μη το βαζετε ποτε κατω....!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    10

    μη το βαζετε ποτε κατω....!

    ψαχνοντας στο net για το προβλημα μου.... κατι, ισως, σαν καταθλιψη... βρηκα αυτο το site.... διαβασα πολλες εμπειριες εδω μεσα... και γνωριζοντας και απο την δικη μου ''κατασταση'' ενα εχω να πω.... σχεδον κλαιγοντας την ωρα που το γραφω... οτι δεν πρεπει να το βαζουμε ποτε κατω... και οπου και να απευθυνθουμε, οτι και να μας που να κανουμε... τελικα μονι μας θα τα καταφερουμε.. οσο και αν αργησει θα τα καταφερουμε.... don t ever give up.........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121
    show must go on

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    εμείς όχι.................
    η διάθεση ναί!

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    65
    χρειάζετε δύναμη
    θετικη σκέψη
    και καλη ψυχολογία

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by comfusio
    χρειάζετε δύναμη
    θετικη σκέψη
    και καλη ψυχολογία
    Και που τα βρίσκουμε αυτά???

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    10
    υπαρχουν μεσα μας... αλλα το θεμα ειναι οτι τα ξεχναμε.. αλλωστε, πιο το νοημα της χαρας... αν δεν υπηρχε η λυπη...?!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Σωστά.Αρκεί να έρχεται και καμιά φορά η χαρά..Να μην ξεχνάμε πώς είναι.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    10
    οσο δε κοιμαται κανεις.... πρεπει να ελπιζει... και τοτε ολα γινονται... ολα μπορουν να γινουν....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Originally posted by louky
    οσο δε κοιμαται κανεις.... πρεπει να ελπιζει... και τοτε ολα γινονται... ολα μπορουν να γινουν....
    χμμμ! και μένα μ\'έχει \"φάει\" η αϋπνία τόσο καιρό αλλά δεν έχω δει καμία αλλαγή!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Originally posted by comfusio
    χρειάζετε δύναμη
    θετικη σκέψη
    και καλη ψυχολογία



    Με την βοήθεια απο τον εαυτό μας, του ειδικού, των φίλων και της οικογενειας μας

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Με την βοήθεια απο τον εαυτό μας, του ειδικού, των φίλων και της οικογενειας μας [/quote]

    k αυτούς που να ψάξουμε να τους βρούμε;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Δεν νομίζω να έχει κανένα που να μην έχει οικογενεια ή φίλους

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    αλλο το να έχεις οικογένεια, φίλους - γνωστούς κ άλλο το να νοιάζονται κ να σε βοηθήσουν
    κ για να μην το βάλει κάτω ο εαυτός μας, πρέπει να υπάρχει κάτι δίπλα να σε στηρίξει

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ ολα εξαρτωνται πρωτιστως απο τον εαυτο μας.Οι φιλοι,οικογενεια μπορουν να βοηθησουν,μπορουν να κανουν πλουσια και με νοημα την ζωη σου αλλα ως ενα σημειο,ολα ξεκινανε και καταληγουν σε μας...ακομα και το αν θα εχεις πραγματικους φιλους ή οχι (δεν βαζω μεσα τον παραγοντα τυχη που παιζει παντα).
    Οσο και να σε στηριζουν οι αλλοι πολλες φορες δεν γινεται τιποτα.Προσφατη εμπειρια διακοπης της φαρμακευτικης αγωγης μου εδειξε οτι οι \"αλλοι\" (χρησιμοποιω αυτη την λεξη για ατομα που αγαπω και σεβομαι και οχι για αγνωστους) ειναι πραγματικα αδυναμοι στο να βοηθησουν οσο μεγαλη επικοινωνια και να υπαρχει.
    Ξαναρχισα μονος μου τα φαρμακα οταν ειδα οτι ολα γκρεμιζονται παρολη την προσπαθεια...c\'est la vie αλλα τωρα ειμαι καλυτερα απο ποτε και συμφωνω απολυτα με τον φιλο μας τον louky...don΄t ever give up.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •