HIPNOSTEDON
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 114

Thread: HIPNOSTEDON

  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76

    HIPNOSTEDON

    καλησπερα!!
    θελω να ρωτησω τους ψυχολογους του φορουμ... ποιες οι προυποθεσεις για να προμηθευτω νομιμα [με συνταγη] hipnostedon??? να σημειοσω οτι ειμαι 24 χρονων και εχω παρει αρκετες φορες παρανομα, γιατι με βοηθουν παρα πολυ σε καταστασεις αγχους με οποιοδηποτε θεμα [σχολη γυναικες κλπ] ξενερας, και επισης με βοηθουν να κοιμαμαι και να ξυπναω "καινουριος". με λιγα λογια τα θεωρω ενα υπεροχο φαρμακο και ξερω οτι προκαλει εξαρτηση αλλα μεχρι τωρα το εχω χειριστει πολυ σωστα. επειδη ομως βαρεθηκα να ψαχνω μαζι με τα πρεζακια για κατι που με βοηθαει και επειδη "κολονω" να παω στο γιατρο και να του πω γραψε μου για τους παραπανω λογους συγκεκριμενα αυτο το φαρμακο [μπορει να μου γραψει κατι αλλο] θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχουν συγκερκιμενοι λογοι για τους οποιους συνταγογραφειται. ευχαριστω!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    να σημειοσω οτι μεχρι τωρα η χρηση που κανω σε αυτα [εδω και 3 χρονια] ειναι 2-3 χαπια την εβδομαδα οταν καθεται και εχω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    Για συνταγογραφηση πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτείς ψυχιατρο στον οποίο να πεις ακριβώς αυτα που αισθάνεσαι και όχι κατι ψευτικο για να σου δώσει ένα συγκεκριμένο φάρμακο, ανάλογα με τη διάγνωση θα σε συμβουλέυσει και για την αγωγή που χρειάζεσαι εάν την χρειάζεσαι.

    Δεν είμαι ψυχολόγος!

    Εγω το άλλο που θα σου πω είναι ότι όταν κάνεις χρήση ενος τέτοιου φαρμάκου εφόσον η χημεία του εγκεφάλου σου δεν το έχει ανάγκη για να λειτουργεί με ισορροπία να είσαι έτοιμος και να αναλάβεις την ευθύνη της συνειδητης επιλογής σου να τη διαταράξεις!!! με όλα τα συνεπακόλουθα!!!
    Από αυτά που έχω δει και βιώσει θα σου πώ ότι η εξάρτηση ή ο θάνατος είναι οι λιγότερο σημαντικές επιπτώσεις των ναρκωτικών και των παράνομων ψυχοτρόπων ουσιών υπάρχουν 100δες συνέπειες ψυχικες/συναισθηματικές, ψυχιατρικές διαταραχές που επιδεινόνονται ή εκφράζονται με αφορμή τα drugs και φυσικα και σωματικέ.ς Κάθε φάρμακο έχει λόγω ύπαρξης πχ αν δεν είσαι διαβητικός και κάνεις ενέσεις ινσουλίνης έπειδη απλά σ\'αρέσει και το ελέγχεις σημαίνει οτι οργανισμός σου θα το αντέξει?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Έτσι ξεκινάει ... Πρώτα σου αρέσουν τα ελαφριά , ύστερα δεν σε πιάνει πια από την πολύ χρήση και ξεκινάς τα σκληρά σιγά σιγά και δεν καταλαβαίνεις καν για το πότε σε πήρε η μπάλα ! Ύστερα ζεις στη μιζέρια , γίνεσαι ένα ζόμπι που ψάχνει την ουσία χωρίς κανένα νόημα στη ζωή, και όταν το αντιλαμβάνεσαι πλέον είναι αργά και δεν υπάρχει επιστροφή και η μόνη ευχή σου είναι να τελειώνεις γρήγορα να πας στον άλλο κόσμο για να μη βασανίζεται άλλο η ταλαίπωρη ψυχούλα σου... Μπορεί να τα θεωρήσεις υπερβολικά βέβαια, ίσως και να γελάσεις , ένα πράγμα έχω να σου πω μόνο. Κόψε ότι χημικό παίρνεις και μείνε μακρυά από αυτά ,αν δεν θέλεις να καταντήσεις το ζόμπι που λέγαμε ... Σώσε ο ίδιος τον εαυτό σου ... ( Πίστεψέ με, είδαν πολλά τα μάτια μου και όλα ξεκινούσαν κάπως έτσι ... )

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    Originally posted by giorgos7
    ...με βοηθαει το εφε του (σε γενικες γραμμες κανει οτι και το αλκοολ χωρις να πινεις ομως)
    giorgo να σε ρωτήσω σε τί ποσότητα αλκοόλ επιτυγχάνεις το ίδιο εφέ με το χάπι? Δηλαδή για \'σένα πόσα ποτά αντιστοιχούν σε ένα υπνοστεντόν;

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  8. #8
    giorgos7....είσαι πάνω από 7 χρονών?

    Είναι δυνατόν να λες πως τα υπνοστεντόν έχουν λιγότερες παρενέργειες από πέντε μπύρες και συγκρίνεις το φούσκωμα με το π@@@@ του μυαλού σου που θα σε οδηγήσει στην ολοκληρωτική χαζομάρα;
    Τι νομίζεις ότι είναι τα υπνοστεντόν, ασπιρίνες?
    Άνοιξε κανένα βιβλίο, μπες σε καμιά σελίδα που να αφορά αυτό το φάρμακο και ΕΙΔΙΚΑ αν δεν το χρειάζεσαι και μετά ψάξε συνένοχους στη μ@@@@ σου.

    Και \"εμ\" πάσει περιπτώσει, πήγαινε έτσι και αλλιώς σε ένα γιατρό γιατί νομίζω ότι είναι απαραίτητο....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    27
    γιωργο στην ηλικια σου πολυ δυσκολα θα σου το γραψει γιατρος. σου εστειλα u2u, koita to. το γραφουνε για αυπνια και μονο οι ψυχιατροι ή νευρολογοι. αλλα και για αυπνια αν εχεις, το σιγουρο ειναι οτι θα επιμεινουν να σου γραψουν αλλο και οχι αυτο.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    27
    παντως στην ηλικια σου αν δεν εχεις ψυχολογικα προβληματα, γιατι επελεξες αυτο τον τροπο;
    μακροχρονα θα εχεις επιπλοκες, τωρα ακομα δεν μπορεις να το καταλαβεις. συμφωνω με οσα γραφεις για το χαπι, αλλα κανει για σενα;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΧΑΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΔΙΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ ΦΥΤΟ. ΑΝ ΕΣΥ ΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα - Διόνυσος.
    Posts
    138
    Τα Stedon αν δεν κάνω λάθος είναι τα αμερικάνικα Valium που λένε. Διαζεπάνη νομίζω. Οι γιατροί τα γράφουν για άτομα που προσπαθούν αν κόψουν το αλκοόλ μέχρι για άτομα με επιληψία. Επίσης να πω ότι η συγκεκριμένη Βενζοδιαζεπίνη σε συνδυασμό με άλλες ουσίες μπορεί να οδηγήσει ακόμη και σε θάνατο οπότε γιώργη πρόσεχε με τι άλλο την παίρνεις.

    Θεοφανία είσαι πολύ σκληρή!!!!

  13. #13
    Μανος88, θα προτιμούσες να του έδινα το τηλέφωνο κάποιου φίλου μου γιατρού?

    Ξέρεις γιατί εκνευρίζομαι?
    Υπάρχουν άτομα εδώ, πολύ πονεμένα που περιμένουν χρόνια να κόψουν τα φάρμακα και να ζήσουν ελεύθερα.
    Είναι δυνατόν να μη χαλαστώ με κάποιον που ψάχνεται να αρρώστήσει?

  14. #14
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Originally posted by giorgos7


    εμ πασει περιπτωσει ξερει κανεις τι \"συμπτωματα\" πρεπει να εχω και σε τι γιατρο πρεπει να παω για να μου συνταγογραφησει τα συγκεκριμενα χαπια?
    giorgos7, δεν είναι μέσα στους σκοπούς του παρόντος φόρουμ να δίνουμε πληροφορίες για το πως θα ξεγελάσεις τον γιατρό σου.
    Λυπάμαι, αλλά σε αυτό το φόρουμ δε θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις (ΕΥΤΥΧΩΣ!)
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    ρε θεοφανια τι σε νιαζει εσενα τι κανω εγω με τη ζωη μου??? εδω ειναι ιντερνετ δε σε ξερω δε με ξερεις ρωτησα μια συγκεκριμενη ερωτηση δεν περιμενω κριτικη η οτιδηποτε περιμενω ΑΝ εχεις απαντηση σε αυτη την ερωτηση.

    τελοσπαντων για να καταλαβεις με 1 χαπι τη μερα ειμαι ετοιμος για ολα δε με αγχωνει τπτ και το μυαλλο μου λειτουργει κανονικα ος προς τις ολες τις λειτουργιες εκτως αυτης που προκαλει το αγχος... και στην τελικη καλιτερο να τρως 1 χαπι καθε 2η μερα ξερογω κ ασ ειναι και το δυνατοτερο που υπαρχει παρα 2 χαπια το προι 2 το μεσημερι 2 το βραδυ απο κατι αλλο..

    μανο το ηυπνοστεντον ειναι φλουνιντραζενπαμ.. τη θεωρουνε απο τις πιο δραστικες και \"ναρκωτικες\" ουσιες

    τελικα υπαρχει κανενας γιατρος εδω μεσα που να ειναι προθυμος να μου πει με ποιο τροπο θα μου γραψει καποιος γιατρος το συγκεκριμενο φαρμακο? και τι ειδους γιατρος να ειναι αυτος??

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •