Είμαι ανορεξική και καλύτερα από ποτε. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 21 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 307
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    βασιζομενη στο δικο σου σκεπτικο, εχω να σου πω οτι ο ανθρωπος διαφερει απο την αμοιβαδα κυριως λογω της ελευθερης βουλησης του και οχι λογω της μορφης του...

    οτι οι αναφορες στην 'βιολογια " και τη "φυση" και στο κατα φυσιν και παρα φυσιν συνηθιζονταν ανεκαθεν στην κοινωνια μας, μονο που ανακαλουνταν συχνα-πυκνα , καθως οι γνωσεις πανω σαυτην (βιολογια) εξελισσονταν και αφου στο μεταξυ οι αγαπητοι επιστημοπνες ειχαν παρει στον λαιμο τους αρκετες χιλιαδες ψυχων..
    να σε ενημερωσω μιας και σε ενδιαφερει ο παραλληλισμος με τα ζωα, οτι δεν αυτοκτονουν μονο για λογους μη ευρεσης τροφης οπως λες, πολλα απο αυτα αυτοκτονουν και οταν απλα χασουν το ταιρι τους....και μερικα κι οταν χασουν τον φιλο τους (πχ εναν ανθρωπο)..
    με το "παρα φυσιν -κατα φυσιν σκεπτικο και την παθολογια που επικαλεισαι,θα πρεπε να θεωρουμε νοσηρη την καταστασηκαι μιας γυναικας χωρις κανενα παιδι που ομως δεν θελει παιδια απο επιλογη, αν καταλαβα καλα αυτο που λες...
    ε, απεχουμε πολυ σε σκεπτικο , χωρις να ειναι απαραιτητα κακο αυτο...

    ακομα, ειναι πολυ μακρια απο μενα η λογικη του να βαλουμε στον καθενα το ταμπελακι του και ετσι να τον αντιμετωπιζουμε...δλδ, εφοσον δεν ειναι σαμουραι η ο σοπεναουερ αυτοπροσωπως οποτε και θα δικαιολογουνταν οι αποψεις του για την ζωη και τον θανατο, τοτε μιλαμε για νοσηρες περιπτωσεις....

    περα απο ολα αυτα ομως, που βρισκονται σε καθαρα φιλοσοφικο επιπεδο, και αν δεν το προσεξες, εγω δεν ειπα ποτε οτι καποια ατομα δεν θεωρω ΕΓΩ οτι χρειαζονται βοηθεια....
    αντιθετα εχω πει σε πολλα σημεια οτι την χρειαζονται...
    αυτο που εχω πει ειναι οτι δεν πρεπει να δινουμε βοηθεια ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΖΗΤΗΣΟΥΝ..
    και βοηθεια ΔΕΝ μας ζητησε η ναταλια, η οποια νοιωθει πανευτυχης που χανει κιλα ενω ξερει οπως ειπε "οτι ισως πεθανει πιο γρηγορα απ τους αλλους ανθρωπους"

    βοηθεια ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ Η ΑΔΕΡΦΗ του λουκουλου που εχει το προβλημα γιατι θεωρει τοι δεν την χρειαζεται,
    βοηθεια μας ζητησε Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ< ο οποιος την αγαπαει και ανησυχει, αλλα αυτος και η οικογενεια του, λογω της ανησυχιας τους που ειναι ευλογη ΦΥΣΙΚΑ, εχουν προχωρησει πολυ παραπερα απο το να προσφερουν βοηθεια η να προσπαθησουν να μεταπεισουν την κοπελα...
    ακουσαμε για πιεσεις και εκβιασμους, ακουσαμε αποψεις φιλων μας για πιεσεις με καθε τροπο για να αλλαξει συμπεριφορα η κοπελα...
    σε ολα αυτα ειμαι εγω αντιθετη παρολο που αναγνωριζω οτι η προθεση τους ειναι αγαθοτατη και οχι κακη....
    μονο που, ο δρομος για την κολαση ειναι σπαρμενος με αγαθες προθεσεις...

    και οπως ειπες κι εσυ," η βοηθεια προσφερεται σε συνεργασια με τον ασθενη"...δεν ειδα ουτε στην περιπτωση της ναταλιας ουτε στην περιπτωση της αδερφης λουκουλου κανεναν ασθενη να συνεργαζεται η να ζηταει βοηθεια....αυτο λεω εγω και μονο , να δινεται οταν ζητειται και οχι με το ζορι......διοτι ΕΜΕΙΣ κρινουμε τις αποψεις του μη ιαπωνα συνανθρωπου νοσηρες....

    και τελος αν σε ενδιαφερει η αποψη μου, δεν κρινω την αυτοκτονια ως φυσιολογικη η μη φυσιολογικη σταση...ΤΗΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ΣΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ... τοσο απλα...δεν χρειαζεται αντα κρινουμε ολα οταν αφορουν τις αποφασεις καποιου αλλου, μπορουμε απλα να τα δεχομαστε ως εχουν...

    αυτα τα ολιγα...τα περι επιθετικοτητας που ειπες δεν ισχυουν καθολου...απλα διαφωνω με τις αποψεις σου

  2. #62
    smoke08,
    ειλικρινά με έβαλες σε σκέψεις με το προηγούμενο σου μήνυμα. Δεν ξέρω αν οφείλεται κάποια κατάσταση του παρελθόντος για την τωρινή μου κατάσταση εκτός από το γεγονός ότι θέλω να είμαι όλο και πιο αδύνατη. Ποτέ δεν το είχα σκεφτεί έως τώρα αλλά και πάλι δεν ξέρω τι να σου πω...
    Θα το σκεφτώ πάντως καλά και θα γράψω...

    dexa,
    κάνεις λάθος, τα μοντέλα δεν τα ζυγίζουν. Ως τώρα δεν έχει γίνει λόγος στο χώρο της μόδας για δείκτη μάζας σώματος.

    Χαρά, συγγνώμη αν σε κούρασα...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Εγω θελω πολυ απλα να ρωτησω μια ευλογη απορια μου ,μετα απο αυτες τις δημοσιευσεις.
    Ειχα την εντυπωση τοσο καιρο εδω ,οτι στοχος του site αυτου και αλλων παρομοιων,ειναι να μιλαμε,να συζηταμε,να ζηταμε γνωμες και αποψεις και αντιστοιχα να δινουμε ,να ρωταμε και να απανταμε,να κανουμε τα αστεια μας ,τις πλακιτσες μας,να ξεσπαμε οταν δεν ειμαστε καλα,να φλυαρουμε οταν αντιθετα ειμαστε πολυ καλα,και τελος να σχολιαζουμε τα θεματακια και τις εκαστοτε δημοσιευσεις οπως κρινει ο καθενας μια και συμφωνουμε στην ελευθερη βουληση.

    Η απορια μου ειναι:Οταν καποιος μπαινει στην διαδικασια να δημοσιευση το οτιδηποτε σε ενα τετοιο η παρομοιο site ,δεν το κανει με σκοπο καποιοι να απαντησουν και να σχολιασουν την δημοσιευση του?

    Γιατι εαν δεν το κανει με αυτον τον σκοπο,τοτε ισως θα ηταν καλυτερα τελειωνοντας την δημοσιευση του να γραφει οτι δεν επιθυμει κανενος ειδος απαντηση,η ακομα καλυτερα να μην μπει στην διαδικασια του site και να ξεκινησει ενα προσωπικο ημερολογιο που μπορει να γραφει οτι θελει και οποτε θελει χωρις να τα διαβαζει και να απαντα κανεις αλλος εκτος απο τον ευατο του!!
    Γιατι εαν αυτο που νομιζα τοσο καιρο ειναι λαθος,ζητω προκαταβολικα συγνωμη απο ολα τα μελη που κατα καιρους απαντησα η σχολιασα δημοσιευση τους και βεβαιωνω οτι δεν θα ξαναγινει ποτε!!Σας διαβεβαιω οτι το εκανα μετην αγαθοτερη των προθεσεων!!!

    Χωρις παρεξηγησεις και κακιες σας ζητω μια διευκρινισει ,γιατι πολυ απλα προβληματιστικα!!

    ΦΙΛΙΑ!!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    ναταλακι το χανεις το τρενο...λυπαμαι...
    και ναι στην ισπανια να μοντελα τα ζυγιζουν αν αυτο αποτελει αλλοθι σου...δεν θελουν μοντελα με δεικτη μαζας<18...γιατι αν εχουν δεικτη κατω του 18 προεξοφλουν τον θανατο τους..και οσα συμφεροντα και να παιζουν στην μεση, συμφεροντα σχεδιαστων, εταιρειων κ.τ.λ κανεις μα κανεις δεν θελει να καταντησει ο χωρος της μοδας ΦΟΒΟΣ για αμετρητες κοπελες..
    η ανορεξια σκοτωνει...και το ξερεις ...αλλα σου αρεσει παραλληλα και δεν θελεις να βγεις απο αυτο..νομιζεις πως αν βγεις θα παχυνεις...οταν θα αρχισεις να εχεις ολα τα συμπτωματα αυτης της ασθενειας, τοτε θα πεις: "θελω να ζησω"...αλλα μπορει τοτε να ειναι πολυ αργα για να γινει σεμαστη απο την φυση αυτη η επιθυμια σου...
    κριμα που αργουμε να εκτιμησουμε το πολυτιμο αγαθο που μας δινει η φυση..την ζωη!..
    ξερεις υπαρχει μια πεταλουδα που ζει μονο μια μερα!..!..!...τι να προλαβει να πραγματοποιησει μεσα σε μια μερα?..σχεδον τιπτα!..ειμαι περιεργη και το εχω αναρωτηθει πολλες φορες...αν μπορουσαμε να ζησουμε μονο 1 μερα, θα καναμε ολο αυτο το κακο σε μας...θα το εκανες?..ΟΧΙ..θα κοιταζεις να ζησεις την ζωη σου οση και αν ειναι αυτη!ξεροντας οτι αυριο δεν θα υπαρχεις πια!..
    μακαρι να λειτουργουσαμε ολοι ετσι..με το σκεπτικο οτι καθε μερα ειναι η τελευταια της ζωης μας!τοτε θα εκτιμουσαμε τα παντα!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Originally posted by free
    ναταλακι το χανεις το τρενο...λυπαμαι...
    και ναι στην ισπανια να μοντελα τα ζυγιζουν αν αυτο αποτελει αλλοθι σου...δεν θελουν μοντελα με δεικτη μαζας<18...γιατι αν εχουν δεικτη κατω του 18 προεξοφλουν τον θανατο τους..και οσα συμφεροντα και να παιζουν στην μεση, συμφεροντα σχεδιαστων, εταιρειων κ.τ.λ κανεις μα κανεις δεν θελει να καταντησει ο χωρος της μοδας ΦΟΒΟΣ για αμετρητες κοπελες..
    Ακριβώς, επειδή είναι θέμα συμφερόντων, η τάση έχει αρχίσει να αλλάζει.
    Οταν η ανορεξία έχει θνησιμότητα μεγαλύτερη του 10%, ποιο γραφείο, ποια εταιρεία θέλει να υπογράψει συμβόλαιο με μοντέλο, από το οποίο αντί να κερδίσει θα χάσει κιόλας ελέω... θανάτου?

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    14
    Paidia geia sas kai apo mena...eimai i melina 21 xronon kai exo diavasei to post tis natalias opos kai oi ipoloipoi ..ego den mporo na po oti exo ena tetio provlima alla edo kai 3 vdomades exo stamatisei na troo me apotelesma na xaso mexri tora 8 kila kai ithela na rotiso an ayto tha prepei na me anisixisi epidi o logos pou ta exo xasei den exi na kanei me to soma mou alla me allous prosopikous logous pou ixan san apotelesma na kopei i orexi mou....
    Alithia natalia esi se poso kero exases ta kila sou otan arxises dieta ? Prepei na me anisixisi ayti i katastasi?

  7. #67
    free,
    αν ζούσα μόνο μία μέρα σίγουρα δε θα με ενοιαζε αν χάσω ένα κιλό ή πάρω δέκα γιατί πολύ απλά δε θα υπήρχα την επόμενη μέρα. Κανείς δε θα μπορούσε να πει κάτι για μένα, να σχολιάσει ότι για παράδειγμα ότι ΠΑΧΥΝΑ. Τώρα όμως δε ζω μια μέρα για να μη νοιάζει πόσο θα φάω και πόσο θα παχύνω, τώρα ζω σε έναν κόσμο όπου το λεπτό σώμα είναι απαραίτητο τουλάχιστον σε αυτήν την ηλικία που βρίσκομαι σε οποιαδήποτε δραστηριότητα της ζωής μου. Τώρα κοιμάμαι με το φόβο πως την επόμενη μέρα μπορεί να πάρω βάρος καθώς και με τη συνεχή επιθυμία να είμαι αδύνατη γιατί ξέρω πως δεν υπάρχει περίπτωση να βγω έξω έστω και με ένα γραμμάριο παραπάνω. Αν σκεφτόμουνα πως κάθε μέρα μπορεί να ήταν η τελευταία μου, θα ήμουνα τετράπαχη. Η αλήθεια είναι πως πολλές φορές όταν τρώω η σκέψη που κυριαρχεί στο μυαλό μου είναι η αυτοκτονία.

    melina,
    εγώ είμαι η μόνη που δε μπορώ να σου πω πως κακώς έχασες 8 κιλά αλλά πιστεψέ με ακόμη και για μένα 8 κιλά σε 3 εβδομάδες είναι πολλά κιλά. Αν επιτρέπεται, πόσα κιλά ήσουν και πόσα κιλά είσαι τώρα? Και όταν λες ότι έχεις σταματήσει να τρως, εννοείς ότι δεν τρως απολύτως τίποτα? Εγώ την πρώτη εβδομάδα δίαιτας που ουσιαστικά έτρωγα αλλά πολύ μικρές ποσότητες έχασα 4 κιλά. Μετά για κάποιες μέρες η ζυγαριά κόλλησε αλλά στη συνέχεια έδειχνε όλο και λιγότερο. Τα έχανα όμως με πολύ πιο αργό ρυθμό από τον δικό σου. Φοβερο! 8 κιλά σε 3 βδομάδες! Πες μου σε παρακαλώ τι έτρωγες. Τώρα δεν είμαι σε θέση να σου πω αν πρέπει να σε ανησυχήσει αυτή η κατάσταση αλλά ούτε εγώ δεν έχανα τόσα κιλά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Προσεχέ το πάντως γιατί η ανορεξία δεν είναι και ότι καλύτερο, δύσκολα μπορείς να προσαρμοστείς ή να την ξεπεράσεις. Σίγουρα δε ξεκινάει πάντα αν κάποια έχει πρόβλημα με το σώμα της, πολλοί παράγοντες είναι εκείνοι που την επηρεάζουν, στο λέω από πείρα.

  8. #68
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    39
    Natalia, den kserw an exeis akousei alla ta anorexika montela ta apolioun pleon den ta theli kanis dia to logo twn prosfatwn thanatwn -den kserw an exeis akousei- twn 2 montelwn apo ti vrazilia. Itane akrivws stin katastasi pou vriskese esi k ksepsixisan kanontas prova sti pasarela. Episis, exo mia fili mou 40kg k 1.60 ipsos i opia trwi entelws kanonika k den akoui katholu kala logia gia to swma tis epidi oi antres genika protimoun tis pio "zoumeres" kopelles pistepse me! To "petsi k kokkalo" den ine KATHOLU MA KATHOLU elkistiko! Perpataei sto dromo kai tis fwnazoun "vale kanena kilo vre koritsi mou"! An ine gia to an tha areseis stous allous pou to kaneis pantws skepsou to..giati apla den areseis..

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΝΑΤΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΟΡΕΞΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ (ΣΩΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ) ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΑΝΟΡΕΞΙΚΟΙ!!!!!!!
    "Προσεχέ το πάντως γιατί η ανορεξία δεν είναι και ότι καλύτερο, δύσκολα μπορείς να προσαρμοστείς ή να την ξεπεράσεις. Σίγουρα δε ξεκινάει πάντα αν κάποια έχει πρόβλημα με το σώμα της, πολλοί παράγοντες είναι εκείνοι που την επηρεάζουν, στο λέω από πείρα.":ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ!!!!!!!!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΜΕΛΙΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ,ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΜΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ Ή ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ.ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!

  11. #71
    Σοφη, όπως έχω ξαναπεί έχω πλήρη συνείδηση του τι κάνω και δεν ντρέπομαι να το πω ότι είμαι ανορεξική και ίσως να θέλω να παραμείνω. Θα ήταν εντελώς απερίσκεπτο να πω στη Μελίνα ότι καλά έκανε και έχασε 8 κιλά μόνο και μόνο επειδή εγώ είμαι ανορεξική. Το ότι ανήκω σε αυτήν την κατηγορία ανθρώπων δεν πάει να πει πως θέλω να τραβήξω και άλλους, να τους ενθαρρύνω να γίνουν ανορεξικοί. Ξέρω τους κινδύνους που κρύβονται πίσω από όλη αυτήν την κατάσταση και πολύ απλά αν και εγώ η ίδια δεν κάνω τίποτα για αυτό, δε χρειάζεται να αντιμετωπίζουν και άλλοι αυτή την κατάσταση εφ'όσον δεν το επιθυμούν. Κάθε επιλογή μας πρέπει να είναι συνειδητή.

  12. #72
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    14
    Geia sas kai pali...loipon natalia mou arxika imoun 60 kila kai tora 52 me ipsos 1.67....den tha ithela na sizitiso ti akrivos kano gia na xaso ayta ta kila giati gia sena tha itan alli mia idea gia na xasis kai alla kila kati poy tha itan katastrofiko....
    Opos kai na xi gia na ime ilikrinis tha ithela na xaso kai alla kila mias kai mia zoi apo oti me thimame imoun panta konta sta 70 kila...xoris vevea na simenei oti thelo na odigitho stin anorexia .....

  13. #73
    melina, συγγνώμη που θα στο πω αλλά αυτό το σκεπτικό μοιάζει πάρα πολύ με το δικό μου. Θέλεις να χάσεις κιλά όχι γιατί πρέπει αλλά απλώς γιατί θέλεις και ξέρεις ότι μπορείς. Εγώ πρόσφατα παραδέχτηκα ότι είμαι αορεξική αν και όλα τα σημάδια παρέπεμπαν εκεί, απλώς εγώ δεν ήθελα να το δεχτώ. Ήθελααπλώς να χάσω κιλά γιατί είμαι χοντρή και γιατί μπορώ. Θυμήσου πως δε χρειάζεται να είσαι πάρα πολύ αδύνατη για να είσαι ανορεξική. Πρόσεχε. Μπορεί αυτά που σου γράφω να τα θεωρείς ανοησίες μιας ανορεξικής και δικαίωμά σου.Σε παρακαλώ όμως πες μου τι έτρωγες αν έτρωγες κάτι, σε παρακαλώ...
    Περιμένω απάντηση σο...

  14. #74
    maria_17,
    εμένα δε μου έχει τύχει ποτέ αυτό που συναίβει στη φίλη σου στο δρόμο. Όσο για τα μοντέλα, ευχαριστώ που με παραλληλίζεις με αυτά αλλά πιστεύω πως ήταν ακόμη πιο αδύνατα από εμένα. Έχεις τη δική σου άποψη για τα ελκυστικά κορμιά άκρως αντίθετη από τη δική μου. Κάποιος ανέφερε κάποτε πως είμαι όλο κόκαλα αλλά ήταν ο πρώτος και ο τελευταίος. Δεν του έχω ξαναμιλήσει ποτέ ως τώρα και όχι μόνο εγώ αλλά και όλη μου η παρέα. Κατά τη δική μου άποψη ελκυστικό δεν είναι το σώμα με καμπύλες...

  15. #75
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    14
    Natalia kai pali gia sou...eyxomai na min eisai atomo pou kanei opiadipote plaka ...gia ayto an thes na milame stile mou to email sou na ta poume kai apo ekei an thes ....oso gia to ti etroga ....tpt apla epina kafedes me miso gala oste na kratieme orthia ....esi ti etroges ?
    I alithia einai oti i anonimia voitha poli ta atoma na anigonte kai na milane gia tous pio krifous tous fovous ....kai gia na sas po kai tin pikri alithia pernane vradia pou kleo vlepontas ti zigaria na deixnei 200 gr perissotero mono kai mono epidi ipia ena megalo potiri nero...i vlakia einai oti kathe 2-3 meres to agori mou arxizei na me prizei kai na theli na vgoume gia fagito opou anagkazomai na fao gia na min kiniso ipopsies kati pou meta me trelenei.....
    Ayta einai i diki mou krifi alithia....

Page 5 of 21 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •