ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΠΛΗΚΤΟΙ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047

    ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΠΛΗΚΤΟΙ!!!

    Εμεις οι πιο παχουλη εχουμε μια ιδιαιτερη σχεση με τα πεθερικα μας!!!

    Ο πεθερος στα 85 κιλαʽ:Κοιτα να σταματησεις την διαιτα γιατι εγινες χαλια!!Εμενα δεν μάρεσουν τετοια πραγματα!!Θα μας κοροιδευει ο κοσμος!!

    Και η πεθερα σε μονιμη βαση να τραβαει τις μπλουζες απο πισω για να μην κολλανε στον ποπο!!!
    Η πεθερα 90-100 κιλα!!!Ποτε δεν μπορουμε να μαθουμε σιγουρα....!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    12
    το καλοκαιρι που μας περασε ημουν εγω με την αραβωνιαστηκια του αδερφου του αντρα μου και ειμασταν ετοιμες για να παμε για μπανιο μολις εφτα μηνες μετα που ειχα γεννησει και τα κιλα ηταν αρκετα τοτε μπαινει σφηνα η πεθερα και λεει μπα θα πας και εσυ? και τοτε μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι και της απανταω΄΄ τι φοβασαι μην με πιασει η greenpeace
    και συνεχιζω και δεν χαιρεσε που θα γινεις διασημη θα ερθουν τοσοι δημοσιογραφοι να σου παρουν συνεντευξει για το σπανιο ειδος μου ετσι αφου ειδε που το αντιμετωπισα με χιουμορ κλειστηκε στην κουζινα της

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    12
    dexa εχει πολυ ψωμι αυτο το θεμα φιλια πολλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΕΦΤΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ,ΕΝΩ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΥΖΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ(ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ),ΜΟΥ ΕΙΠΕ:ΚΑΛΑ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΑΡΙΟ.
    ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ,ΟΜΩΣ Η "ΚΑΛΗ" ΜΟΥ ΚΟΝΙΑΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΕΝΟΟΥΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!!!
    ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΚΙΛΩΝ ,ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ 58 ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!!!!
    ΤΙ ΕΚΑΝΑ;;;;;;;;;ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ!!!!!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Μπράβο ρε Σόφη! Έτσι, Επανάσταση!!! Όσο για το σχόλιο του πεθερού σου, Dexa, δε μου φάνηκε προσβλητικό. Το αντίθετο θα' λεγα... Ο πεθερός θέλει το γιο του να χαίρεται μια γυναίκα με πιασίματα!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    19
    εγώ κορίτσια δεν έχω προβλήματα με τα πεθερικά μου γιατί εκτός του ότι είναι άγιοι άνθρωποι, βρίσκονται 3000 μίλια μακριά!! Μήπως γιατί βρίσκονται 3000 μίλια μακριά είναι άγιοι άνθρωποι;;;;; λέω εγώ τώρα!!! πάντως κορίτσια μην στενοχωριέστε γιατί έχω 5 κουνιαδούλες (κουνιαδοπεθερούλες) που δεν μπορούν να χωνέψουν πως τους πήρα τον baby-brother τους τόσο μακριά! Πάντως κι αυτές μετά από 2-3 επιθέσεις που τους έκανα, και κομμένες οι ευγένειες, τα δώρα και τα τηλέφωνα που έκανα η χαζή για χρόνια, δεν ανοίγουν το στόμα τους. Όσο για τον άντρα μου τον τρέμουν!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Μακριά κι αγαπημένοι που λένε γιασμην :D

    Κι εγώ έχω μια σχέση πάθους με την πεθερά (ευτυχώς ο πεθερός είναι άφαντος - δεν την άντεξε ίσως; ). Το βασικό της πρόβλημα δεν είναι άλλο από το γεγονός ότι της στέρησα το γιο της, σε αυτό προστίθεται και το γεγονός ότι είμαι 60 κιλά πάνω από το ιδανικό βάρος και... βουαλά!
    Τόσα χρόνια που δεν έκανα δίαιτα της προκοπής ήταν όλο μπηχτές, τώρα που κάνω και ξέρει ότι αυτή η φορά είναι η τελευταία έχει σκάσει! Όλο να φάω μου λέει, όλο ότι στεναχωριέται που δεν τρώω και να τα γλυκά και να τα τηγανιτά και να ένα πιάτο με 7 μερίδες φαγητό...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    εγω ειχα γεννηση πριν λιγο καιρο και πηγαμε σπιτι της πεθερας μου ου εχει ψυχωση με τον γιο της και τι λεει εκει που καθομασταν. κοιταει εμενα και τον αντρα μου και αναφωνει' ο χοντρος και ο λιγνος. και οταν τι ρωταει ο αντρας μου τι εννοει του λεει θημηθικα το σιριαλ που εβλεπες μικρος. εγω βεβαια μετα απο αυτο ενω προσπαθουσα να αντισταθω στη βουλιμια με επιασε κριση και ξανακυλησα.και μετα απο ολα αυτα ερχεται το θεικο ξαναπαμε σπιτι εχω χασει 12 κιλα ολοι λενε οτι εχω αδυνατισει και ειμαι μια κουκλα και μονο στο σπιτι των πεθερικων μου δεν φαινετε αυτο. γυρναει ο πεθερος μου και τι μου λεει ,εχεις παχυνει τα περνω στο κρανιο και του απανταω οχι κανετε λαθος και μου λεει πως αποτην τελευταια φορα που σε ειδα εχεις παρει και του απανταω απο τοτεεχω χασει και 3 κιλα. εγω δεν θα τους κανω τη χαρη να αρρωστησω ειναι κομπλεξικοι οι ανθρωποι και να φανταστειται οτι ειμαι 1.53 και ζυγιζω 54.5 κιλα.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    44
    και βέβαια mady να μην τους κανεις τη χάρη να αρρωστήσεις και δεν χρειάζεται να χάσεις΄ούτε ένα γραμμάριο άκου εκεί <<ο χοντρός και ο λιγνός>> δεν είμαστε με τα καλά μας.Φαντάσου δηλαδή να ήταν δικιά μου πεθερά τι θα έλεγε!ΓΚΡΡΡΡΡΡ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    220
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΕΡΑ!!!!! ΕΓΩ ΠΕΡΣΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 63 ΚΙΛΑ .........( ΑΡΑΓΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΔΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ) ...........ΕΙΜΑΙ ΝΤΥΜΕΝΗ , ΒΑΜΜΕΝΗ ΘΕΑ (ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΔΙΠΛΑ , ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΑΙ).........ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ .........ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΝΙΜΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , ΑΛΛΑ ΤΡΩΩΕΙ ΚΡΥΦΑ *(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ) ΟΠΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΗΜΟΥΝ ΤΡΙΑΝΤΑ ΚΙΛΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ...................ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ......................ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ 5 ΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ..................ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝΠΙΣΤΕΥΑ ΣΕ ΜΑΤΙ !!!!!!!

  11. #11
    Εγώ πεθερικά ακόμα επίσημα δεν έχω. Την μητέρα του αγοριού μου την χάσαμε πρόσφατα αλλά με συμπαθούσε πολύ και δεν είχε αναφερθεί ποτέ στα παραπανήσια κιλά μου. Ούτε σε μένα ούτε στο αγόρι μου.'Ηταν πολύ καλή και δυστυχώς την χάσαμε νέα. Με τον πατέρα του αγοριού μου είχανε χωρίσει πριν 7 χρόνια και τώρα αυτός έχει βρεί μια γυναίκα η οποία είναι κάπου στα 50 , είναι κοντή και σχετικά γεμάτη (όχι πολύ παχιά αλλά πατσαβούρα επιεικώς). Μια μέρα ήμασταν σπίτι τους (μένουν αλλού) και χαζέυαμε τηλεόραση. Κάπου έπεσε μια διαφήμιση για κάποιο μαγαζί με ρούχα. Και μου λέει : ωραία ρούχα αλλά όχι για εμάς τις χοντρές. Αλήθεια εσύ από που ψωνίζεις?
    Επειδή είμαι σεβαστικό παιδί και δεν ήθελα να γίνει σκηνικό δεν τις είπα τπτ. Αλλά επειδή συνέχεια πετάει σπόντες άρχισα πλέον να τις απαντάω. Για παράδειγμα πήγαινε να με κεράσει ο μπαμπας του αγοριού μου κανα γλυκό και του λέγε μην της δίνεις δεν θέλει αυτά παχαίνουν!!!!
    Η ιδέα και μόνο οτί αργότερα αυτή θα πρέπει να την φωνάζω σπίτι μου για φαγητό και θα μετράει τις μπουκιές μου με ανατριχιάζει....

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    εδώ γύρω
    Posts
    39
    παιδια λατρεψα όλες αυτές τις ιστορίες!είναι γιατι κατι μου θυμίζουν κ μενα. δεν εχω πεθερικα αλλα εχω συγγενεις που κανει το ιδιο. δεν φανταζεστε τι εχω ακουσει απο μικρη (υπηρξα παχουλό οχι χοντρο παιδι , ασχετα σε τι εξελιχθηκα μετα...) Μόνο μια λύση έχω να προτείνω : ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ!!! τους σκοτώνει!κ ποτέ μην πιάνετε κουβέντα για το πόσα κιλά πάτε για το αν κάνετε διαιτα η αν θεωρείτε τον εαυτό σας υπέρβαρο. Με ένα λόγο μην τους δίνετε το δικαίωμα να σας κρίνουν!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    209
    Να μιλησω κι εγω απο την πλευρα ενος αντρα. Πριν απο καποιο διαστημα τα "ειχα" με μια κοπελα και η σχεση εξελισσοταν σοβαρα. Εγω τοτε ειχα παραπανω κιλα απ'οτι τωρα και η πρωην (μετα απο μια ερωτικη απογοητευση) ειχε ρεψει (σε σχεση παντα με το τι ηταν-μπαμπατσικο απο παιδι). Ζουσαμε ευτιχισμενοι στην Αγγλια και ζουσα το ονειρο της φιλης με "πεθερικα" ΚΑΙ γονεις πολλα μιλια μακρια... Μεχρι που η ρημαδα η τυχη τα εφερε ετσι και ηρθαν να μας επισκεφτουν στο σπιτι μας (ΣΗΜΕΙΩΣΗ επισκεφτουν = καθομαι 3 βδομαδες και σου κανω τη ζωη κολαση). Οι ανθρωποι αυτοι εχουν αλλη μια κορη στα προθυρα της ανορεξιας (αν οχι πατημενη) και φροντιζουν να συγκρινουν τους παντες με εκεινο τον τυπο σωματος.. Στις 3 αυτες βδομαδες πετουσαν συνεχως μπηχτες για τα κιλα της κορης τους κι εγω τα επαιρνα στο κρανιο (που να ηξερα οτι ερχοταν η σειρα μου). Θεικη ατακα "Κατερινα μου να σου αφησουμε λεφτα μιας που μπορεις και βρισκεις ρουχα εδω...Στην Ελλαδα που να σε παω βρε κοριτσι μου να ψωνισεις..Δε θα σου μπαινει τιποτα ετσι οπως εγινες". Δαγκωνα τα χειλια μου, τη γλωσσα μου τα χερια μου οτι εβρισκα για να μην τους ερθει η πληρωμενη απαντηση. Μολις εφυγαν ριχνουμε κι ενα καυγα με τη δικια μου γιατι της εβρισα τους γονεις (ιδιαιτερως παντα). Ερχεται το μοιραιο καλοκαιρι και μας καλουν στο χωριο.. Παω με την πασα επιφυλαξη και γινεται της επι χρημασι επιδιδομενης γυνης το σιδηρουν παραπετασμα. Ειναι 15 αυγουστος ολο το σοι μαζεμενο στην αυλη του παπου για τις γιορτες και ερχεται η ωρα που καποιος βγαζει να κερασει γλυκο. Αρχιζει η μανα της και μοιραζει τα γλυκα και φτανει στην κορη της (κοπελα μου) "Εσυ καλυτερα να μην φας" και την προσπερναει. Η αλλη μενει καγκελο. Ακριβως μετα ημουν εγω.. Την κοιταω και της λεω χαμογελαστα.. Ουτε να το σκεφτεις!!! Εγω θελω 2!! Με κοιταει αυτη λες και βλεπει κατσαριδα να περπαταει στο παρκε και σκεφτεται πως θα τη σκοτωσει χωρις να αφησει ζουμια.. Περνω τα γλυκα τρωω το ενα κοιτωντας την στα ματια και μπουκωνω τη δικια μου με το αλλο. Την επομενη μερα συγκαλεσαν οικογενειακο συμβουλιο για να μου μιλησουν για την αναρμοστη συμπεριφορα μου. Κι εκει εγινε το μπαμ...!! Τη ρωτησα για αρχη με πια ιδιοτητα κρινει το βαρος μου. (εκει ειναι που πηρε κι εμενα η μπαλα. επισης εμαθα οτι εγω ευθυνομαι για τα κιλα της κορης της που εκεινη μια χαρα την εστειλε και απο τοτε που τα εφτιαξε μαζι μου εγινε σα ΖΩΟΝ) Μου ειπε με την ιδιοτητα της μαμας. Της απαντησα οτι δε με ενδιαφερει η αποψη της και επαθε το τριτο εγκεφαλικο... Λιγο καιρο μετα χωρισαμε.. Πολλες απο εσας ξερεται και τη συνεχεια που δεν εχει ιδιαιτερη σημασια..Με τη δικια μου μανα μια φορα γιναμε μπιλιες που ρωτησε (δεν εξεφρασε καν αποψη για κοπελα μου) και εκτοτε η καλυτερη του χωριου. Δε μαθαινει ποτε τιποτα... Περιμενει να δει γυναικα-νυφη στο σπιτι αλλα της εχω πει οτι θα τη δει καμια βδομαδα πριν το γαμο.. Αυτα και απο τη σκοπια ενος αντρα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Σοφη επρεπε να της πεις :ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ !!!ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΒΩ!!!ΑΠΛΑ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΝΑ!!!

    Γιασμην εκανες την καλυτερη κινηση!!!

    noucca βρε μανα μου και εσυ ας την ελεγες :δεν μπορω να τα φαω τωρα,εαν θελεται δωστε τα μου σε ταπερακι!!

    mady και εαν υποθεσουμε οτι εσυ ησουν ο χοντρος στα 54 κιλα ,ο γιος της που ηταν ο λιγνος....?????Τι να φανταστω αραγε????

    life αυτο που λενε :σε αυτη την ζωη οτι κανεις ειτε καλο ειτε κακο ερχεται μπροστα σου,δεν ειναι τυχαιο!!!Τι λες και εσυ????

    angie 19 δεν θα την φωναζεις για φαγητο!!Πολυ απλο!!

    Μαναρι εισαι θεικος!!!!!!!!Για γκομενος ειχες την απολυτα τελεια αντιδραση!!!
    Εσενα δεν πρεπει να σε αφησουμε ετσι !!!Θα πρεπει εμεις να σου βρουμε κοριτσι απο σπιτι !!

    Λενε οτι οταν παντρευεσαι καποιον,παντρευεσαι αυτοματα και τους γονεις του η τα αδερφια του.Μηπως θα επρεπε σκεφτομαι,μηπως πριν παντρευτει καποιος να περασει εναν ελενχο πρωτα τα πεθερικα και μετα να το παρει αποφαση ????Λεω εγω ,μηπως?????

    ΦΙΛΙΑ!!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Τον ιανουαριο του 2007 ο πεθερος παει απο τον κοσμο αυτο ,ξαφνικα και αναπαντεχα!!!
    Η πεθερα μενει ''παγωτο''να το πω!!
    Η κουνιαδα την κανει με ελαφρια,δεν συνησφερει πουθενα ,συναμα ζηταει κληρονομια για να εχει ''κατι να θυμαται τον μπαμπα της ''οπως μας ειπε ,και συνγχρονως γυρναει στην πεθερα και της λεει με στυλ και φαντασια:ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ,ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙς ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΩ!!ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ!!!(ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΝΥΦΗ ΔΗΛ.ΕΜΕΝΑ)

    Και ρωταω εγω τωρα:ποση δυναμη ,υπομονη ,αντοχη ,και ποσο ν'αγαπας τον αντρα σου ,ετσι ωστε να δινεις ''τοπο στην οργη ''σε μονιμη βαση????

    ΦΙΛΙΑ!!!!!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •