HIPNOSTEDON - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 114

Thread: HIPNOSTEDON

  1. #46
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    ευχαριστω για την απαντιση σου

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    6
    ΓΙΩΡΓΟ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΗ. ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΤΟΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΙΣ ΨΕΜΑΤΑ. ΕΠΙΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝΑΓΚΗ.

  3. #48
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    εφπρα καταλαβαινω το σκεπτικο σου ουτε εγω θελω να παιρνω τα χαπια με το τσουβαλι απλα πως να το πω τα συγκεκριμενα ειναι φαρμακο με την κυριολεκτικη και τη μεταφορικη σημασια της λεξης. μου αρεσει κιολας το εφε τους και οι παρενεργειες που εχουν για μενα μονο ευχαριστες ειναι. σιγουρα δεν θα εμπαινα στη διαδικασια να παρω αλλου ειδους χαπια ειδικα αντικαταθληπτικα η λοιπα χαπια που επηρεαζουν τις εγκεφαλικες λειτουργιες. το υπνοστεντον απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου πιο πολυ ως \"ναρκωτικο\" θα το χαρακτηριζα με την εννοια οτι δεν επηρεαζει τον εγκεφαλο παρα μονο οσο εισαι υπο την επηρρεια

  4. #49
    Originally posted by efpra
    ΓΙΩΡΓΟ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΗ. ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΤΟΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΙΣ ΨΕΜΑΤΑ. ΕΠΙΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝΑΓΚΗ.

    Συγχαρητήρια...αλήθεια.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    γιωργο η ημιμάθεια είναι χειρότερη και απο την αμάθεια γιαυτό επέιδή πρόκειται για τη ζωή σου και επειδή κάποιοι απο εμάς γνωρίζουν το τρόπο σκέψεις σου αλλά και τις παγίδες που σε έχει βάλει η μη πλήρης γνώση του θέματος ΄(ιδίως το τελαυταίο σου ποστ είναι εντελώς άποψη κάποιου που δεν έχει καμία γνώση επι του θέματος απλά προσπαθεί να δ\'ωσει αλλοθι στον εαυτό του) επαναλαμβάνω ένας ειδικός να σε ενημερώσει πως λειτουργούν τα φάρμακα στον εγκέφαλο σου! και τις συνέπειες! αυτά που λες πάντως στο τελευταιο σου ποστ είναι λανθασμένα με βάση την επιστημονική γνώση (Όλα τα φάρμακα έχουν συγκεκριμένη χρησημότητα και ενέργεια και θα ξαναδώσω παράδειγμα οι ορμόνες που χορηγούνται σε γυναίκες που ακολουθούν αγωγή για προβλήματα συλληψης αν εσένα σου άρεσε το εφέ τους πιστεύεις οτι σε εσένα δεν θα είχαν παρενέργειες ???) Όχι τιποτα άλλο αλλά διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι εδώ δεν χρειάζεται να ωθούνται σε λανθασμένες επιλογές ούτε να δαιμονοποιούνται φάρμακα που έχουν χρησημότητα αλλά δεν είναι καραμέλες να τισ επιλέγει κάποιοσ ασχετος....
    Καλη τύχη

  6. #51
    Originally posted by kater1na
    γιωργο η ημιμάθεια είναι χειρότερη και απο την αμάθεια γιαυτό επέιδή πρόκειται για τη ζωή σου και επειδή κάποιοι απο εμάς γνωρίζουν το τρόπο σκέψεις σου αλλά και τις παγίδες που σε έχει βάλει η μη πλήρης γνώση του θέματος ΄(ιδίως το τελαυταίο σου ποστ είναι εντελώς άποψη κάποιου που δεν έχει καμία γνώση επι του θέματος απλά προσπαθεί να δ\'ωσει αλλοθι στον εαυτό του) επαναλαμβάνω ένας ειδικός να σε ενημερώσει πως λειτουργούν τα φάρμακα στον εγκέφαλο σου! και τις συνέπειες! αυτά που λες πάντως στο τελευταιο σου ποστ είναι λανθασμένα με βάση την επιστημονική γνώση (Όλα τα φάρμακα έχουν συγκεκριμένη χρησημότητα και ενέργεια και θα ξαναδώσω παράδειγμα οι ορμόνες που χορηγούνται σε γυναίκες που ακολουθούν αγωγή για προβλήματα συλληψης αν εσένα σου άρεσε το εφέ τους πιστεύεις οτι σε εσένα δεν θα είχαν παρενέργειες ???) Όχι τιποτα άλλο αλλά διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι εδώ δεν χρειάζεται να ωθούνται σε λανθασμένες επιλογές ούτε να δαιμονοποιούνται φάρμακα που έχουν χρησημότητα αλλά δεν είναι καραμέλες να τισ επιλέγει κάποιοσ ασχετος....
    Καλη τύχη

    Που ήσασταν δυο μέρες τώρα?

    Πάλι καλά, έστω και αργά.....

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    γιωργο μου,σου ειχα γραψει ολοκληρο κατεβατο και με πεταξε απο το ιντερνετ και σβηστηκε!!μου εχουν σπασει τα νευρα τωρα αλλα οκ.να προσεχεις με αυτα τα χαπια γιατι δεν ξερεις ουτε γιατι χορηγουνται ,ουτε ποιες παρενεργειες εχουν στο αμεσο και εμμεσο μελλον!!ΕΧΕΙΣ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ Η\' ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ!Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ!ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ,ΜΗ ΣΕ ΠΑΤΗΣΕΙ!!οσον αφορα το hipnosedon ειναι απο τα πιο βαρια χαπια,το λεω γιατι πηγαινα σε ψυχιατρο και πριν 1 χρονο ο τοτε ψυχιατρος μου εγραψε το χαπι αυτο γιατι δεν κοιμομου με τπτ!!μου ειπε να μη το παρω πανω απο 3 μερες!!μου δημιουγησε ζαλη και βαρυ κεφαλι!!οταν το ειπα στο θειο μου,που ειναι καρδιολογος,μου ειπε να μη το παρω πανω απο 1 μερα και παντα με γεματο στομαχι και χωρις να πιω!με το ποτο η δραση του 10πλασσιαζεται νομιζω,και αυτο ειναι παρα μα παρα πολυ επικινδυνο!!δημιουργει εξαρτηση,δεν πρεπει να το παιρνεις πανω απο 4 εβδομαδες!!!!!!σου εχει δημιουργησει και ΨΥΧΙΚΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ!!!!!!!φαινεται απο τα λεγομενα σου και παραδεχεσαι οτι δεν θες να αλλαξεις αυτο το χαπι γιατι γνωριζεις το εφε του!!ΑΡΑ ειναι πολυ βαρυ χαπι,και το παιρνουμε μονο συνταγογραφημενο με κοκκινη γραμμη.αυτο που εχεις να κανεις στο λεω εντελως φιλικα,ειμαστε περιπου στη ιδια ηλικια,θα μπορουσαμε να ειμαστε φιλοι,ειναι να πας σε καποιον ψυχιατρο.ειμαι σιγουρη πως θα σε καταλαβει 100% και την \"συνδεση\'\' σου με το χαπι.δεν θα στο κοψει αποτομα,μπορει και καθολου γιατι μπορει να σου ταιριαζει η\' θα συζητισετε να βρειτε καποιο αλλο παρομοιο χαπι πιο \"ελαφρυ\" και με λιγοτερες παρενεργειες η\' μπορει να μη χρειαζεται να παρεις καθολου χαπι.γιατι δεν κανεις το αυτονοητο???παραδεξου οτι εχεις προβλημα και πηγαινε σε ενα γιατρο!σ\'αρεσει να κανεις σαν πρεζακιας για να βρεις το χαπι-πανακεια κατα την αποψη σου και να εισαι στο ιντερνετ για να βρεις πως θα το ζητησεις απο το γιατρο κτλ??αυτα ειναι τα ονειρα σου?ετσι σ\'αρεσει να σπαταλας το χρονο σου?ειμαι σιγουρη οτι εχεις να κανεις πολυ καλυτερα πραγματα!!!!!!!τρεχα σε ενα γιατρο και περιμενω νεα σου!!ολα αντιμετωπιζονται αν σκεφτεις λιγουλακι λογικα!!περιμενω νεα σου!σου στελνω u2u με καποιον γιατρο!φιλακια!!!!

  8. #53
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    παμε μαζι :) :) :)

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    8
    να ρωτήσω κάτι;Υπάρχει κάποιος ενήλικας ανάμεσα στους υπεύθυνους του φόρουμ;
    παιδιά τι κάνετε; μιλάτε για θάνατο με τόση ευκολία; τόση ανωριμότητα; γιατί δεν πουλάτε ηρωίνη καλύτερα; τουλάχιστον υπάρχουν κέντρα αποτοξίνωσης. τώρα κατάλαβα γιατί έγινε όλη αυτή η φασαρία.\\\\\\κρίμα, αλλά αυτό τελικά είοναι το ίντερνετ.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Γιώργο, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συζητήσεις με έναν ψυχίατρο.. για το άγχος που νοιώθεις, για το πόσο σου ταιριάζει το Hipnostedon, ότι δε θέλεις να το κόψεις κτλ. Ίσως ξέρει τον τρόπο να σε βοηθήσει, ίσως και να στο συνταγογραφήσει για αρχή, δεν έχεις να χάσεις τπτ.. αν όχι, το πολύ-πολύ δε θ ακολουθήσεις τις συμβουλές και τη θεραπεία που θα σου προτείνει.
    Συζήτησε όμως για να έχεις ξεκάθαρη άποψη για τις παρενέργειες (τις μακροπρόθεσμες εννοώ) και την επικινδυνότητα του χαπιού που παίρνεις. Μετά, με όλα τα δεδομένα, το ξανασυζητάμε.
    Και να ξέρεις πως έχω περάσει και γω τέτοια ζόρια που θα κατέβαζα και ολόκληρα κουτιά hipnostedon αν με βοηθούσαν ν απαλλαγώ απο το άγχος και να γίνω λειτουργική, αδιαφορώντας για τις παρενέργειες.. ευτυχώς (μάλλον) δεν το κανα

  11. #56
    καλα μην σκιζεσταινα εξηγησεται πολοι χρηστες υπνοστεντον πανε τα γραφουνε και μετα τα πουλανε παιζει και αυτο και τοχω δει σε ενα παιδι που το εκανε 5 ευρω το χαπακι

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Athens
    Posts
    168
    Πάντως έχει δίκιο σε ένα (τουλάχιστον) πράγμα ο γιώργος:

    Δεν ζήτησε συμβουλές, δεν τις χρειάζεται και νομίζω ότι αυτό πρέπει να το σεβαστούμε.

    Όποιος ξέρει-θέλει- το θεωρεί ηθικό -ας απαντήσει στον γιώργο σε ό,τι ρωτάει.

    Ας μην προσπαθούμε να σώσουμε τους άλλους δεν θα κάνουμε τίποτα περισσότερο από μια γελοιότητα(στον πρωτο πληθυντικό πάντα).

  13. #58
    καλησπερα!!
    θελω να ρωτησω τους ψυχολογους του φορουμ... ποιες οι προυποθεσεις για να προμηθευτω νομιμα [με συνταγη] hipnostedon??? να σημειοσω οτι ειμαι 24 χρονων και εχω παρει αρκετες φορες παρανομα, γιατι με βοηθουν παρα πολυ σε καταστασεις αγχους με οποιοδηποτε θεμα [σχολη γυναικες κλπ] ξενερας, και επισης με βοηθουν να κοιμαμαι και να ξυπναω \"καινουριος\". με λιγα λογια τα θεωρω ενα υπεροχο φαρμακο και ξερω οτι προκαλει εξαρτηση αλλα μεχρι τωρα το εχω χειριστει πολυ σωστα. επειδη ομως βαρεθηκα να ψαχνω μαζι με τα πρεζακια για κατι που με βοηθαει και επειδη \"κολονω\" να παω στο γιατρο και να του πω γραψε μου για τους παραπανω λογους συγκεκριμενα αυτο το φαρμακο [μπορει να μου γραψει κατι αλλο] θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχουν συγκερκιμενοι λογοι για τους οποιους συνταγογραφειται. ευχαριστω!

    φιλη φιλε αντυ καταλαβες τι γραφει ? να παει τοτε σε ενα γιατρο να πει την αληθεια ειμαι ξενερας και θελωτην δοση μου ετσι απλα το παιδι ειναι αρρωστο και ζητησε πολλες συμβουλες ουσιαστικα πως θα τον βοηθησει καποιος στην νομιμη παρανομια για ποιο λογο το αναφερει και κεινος βαρεθηκε ναναι στην παρανομια ναναι χαι και μπορει να εχει μετα την νομινη παρανομια ποιος ξερει υπαρχουν γιατροι που ευτυχως ειναι μερικοι μεσα για διακινηση και εμπορια υπνοστεντον και μετα αλλα πραγματα

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Athens
    Posts
    168
    Καταλαβαίνω τι γράφει φίλε αλλά δεν το κρίνω.

    Δεν έχω το δικαίωμα αν ο ίδιος δεν θέλει βοήθεια να του την δώσω.

    Σαν φοιτητής ψυχολογίας με τα ελάχιστα που ξέρω, θεωρώ ότι οι ψυχολόγοι, οι ειδικοί ακόμα και ένας φίλος δεν πρέπει ποτέ να πιέζει κάποιον για να του δώσει συμβουλές. Το βλέπω σαν βιασμό...

    Και κάτι άλλο σαν προσωπική γνώμη.

    Δεν θα το θεωρούσα ανήθικο αν κάποιος τον βοηθούσε να πάρει αυτό που θέλει. Μπορεί να μην το έκανα εγώ αλλά αν κάποιος ο αποφασίσει ας το κάνει. Η ελευθερία στο κάτω-κάτω -πιστεύω- ορίζει την ηθική και όχι το αντίθετο.

    α, και είμαι φίλος....

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θα συμφωνησω με τον Andy γιατι καλες οι συμβουλες αλλα να μην το παρακανουμε...γιατι νομιζεται οτι ολοι οσοι παιρνουν διαφορων ειδων φαρμακα παγκοσμιως τα χρειαζονται εξισου ή μηπως τα περισσοτερα εχουν την ιδια αποτελεσματικα σε ορισμενα ατομα οσοι θα ειχε η χορηγηση placebo?
    Θα ειχε ενδιαφερον αν υπηρχε καποια στατιστικη πανω σε αυτο.Τωρα αν λεμε το ταδε φαρμακο ναρκωτικο και το δαιμονοποιουμε τι να πω δηλαδη οσοι χρειαζονται οντως να παιρνουν τετοια φαρμακα ειναι ναρκομανεις?

    Ή μηπως οι λογοι που ανεφερε ειναι ανευ σημασιας...αγχος τον οποιο τον κανει να δειχνει ξενερωτος...δεν νομιζω να ειναι και τοσο ασημαντο,ειναι ενα συναισθημα που λιγο πολυ ολοι εχουμε νοιωσει αλλα σε τι βαθμο αραγε το εχει ο καθενας?Μηπως στην περιπτωση του γιωργου τον κανει πραγματικα δυσλειτουργικο?
    Δεν ειμαι εγω για να κρινω για αυτο υπαρχουν οι γιατροι και η νομοθεσια που απαγορευει στον οποιοδηποτε την χορηγηση φαρμακων.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •