο σοβαρα πραγματα
    Απο το συλογο -χιουμοριστες για παντα -σου απαγορευουμε να εισαι μελος του συλλογου χιουμοριστων και ασχετως με τη ψυχολογία σου ,δε ξερω ποσο μικρη εισαι αλλα δεν εχεις σκεφτει μαλλον οτι μπορει και να μας προσβαλεις διοτι απαντας σαν σε γκομενο .....συγνωμη δεν επρεπε ετσι ειμαι .....κτλ γιατι μαλλον εχεις ξεχασει λογω του νεαρου της ηλικιας σου οτι εδω μέσα οι ανθρωπο καταθετουν την ψυχη τους και πως ολοι μας περιμενουμε ακομη κι απο σενα που δηλώνεις η πιο αδύναμη ,τη βοήθεια σου την οποία αρνεισαι να μας δωσεις. σκάστο εαν ετσι σε βολευει και απαρνησου τις ζεστές αγκαλίτσες που μπορεί ο καθένας εδώ μέσα να σου δώσει ....και σκεψου πως το μεγαλυτερο λαθος που κανεις ειναι οχι μονο στον εαυτο σου αλλα και σε μενα και σε αυτην και στην αλλη και στην παραλη που μπορει πραγματικα να σε ειχαν αναγκη για να μιλησουν μαζι σου . σε φιλω

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    ναταλακι πραγματικα δεν θελω να μας φυγεις..δεν μπορω να πω κατι αλλο...αλλα και εγω ανορεκτικη ξεκινησα οταν πρωτοηρθα στο φορυμ αυτο..και δεν ειμαι πια...ειμαι απλα μια κοπελα με ανασφαλειες...φιλια..---μην φυγεις---

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    6
    vre an den exei h gineka piasimata mono gia soupa kanei
    (diefkrinish gia apofigh parexigisewn: afto eitan asteio alla egw epimenw sta piasimata :-) )

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    πολλοι θελουν τα πιασιματα!...εμεις δεν το εχουμε καταλαβει:P

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Ζητω τα πιασηματα!!!
    ΦΙΛΙΑ!!

  14. #44
    Κατά τη γνώμη μου, τα "πιασίματα" σε μια γυναίκα είναι ό,τι χειρότερο. ʼκου εκει, να έχει κάποια στήθος και οπίσθια, όλα τα κακά της μοίρας...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    Ενω να ειναι πετσι και κοκαλο,δεν μπορω να πω ........πολυ θυληκό!!!!!!!!!!
    ΣΤΙΣ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΤΕ (ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΣΕΝΑ) ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ SOUPER MODEL!!!!!!!!

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •