ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΠΛΗΚΤΟΙ!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 75
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    209
    Εγω ντεξα μου δε δινω πια πολυ τοπο στην οργη...Οτι μου ερθει το λεω
    χαχαχαχαχαχαχζα
    Τις προαλλες πλακωθηκα με το θειο μου που σημειωτεον μενουμε στην ιδια πολυκατοικια γιατι μου πουλουσε τσαμπουκαδες λες και ημουν οι κορες του
    Εγινε ενας ψιλοχαμος αλλα τωρα ειμαστε μια χαρα...Απλα ξερει και φυλαγεται

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Εγώ μια φορά μόνο γνώρισα γονείς αλλά μάλλον δεν τους πείραξαν τα παραπάνω κιλά μου γιατί όσο ήμουν εκεί φρόντισαν να με στουμπώνουν στο φαί :D Επίσης, ότι κι αν είπαν μάλλον χάθηκε στη μετάφραση χαχα.

    Όσο για γονείς και σόι, τώρα που γύρισα σπίτι μου, είχα φροντίσει να τους προειδοποιήσω διά τηλεφώνου ότι ''μην τυχόν και μου πείτε τίποτα γιατί θα φύγω όπως ήρθα!'' με αποτέλεσμα: ε, εντάξει....δεν πήρες και πολλά (μόνο 15 χαχαχα). Αλλά θα συμφωνήσω ότι θέλει αυτοπεποίθηση...κάθε φορά σε οικογενειακά τραπέζια, να μετράνε το πόσο τρώω...έλεος!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    209
    Δεν ειναι το χειροτερο να τρως και να κοιτανε επιμονα το πιατο σου οι συνδετημονες σου? Πλεον οποτε αντιληφθω οτι καποιος κοιταει, τον κοιταω στα ματια και του δινω και μια μπουκια.. Ολοι λενε "οχι ευχαριστω" κι εγω τους λεω " τι οχι ευχαριστω....τοση ωρα σε βλεπω που το κοιτας και το λιγουρευεσαι..Φα το μη μου κατσει"

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Χαχα σωστή αντίδραση! Εμένα είναι και καλά 'διακριτικοί', μόνο φευγαλέες ματιές ρίχνουν :D

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    εδώ γύρω
    Posts
    39
    γενικώς οι συγγενεις αποτελούν μια πληγη στην ζωή μας.Κ δυστυχώς γεννηθήκαμε μ'αυτους κ δεν μπορούμε να τους αλλάξουμε,ενω τους φιλους μπορούμε να τους διαλέξουμε κ να κρατησουμε αυτους που πραγματικα μας αγαπούν όπως κ αν είμαστε. Εχετε παρατηρησει οτι οι φιλοι ποτε δεν κανουν σχολια για τα κιλά μας?Δεν ειναι αυτό που τους ενδιαφερει κ μας κανουν παρεα αλλα το τι ανθρωποι ειμαστε. Κ αν πουν καποτε κατι θα ειναι καποια σοβαρη συζητηση για να μας βοηθησουν κ να μας στηριξουν ΄σ'αυτον τον δυσκολο αγωνα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    βρε πού το ξέθαψα αυτό το θέμα.......

    Λοιπόν, έχω ιστοριούλες με την πεθερά και την κόρη της.

    Στις εκλογές ανέβηκα στην Αθήνα, έχω χάσει ήδη τα πρώτα 25 κιλά, τα ρούχα σακουλιάζουν και περιμένω με αγωνία τα σχόλια όλων αυτών που έχουν καιρό να με δουν. Περνάω και από την πεθερά, προφανώς για φαγητό - δε νοείται επίσκεψη χωρίς μπούκωμα.
    Εκεί λοιπόν που καθόμαστε και λέμε τα νέα μας, γυρνάει η πεθερά στον γιο:
    - Αδυνάτισες!
    - Μπαααα
    - Όχι, όχι, έχεις χάσει!
    - Μπορεί κανά κιλό (με γέλια)
    Εγώ κοιτάω και περιμένω. Θα το θυμηθεί ότι είμαι κι εγώ εκεί ή όχι; Και ναι! Το θυμήθηκε! Γυρνάει, με κοιτάει, σουφρώνει τη μύτη "κι εσύ κάτι έχασες!". Να το ξέρετε, το ένα κιλό δείχνει, τα 15 όχι!
    Πάνω στην ώρα, έρχεται και η κορούλα. Χαιρετούρες, φιλιά, κακό. Μετά από λίγο κάνει και καλά μουτρωμένη "Μα καλά, δε θα μου πείτε ότι αδυνάτισα; 2 κιλά έχασα!" Και είναι κι αυτή... σχεδόν στα κυβικά μου. Φυσικά, ούτε κουβέντα για εμένα...

    Περνάει η ώρα, λέμε να ετοιμάσουμε να φάμε. Τη βλέπω λοιπόν να βγάζει 4 μπριζόλες. Τρία άτομα στο τραπέζι, αυτή νηστεύει, άρα 2 οι κρεατοφάγοι και ο ένας (εγώ) δεν μπορεί να φάει και πολύ. "Τι κάνεις εκεί ρε μάνα" της λέει ο δικός μου "Να φάτε παιδάκι μου". "Πόσο να φάμε ρε μάνα, εσύ ετοιμάζεις για λόχο". "Ε να φάει κι η Λιάνα παιδί μου".
    Κι αρχίζει η στιχομυθία που θα μείνει στα ιστορικά:
    - Μη με μετράς εμένα, εγώ τρώω πολύ λίγο. Θα φάω από του Τάκη.
    - (μούτρα) Πάλι δε θα φας; Εγώ θα σου βάλω!
    - Κοίτα, τα έχουμε ξαναπεί. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΦΑΩ ΠΟΛΥ. Τι θες; Να τρώω λίγο και σωστά ή να πάθω ρήξη στομάχου;
    - Εγώ θέλω να τρως!
    Κάθετε δίπλα μου και καλά μουτρωμένη και μου λέει:
    - ʼκου να δεις, τα λέω να τα ακούει και ο γιος μου. Όταν έρχεστε εδώ δεν έχει δίαιτες και βλακείες. Θα τρώτε ό,τι σας βάζω και γλυκά και απ' όλα κι όταν γυρνάτε σπίτι σας να κάνετε όση δίαιτα θέλετε!
    - Ωραία. Αλλά για να γίνει αυτό, όταν έρχεσαι στο σπίτι μας θα τρως κι εσύ ό,τι θέλουμε. Τέρμα τα "έχω χοληστερίνη" τέρμα τα "ο γιατρός μού είπε να μην τρώω το βράδυ, με πονάει το στομάχι μου". Σύμφωνοι; Όταν έρχεσαι σε εμάς, θα τρως κάθε πρωί 2 αυγά, τηγανιτά το μεσημέρι και το βράδυ θα βγαίνουμε έξω για γλυκό και παγωτό.
    - Αααααααα, εγώ είμαι μεγάλη και πρέπει να με ακούτε.
    - Επειδή είσαι μεγάλη πρέπει να μας δίνεις το καλό παράδειγμα!

    Μετά από αυτό η συζήτηση κόπηκε μαχαίρι ένα πράγμα. Σέρβιρε εννοείται 2 μπριζόλες σε εμένα, τις πήρα εγώ τις έβαλα στο πιάτο του άντρα μου. Μου έβαζε τυροπιτάκια και ιστορίες στο πιάτο, τα έβαζα πίσω στην πιατέλα εγώ.
    Μαζεύουμε το τραπέζι, πλένει τα πιάτα και μου λέει: Να σου φέρω ένα τυροπιτάκι να φας; Τσου εγώ. Να σου καθαρίσω ένα πορτοκάλι; Τσου Ένα ακτινίδιο; Και εκεί της ρίχνω το άριστα εκπαιδευμένο άγριο βλέμμα μου που πήρε ξόφαλτσα και κάτι παιδάκια που έπαιζαν στον κήπο κι έφυγαν κλαίγοντας...

    Μετά από 2 μέρες, πάλι στην πεθερά μου επίσκεψη. Πάλι για φαγητό.
    Αρχίζει λοιπόν κατευθείαν:
    - Θέλεις γεμιστά;
    - Βάλε.
    Τσακ, 2 ντομάτες, 2 πιπεριά, 3 κιλά πατατούλες.
    - Θέλεις και κρέας;
    - Βάλε.
    Τσακ 2 μερίδες κατσικάκι, τσακ άλλες τόσες πατάτες.
    - Τυράκι;
    - Ναι.
    - Ψωμάκι;
    - Ναι.
    Έβαζε, έβαζε, είχε γεμίσει το τραπέζι με τα δικά μου πιάτα. Ο άντρας μου να με κοιτά απορημένος να μην πω έντρομος.
    Αφού λοιπόν αδειάσαμε το ψυγείο, καθόμαστε να φάμε. Εγώ να τσιμπάω λίγο από εδώ, λίγο από εκεί. Το είχα βάλει σκοπό για σπάσιμο να λιμοκτονήσω.
    - Δε θα φας;
    - Όχι.
    - Γιατί; Αφού είπες ότι ήθελες.
    - Ναι, τα θέλω όλα αυτά και το ξέρεις ότι μου αρέσει πολύ η μαγειρική σου αλλά δεν μπορώ να τα φάω.

    Κάγκελο η πεθερούλα. Μέχρι να φύγουμε δε μου ξαναμίλησε :D

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Καλα ρε μανα μου τι καψονια την εκανες??
    Ηταν η εκδικηση της νυφης αφιερωμενο σε ολες τις νυφες του κοσμου!!!

    Συναντηση εγω με πεθερα και αδερφη της πεθερας η οποια παραδοξως καπου καπου με υποστηριζει!!Λεει η αδερφη:νιτσα καλα δεν προσεξες οτι η μαρινα αδυνατισε?(μετα απο 25 κιλα)
    Η πεθερα:ε!!ναι !!κατι ειδα!!!

    Τι να πει κανεις ........!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Είναι αυτό που είπα dexa μου, έχασες πολλά κιλά και δε φαίνονται. ʼμα έχανες ένα αμέσως θα το έβλεπε! :):):):):)

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    ξενος που ηρθε στο σπιτι για επισκεψη:Χριστινακι, στις ομορφιες σου εισαι.
    μελουσα πεθερα (οπτε αγγελος και ποτε τζερτζεβουλ): Ε οχι δα!!!

    Και εχω απειρες παρομοιες ιστοριουλες.

    Οσο για τον καμμενο ωραια εξηγηση. Σωστοοοοος.

  10. #25
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    1.Εχουμε παει για φαγητο το φαρμακερο τριο. Εγω (54 κιλα τοτε), αυτος και η μαμα του στο εστιατοριο ενος γνωστου ο οποιος με κοιταζε διαρκως. Θυμωνει ο καλος μου, το καταλαβαινει η μαμα του και λεει:
    -Τι ζηλευεις; Την Χριστινα θα κοιταξει; Την εχεις δει την γυναικα του; Ιδια η ταδε (ταδε=πρωην του καλου μου).
    Ελικρινα δεν μου χαλασε μονο το βραδυ αλλα κ οι διακοπες μπορω να πω. Φυσικα 2 μερες μετα φυγαμε απο το νησι.

    2.Περυσι το καλοκαιρι (59 κιλα), τρωγαμε και με ταισε 2 μπουκιες απο το δικο του. Η μαμα:
    -Τι την ταιζεις; φοβασαι μηπως δεν φαει; (και γελακι τυπου..βρε χιουμορ που το εχω)

    3.προσφατα σκεφτομουν να παω γυμναστηριο και την ηθελα για παρεα (ναι εχω αδυνατη μνημη), οποτε της το προτεινω(80-85κιλα 1.65 υψος) και τι μου απανταει;
    -Εγω δεν το χρειαζομαι, αλλα και εσυ καλυτερα να αδυνατισεις λιγο πριν πας.

    4.-θα βγειτε; Χριστινακι δεν καθεσαι μαζι μου εσυ να μου κανεις και παρεα; Να μην πεινεις και ουισκια...σκετη ζαχαρη ειναι (εγω κ ο Ορεστης Μακρης)

    5.Δωρακι:Ενα ομολογουμενως υπεροχο και πανακριβο ταγιερ που οντως εκεινες τις μερες ελεγα οτι ηθελα για την δουλεια μου. Νο L το σακακι - XL η φουστα (φοραω S σακακι και Μ φουστα). -Σας ευχαριστω πολυ της λεω (και πραγματικα συγκινηθηκα απο την κινηση) μηπως σας εδωσαν καρτα αλλαγης γιατι πρεπει να αλλαξω το νουμερο;
    -Δεν ειχε μεγαλυτερο. Αλλα μπορει να βρεις κατι αλλο.

    Αλλα το καλυτερο...
    6. Τσακωθηκαμε και ειπε να επεμβει. Οποτε λεει:
    -Δεν αφηνεται τους τσακωμους να κοιταξετε να παντρευτειτε; (Λες και ειπαμε οτι θελουμε)
    Τι το σκεφτεσαι; Η Χριστινα ειναι κοριτσι για σπιτι. Το σημαντικο δεν ειναι η εξωτερικη εμφανιση. Τι θαθελες ; Ναχες καμια κουκλα και νατρεχες απο πισω της;
    Παλι καλα που εχουμε χιουμορ και οι 2 και το αντιμετωπισαμε ετσι. Και ειλικρινα, οσοι μας ξερουν μου τα λενε εμενα αυτα. Τι να πω;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Βρε κορίτσι μου, πού έχεις πέσει κι εσύ;;; Σαν ατάκες από ταινία μου φαίνονται! Εγώ στη θέση σου δεν ξέρω αν θα άντεχα... Σου αξίζουν συγχαρητήρια!

    Πάντως, ελπίζω να καταλαβαίνεις για ποιο λόγο τα λέει όλα αυτά, έτσι; Μη μου πεις ότι στα 54 ή 59 κιλά πίστευε όντως ότι είσαι χοντρή. Είναι η κλασική μαμά που φοβάται μην της πάρουν τον κανακάρη της και κάνει ό,τι μπορεί για να συντηρήσει το οιδιπόδειο...!!! Σα να του λέει "η μαμά σου είναι καλύτερη από αυτήν"! Είμαι σίγουρη ότι και στην πρώην τα ίδια θα έκανε, παρόλο που της έπλεξε το εγκώμιο μπροστά σου!

    Μη μασάς!!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Χριστινα ακομα να πεσεις στα ναρκωτικα??
    Αυτο μανα μου δεν ηταν χιουμορ!!Ουτε ασπρο ουτε μαυρο!!
    Αυτο πολυ απλα ηταν ΚΑΚΙΑ!!!
    Εαν ρωτησει κανεις τον ορισμο της κακιας να πεις το ονομα της πεθερας σου!!θα καταλαβουν!!
    Ερωτηματα:μενεται μαζι με την πεθερα?
    Ποσα χρονια κραταει ...''αυτη η κολονια''!!!??
    Το παλικαρι σου το αντεχει ακομα και δεν μουγκρισε καμια φορα??
    Και τελος παντων οταν σου ξαναπει καμια πατατα παλι πες της:μητερα σκουπιστητε,κατι σταζει απο το στομα σας!!!!!
    Και εαν ρωτησει :ΤΙ?
    Να της πεις:Το δηλητηριο που βγαζεται!!!!


    ΦΙΛΙΑ!!!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Κοπέλα μου είσαι ήρωας και ελπίζω να το ξέρεις! Τα διάβαζα και είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό!
    ʼμα ξαναπαραπονεθώ για την πεθερά μου να μου κοπεί η λαλιά! Καλέ η δικιά μου με λατρεύει.......!

  14. #29
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Και η λιστα ειναι ατελειωτη...
    Οχι δεν μενουμε μαζι, εγω με τον καλο μου μενουμε μονοι μας (αλλος ενας λογος σιαμαχης), αλλα τα καλοκαιρια πανε στο σπιτι τους στο νησι και παμε κ εμεις καποιες μερες.
    Ναι καποιες φορες εχει γινει χαμος αλλα ολες ξερετε οτι αυτο συνηθως δεν μπορει να σε κανει να νιωσεις καλυτερα.
    Με το αγορι μου ειμαστε 4 χρονια μαζι.

    Το παραξενο ειναι οτι αν τολμισει αλλος να πει κατι κακο για μενα παει να τον φαει και λεει στον γιο της πως μετα απο εμενα δεν θελει αλλη κοπελα στο σπιτι...τι να πω; Αβυσσος η ψυχη του ...πεθερανθρωπου...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Μόνο άβυσσος;;; Η γυναίκα ή έχει σοβαρότατο νοητικό πρόβλημα (ακόμα και 30 κιλά να ήσουν πάλι θα σου έβρισκε παχάκια αλλά τα δικά της δεν τα βλέπει) ή τα λέει αυτά στον γιο της για στάχτη στα μάτια.
    Σου προτείνω να δεις το επεισόδιο με τις θανάσιμες πεθερές που έπαιζε η Πιτσούλη (δε θυμάμαι πώς λέγεται). Η Πεθερά σε όλο της το μεγαλείο!!!!!!!!

    Το βασικό βέβαια είναι να τα πηγαίνεις εσύ καλά με τον αγαπημένο σου και από σχόλια.... θα χορτάσεις να ακούς. Αρκεί να μη δίνεις σημασία!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •