Δεν ξερω τι να κανω.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    220
    χτες για πρωτη φορα αντι νευρα (αδιαθετησα βεβαια, αλλα συνηθως εχω νευρα μονο) ειχα οργη ...............οσο συνειδητοποιω καποια πραγματα και γεγονοτα .............απο το παρελθον ..........τοσο εξοργιζομαι ...........αλλα θα παλεψω .........εγω θα κερδισω γιατι το αξιζω, το οφειλω πλεον στον εαυτο μου .........
    Ας μην κρυβομαστε πολεμαμε φαντασματα ,καταστασεις απο το παρελθον ........που οσο μεγαλωνουμε ...........μας βγαινουν πιο αγρια .................τουλαχιστον εγω αυτο πλεον συνειδητοποιησα ..........και μας πολεμανε με τις αδυναμιες μας .......αλλα στο χερι μας ειναι ολα...........αρκει να το πιστεψουμε!!!!
    gillaki κρατα γερα μια μικρη αδυναμια δεν αξιζει να σε παει πισω ....................με ΤΙΠΟΤΑ!!!
    Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ!!!!!!!ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ!

  2. #17
    Gilie & Life!!!

    Το φάντασμα είναι ισχυρό......το φάντασμα της βουλιμίας....πολλές φορές μας μπερδεύει....που είμαστε εμείς....που είναι αυτό...πρέπει να διαχωριστούμε από αυτό το φάντασμα....πρέπει να το πετάξουμε μακριά...γιατί ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΜΕ!!!
    Αν έχουμε μάθει να ζούμε με ένα τόσο δυνατό φάντασμα, φανταστείτε τη ζωή χωρίς αυτό...Ελάτε να αγωνιστούμε!Ελάτε να την ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΛΙΜΙΑ!!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    249
    κοειτσάρες μου δινετε μεγααααλο κουραγιο και συμπαράσταση...μου κανετε καλο...ευχαριστω

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    220
    gilie , H MIA ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!!! ΟΛΕςς ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ...............ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Xenia καλως ηρθες!!!
    Κατα την ταπεινη μου γνωμη και μετα απο τοσο καιρο εδω μεσα εγω εχω να πω τα εξης!!!
    Σιγουρα εχεις διατροφικο προβλημα!!!
    Και σιγουρα αυτο το προβλημα λεγεται ανορεξια!!
    Σιγουρα εχεις φτασει σε ενα επικυνδηνο σημειο ,και πρεπει οσο ειναι νωρις να επισκεφτεις ειδικο ,να εισαι ειλικρηνης μαζι του ετσι ωστε να σε βοηθησει,αλλιως φοβαμαι οτι δεν θα υπαρχει γυρισμος!!!
    Σιγουρα ειναι περιττο να σου πω οτι για το υψος σου τα κιλα σου ειναι αδικαιολογητα ,και ειναι επισης περιττο να σου πω οτι πανω απο ολα κοιταμε την υγεια μας και οχι την κοιλια μας την περιφερεια μας η τα μπουτια μας!!
    Σιγουρα αυτα που σου λεω ακομα και εαν τα διαβασεις δεν θα τα πιστεψεις και ουτε θα τα λαβεις υποψιν σου,και αυτο γιατι αυτο ακριβως ειναι χαρακτηριστικο της παθησης σου!!
    Και επειδη απο προηγουμενη κοπελια που ελεγε ''ειμαι ανορεξικη και χαιρομαι''η ''προτιμω να πεθανω και μονο στην σκεψη οτι θα βαλω καποια κιλα''υποψιν οτι στην τελευταια επαφη που ειχα ηταν 37 κιλα και υψος κοντα στο 1.70 εαν θυμαμαι καλα,δεν θα σου περισσοτερα ,απλα θα σε παρακαλεσω να βρεις εναν ειδικο που να γνωριζει απο την περιπτωση σου,να ζητησεις βοηθεια οπωσδηποτε ,υπαρχουν ακομα και γραμμες που μπορεις να μιλησεις οποια ωρα της ημερας θελεις και να ζητησεις βοηθεια,και ευχομαι να καταλαβεις οτι η εικονα που εχεις για τον ευατο σου ειναι απολυτα λανθασμενη.

    Ευχομαι τα καλυτερα!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3
    Dexa σε ευχαριστω για την απαντηση σου!Εχεις δικιο πανω απο ολα η υγεια!!Κ οταν ειχα πει πως δεν εχω καποιο σημαντικο προβλημα οχι πως δεν εχω προβλημα κ σιγουρα κατι με προβληματιζει οπως αλλωστε το εχω γραψει!!Θελω να ρωτησω αν καποια συμπληρωματα διατροφης μπορει να παχαινουν η να σου ανοιγουν την ορεξη????Γιατι μου πηρε η μητερα κ επιμενει να τα παρω!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    ξενια καλωσορισες
    η μητερα σου ειναι γιατρος? τι ειδους συμπληρωματα διατροφης σου πηρε? συμβουλευτηκε καποιον? της μιλας ειλικρινα για το πως ακριβως τρεφεσαι? φανταζομαι οτι αν το εκανες θα ηξερε οτι χρειαζεσαι τροφη κι οχι συμπληρωματα διατροφης...οστοσο δεν σημαινει οτι ειναι λαθος σκεψη να παρεις και κατι τετοιο...αλλα το θεμα ειναι τι ΑΚΡΙΒΩΣ...

  8. #23
    Ξένια μου

    Καλώς όρισες και από εμένα!!Θα συμφωνήσω και εγώ με την sweet! Καλύτερα λίγα κιλά παραπάνω και υγειής παρά ανορεκτική και άρρωστη. Πήγαινε και ζήτα βοήθεια από κάποιον που ξέρει και μη κάνεις κομπογιανίτικα πράγματα..Εδώ εμέις έχουμε κάνει τις άπειρες προτάσεις..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    ξενια μου οχι δεν ανοιγουν την ορεξη..μην σε ανησυχει αυτο!..ολα το μυαλο μας ειναι!!
    επισης επιβαλλεται να τα παρεις..
    εγω ηδη παιρνω..γιατι εχω κανει εναν οργανισμο ανω-κατω..ποσο μαλλον εσυ!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Ξένια δεν ξέρω αν θα σε ανησυχήσω, αλλά κάποια συμπληρώματα ανοίγουν την όρεξη.Αυτό είναι επιβεβαιωμένο.

    Κυρίως, γνωρίζω για τα υγρά αμινοξέα.Αυτά προκαλούν διάθεση για φαγητό.Επίσης το έχω παρατηρήσει και στον εαυτό μου όταν τα έπαιρνα την περίοδο που έκανα έντονη σωματική άσκηση.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •