HIPNOSTEDON - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 114

Thread: HIPNOSTEDON

  1. #16
    Originally posted by NikosD.
    Originally posted by giorgos7


    εμ πασει περιπτωσει ξερει κανεις τι \"συμπτωματα\" πρεπει να εχω και σε τι γιατρο πρεπει να παω για να μου συνταγογραφησει τα συγκεκριμενα χαπια?
    giorgos7, δεν είναι μέσα στους σκοπούς του παρόντος φόρουμ να δίνουμε πληροφορίες για το πως θα ξεγελάσεις τον γιατρό σου.
    Λυπάμαι, αλλά σε αυτό το φόρουμ δε θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις (ΕΥΤΥΧΩΣ!)

    Αυτή η απάντηση δεν σου αρκεί?

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    δε μου αρκει ενηλικοι ειμαστε ολοι δεν καταλαβενω γιατι θεωρειται ταμπου θεμα?? οπως βλεπεις δεν θελω ακριβως να \"ξεγελασω\" τον γιατρο μου απλα να μην κουραζομαι και κανω επισκεψεις χωρις λογο. εκτως αν πιστευεις οτι το παρανομο εμπορειο ειναι πιο αξιοπιστη και ακινδυνη πηγη για να τα προμηθευομαι

  3. #18
    Γιώργο, κάποτε θα θυμάσαι το πέρασμα σου από δω και ελπίζω να μην είναι αργά.
    Πως θα σου δώσουμε μια τέτοια πληροφορία?
    Σίγουρα όλοι ενήλικοι είμαστε και γω θέλω να αρχίσω την πρέζα. Θα μου δώσεις πληροφορίες για το που θα την προμηθευτώ?
    Τώρα είσαι καλά με τα υπνοστεντόν, μετά από ένα διάστημα δεν θα σου κάνουν τίποτα.
    Ξέρεις πόσο κοντά είναι η πρέζα?
    Σε ένα άλλο τόπικ που συζητάμε, έγραψα πριν λίγο πως έχω πάει σε τρεις κηδείες παιδιών που πηγαίναμε μαζί σχολείο.
    Αν σου πως ότι όλοι με χάπια και μαύρο ξεκίνησαν θα νομίζεις ότι το λέω επίτηδες.
    Σε πληροφορώ λοιπόν, ότι στο δικό μου σχολείο, τα υπνοστεντόν ΄΄ηταν μεγάλοι πρωταγωνιστές....

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    θεοφανια: αν ηθελες να αρχισεις την πρεζα θα κατεκρινα ισως την επιλογη σου θα σε ενημερωνα ομως για το που και πως μπορεις να την προμηθευτεις. οπως ξαναειπα ενηλικοι ειμαστε η επιλογη του τι κανει ο καθενας στο σωμα του και στην ψυχη του ειναι δικια του.

    εχω χασει και γω φιλους απο ναρκωτικα, ξερω το σκεπτικο οτι τωρα τρως 1 αυριο 2 μεθαυριο 1 καρτελα σε ενα μηνα θα εισε στην πρεζα.. το εχω δει και να συμβαινει.

    οπως ξαναειπα εδω και 3 χρονια κανω αυτη τη δουλια και θα μπορουσα ειδη να εχω κολησει ασε που απειρες φορες που δεν εχω βρει θα μπορουσα να επαιρνα πρεζα που φυσικα παντα υπαρχει σε αυθονια..

    τελοσπαντον επειδη δεν βλεπω να παιρνω απαντηση εδω, αν καποιος θελει να μου απαντησει παρακαλω ας το κανει με πρωσοπικο μυνημα. ευχαριστω.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Με τη λογική του \'θα σε ενημέρωνα για το πού θα προμηθευτείς πρέζα έφόσον είσαι ενήλικας\' διαφωνώ, καθότι ο ενήλικας αναλαμβάνει πλήρως την ευθύνη των αποφάσεών του. Οι άλλοι ενήλικες δεν είναι υποχρεωμένοι να τον στηρίξουν στις επιλογές του.

    Αν αντιμετωπίζεις θέμα με το άγχος και αν επιθυμείς να το λύσεις με φαρμακευτική αγωγή, γιατί δεν επισκέπτεσαι έτσι κι αλλιώς έναν ψυχίατρο; Εσύ έχεις δοκιμάσει έως τώρα το υπνοστεντόν, μπορεί να σου προτείνει κάτι άλλο εξίσου αποτελεσματικό. Εξάλλου θα μπορείς να του πεις τη χρήση που έχεις κάνει ως τώρα και να δεις τι θα σου πει.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι νομιζω χωρις να ειμαι ειδικος οτι δινεται σε καταστασεις αγχους οποτε στην ουσια δεν ξεγελας τον γιατρο σου...ισως...ισως ομως και να μην ειναι απαραιτητα...θες την υπολοιπη ζωη σου να εξαρτιεσαι απο ενα τετοιο φαρμακο?
    Καλο για το προβλημα του αγχους ειναι να επισκεφτεις ενα γιατρο,τωρα αυτος θα κρινει αν χρειαζεσαι φαρμακευτικη αγωγη και εαν ναι το πιο πι8ανο να σου συνταγογραφησει καποιο φαρμακο το οποιο μπορει να μην ειναι το Hipnosenton...δεν νομιζω να μπορεις να τον κατευθυνεις στην επιλογη του...αλλα πες του αν ειναι να παρω το δεινα φαρμακο,μπορω αντι για αυτο που προτεινεται να παρω αυτο?
    Τωρα δεν μπορω να ξερω κατα ποσο εχεις προβλημα με το αγχος...λιγο αγχος ειναι φυσιολογικο οσον αφορα τις γυναικες,τη σχολη,τη δουλεια και ολα γενικα.

    Μερικες περιγραφες αγχους:

    Αντί να σας πούμε ορισμούς και περιγραφές άλλων συμπτωμάτων, ιδού οι συχνότερες εκφράσεις που χρησιμοποιεί συχνά όποιος βασανίζεται απο το άγχος:

    \"Είμαι πεσμένος, χώμα, λιώμα κλπ. . . Δεν έχω τη δύναμη να το αντιμετωπίσω. . . Πιάνεται η αναπνοή μου, δεν μου φτάνει ο αέρας, έχω έναν κόμπο στο λαιμό, στεγνώνει το στόμα μου . . . πονάνε τα χέρια μου, ζαλίζομαι, τα αυτιά μου βουίζουν, η καρδιά μου φτερουγίζει . . . ιδρώνουν τα χέρια μου. . . Έχω συνέχεια τη διάθεση να βάλω τα κλάματα ή να φωνάξω . . . όλα μου φταίνε . . . Μετά κοροϊδεύω τον εαυτό μου για όλα αυτά τα αισθήματα. . . Έχω αϋπνίες, τρεμούλες, πόνους στο στομάχι, συνεχόμενες διάρροιες . . . Ούτε τη συντροφιά των γνωστών μου αντέχω, ούτε να μένω μόνος. . . τρώγομαι με τα ρούχα μου . . . κάνω συνέχεια αρνητικές σκέψεις. . . νομίζω ότι όλα θα πάνε τραβά . . . Αισθάνομαι ένα βάρος στο στήθος και το κεφάλι. . . Κάτι μου πλακώνει το στήθος και δεν μπορώ να αναπνεύσω . . είμαι συνέχεια τεντωμένος . . . Το μυαλό μου δεν είναι καθαρό. . . δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά μου. . . Δεν έχω ούτε όρεξη ούτε δύναμη για τίποτα. . . Νιώθω εξάντληση. . . Μου κόβεται η αναπνοή. . . Η διάθεσή μου αλλάζει συνέχεια. . . Φοβάμαι μήπως κάτι μου τύχει και δεν μπορέσω να αντιδράσω. . . Ανησυχώ πολύ για το μέλλον.\"


    Απο το αρθρο
    http://psi-gr.tripod.com/benzo_side_eff.html

    Σκεψου καλα την καθε σου ενεργεια...εγω προσωπικα θελω να κοψω τα φαρμακα και δεν μπορω...αλλα ειμαι οντως αρωστος...ελπιζω πως θα τα μειωσω τουλαχιστον.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    Originally posted by giorgos7
    θεοφανια: αν ηθελες να αρχισεις την πρεζα θα κατεκρινα ισως την επιλογη σου θα σεText ομως για το που και πως μπορεις να την Text. οπως ξαναειπα ενηλικοι ειμαστε η επιλογη του τι κανει ο καθενας στο σωμα του και στην ψυχη του ειναι δικια του.

    τελοσπαντον επειδη δεν βλεπω να παιρνω απαντηση εδω, αν καποιος θελει να μου απαντησει παρακαλω ας το κανει με πρωσοπικο μυνημα. ευχαριστω.
    Ν Τ Ρ Ο Π Η ! ! !

    Εμείς εδώ δεν είμαστε για να ενημερώνουμε που μπορεί κανείς να προμηθευτεί ουσίες!!!

    Μάλλον θα πρέπει να αναζητήσεις άλλο φόρουμ...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Γιώργο,



    καταλαβαίνεις ήδη ότι λίγο λίγο έχεις ανάγκη αυτό το χαπάκι ήδη, εε?

  9. #24
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    φιλε μου..... μπορω πολυ ευκολα να το βρω οπως ο καθενας που θα κανει μια βολτα απο την αθηνα. αλλα απο τη στηγμη που με βοηθαει γιατι να μη το παιρνω νομιμα?? και ειναι σιγουρο οτι αν παω να πιω πρεζα και πω στον γιατρο κοβω την πρεζα γραψε μου θα μου γραψει με τις κουτες. εχω γνωστους που το κανανε. και εγω που απλα θελω κατι που στην χρηση που του κανω τοσα χρονια μονο θετικα εχω βρει, πρεπει να ψαχνομαι μαζι με τα πρεζακια.
    η μηπως το οτι το πηρα πρωτη φορα και γνωρισα το εφε του και ειδα οτι μου κανει καλο πρεπει να το κατακρινουμε?? γιατι σιγουρα αν δεν το ειχα γνωρισει δεν θα το εψαχνα. αλλα μπορει ακομα να εμπαινα στο μετρο και να αισθανομουνα οτι ολοι με κοιτανε περιεργα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΖΕΙΣ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    τι ψευδαισθηση οσο ψευδαισθηση ειναι και το αλκοολ η τα υπολοιπα χαπια.. σε αυτο το βαθμο ναι το καταλαβαινω

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ; ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ; ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ ΠΟΙΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΚΟ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    σιγουρα 1 χαπια κανει λιγοτερο κακο αποτι ενα καραφακι ουζο το οποιο χρειαζεσαι για να φτασεις στο αντιστοιχο επιπεδο \"δε με νοιαζει\"

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΛΥΠΑΜΑΙ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110
    φιλε θα χτυπας το κεφαλι σου..ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •