Επιτέλους μπορώ να χασω κιλά!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18

    Επιτέλους μπορώ να χασω κιλά!

    Γεια σας! Καλώς σας βρήκα σε αυτό το φορουμ που βλέπω οτι είνια μια όμορφη παρεούλα που ο ενας βοηθαει τον αλλο.
    Ειμαι 24 χρονών και πριν περίπου 6 μήνες έγινα μανούλα. Ημουν ανέκαθεν παχύσαρκη. Απο τα 9 μου και ύστερα δεν ξαναειδα την ζυγαρια κάτω απο τα 95 κιλά. Ειμαι 1,78 υψος και τωρα 111.200. Ενα χρονο πριν την εγκυμοσύνη μου ειχα χασει 28 κιλά (ήμουν 130 κ επεσα στα 102), ευτυχως στην εγκυμοσυνη πηρα μονο 15 κιλα τα οποια μάταια παλευα τους τελευταιους μηνες να χασω λόγω ορμονικών διαταραχων που με πηγαιναν πισω! Μετα λοιπον απο 5,5 μήνες απελπισίας και αποτυχημενων θεραπειων καταφερα να κανω μια δυναμικη αρχη και να χασω 7,5 κιλα τις τελευταιες 18 μερες! Και το βαλα στοχο! Θα γινω οπως ποτε αλλοτε! Θα τα κατφερω και θα φτασω τα 80 κιλα!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    Α! Ξεχασα. Θα ηθελα αν εχετε τον χρόνο και την διαθεση να μου προτεινεται καποια τρικ ή και συνταγες κατάληλες για διαιτα. Εγω απλα ακολουθω ενα προγραμμα 1300 θερμίδων που μου δωσε η γιατρος μου με γενικες οδηγειες καταναλωσης τρωφων. Τιποτα συγκεκριμενο και ετσι εχω αρχησει να στερευω απο ιδεες για μαγειρεμα. Απλα φτιαχνοντας το φαγητο του μωρου στον ατμο βαζω λιγο κοτπουλο παραπανω και συμπληρωνα σαλατες. Ε οσο να ναι τοσες μερες βερεθηκα τα ιδια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Καλώς ήρθες στην παρέα και να σου ζήσει το μωράκι σου.

    Ιδέες για μαγείρεμα ε; Κάπου έχω ένα βιβλιαράκι. Θα ψάξω να το βρώ να σου γράψω διάφορες.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    22
    να σου ζήσει!!!!!!!!!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    Ευχαριστώ πολύ και τις δυο σας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Καλωσήρθες κι από μένα!!!7,5 κιλά σε 18 ημέρες δεν είναι πολλά;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    Ευχαριστώ. Οχι δεν είναι πολλά τα κιλά γιατι απο τα φάρμακα που έπαιρνα ως τώρα έκανα μεγάλη κατακράτηση υγρών. Και εκτώς αυτού στα κιλά που είμαι είναι φυσιολογικό τα πρώτα να φύγουν γρήγορα. Προσωπικα το προβλημά μου είναι απο τα 100 και κάτω. Οσες φορές έχω κάνει δίαιτες ποτέ δεν καταφερα να πέσω πιο κάτω. Θα μου πεις λογικό αφού τα κουβαλάω αυτά τα κιλά απο 11 χρονών. Ελπίζω όμως οτι τώρα θα τα καταφέρω Πάντως και τα 28 που ειχα χασει πριν την εγκυμοσύνη μέσα σε λιγότερο απο 4 μήνες τα χα χασει. Αλλα τότε δούλευα και σε εξαντλητικούς ρυθμούς συν την δίαιτα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Καλως ηρθες torry!
    Να σου ζησει το μωρακι σου!!!
    Χαλαλι τα κιλα σου !!Για το θαυμα της ζωης ολα επιτρεπονται!!

    Εγω μετα απο χρονιααα σ'αυτη την ''δουλεια'' θα σου προτεινω!!

    Πρωι:σιγουρα γαλα η ενα αριανι
    (και συμπληρωνεις εσυ)

    Μεσημερι:
    εαν ειναι κρεατακι ψητο η βραστο με σαλατουλα μπολικη.
    Τρωγε πρωτα την σαλατα μετα το φαγητο(θα δεις διαφορα)
    Εαν ειναι οσπρια η σουπιτσα (θα μετρας 1 1/2 κουταλα φαγητο )με λιγο τυρι

    Βραδι :μεχρι τις 8 να εχεις τελειωσει απο φαγητο
    κατι πιο ελαφρυ τυπου γιαουρτι μα φιτνεςς η σαλατα με αυγα βραστα η ομελετα η φετες του τοστ σαντουιτσακι με κασερακι γαλιπουλα ντοματα αγγουρακι και οτι νομιζεις θα το νοστιμισει

    Ολη μερα θα εισαι με ενα μικρο εμφιαλωμενο στα χερι.
    Και μεσα στην ημερα 1 ποτηρι στιμμενο χυμο πορτοκαλι.

    Κατα τ'αλλα εδω ειμαστε.Οσες ιδεες θελεις...!!!

    ΦΙΛΙΑ!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    Να 'σαι καλά dexa. Ευχαριστώ για την προταση διατροφής. Δυστυχώς η διαιτά μου είνια πολύ περιορισμένη σε ποσότητες οπότε είμαι με μιαζυγαρίτσα και μια κούπα στο χέρι (Ανάλογα το είδος τροφής). Δυστυχώς ακόμα και τα fittness ειναι εκτώς! ΄Μόνο all bran (εχουν σχδόν τις μισές θερμίδες αν δεις) Η γιατρός μου μου χει δώσειο μια λίστα με τρόφιμα με συγκεκριμένες μερίδες και ποσοτητες απο κάθε είδος. ΑΚόμα και οι σαλάτες μετρημένες είναι!Γι αυτο και δεν μπορω να βρω πολλους συνδιασμους για αλλαγη. Βλέπεις δεν τρωω και πολλα απο τα λαχανικα ειμαι λίγο περίεργη σε αυτά.
    ΟΣο για το νερό είμαι μονίμως με ενα μπουκάλι στο χέρι είτε κάνω δίαιτα είτε όχι. Μην νομίζεις κι εγώ απο μικρή όλο δίαιτα κάνω και όλο κιλά πέρνω... Πάντως τώρα το χω πάρει πολύ ζεστά το θέμα και πιστεύω πως θα τα καταφέρω!
    Ξεκινάω και γυμναστήριο σήμερα!!!!!!
    Ε αμα δεν πιασει κι αυτός ο συνδιασμός δίαιτα- xs(φυτικα χαπια)- powerr plate(γυμναστικη), τότε θα το πάρω απόφαση οτι δεν πρόκειται ποτε να με δω αδυνατη!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    93
    Originally posted by torry
    Η γιατρός μου μου χει δώσειο μια λίστα με τρόφιμα με συγκεκριμένες μερίδες και ποσοτητες απο κάθε είδος. ΑΚόμα και οι σαλάτες μετρημένες είναι!

    Καλησπέρα torry!!

    Εγώ ξέρω ότι στη δίαιτα επιτρέπεται να καταναλώνεις απεριόριστη ποσότητα σαλάτας (ό,τι θες από σαλατικά)!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    Originally posted by dance
    [


    Καλησπέρα torry!!

    Εγώ ξέρω ότι στη δίαιτα επιτρέπεται να καταναλώνεις απεριόριστη ποσότητα σαλάτας (ό,τι θες από σαλατικά)!
    Δυστυχώς στην συγκεκριμένη δεν ισχύει αυτό . Μετριούνται όλα χωρίς εξαίρεση. Απλα στην σαλατα εχω πιο μεγαλες μερίδες απο όλα τ'αλλα.

  12. #12
    τα χς στα εδωσε γιατρος? γιατι δεν ακουωκαι τα καλυτερα γι αυτα

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    18
    Originally posted by diaki
    τα χς στα εδωσε γιατρος? γιατι δεν ακουωκαι τα καλυτερα γι αυτα
    Οχι μονη μου τα πήρα αλλα και μια φιλη που τα πήρε εχει πολύ καλα αποτελεσματα κυριως σε ποντους. Εγώ την αλλη πεμπτη που θα μετρηθω θα σας πω
    Τι εχεις ακουσει δλδ για τα xs? Για πες?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    93
    Μήπως να άλλαζες διαιτολόγο; Είμαι σχεδόν σίγουρη γι' αυτό με τις σαλάτες... τι δίαιτα είναι αυτή που κάνεις;

  15. #15
    οτι εχουν δυσαρεστες παρενεργειες, τωρα δεν ξερω. Αλλα εμενα η γιατρος μου΄μου τα ειχε απαγορευσει.κατι σημαινει αυτο. οσο για τισ σαλατεσ ορισμενα λαχανικα πρεπει να τα μετρας, αλλα μπορεις να τρως αγγουρι καροτο μαρουλι και χορτα οσο θες. Οσο για τους ποντους με αυτο το προγραμμα σιγουρα θα χανεισ καθε δεκαπεντε μερες!!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •