HIPNOSTEDON - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 114

Thread: HIPNOSTEDON

  1. #31
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    ρε παιδια ορεα δεκτες οι συμβουλες σας αλλα εγω ρωτησα κατι πολυ συγκεκριμενο. αν ξερει κανενας τα κριτηρια με τα οποια ενας γιατρος θα γραψει το συγκεκριμενο φαρμακο. φερθειτε οριμα και απαντιστε και αφηστε τα δεν και τα οχι και τα μη. αν δεν ξερετε μπορειτε να μην απαντησετε καν. ευχαριστω

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΛΕΣ; ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ; ΚΟΥΠΟΝΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ;
    ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΠΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΡΕΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΑΠΙ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???? ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΤΗΝ ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.
    ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΜΗ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΜΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #35
    Originally posted by giorgos7
    ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???? ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΤΗΝ ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

    Σε αυτό προτιμώ να σου απαντήσουν οι υπεύθυνοι του φόρουμ......

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    βουλωνε μωρη που θα πουλησεις και ειρωνια να πουμε!! σε οτι εχω γραψει πεταγεσαι λες την πιπα σου και αμεσως σκαει και το σκυλακι σου και επαυξανει. ειδα τις απαντησεις σου και σε αλλα παλαιοτερα θεματα.

    γιατι δεν βριζω και τους υπολοιπους που μου απαντησαν αρνητικα. αντε να πουμε ελεος στο ιντερνετ εισε δεν πας να αποδηξεις σε κανεναν τιποτα. οταν βλεπεις ενα θεμα ειτε απαντα με επιχιρηματα ειτε μην απαντας καθολου

  7. #37
    Originally posted by giorgos7
    βουλωνε μωρη που θα πουλησεις και ειρωνια να πουμε!! σε οτι εχω γραψει πεταγεσαι λες την πιπα σου και αμεσως σκαει και το σκυλακι σου και επαυξανει. ειδα τις απαντησεις σου και σε αλλα παλαιοτερα θεματα.

    γιατι δεν βριζω και τους υπολοιπους που μου απαντησαν αρνητικα. αντε να πουμε ελεος στο ιντερνετ εισε δεν πας να αποδηξεις σε κανεναν τιποτα. οταν βλεπεις ενα θεμα ειτε απαντα με επιχιρηματα ειτε μην απαντας καθολου

    Το χεις κάψει τελείως έτσι?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by MANTHES
    ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΛΕΣ; ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ; ΚΟΥΠΟΝΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ;
    ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΠΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΡΕΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΑΠΙ;
    Originally posted by giorgos7
    ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???? ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΤΗΝ ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ
    ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

    ΜΟΙ ΜΑΙ ΚΟΥΡΑΖΥΣ ΣΑΙ ΛΑΙΟ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    23
    giorgos7, ο χρήστης keep_walking σου έδωσε μια καλή απάντηση και πιστεύω σε καλύπτει. Όπως και να έχει ακόμα και αν κάποιος που είχε τη γνώση να σου πει σε τι περιπτώσεις και συμπτώματα/ανάγκες γίνεται συνταγογράφηση του συγκεκριμένου φαρμάκου...από γιατρό σε γιατρό θα σου χορηγούνταν διαφορετικά φάρμακα αφού είναι στην κρίση τους και υπάρχουν αρκετά στη λίστα του ΕΟΦ.

    Αν αδυνατείς να επιχειρηματολογήσεις μην απαντάς καθόλου. Με απόπειρες προσβολών το μόνο που καταφέρνεις είναι να υποβαθμίσεις τα όποια επιχειρήματα είχες μέχρι τώρα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Εδώ είναι πληροφορίες για το Flunitrazepam , γνωστό και ως \"υπνοστεντον\"

    http://en.wikipedia.org/wiki/Rohypnol

    .

    Δεν είναι παράνομο το χάπι,

    πάντως είναι πολύ πολύ επικίνδυνο και Γιώργο έχω την εντύπωση ότι ήδη έχει αρχίσε να σε εθίζει σε μικρό βαθμό,αφού το θεωρείς ήδη ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ για κάτι, όπως πχ όταν νοιώθεις άγχος ή σε περιπτώσεις.
    Ήδη σου έχει γίνει αναγκαίο.

    Από εκεί και πέρα όμως είναι δικιά σου υπόθεση αν θα το συνεχίσεις ή όχι.

    Πάντως τα υπόλοιπα μέλη να ξέρουν ότι αυτό το χάπι έχει μακροπρόθεσμα σοβαρές παρενέργειες ,σίγουρα περισσότερες από τις θετικές του.

    Για αυτό προσοχή λοιπόν και μακρυά.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    Πέρα από το δικαίωμα να χειρίζεσαι τη ζωή σου όπως θέλεις έχεις πρωταρχικά την ευθύνη να την προστατεύσεις και αν έχεις ήδη προβλήματα ή ήδη έχεις μια εξαρτητική προσωπικότητα και δεν μπορείς να διαχειριστείς οποιοδήποτε επίπεδο άγχους κ πόνου έστω και μικρό οφείλεις να μάθεις τις συνέπειες και τις υπόλοιπες επιπλοκές στη ζωή σου και να του δώσεις μια ευκαιρία να γίνει ολόκληρος \'οχι να τον ναρκώσεις ετσι και αλλιως τα ηρεμιστικά συνηθίζονται απο τον οργανισμό και με το χρόνο θα χρειαστείς μεγαλύτερη δόση έτσι και αλλιώς δεν είναι θέμα ελέγχου είναι θέμα λειτουργίας του οργανισμού πόσο μάλλον όταν κάνεις χρήση ηρεμιστικών για να ξεπεράσεις καθημερινά επίπεδα άγχους και δεν εκπαιδευτείς να το διαχειρίζεσαι.
    Αν πάς σε ψυχίατρο και του πέις αυτά που λες εδώ είναι πολύ πιθανό να σου συνταγογραφήσει ηρεμιστικά όχι όμως σε μορφή ναρκωτικού αλλά σε μορφή θεραπείας γτ όταν ΄παίρνεις ένα χάπι και η διαθεσή σου μεταβάλλεται δραματικά για κάποιες ώρες συνεχίζεται η νάρκωση ενώ στη θεραπεία η μεταβολή έρχεται σταδιακά και αργά.
    Βασικά γνωρίζω οτι δεν έχει καμία σημασία οτι και να σου πει ο οποιοσδήποτε απο ενδιαφέρον ή για να μην περάσεις από το ίδιο λούκι με αυτόν αλλά αν υπάρχει έστω και μια πιθανότητα στο δισεκατομύριο να δώσεις στον εαυτό σου την γνώση ως προς τις συνέπειες (και επαναλαμβάνω η εξάρτηση ή ο θάνατος είναι οι λιγότερο σημαντικές και σου φαίνονται τόσο μακρια για να σε απασχολήσουν ) σε συναισθηματικό/ψυχολογικό/κοινωνικό επίπεδο, μίλησε έστω ενημερωτικά με κάποιον εξειδικευμένο ψυχολόγο/ψυχιατρο στο θέμα των ουσιών ωστε να σε ενημερώσει για τις καθημερινές συνέπειες της περιστασιακής χρήσης αλλά και του εθισμού

  12. #42
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    ορεα να θεσω την ερωτηση αλιως λοιπον: ξερετε κανεναν ψυχιατρο στην αθηνα και κατα προτιμηση νοτια που να συνταγογραφει υπνοσεντον αβερτα?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    ΑΣΧΕΤΟ!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΕΝΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ?ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΣΤΕΝΤΟΝ ΠΕΝΤΑΡΙ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ,ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΕΝΤΡΑΚ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΡΟΜΑΞΑ ΜΕ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΛΑ ΣΤΕΝΤΟΝ,Ε?

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    7
    Yassu giorgos7,

    ta hypnostedon ine poli ishira farmaka ke sintagodotounte sinithos otan o asthenis ehi diatarahes ston ipno. Mou ine diskolo na pistepso oti kapios yatros tha egrafe se kapion astheni afta ta farmaka protou dokimasi protistos enalaktikes lisis. Vevea, epidi de zo stin Elada den boro na miliso me sigouria, yati de gnorizo pos akrivos litourgoun i yatri eki. Pistevo pantos, oti de tha egrafan ena tetio farmako me efkolia.

    I diki mou i protasi ine na milisis me kapion yatro i psihologo ke na tou pis to pragmatiko provlima sou, opio ki an ine afto (entono stress, aghos, kapia fovia etc). Ine poli pithano na sou sintagodotisoun kapio farmako to opio tha se voithisi na ise pio halaros se periodous entasis horis na katastrefis tin iyia sou.

    Na ise kala,
    R.V

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    6
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΙΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΓΚΗ. Η ΝΟΜΙΜΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΥΝΤΑΓΗ. ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΕΩΣ ΕΚΕΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΟΣ ΧΑΡΗ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ Η΄ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΙΓΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΣΟΥΠΕΡ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΓΤΧΩΛΥΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ; ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ. Ο ΠΑΛΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ. ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΘΙΖΕΙ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ ΕΘΙΖΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ.
    ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΚΟΨΑ ΤΑ ΑΓΧΩΛΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΩΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΕΘΙΖΟΥΝ. ΜΗΝ ΑΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΧΩΛΥΤΙΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ. ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ. ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΟΛΥ 5% ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ. ΠΟΣΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΑΣΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΟΥ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΙΔΙΩΤΙΚΑ, ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΣΟΥ Η΄ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΟΥ. ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •