15 ολοκληρα κιλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    59

    15 ολοκληρα κιλα

    νομιζω οτι θα εκραγω
    ολες χανουν τα κιλα της εγκυμοσυνης
    οχι μονο δεν καταφερα να τα χασω αλλα εβαλα και επιπλεον.
    τωρα θελω οπωσδθποτε να χασω κιλακια το συντομοτερο δυνατο με οποιοδηποτε τροπο
    το δυσκολο ειναι οτι λογω της δουλειας του αντρα μου μεγαλωνω μονη μου την 2 ετων κορουλα μας και δεν εχω να την αφησω σε καποιον για να βοηθηθω απο καποιο γυμναστηριο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    881
    Να χαίρεσαι την κορούλα σου!
    Φαίνεται ότι είσαι πολύ αγχωμένη με το βάρος σου, γιατί τόσο άγχος; τα κιλά που έχεις να χάσεις νομίζω ότι μπορούν να χαθούν μέσα σε 3 μήνες περίπου με σωστή διατροφή ακόμη και αν δεν πας γυμναστήριο.Το ευχάριστο είναι ότι αν ακολουθήσεις μια σωστή διατροφή ξεκινώντας από τώρα ως τις γιορτές θα μπορέσεις να είσαι όπως θέλεις.

    Είδα ότι ήδη σου έχουν προτείνει μια δίαιτα εδώ μέσα η οποία και χορτάτη θα σε κρατάει και το αποτέλεσμα που θέλεις θα έχεις.Έχεις δοκιμάσει κάποιο παρόμοιο πλάνο;Τι συμβαίνει αν κρατήσεις την δίαιτα για μια εβδομάδα,περίπου πόσο χάνεις;
    Για οτιδήποτε χρειαστείς από δίαιτες εδώ είμαστε,έχουμε δοκιμάσει τα πάντα! :)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    59
    γεια ξανα

    δυσκολευομαι οταν δεν υπαρχει προγραμμα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Sia επισημα πια στο θεμα που ανοιξες να σε καλοσωρισω!!!
    Αυτο που περιγραφεις ειναι ο κανονας .
    Η εξαιρεση θα ηταν να βαλεις λιγα κιλα στην εγκυμοσυνη ,να γεννησεις ,και στην συνεχεια να χασεις τα κιλα εγκυμοσυνης το πολυ μεχρι το πρωτο εξαμηνο.

    Εμεινα εγκυος στα 130 ,γεννησα στα 136 κιλα,και μεσα σε 10 -12 μηνες εγινα 155 κιλα!!!
    Αντε τωρα να το εξηγησεις το φαινομενο!!!!

    Αυτο που θα σε συμβουλεψω ειναι:να μην τρως οτι αφηνει το γλυκητατο παιδακι σου στο πιατακι του η ακομα καλυτερα στο μπολακι του!!!

    Η μια καλη λυση ειναι να τρως μονο αυτο και μετα ΤΕΛΟΣ!!!
    Οποτε τρωει το παιδι ,που σε αυτην την ηλικια και απ'οτι θυμαμαι απο το δικο μου τρωνε ανετα καθε 4-5 ωρες,θα τρως και εσυ ,και το φαγητο σου θα ειναι οτι τρωει η μπεμπε ,μια και τωρα η μπεμπε τρωει τα παντα αλλα σε ποσοτητας που τρωει η μπεμπα!!!!!

    Εδω να δεις προγραμμα που θα κανεις και υγειηνη διατροφη συνχρονως!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Πρώτα απ'όλα ψυχραιμία και όχι άγχος. Κατά ένα περίεργο τρόπο, όσο αγχωνόμαστε τόσο δε χάνουμε. Μπορείς να πάρεις ένα dvd γυμναστικής για να κάνεις στο σπίτι? Έτσι δε θα χρειάζεται να ψάχνεις για babysitter για να μπορείς να πηγαίνεις γυμναστήριο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    παιδακια πραγματικα οχι αγχος..ειναι πολυ κακος συμβουλος..μια διαιτα ειναι κατι απλο..ουτως η αλλως διαιτα σημεινει υγιεινη ζωη,,εμεις εχουμε παρερμηνευσει το νοημα της..ειναι απλος τροπος απωλειας..δεν χρειαζεται κατι στερητικο που σε καταπιεζει και ψυχολογικα..δες ποια πραγματα σε εμποδιζουν ..γω ξερω..τα γλυκα και το τσιμπολογημα..αν κοψω αυτα τ 2 εχω πεσει απευθειας..ξερεις τα μυστικα της διατροφης σου και του σωματος σου οσο κανενας αλλος..μπορεις να τα καταφερεις..!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    SIA -SIA ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ?
    Τι γινεται καλη μου?Πως τα περνας με το μωρακι σου?
    Εχεις καθολου ξε-αγχωθει με τα κιλα της εγκυμοσυνης?
    Ξεκινησες κατι ?

    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!
    ΦΙΛΙΑ!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    59
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ
    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΑΓΧΩΘΗΚΑ
    ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΧΑΣΩ 3 ΚΙΛΑΚΙΑ
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΗ
    ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    μπραβο για τα 3 κιλακια που καταφερες να χασεις!!...η αρχη ειναι το ημισυ του παντος!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    3 ΚΙΛΑΑΑ!!!!
    Ξερεις τι ειναι τρια κιλα φιλη μου????
    Φαντασου τρια κιλα τυρι !!!
    Και τωρα φαντασου τα αυτα σε λιπος για να δεις τη μεγαλη επιτυχια εχεις!!!!
    Αντε αλλα τρια ,και θα βαλουμε στοχο ενα τενεκε τυρι!!!

    Οσο για ιδεες πολλες ,και εγω εχω αλλα και εσυ.Δεν χρειαζεσαι τις δικες μου,και οι δικες σου ειναι καταπληκτικες!!!Τα xs τα συνεχιζεις???Αν οχι συνεχιστα!!

    ΦΙΛΙΑ!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    249
    καλημέρα, τα xs τελεκά κάνουν κάτι? τα είχα πάρει πριν απο νομίζω 2 χρόνια, όταν είχαν πρωτοβγεί...αλλά τότε είμουν φανατική με τις βουλιμίες (1-2 φορές την ημέρα) και δεν είχα δει αποτέλεσμα...για πείτε γνώμες μικρά μου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    99
    καλημέρα.
    έχει περάσει καιρός από το ποστ σου βέβαια.
    Εμένα τα xs δεν μου έκαναν τίποτα, αντιθετα της αδερφής μου την βοήθησαν κι έχασε κιλά εγκυμοσύνης αλλά με πολύ νερό ταυτόχρονα και προσπάθεια από μέρους της (μείωση θερμίδων και άσκηση. Εμένα με βοηθάνε τα Slim max έχω χάσει τρία κιλά από τότε που τα παίρνω κια μου κόβουν αρκετά την όρεξη. Αλλά δεν ξέρω από παρενέργειες, μήπως ξέρει κανείς για αυτά?

  13. #13
    gourounitsa
    Guest
    sia δεν εισαι η μονη.Γεννησα κ πηρα μονο 10 κιλα απο 60 πηγα 70.μετα την γεννα πιρα αλλα 14 κιλα


  14. #14
    Τί είναι βρε παιδιά τα xs και τα slim max; Δεν καταλαβαίνω τίποτα! Θα μου εξηγήσει κάποιος;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    357
    χαπια για αδυνατισμα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •