πρόβλημα σταθερού βάρους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341

    πρόβλημα σταθερού βάρους

    εδώ και μία βδομάδα ενώ προσέχω την διατροφή μου και κολυμπώ δεν χάνω κιλά. έχω κολλήσει ένα πράγμα....
    το έχει πάθει κανείς;
    τι να κάνω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Μια φορά και δυο Νεφέλη μου;
    Να ήταν ένας μήνας να ανησυχήσεις, αλλά στην εβδομάδα απλά το αγνοείς και συνεχίζεις το πρόγραμμά σου.

    Τι μπορεί να φταίει:
    1. Παρακράτηση υγρών. Σου αρέσει το αλάτι ή μήπως πλησιάζουν εκείνες οι μέρες (γόνιμες ή "δύσκολες");
    2. Μήπως άρχισες τώρα να πίνεις νερό και ο οργανισμός σου βρισκόταν στα όρια της αφυδάτωσης και αναπλήρωσε αυτά που του έλειπαν;
    3. Μήπως υπάρχουν κρυφές θερμίδες σε αυτά που τρως; Θα τρομάξεις αν δεις πόσα τρόφιμα του εμπορίου περιέχουν ζάχαρη.
    4. Όταν λες προσέχεις τη διατροφή σου, δεν εννοείς ότι τρως μια μπουκίτσα έτσι; Γιατί αν λιμοκτονείς, έχει πέσει ο μεταβολισμός σου.
    5. Μήπως έχει χαλάσει η ρουφιάνα η ζυγαριά;
    6. Δυσκοιλιότητα;

    Τι να κάνεις:
    Για αρχή, στείλε τη ζυγαριά σου εξωτικές διακοπές στο πατάρι. Της χρειάζεται ένας μικρός εκφοβισμός
    Μετά φάε 1-2 γιαουρτάκια, αν έχεις παρακράτηση θα βοηθήσουν. Μην πάρεις όμως αυτά με τα φρούτα..
    Κάνε την πάπια. Συνέχισε τη διατροφή σου, τα μπανάκια σου (μην ξεχνάς το αντηλιακό) και την επόμενη εβδομάδα, πριν ζυγιστείς, πες τα ένα χεράκι με τη ζυγαριά. "αν και αυτή τη φορά δε με δείξεις κάτω, ξέρω ένα καταπληκτικό κέντρο ανακύκλωσης συσκευών που σε περιμένει πώς και πώς".

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    220
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ FORUM............ΚΑΙ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ ΟΛΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
    ΑΝ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΚΛΥΨΕΙ ΤΟ ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ ...............ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ 25 ΚΙΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 8 ΜΗΝΕΣ!!!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΙΣΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ!!!!!!!
    ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΝΜ ΤΗΣ noucca ΠΡΟΣ ΤΗ ΝΕΦΕΛΗ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΝΑ ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ!!!!!! ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΝΕΦΕΛΗ ..........ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΑΚΑΘΕΧΤΗ!!!!!!!!
    NOUCCA...........ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΙΟ...............ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ!!!!!!!!!!
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΟΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .........ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΩ !!!!!!!!!!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Καλώς ήρθες Life!
    Πάνω αριστερά γράφει "αναζήτηση". Γράψε εκεί δακτύλιος και θα βρεις πολλές καταχωρήσεις (μαζί και τη δικιά μου). Αν δε σε καλύψει κάποιο από αυτά, εδώ είμαστε να τα ξαναπούμε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    220
    ΝΟUCCA, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..........ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΩ ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΘΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟ FORUM!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    220
    NOUCCA, EXVTO MSN BALEI STO FORYM............AN PRQAGMATIKA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΥΡΙΟΛΕΧΤΙΚΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Δεν είπα τίποτα βρε. Απλά έχουν γραφτεί τόσα πολλά που δε θα μπορούσα να στα πω όλα...
    Τα υπόλοιπα από το MSN

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    θα κάνω κρά στο τέλος από το πολύ κοτόπουλο στη σχάρα!
    εύχομαι να είναι απλώς κατακράτηση γιατί αλλιώς θα πάει στα παλιοσίδερα η ζυγαριά και είναι και χαριτωμένη!
    απόψε πάω για ψαράκι σε τρελλή ακρογιαλιά και θα πιώ και μια βότκα για το γαμώ*ο της υπόθεσης
    στην υγειά μας!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Ε τότε το πολύ κοτόπουλο φταίει! Ο οργανισμός σου στο λέει ξεκάθαρα "άμα ξαναφάς κοτόπουλο εγώ δεν χάνω γραμμάριο". Το τρελό ψαράκι είναι ένας καλός τρόπος να του δείξεις ότι τον αγαπάς (τον οργανισμό), να του δώσεις και κανά Ω3, Ω6 να μην πάρεις θερμίδες, να περάσεις καλά εσύ και το στομάχι σου.
    Αν μπορείς σε παρακαλώ, φάε μια σαρδελίτσα και για 'μένα. Μόνο να μην είναι παραψημένη γιατί κολλάει στο δακτύλιο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Γεια σου βρε nefeli!!!
    Kαι ζητω το ψαρακι!!!
    Το ψαρακι ειναι ενας πολυ αποτελεσματικος τροπος να ξεκκολησεις μαζι με μια η και με δυο ωραιοτατες σαλατουλες πρασινες κατα προτιμιση και πολυ νερο!!!
    Και επειδη τα εχω παρι προσφατα και εγω ,και εαν δεν εχεις προβλημα να παρεις τα XS ειναι φυτικα καθαρα,και βοηθαν παρα πολυ στην λιποδιαλυση και στο χασιμο τπικου παχους και ποντων.

    ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    καταραμένη ζυγαριά θα σε πιάσω και θα σε τσακίσω πριν μου τσακίσεις τα νευρα!!!!
    παιδια χτυπίσαμε μια σφυρίδα χθες! ζαχαρη!!!!!

    και μετά ένα σκάρο! και μπολικη πρασινη σαλάτα.
    και μετά ήπια και μια βότκα με στημένο λεμόνι και στάνιαρα!
    dexoulini αγαπημένο αυτά τα φάρμακα που τα βρίσκω τα ζητώ από φαρμακείο χωρίς συνταγή;
    φιλάκιαααα!!!!!



    Υ.Γ σήμερα θα κάνω βουτιές στην πισίνα το αποφάσισα!!! χεχεχεχεχ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    athens
    Posts
    110
    ναι απο φαρμακειο τα παιρνεις χωρις συνταγη κανουν περιπου 35?. Θα τα παρω κι εγω σημερα.. Μετα ομως ας μας πει καποιος που τα παιρνει ηδη ..πας συνεχεια τουαλετα?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    έχω λεκιθίνη αλλά δεν είδα διαφορά παίζει να μην κάνω κάτι σωστά; γεννικά αυτές τις μέρες λες και σφήνωσα!!! η λεκιθίνη βοηθά μόνο όταν κάνεισ παράλληλα γυμναστική;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    στο καβούκι μου
    Posts
    92
    Nefeli, μη μασας και εγώ μια απ' τα ίδια. 2 εβδομάδες σχεδόν, κολλημένη.
    Ε, εντάξει πού θα πάει;
    Στο χέρι της ζυγαριάς είναι;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    στο μπαρ απόψε:

    τι θα παρεις κοπελια;
    μια σόδα θελω με λιγο στημενο λεμονι
    να πουμε είσαι της σόδας?
    ναι, οταν με ζορίζεις και μου ταράττεις την ησυχία μου αφρίζω και φουντώνω



    ελεος δηλαδη!!! χεχεχεχ βαλτος ηταν κι αυτός !

    φιλουρες

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •