Διακοπές και ανανέωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125

    Διακοπές και ανανέωση

    Καλημέρα σε όλους!

    Μόλις γύρισα από ολιγοήμερες διακοπές όπου ανανεώθηκα πλήρως! Περίμενα 1-2 μέρες πριν γράψω στο φόρουμ γιατί σκέφτηκα ότι ίσως είμαι λίγο υπερβολική (στη χαρά που αισθάνομαι δηλαδή :D ). Στις διακοπές ξέσκασα απ'την καθημερινότητα και δε σκεφτόμουν τόσο πολύ το φαγητό (δε μ'έπιασε ούτε μία κρίση υπερφαγίας) και ήταν μια ευχάριστη αλλαγή γιατί τις τελευταίες 3 βδομάδες είχα φτάσει στο ναδίρ (άγχος, απελπισία, φαγητό και πάλι απ'την αρχή). Όσο περνούσαν οι μέρες επανερχόμουν στην ψυχολογία που είχα πέρυσι, πριν από όλα αυτά. Φοβερό!!! Ούτε και θυμόμουν πως είναι το απλά να είσαι χαρούμενη, ν'απολαμβάνεις τις διακοπές (και το φαγητό). Τελικά οι διακοπές είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να πάρουμε δυνάμεις :). Βρήκα και σλόγκαν χαχα - ''δε γυρίζω πίσω!!'' (εννοώντας την ψυχολογία μου, αν και θα'θελα να μη γυρίσω και στο Cardiff). 1-2 φορές που πήγε να με πιάσει πάλι το άγχος μου κλπ κλπ, το είπα φωναχτά για να πάρω κουράγιο.

    Φιλιά σε όλους

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    93
    Μπράβο Hilda, το ίδιο ευελπιστώ ότι θα συμβεί και στις δικές μου διακοπές! Ίσως μακριά απ' όλα να βρίσκουμε τελικά τους εαυτούς μας! Συνέχισε έτσι, κράτα το όμορφο συναίσθημα και όταν κάποια στιγμή αναπόφευκτα στενοχωρηθείς για κάτι, τότε φέρ' το ξανά στο μυαλό σου!!!

    Καλή δύναμη, φιλιά

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    32
    Γειά σου Hilda!
    Χαίρομαι πολύ για σένα!! Κι εγώ ξεκινώ μεθαύριο διακοπές και ελπίζω να είναι και για μένα μια ένεση τόνωσης της ψυχολογίας μου!!
    Φιλια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    ετσι κοριτσακια μου...ετσι συνεχιστε!...οι διακοπες ειναι ευκαιρια για να ανανεωθουμε πολυυυυ!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Αχ είναι τέλειο αυτό το συναίσθημα στις διακοπές!! Αφήστε που κοιμόμουν ένα 10-ωρο φουλ! Είχα να κοιμηθώ πάνω από 3 ώρες γύρω στις 3 βδομάδες (αυτή την περίοδο είμαι σε κρίσιμη φάση καθώς σκέφτομαι σοβαρά να παρατήσω το διδακτορικό και να βρω δουλειά και το άγχος έχει φτάσει σε απίστευτα επίπεδα - δεν κοιμάμαι, κλαίω συνέχεια, αισθάνομαι συνεχώς απελπισία και ματαιότητα....τέλεια δηλαδή!). Και μερικές μερούλες κάνουν τη διαφορά!

    Που λέτε να πάτε διακοπές? Νησάκι, ζέστη, παραλία? Αχχχχ... Πείτε να ζηλεύω χαχα (σήμερα φόρεσα πουλόβερ και μ'έχει επηρρεάσει λιγάκι).

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ HILDA,SORRY ΓΙΑ ΠΡΙΝ ΣΤΟ CHAT ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ.ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΜΠΕΙ ΤΟ CONEX.KΡΑΤΑ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΩΝ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!!ΤΟ ΠΑΝ ΣΤΗ ΣΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΓΛΥΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΛΗΣΜΟΝΟΥΜΕ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΥΜΤΟΜΑ ΣΤΟ CHAT.ΦΙΛΙΑ!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    No problem Σόφη! Ούτως ή άλλως νομίζω ότι κι εμένα μου'κανε νερά (μπορεί βέβαια να είναι το ότι είμαι εντελώς ασχέτου από τσατ χεχε). Σε λίγο έχω ραντεβού με τη νοσοκόμα μου και θα ζυγιστώ κιόλας. Ότι και να δείξει, θα φτιάξω το τίκερ σήμερα!! Χμμμ...

    Καλημέρα σε όλους και φιλιά απ'τη βροχερή Αγγλία!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Αυτην την βροχερη Αγγλια καθολου δεν την χωνευω που ειναι βροχερη και εμεις δεν εχουμε σταγονας βροχης!!

    Που εισαι βρε κουκλα?Πως παει το διδακτορικο?
    Ποτε θα κατηφορισεις εδω στα μερη μας με την τρομερη ξηρασια και αναβροχια,μηπως και μας φερεις την βροχη της αγγλιας??

    ΦΙΛΙΑ!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Το ότι θα φέρω τη βροχή είναι στάνταρ!!

    Όσο για τα υπόλοιπα....πήρα τη μεγάλη απόφαση και αφήνω την Αγγλία (και το διδακτορικό δηλαδή) κι έρχομαι σπίτι μουυυυυ!!! Το πόσο θα κάτσω βέβαια είναι άλλο θέμα. Κατα 15-αυγουστο μεριά θα επανέλθω....ρε παιδιά όμως, όσο χρονών και να είσαι πάντα τη μαμά αναζητάς χαχα. Αυτή σκέφτομαι τώρα που θα έρθω :)

    Φιλιά!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Γυρνάω συνέχεια και δεν το βλέπω να πηγαίνω ..πρόσθετες διακοπές. :) :) :)

    ʼλλωστε,διαρκώς, περνάω από το μυαλό η σκέψη πως αν πάω κάπου,μετά από μια - δυο μέρες θα θέλω πάλι να γυρίσω πίσω στη "σειρά" μου.Αυτό το "ξεβόλεμα" με χαλάει. :) :) :)


    ΥΓ:Μήπως ν' αρχίσω να ψήνομαι για κανα κάμπινγκ; :) Να με δικομάσω ένα πράγμα; :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Γιατί όχι!! Κάνε κάτι διαφορετικό, να σε βγάλει απ'τη ρουτίνα, γιατί κι οι διακοπές αν είναι συνέχεια ίδιες καταντάνε ρουτίνα. Ωραία κατάσταση το κάμπινγκ....η απόλυτη χαλαρότητα...βέβαια προμηθεύσου βιβλία, τράπουλα και κανα επιτραπέζιο γιατί υπάρχει και η περίπτωση να βαρεθείς στον ύστατο βαθμό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Κάμπινγκ κάνω πολλά χρόνια και ξέρω τη φάση.ʼλλωστε με αυτά τα δεξιοτεχνικά που ασχολούμαι μπορώ να περνάω πολλές ώρες ευχάριστα για μένα και διασκεδαστικά και για τους άλλους.

    Απλά, είμαι λίγο αποκομμένος από παρέες - δουλεύουν όλοι - και δεν έχω διάθεση να ξανάσυνδεθώ μαζί τους.Δεν ξέρω, αλλά αυτή η γλυκιά, κατ' επιλογή ( ; ) απομόνωση με γοητεύει ή μπορεί και να έχει γίνει και συνήθεια.

    Ενδέχεται να προτιμήσω κανα ταξίδι με το αμάξι προς Βόρεια Ελλάδα.Αυτές οι οδικές αποδράσεις με τρελαίνουν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Πολλές φορές μας γίνεται συνήθεια η απομόνωση. Κι εγώ το σκέφτομαι τώρα που θα γυρίσω σπίτι μου και θα είμαι με άλλους ανθρώπους (καλά εγώ έχω καταντήσει άνθρωπος των σπηλαίων!). Γενικά, ότι σου ανεβάζει τη διάθεση, αυτό είναι και το νόημα των διακοπών. Να κάνουμε ένα διάλειμμα, ίσως και να περάσουμε χρόνο με τον εαυτό μας...regroup and strategize!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Hilda που εισαι!!??
    Πες μου οτι γυρισες στα πατρια εδαφη και την βροχη που επεσε προσφατα εσυ την εφερες!!!
    Ευχαριστουμε κοριτσι ξενιτεμενο στην Αγγλια!!!

    Φευγω την κυριακη μαζι με το παιδι μου οι δυο μας δυστηχως μονο για διακοπες!!
    Ελπιζω να περασουμε καλα μανα και κορη και ο καιρος να βοηθησει!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Dexaki καλά να περάσετε στις διακοπές!!! Μαμά και κόρη να χαρείτε διακοπούλες!!
    Εγώ έρχομαι την Τρίτη, επιτέλους! Έχω αρχίσει και μαζεύω τα υπάρχοντά μου (που να χωρέσουν σε μια βαλίτσα!!). Η πρώτη μου δουλειά είναι παραλία!!! Με θάλασσα φυσικά....τι εννοώ: χτες είχα πάει Bristol και βλέπω σ' ένα σημείο στο κέντρο της πόλης, είχαν φράξει ένα οικόπεδο και το είχαν γεμίσει με άμμο και ξαπλώστρες!! Επίσης, είχαν φτιάξει κι ένα ξύλινο beach bar. Η παραλία στα πόδια σας! χαχαχα
    Εγώ πάντως θα πάω σε παραλία που να έχει και θάλασσα :D
    Φιλιά!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •