Βack on track... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    free, πόσο χαίρομαι για σένα, ειλικρινά! Θυμάμαι πάντα τα αγωνιώδη posts σου, με τα 25 παραπάνω κιλά να σου έχουν γίνει μόνιμος εφιάλτης και πραγματικά χαίρομαι που διαβάζω κάτι τόσο αισιόδοξο από σένα! Συνέχισε έτσι, είσαι πιο δυνατή απ'όσο φαντάζεσαι

    kleanthis, πάντα ευγενικός και πρόσχαρος, σ'ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και -έστω και καθυστερημένα- συγνώμη γιατί άργησα πολύ-πολύ να δώσω σημεία ζωής (το παθαίνω τακτικά αυτό, χάνομαι στο λαβύρινθο του μυαλού μου και επανέρχομαι για λίγο...σαν τις χελώνες που βγάζουν λίγο το κεφαλάκι έξω απ'το νερό για ν'αναπνεύσουν...)

    efoula, ακόμα παλεύω μ'αυτή την απαίσια συνήθεια. Τελικά, τούτος ο δρόμος των διατροφικών διαταραχών μοιάζει, πράγματι, χωρίς αληθινή γιατρειά, μια για πάντα. Πάντα θα υπάρχει κάποιο πισογύρισμα. Κάποια υποτροπή. Κάποια σκιά στο μυαλό. Κάποια έχθρα για το φαγητό.

    Σκέφτομαι, λοιπόν, πως ακόμα και η τόση δα καθημερινή βελτίωση αποτελεί βήμα νίκης.
    Το βράδυ της Τετάρτης υποτροπίασα. Το βράδυ της Πέμπτης ξανάδωσα μια κλωτσιά στην πρόοδό μου. Νικάω με το φως της μέρας και νικιέμαι κατά κράτος όταν πέφτει το σκοτάδι... Ελπίζω το βράδυ της Παρασκευής να μετρήσω νίκη.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7
    Μαρία μου γεια
    καλά έκανες και τα έκοψες τα άτιμα. ετσι κι αλλιώς εκτός απο υγρά και ηλεκτρολύτες δεν χάνεις και τίποτα. εκεί που δρουν αυτό που είναι να φύγει θα φύγει είτε με καθαρτικά είτε όχι. Τώρα για τα άλλα το ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά βρε παιδί μου όπως έκοψες τα καθαρτικά γιατί σιγά σιγά να μην αλλάξει και κάτι άλλο;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    maria-p-40 δεν ξερω ποια ακριβως λεξη να χρισιμοποιησω γιατι το μπραβο μου φαινεται λιγο!!!
    Για μενα αυτο που εχει μεγαλυτερη αξια ,ηταν το ποσοσ ειλικρηνης εχεις σταθει με τον ευατο σου και εμας,και το ποσο συνηδητοποιημενα ξεκινας αυτον τον αγωνα απεξαρτησης απο την βουλημια!!
    Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να βρισκεις την δυναμη και το κουραγιο για πολλα παρα πολλα τετοια μικρα αλλα σημαντικα βηματακια!!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •