Δεν Αντέχω ʼλλο Να Ζω Έτσι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    1
    Agaphth smoke08 exw peripou ta idia kila me sena (47) k prospa8w maniwdws na parw k alla giati oloi mou lene oti eimai poly adunath.. Auto pou 8elw na sou pw einai oti antikeimenika eisai adunath, mesa sou niw8eis xontrh('h kai asxhmh,koinws mh apodekth). Exw kanei 5 xronia psuxo8erapeia k h tapeinh mou apopsh einai pws 8a prepei na breis ENAN psuxologo pou na exei asxolh8ei me paromoia peristatika. Mono k mono etsi 8a anakalupseis tis aities twn problhmatwn sou k 8a ta epiluseis.
    Oso gia to an oi psuxiatroi einai kaluteroi aptous psuxologous exw na pw oti h diafora tous egkeitai sto oti oi psyxiatroi sou dinoun ena antikata8liptiko k ame sto kalo enw to problhma paramenei k meta to telos ths xorhghshs tou xapiou, enw me tous psuxologous briskeis tis rizes tou problhmatos k to stelneis apo kei pou r8e. Mono pou me tous deuterous xreiazetai KOPOS,xronos k pali KOPOS pou polloi de dia8etoun oute to mikro tous daxtylaki na kounhsoun.
    Auto pou 8a sou proteina smoke08 einai na katseis k na strwseis ton omofro kwlo sou mexri na ftuseis aima sthn psuxo8erapeia k na papseis na paraponiesai. Mporeis na katafereis ta PANTA. Ola einai sto xeri sou. Arkei na stamathseis na blockareis thn 8erapeia sou.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    110
    Smoke08, μου θυμιζουν αυτα που λες εμενα, γιατι κι εγω δεν ειχα σοβαρο προβλημα. Την ανησυχια που εχεις οτι θα παρεις βαρος την ειχα κι εγω στην αρχη της θεραπειας. Πηρα 20 κιλα σχεδον και ενιωθα πολυ χαλια, ντρεπομουν να βγω εξω. Αυτα που νιωθεις εσυ τωρα με τρια κιλα. Αλλα, δεν μετανιωνω που πηρα αυτα τα κιλα γιατι χαρη σε αυτα εμαθα και συνεχιζω να μαθαινω οτι δεν ειναι τοσο τρομερο το να παχυνω, οτι συνεχιζεται η ζωη μου και οτι μπορω ν' απολαμβανω. Κι ετσι μου εχει φυγει σε σημαντικο βαθμο ο φοβος αυτος. Και σιγουρα θα απελπιστεις, θα ντραπεις, και θα απογοητευτεις, αλλα αν εμπιστευτεις την ψυχοθεραπευτρια σου και προσπαθησεις θα καταφερεις να αποκτησεις την αυτοπεποιθηση που επιθυμεις, γιατι για εμενα δεν ειναι κατι μαγικο η αποκτηση της, η κατι που επιλεγει συγκεκριμενους ανθρωπους. Γενικα πιστευω πως οτιδηποτε αναφερεται σε εσενα και δεν εξαρταται απο κατι αλλο, π.χ. θεληση του αλλου, μπορεις να το πετυχεις. Μιας και απαιτειται η θεληση και η προσπαθεια σου, η συμβολη,δηλαδη, του ιδιου σου του εαυτου στον σκοπο αυτο.
    Για τους ψυχιατρους δεν θελω να ακουω κουβεντα. Σου δινουν ενα χαπι και τελειωσε. Ειναι βαθυτερο το προβλημα ομως. Μου φαινεται περιεργο να σου πω την αληθεια το οτι πηγαινεις σε 2 ψυχοθεραπευτριες, αλλα το οτι η μια απο αυτες εχει ειδικευση σε ΔΔ με ανακουφιζει.
    Καλη συνεχεια!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    110
    Επειδη, ημουν αποτομη με τους ψυχιατρους, και δεν ειχα διαβασει ακομη αυτα που ειπες pasxalina, μου κανει εντυπωση που εσενα σε βοηθησε, μιας κι εγω δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα γι' αυτους. Ευτυχως υπαρχουν και τετοιοι ανθρωποι στο επαγγελμα αυτο. Ωστοσο, την ψυχιατρικη που βλεπει τετοιες ψυχολογικες παθησεις μονο απο την ιατρικη σκοπια (οσον αφορα τις λειτουργιες του οργανισμου) δεν την συγκρινω με τιποτα με την ψυχοθεραπεια.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •