ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΠΛΗΚΤΟΙ!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 75
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Συμφωνω με το σοκολατακι!!(noucca)
    Aς εισαι εσυ καλα με τον αγαπημενο σου,αλλα απο την αλλη μην αφηνεις να περνανε ολα στο ντου-κου!!!Γιατι ακομα στην αρχη ειστε!!!
    Τι θα γινει μετα την πρωτη δεκατια αν συνεχισεις ετσι?????

    ΦΙΛΙΑ!!!1

  2. #32
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Εχετε κ οι 2 δικιο, απλα τωρα επειδη ειμαστε στην αρχη σκεφτομαι πως με τον καιρο συνηθιζουν οι ανθρωποι ο εναςς τον αλλο κ βλεπουν πως δεν υπαρχει απειλη. Ισως σιγα σιγα και αν συνεχισω να της φερομαι σωστα να ηρεμησει. Να το παρει αποφαση πως τον γιο μας δεν τον παντρευομαστε τον παντρευουμε. Με τον μπαμπα του παντως τα παω πολυ καλα, με υποστηριζει πολυ.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Χωρίς να θέλω να σε τρομοκρατώ άδικα, τις περισσότερες φορές οι πεθερές και οι γονείς και όλοι τέλος πάντων είναι όπως δείχνουν από την αρχή. Μην περιμένεις να αλλάξει συμπεριφορά με τον καιρό. Σκέψου πολύ σοβαρά πόσο αντέχεις και πόσο σε επηρεάζουν τα σχόλιά της και βρες από τώρα τρόπο αντιμετώπισης. Μη σου γίνουν βουνό στο μέλλον και δεν θα ξέρεις από πού να φύγεις (και να την πληρώσει τζάμπα και ο αγαπημένος σου).

  4. #34
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Δικιο εχεις noucca, αλλα το σημαντικο νομιζω πως ειναι το οτι αποφασισαμε να μεινουμε μαζι. Εξαλλου ολοι οι αλλοι με συμπαθουν τρομερα και οπως ειπα και πριν κ η ιδια παντου λεει τα καλυτερα (οχι δεν το εκανε με αλλες κοπελες). Και σε ολα τα δυσκολα με θελει διπλα της (πχ σε μια εγχειρηση που ειχε κανει). Απλα οταν εχεις να κανεις με μοναχογιους και "ερωτευμενες" μαμαδες αυτα ειναι δεδομενα. Αν θελω να την αποστομοσω τα καταφερνω, απλα καποιες φορες το αποφευγω για ευνοητους λογους. Το μονο που ευχομαι ειναι αν με αξιωσει ποτε ο θεος να γινω μητερα και μου χαρισει γιο να μην κανω τα ιδια. Τρεμω μηπως καταντησω σαν αυτα που κοροιδευω. Παντως καποιες φορες διαακυνδινευοντας να φανεις κακουργα πρεπει να αντιδρασεις. Εγω προπερσυ το καλοκαιρι ειχα αντιμετωπισει τρομερες , καποιες φορες και τρομακτικες καταστασεις, (να μου χαλαει ρουχα που ηξερε οτι αρεσαν στο αγορι μου, να καλει σπιτι τις πρωην κα). Εκει πηρα μετρα και τελικα μου ζητησε συγνωμη. Δεν ξερω αν αρκει, αλλα εσθανθηκα οτι το ενοουσε.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Καταρχήν, καλή αρχή στην κοινή σας ζωή!
    Και κατά δεύτερον, μη με παίρνεις τοις μετρητοίς, σαν καμμένη που είμαι, βλέπω όλες τις πεθερές κακιασμένες και με κακές προθέσεις.
    Το σημαντικό είναι εσύ πώς νιώθεις. Βλέπεις, εγώ έχασα χρόνια ολόκληρα να κλαίω, να πελαγώνω και να τσακώνομαι με τον άντρα μου. Τελικά βρήκα το κουμπί της και σταμάτησα επιτέλους να σκάω. Ουφ!


    Όσο για το γιο, μην ανησυχείς, μεράκι θα το έχεις να γνωρίσεις την κοπέλα του και να γίνετε κολλητές. Όπως το είχε και η μάνα μου (άλλη μία ομοιοπαθούσα) και από την πρώτη μέρα που τη γνώρισε μόνο τα καλά κοιτάει και στα άσχημα (άμα βρεθούν) λέει "ας τα δει ο γιος μου αυτά, εμένα δε με κόφτει" και είμαστε όλοι ευτυχισμένοι εκτός από εμένα που μου παίρνει τα αυτιά, "η Αγγελική έτσι, η Αγγελική αλλιώς, η Αγγελική φορούσε αυτό, η μαμά της Αγγελικής είπε έτσι" ;)

  6. #36
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Και εγω ακουγομαι ανετη, αλλα κατωπιν εορτης. Οταν συνεβαιναν εκλαιγα και ειχα νευρα με το αγορι μου που ουτε ηξερε γιατι ουτε ηταν λαθος του. Ακομα κ με τη μαμα μου μαλωνα που οτι εκανε ο 'γαμπρουλης "της το εβρησκε καλο, μου φαινοταν αδικο που εγω περναγα τοσα κ αυτον τον ειχε στα οπα οπα η μαμα μου. Με τον καιρο αυτο που καταλαβα ειναι πως η αποσταση ειναι ο,τι καλυτερο. Εσυ ομως με αφησες με τηην απορια...ποιο ειναι το κουμπι;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Α κι εγώ θυμώνω με τη δικιά μου που συμφωνεί πάντα με τον δικό μου... "Η μάνα μου τον υποστηρίζει, η μάνα του τον υποστηρίζει, τελικά, εμένα ποιος θα με υποστηρίξει;;;;;;;;;;;" :D

    Το κουμπί της πεθερούλας μου ήταν το χαμόγελο. Παλιά μούτρωνα, ή της απαντούσα, τσακωνόμασταν και πάντα έβγαινε κερδισμένη. Τώρα το έριξα στο χαμόγελο. Λέει βλακεία; Χαμογελάω. Λέει κακία, ξανά χαμογελάω.
    Την έχω σκάσει! Χαχαχαχαχαχαχα

  8. #38
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Σωστηηη. Τελικα το χαμογελο ειναι το μεγαλυτερο οπλο, απεναντι στους αλλους αλλα κ απεναντι στον ιδιο μας τον εαυτο οταν πεφτει και οταν γκρινιαζει.

  9. #39
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    noucca, σαν να μου φαινεται οτι καποιο βατραχακι προχωρισε, σωστα; Μπραβο!!!!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Προχώρησε 900γραμμάρια και του είχα πει ότι πρέπει να πάει 1000. Τι να κάνεις, δεν ακούν καλά τα βατραχάκια :D

  11. #41
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    Τι 900, τι 1000. Να προχωραει εχει σημασια. Την επομενη φορα μπορει να προχωρισει 1100-1200 και να στο ξεπληρωσει. Υπομονη και επιμονη. ΠΑΝΤΑ ανταμοιβονται.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    λοιπον και εγω τα ιδια ακουγα σχετικα με την εμφανιση μου, πχ αν κανουμε παιδι και μοιασει σε μενα θα χαθει το ομορφοσωγο, οτι στο γαμο πρεπει να προσλαβω γατα μακιγιερ να με σουλουπωσει και αλλα χαριτωμενα, και γενικα δεν εχω ακουσει καμια καλη κουβεντα απο το στομα τους. και καλα η εμφανιση ας πουμε οτι ειναι κατι υποκειμενικο, η μορφωση μου ομως η επαγγελματικη μου σταδιοδρομια και αρα η οικονομικη υπεροχη μου ειναι κατι που δε χωρα αμφισβητηση. τιποτα οχι μονο ανελαβα ολα τα εξοδα του γαμου μου την ειπαν γιατι δεν ειχα λεει αρκετο φαγητο στο γλεντι !!!!! και δωστου να με πιανει το παραπονο και να αναρωτιεμαι γιατι δε με αποδεχονται
    ξερετε τι εκανα? μου γυρισε το ματι και μετα απο μια μεγαλη προαγωγη που πηρα αγορασα στον αντρα μου ενα ωραιο αυτοκινητο, πηρα υφος αγγλιδας ψηλομυτας και στυλ οτι και κακιες και να λετε τις βρισκω χαριτωμενες και γελαω αλλα πραγματικα δε θυμωνω διοτι σας εχω γραμμενους
    α! και το φοβερο υιοθετησα τον πληθυντικο ευγενειας αναμεσα μας
    πχ τι ωραιο το φαγητο σας σημερα κυρια μαρια μπραβο, εξοχο

    και μπορω να πω οτι προσεχουν περισσοτερο τα λογια τους απο οτι παλια οποτε μια χαρα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Μ'αρεσει πολυ το στιλακι της ναταλιας!!!
    Μπραβο ναταλια εισαι ηρωας ,αλλα και ο δικος σου μανα μου να φτυσει στον κορφο του για την καλη του τυχη!!!

    Που λετε ο συζηγος ειναι κρεοπωλης ,1,84 και ηταν πριν κανενα χρονο 115 κιλα περιπου .
    Σημερα ειναι κοντα στα 104-105 αλλα ειναι πολυ γεροδεμενος ,δεν εχει καθολου σχεδον λιπος και ολα αυτα τα κιλα σχεδον ειναι μυικος ιστος(ψαγμενο αυτο τωρα)!!!
    ʽΔιαλογος μεταξυ πεθερας και εμου:
    (χριστουγεννα ,πανικος στο μαγαζι ,δουλεια πολυ .εγω περα απο μαγαζι να πηγαινω στο χοιροστασιο ,να προσεχω ενα παιδι,και ενα σπιτι συνχγρονως γιατι εχω αναλαβει και το εορταστικα τραπεζοματα).Καποια στιγμη που ανεβαινω στο σπιτι για τουαλετα μου λεει η μητερα(πεθερα):
    -Να πας γρηγορα κατω να τον βοηθησεις γιατι αδυνατισε πολυ και του πεφτουν τα παντελονια!!
    (υποψιν εχω να κοιμηθω μια εβδομαδα)της λεω:
    -Δεν καταλαβα!!γιατι εγω δεν αδυνατισα??(εχω χασει 32 κιλα)
    -Ναι καλα δεν λεβω αδυνατισες και εσυ ,αλλα δεν σου πεφτουν τα παντελονια!!Εχεις ακομα!!

    ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑς ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟς ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ!!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    .....και συνεχιζω......
    Στην πεθερα πριν απο μια εβδομαδα περιπου:''Ειμαι εγκυος''
    Αυτη:''Μπραβο συνχαρητηρια!!!Ξερεις του ταδε η γυναικα ειναι και αυτη εγκυος στο τεταρτο τωρα ,κοντευει να γεννησει και να την δεις τι δουλειες κανει!!!Και οχι μονο στο δικο της σπιτι αλλα παει και σε αλλα.....!!!
    Και σκεφτομαι εγω τωρα....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΒΡΕ ΠΕΘΕΡΑ!!!!ΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!
    Κατσε να παρουμε ανασα!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!!

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    11
    γεια σας κοριτσια ειμαι μια κοπελα 1.75 και 92 κιλα εχω μια πεθερα που σταζη διλιτιριο θα σας πω την ιστορια να μου φυγη και το βαρος (οχι σωματικο -ψυχηκο)αφου γνωρισα τον αντρα μου και αραβονιαστηκαμε και ολα καλα και ολα ωραια πηγα να γνωριστουμε καλυτερα με τα πεθερικα μου αλλα για κακη μου τυχη με κοιταζαν σαν να κατεβηκα απτο φεγκαρι .δεν ειχα πολες επαφες και καλυτερα τωρα που το σκευτομαι.οταν ηρθε η ωρα του γαμου αφου πρωηγουμενος με ελεγε στους γρο τερας και ασχημη και οτι ο γιος της ειναι τυφλος που με περνη πριν το γαμο μια βδομαδα μας ανακηνοσαν οτι δεν θα ερθουν στο γαμο μας ο ανρας μου ηταν να σκασηαπο στεναχωρια η δικη μου φρηκαρισαν και τους εφεραν σηκοτους στην εκλησια.οπου ειχε πολυ πλακα εχετε ακουση για το γαμο του καραγκιοζη ετσι ηταν τα πεθερικα μου ηταν η μηγα στο γαλα ολοι με τα καλα τους και η πεθερα μου ευτηχως ξεχασε την ποδια της κουζινας στο σπιτι .στης φοτο προτη μουρι με ενα δοντι μπρωστα χωρις αλα με μια ρομπα ο θεος να την κανη και στης φοτο ειχε το βλεμα πανο μου λοξο σαν να ηθελε να με δολοφονηση .ελεγε τα δικα της οτι ειμαι ασχημη χοντρη τερας και τα σχετικα ευτηχως εχω δυο αυτια απτο εν εμπεναν και απτο αλλο ευγεναν.οταν εμηνα εγκυος στο πρωτο και τελευταιο μου μαλον μωρο διοτι το εχασα στον 4ο μηνα και παραλιγο να παθο σηψημια καθος μια βδομαδα ηταν πεθαμενο μεσα μου χωρις κανενα συμτομα οταν γυρισα απτην επεμβαση περημενε στην πορτα με ενα φαρδη χαμογελο και ειπε ¨¨δεν πηραζη καλυτερα γιατι μπωρει να χωρισης σε ενα χρονο τα νευρα μου και την στεναχωρια μου της απαντησα οτι και να χωριζα θα το κρατουσα και σιγα μην τους αφηνα το παιδι μου εχουν περαση 2 χρονια και διαρκος ακουω τα πικροχολα λογια της προσπαθο να μην εγκυος και οταν ο αντρας μου της ελεγε οτι προσπαθουμε εκηνη εκανε τα παντα για να μην τυχον μηνο εγκυος ηθελε να απλοσουμε της κουβερτες να μετακηνησω ενα βαρελι σιδερενιο εκανε οτι και καλα δεν ενιωθε καλακαι επευτε πανο μου και αλλα τετοια .αρκετα σας ξενεροσα .ετσι λοιπον πηρα την αποφαση αφου καθος δυστηχως προφανος δεν θα καταφερο να κανω παιδια που τοσο λατρευω .πηρα την αποφαση να κανω διαιτα να κανο το ονειρο μου πραγματηκοτητα να αδυνατησο καθος εχω παρη ολα μου τα χρονια οτι σκευασμα υπαρχη χαπια κρεμες πρινου κτλ.ξεκηνησα διατροφολογο γυμναστηκη στο σπιτι αερομπικ ποδιλατο εχασα εναμηση κιλο ως τωρα αλλα το μεγαλο μου πησμα ειναι οτι τα πηρα με την μελουσα κουνιαδα μου η οποια με εκανε αεροπλανο .

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •