Ερωτηση προς βουλιμικους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Ερωτηση προς βουλιμικους

    Καλησπερα παιδια..

    Πριν απο καθε επεισοδιο νιωθω ενα περιεργο πραγμα στον λαιμο, σαν ασφυξια, σαν πιεση το οποιο ειναι τοσο εντονο που με οδηγει κατευθειαν στο ψυγειο.

    Ηθελα λοιπον να ρωτησω αν αυτο συμβαινει και σε εσας. Ειναι χαρακτηριστικο της βουλιμιας η απλως τυχαινει σ'εμενα; Δεν εχω διαβασει ουτε εχω βρει κατι σχετικο με αυτο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Ελινα ειμαι σιγουρη οτι ειναι απο εκεινα τα πραγματα που ειναι μεσα στο μυαλο μας!!!!
    Εγω το σφυξιμο το εχω στο μυαλο ,ακομα χειροτερα!!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    athina
    Posts
    22
    ελινακο ειλικρινα περιμενεις κ απο μενα απαντηση?
    οχι απλώς υπαρχει αυτο το σφηξιμο πριν απο καθε μα καθε επεισοδιο.. αλλα καθολη τη διαρκεια τηs ημερας κ της νυχτας. αυτη η αβαστακτη κ ανικητη πιεση που δεν σε αφηνει να κανεις τιποτα αλλο απο του να υποκυψεις. ειναι μια εσωτερικη, ασυληπτη δυναμη που απο τη στιγμη που θα τη νιωσεις , απλως θα την ακουσεις κ θα ενδωσεις. ειναι τοσο αρωστημενα δυνατη! αλλα αυτο ακριβως ειναι κ το αδυνατο μαζι με το δυνατο της σημειο. το αρρωστημενο που τη χαρακτηριζει.

    ελινα μου! κ οποιος αλλος θελει κ ειναι σε αυτην την καθημερινη μαχη,
    συνειδητοποιειστε οτι αυτη η φωνη δεν εχει να κανει με βιολογικες αναγκες, επιθυμιες η με πολυ απλα λογια δεν εχει να κανει με την "πεινα" καθεαυτη! ειναι ενα αρρωστο μυαλο που φωναζει κ επειδη δεν παιρνει απο αλλου την "τροφη" που θελει, προσπαθει να εκπληρωσει απο εκει αυτα που του λειπουν. Μην ενδιδετε! Προσπαθειστε να κρατηθειτε κ να το νικησετε. ειναι ολα μα ολα μεσα στο μυαλο! ειναι δικο σας , ΑΡΑ ειναι στο χερι σας. μην δεχεστε να γινετε ερμαιο του! Ψαξτε μεσα σας να βρειτε τη δυναμη διοτι σιγουρα εχετε τη δυναμη να το νικησετε. Και απαξ κ το νικησετε μια φορα , καθε επομενη θα ναι και πιο ευκολη καθως η φωνη θα χανει τη δυναμη της κ ταυτοχρονα θα αυξανεται ο δικος αυτοελεγχος. Βρειτε κ αντληστε τη δυναμη απο μεσα σας κ τα αποτελεσματα δεν θα αργησουν να φανουν. υπαρχει σιγουρα αυτη η δυνατοτητα κ σας μιλω εκ πειρας.

    ελινακο, χερεις ποσο εχω υποφερει. κ ποσο ακομα υποφερω. Κ ποσο σε νιωθω. ομως νιωθω αισιοδοξη. γιατι βλεπω θετικα αποτελεσματα που εχουν προκληθει απο εμενα, οχι αρνητικα που απορρεουν απο την αδυναμια μου . Συνεχισε την προσπαθεια γλυκεια μου κ η επομενη φορα πισωγυρισματος θα αργησει πολυ. trust me! κ τελος καθε φορα που εντελει ΘΕΣ να ενδωσεις θυμησου το υπεροχο η αθλιο συναισθημα της απομενης μερας.. εσυ οριζεις το πως θες να ξυπνας καθε πρωι. Δεν ειναι το σφηξιμο πιο δυνατο απο το συναισθημα της επομενης μερας κ ταυτοχρονα της θελησης για αναρρωσης! μην το ξεχνας ποτε αυτο.

    i'm with u. xx

    ps ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΖΩΗ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΒΟΥΛΙΜΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ Κ ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΣΠΑΤΑΛΟΥΣΑΤΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΑΣ!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    110
    "ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΖΩΗ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΒΟΥΛΙΜΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ Κ ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΣΠΑΤΑΛΟΥΣΑΤΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΑΣ!!!! "


    Εισαι θεα Ζερο!!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    athina
    Posts
    22
    τι να κανω ρε κουκλα μου... τα γραφω μηπως τα ακουσω κ εγω καποια στιγμη! θα το κανω ταττοο σε λιγο το σλογκαν μπας κ γινει τιποτα :P
    ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΔΥΝΑΜΗ Κ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! nothing is impossible. τιποτα ομως!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    110
    χαχα. πλακα πλακα, ειχα μπει σε μια ιστοσελιδα με βιβλια μηπως και βρω κατι ενδιαφερον να διαβασω και ειδα ενα βιβλιο που ελεγε για το ποσο σημαντικη ειναι η δυναμη της αισιοδοξιας για να επιτυχουμε τους στοχους μου.
    Μου εδωσες ιδεα παντως zero, να ανοιξω θεμα με βιβλια.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    athina
    Posts
    22
    μαζι σου! οτιδηποτε καινουργιο ερεθισμα ειναι κ θετικο στην προκειμενη!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •