ΝΕΟ ΘΕΜΑ: ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69
  1. #16
    να συμπληρώσω και το εξής. Πρόσφατα ένας φίλος κατόρθωσε να χάσει 47 κιλά μέσα σε 8 μήνες. Συγκεκριμένα είχε αποτανθεί σε έναν γιατρό. Στην αρχή δεν τον ρώτησα περισσότερα για το γιατρό αλλά έβλεπα το σώμα του οτι είχε "κρεμάσει" απίστευτα.
    Όταν ζήτησα περισσότερες πληροφορίες μου είπε οτι ο γιατρός είναι ΟΣΤΕΟΠΑΘΟΛΟΓΟΣ και απλά χρησιμοποιεί και το ιατρείο του και ως διαοτολογικό γραφείο και δουλεύει και ως ΒΕΛΟΝΙΣΤΗΣ.
    Φαντάζεστε το σοκ μου...
    Ζήτησα να δω ένα πρόγραμμα που του είχε γράψει.
    Ομολογώ οτι επρόκειτο για μια πολύ στερητική δίαιτα και δεν απόρησα που μερικές μέρες το παιδί έμενε νυστικό. Απορούσα μάλλον που δεν είχε πέσει ξερός.
    Απαρχαιωμένο πρόγραμμα με μέρες με φρουτοθεραπείες, νερά με λεμόνια και διάφορα τέτοια.
    Είμαι σίγουρη οτι έχει καταστρέψει το μεταβολισμό του.
    Τώρα έχει πάρει γύρω στα 5 κιλά και για να μην πάρει άλλα προσπαθεί να μην τρώει σχεδον τίποτα όλη μέρα και να τρώει ελαφρα το βραδυ...

    Τώρα πείτε μου.. είναι υγιές αυτο;;;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Αυτο ειναι να σε παρω να φυγουμε σε αλλη γη σε αλλα μερη.....!!Που λεει και το τραγουδι!!!
    Δεν χρειαζοτανε ο καλος φιλος να παει σε αυτον για να πεινασει!!!Θα μπορουσε και μονος του να κανει απεργια πεινας!!!
    Μηπως να προτεινες στον καλο σου φιλο αλλαγη γιατρου??Γιατι τον κοβω καποια στιγμη να πεφτει με τα μουτρα στο φαι και να βαζει τα 47 που εχασε και αλλα 47 ετσι για να εχει μπολικα κιλα να θυμαται τον γιατρο του!!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    74
    θα συμφωνησω κ εγω με τον jvanis. και θα πω, ετσι για αλλαγη, μια καλη περιπτωση διαιτολογου τον οποιο επισκεφθηκε μελος της οικογενειας μου. Ο χριστιανος παραδεχθηκε οτι δεν ειναι ο καταλληλος για να "ερμηνευσει" τις ιατρικες εξετασεις αλλα δεν δεχθηκε να γραψει κ διατροφη στον αερα. Ζητησε λοιπον να επισκεφθει η γυναικα ενδοκρινολογο (ορμονικες οι εξετασεις - ορμονικο κ το προβλημα) (δεν της συστησε καποιον!!!) και να του πει να του τηλεφωνησει.

    Μια αλλη περιπτωση διαιτολογου (κακη αυτη τη φορα) ηταν ο κυριος "δεν χαλαω καρδιες". Ο εν λογω σχεδον σε αφηνε να φτιαξεις μονος σου το προγραμμα οσο ζαβο και να το ηθελες. Σιγουρα πρεπει να σ'αρεσει κ να ειναι φτιαγμενο για σενα, αλλα οχι ΑΠΟ σενα. πχ Δεν θες να τρως πρωινο; οκ, πινεις το καφεδακι σου πετιμεζι κ οι γλυκαντικες ουσιες εκτος της ζαχαρης σου φαινονται γλυφες; οκ, γυρνας αργα κ μονο pizza προλαβαινεις να παραγγηλεις; οκ. Αμ'ετσι δεν κανουμε προκοπη. Πηγαινε μια οικογενειακη μας φιλη σχεδον για ενα χρονο και ηταν πολυ ευχαριστημενη που ο "γιατρος" της δεν την ειχε αναγκασει να αλλαξει τις συνηθειες της (αλλα ουτε και νουμερο στα ρουχα). Μας εδειξε το προγραμμα διατροφης της στο οποιο κυριαρχουσαν οι τεραστιες ποσοτητες φετας και ψωμιου τα οποια "δεν μπορουσε να αποχωριστει". Ειχε δε πιστεψει και η ιδια πως επειδη ειχε καιρο τα κιλα θα αργουσε να δει τα πρωτα αποτελεσματα γιατι ο οργανισμος της αντιστεκοταν.

    Και οι 2 γιατροι που αναφερω βρισκονται σε νησι, στο ιδιο νησι και ο δευτερος ειναι γνωστοτερος απο τον πρωτο κ με μεγαλυτερο πελατολογιο αλλα κ τιμες. Πως εξηγειται αυτο;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    209
    Γεια σας, γεια σας.. Να πω κι εγω τη μικρη μου εμπειρια σαν παχυσαρκος σε διαιτολογο και σαν διαιτολογος με παχυσαρκους. Οταν ημουν μικρος ημουν ενα στρουμπουλο παιδακι.. Μετα εγινα πιο στρουμπουλο και στα 15-16 εγινα μην πω τι... Με πηγε η καλη μαμα (η οποια ειχε απαρνηθει το ρολο της τροφου και τον ειχε αναθεσει στη γιαγια-βλεπε κατοχικο συνδρομο) σε ενα διαιτολογο...Και απο το "φαε λιγο ακομα παιδι μου" πηγαμε στο "εσυ φτανει, εφαγες". Οταν με ειδε ο διαιτολογος πριν καν πουμε καλησπερα ειπε.. υπαρχει γιαγια στο σπιτι? η μαμα ειπε ναι και εκεινος απαντησε οτι εκεινη φταει για ολα και σε εμενα ειπε να μην τρωω οτι μου δινει.. Και αυτο ηταν.. Το προγραμμα ηταν παρομοιο της χολεκυστεκτομης δημοσιου νοσοκομειου (για τους γνωριζοντες) ή της πεινας (για τους μη γνωριζοντες). Σαν διαιτολογος τωρα. Συμφωνω απολυτα με την Καλλια στο θεμα περι εμπειριας..Δυστυχως το ελληνικο συστημα υγειας δεν εχει τις υποδομες να προσφερει τετοια εμπειρια στους δυσμοιρους φοιτητες ακομα κι αν εκεινοι εχουν ολη την καλη προθεση να μαθουν.. Πως θα μαθουν να διαβαζουν εξετασεις απο το γραφειο τους? Μονο μεσα στα νοσοκομεια μαθαινεις και με τον καιρο.. Πως θα μαθουν αλληλεπιδρασεις φαρμακων? Που οι περισσοτεροι δεν ξερουν να διαβαζουν ή στην καλυτερη να καταλαβαινουν τις δραστικες ουσιες φαρμακων. Και επισης πως να μαθουν οι διαιτολογοι οταν οι γιατροι φοβουνται μηπως και χασουν την αιγλη του θεου και κανουν και τους διαιτολογους.. Και ας με διαψευσουν οι συναδελφοι αλλα ποσες φορες εχετε παρει το ραβασακι απο τον χ γιατρο με τιτλο 1200 χαμηλα λιπαρα και εσεις καλειστε να το μετφρασετε σε φαγητο? O/H jvanis ειπε κατι πολυ σωστο.. Στο εξωτερικο υπαρχει αυτη η δυνατοτητα... Και παλι οχι σε ολες τις χωρες. Εγω θα σας πω για τη Βρετανια που την ξερω και ειναι ο παραδεισος του διαιτολογου (και μισθολογικα). Ο διαιτολογος σαν φοιτητης ακομα εχει διαλεξει ειδικοτητα.. Δεν παιρνει καποιον τιτλο η χαρτι αλλα παιρνει γνωσεις.. Ειναι υπευθυνος για τις πτερυγες του και δε μπαινω σε λεπτομερεις για τα πραγματα που κανει γιατι θα σας κουρασω (Αν δεν το εχω κανει ηδη). Επισης μια εκπληξη....Υπαρχουν παααααααρα πολυ λιγοι διαιτολογοι ελ. επαγγελματιες.. Αφ ενος γιατι καλυπτονται απο τα χρηματα του νοσοκομειου αφ ετερου γιατι οι πολιτες νιωθουν περισσοτερο ασφαλεις σε νοσοκομειακο περιβαλλον σε οτι αφορα τις ικανοτητες του καθε επαγγελματια.. Καποιος αλλος ανεφερε και την ψυχολογια...Για να μας πουν οι συναδελφοι ποσο ψυχολογια εχουν κανει στη σχολη τους... Εγω εχω κανει ελαχιστη.. και τωρα την χρυσοπληρωνω σαν μετεκπαιδευση.. Δε θα επρεπε να μας παρεχεται στη σχολη αφου ειναι για εμενα το βασικοτερο συστατικο μιας πετυχημενης προσπαθειας βελτιωσης της σχεσης του ατομου με το φαγητο? Επισης να μην ξεχναμε και κατι αλλο...Το τρυπακι της διαιτας δεν μας εχει ερθει ετσι.. Οταν ο παχυσαρκος ξινιζει και δεν του αρκει να τρεφεται σωστα και ειναι και επειγον να χασει βαρος επειδη εχει ενα γαμο το Σαββατο, μη λεμε μετα ο κακος διαιτολογος που μου στερησε το φαγητο.. Να λεμε "Ποσο αρρωστη σχεση εχω τελικα με το φαγητο και το σωμα μου".. Αυτα τα ολιγα και επιφυλασσομαι

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΣΟΥΠΕΡ ΟΥΑΟΥ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΦΙΡΜΑΤΟ
    ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΨΥΧΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΥΦΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΚΑ ΚΑΡΔΙΝΑΛΙΩΝ
    ΜΕ ΚΥΤΤΑΕΙ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΡΩΤΟΥ ΚΑΝ ΣΥΣΤΗΘΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ............... Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ
    ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΟΚΙΝ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ
    ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΠΕΙΝΑΣ ΕΣΚΑΣΑ 100 ? ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΡΙΞΑ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΦΑΣΚΕΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ
    Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΙΝΑΙ 100 % ΑΛΗΘΙΝΗ ΚΑΙ Ο ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΕΓΑΛΗ ΦΙΡΜΑ.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    piraeus
    Posts
    85
    Καλησπερα και απο μενα,εγω εχω να πω για τους διαιτολογους (και εχω παει σε πολλους πιστεψτε με απο τοτε που ηρθα στην Αθηνα,δουλεια ακομα δεν ειχα σε διαιτολογο πηγαινα!! ) οτι αυτο που μου τη σπαει ειναι οτι ενω τους λεω δεν μαγειρευω ιδιαιτερα γιατι εχω μωρα και ο αντρας μου τρωει παχυντικα φαγητα καθοτι αδυνατος αυτοι μου λενε παντα τοσα γραμμαρια πατατα η φασολια η αρακα με τοσο κρεας η ψαρι και ολο πρεπει να μετραω και να φτιαχνω φαι και μετα να πεταω το μισο Ε! στο τελος μου τη δινει και τα παραταω!! Επισης νομιζω οτι θα μπορουσαν να ασχολουνται λιγο περισσοτερο με την ψυχολογια μας κανοντας μια ερωτηση για το πως νιωθουμε καθε φορα,τι μας τη σπαει κατι ρε παιδι μου για να φανει το ενδιαφερον τους και ας ειναι και ψευτικο!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    ANNEZINA ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΙς ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ,ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΝΑ ΦΑΣΚΕΛΩΝΕΙ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    5
    ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΡΙΑ.....ΛΟΙΠΟΝ, ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΓΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ. ΕΚΕΙ, ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ, ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΗΝ ΤΑΜΠΕΛΑ (ΑΝΤΡΙΚΟ), ΑΛΛΗ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ ΜΕΣΑ (ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΠΙΑ ΠΕΝΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ). ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΣΧΕΤΗ, ΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΓΛΥΨΙΜΟ ΚΑΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΟΠΙΑΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.....ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΘΕΛΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΠΟ. ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ, ΠΟΥ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ, ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΔΙΑΤΡΟΦΗ, ΙΑΤΡΙΚΑ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ, ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ, ΔΕΝ ΜΕ ΓΛΥΦΕΙ ΟΥΤΕ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩ. ΤΕΛΙΚΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΓΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ, ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΛΥΣΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΞΕΦΡΑΓΚΙΑΖΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.....

    Υ.Γ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΜΟΥ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΔΙΝΩ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ (ΕΝΝΟΩ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΑ ΜΙΣΑ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΠΩΣ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ - ΑΝΑ ΜΗΝΑ, ΚΤΛ), ΠΑΡΟΤΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ.......

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    marianne27 μπορείς να μου δώσεις περισσότερα στοιχεία για αυτή τη διαιτολόγο σου που έρχεται στο σπίτι?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    MARIANNE 27 ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑΤΡΟ!!
    Για να σου λυσω την απορια σου ομως σχετικα με τα γεματα γραφεια με τους ανοητους δηθεν επιστημονες θα σου πω το εξης.
    Εχεται σκεφτει εμεις οι παχυσαρκοι σε ποσους δινουμε δουλεια?Ποσος κοσμος στηριζεται στα δικα μας κιλα για να εχει επαγγελματικη αποκατασταση-λεφτα?
    Αντε για να μην γινω υπερβολικη και πω οτι παγκοσμια η οικονομια στηριζεται σε μας και μονο σε μας!!Οχι οτι θα ηταν ψεμματα αλλα αντε δεν θα το πω!!
    Οποτε δεν τους συμφερει και να χασουμε ολοι μαζι τα κιλα μας θα μεινουν στον ασσο!!
    Και εμεις με την σειρα μας ,με το ζορι που τραβαμε,την κακη ψυχολογια που εχουμε,που ειμαστε σκετα κουρελια απο τον τροπο που μας αντιμετωπιζουν οι απεναντι ,τι κανουμε?
    Πεφτουμε στις παγιδες με την ελπιδα οτι θα βρουμε την σωτηρια μας!!!
    Γιατι απλα δεν βλεπουμε την πραγματικοτητα,απλα κοιταμε.......
    Ειμαστε οι απολυτα ιδανικοι ανθρωποι προς εκμεταλευση!!!Και με την αδεια μας!!!
    Τις περισσοτερες φορες δεν ειναι να ζηταμε και τα ρεστα!!!ΝΟΜΙΖΩ .....???!!!

    ΦΙΛΙΑ!!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ΑΤΤΙΚΗ
    Posts
    150
    Η δική μου η εμπειρία είναι η εξής: έχοντας 5 περίπου κιλά να χάσω πήγα σε μία διαιτολόγο η οποία τελικά δεν ήταν διαιτολόγος. Και φυσικά όταν το έμαθα ένιωσα τελείως ηλιθια. Πληροφορήθηκα ότι δεν είναι παράνομο να δουλεύει εφόσον η πινακίδα της γράφει "σύμβουλος διατροφής". Έπρεπε εγώ να ξέρω ότι οι σύμβουλοι διατροφής δεν είναι διαιτολόγοι. Όσο για την αποτελεσματικότητα της δίαιτας: ήταν μία κλασσική δίαιτα από αυτές που βρίσκεις σε οποιοδήποτε περιοδικό. Την ίδια σχεδόν έδινε σε όλους και εξακολουθεί να δίνει και σήμερα μετά από τόσα χρόνια γιατί είναι φθηνή, γλυκιά και ευγενική και στο γραφείο της γίνεται το αδιαχώρητο.
    Να σημειώσω εδώ ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη από μια διαιτολόγο που ερχόταν σπίτι και ήταν ιδιαίτερα ξεκούραστη περίπτωση. Η δίαιτα ήταν ικανοποιητική, έχασα βάρος και το διατήρησα για αρκετά χρόνια. Ούτε αυτή ήταν τελικά διαιτολόγος. Είχε απλά τελειώσει μια ιδιωτική σχολή λίγων μηνών.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    5
    ΤΕΛΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΨΙΛΟΖΩΑ..ΧΑΧΑ...ΓΙΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ..ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...
    LIDA ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥ ΕΔΩ..ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ, ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ.ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΝΤΩΣ, ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ MAIL ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ..
    ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΠΑΙΔΙΑ!

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    5
    MAG ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ...ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ.ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧς ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΡΕΩΝΟΥΝ, ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΕΙΤΕ ΙΕΚ, ΕΙΤΕ ΤΕΙ, ΕΙΤΕ ΑΕΙ. ΑΡΑ ΑΝ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ Π.Χ. ΟΤΙ ΘΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΦΟΙΤΟ ΤΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΧΕΤΗ? ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ, ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ...ΟΜΩΣ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΗΞΕΙ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΛΙ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ, ΕΝΩ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ.ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ...
    ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Ναι marianne27 ενδιαφέρομαι πολύ.
    Μπορείς να μου στείλεις u2u με τα στοιχεία της?

  15. #30
    Να κάνω μια ερώτηση;
    Γιατί ΟΛΟΙ οι διαιτολόγοι από το Χαροκόπειο έχουν μια εμμονή με το να βάζουν πολύ ψωμί στις δίαιτες;
    Πήγαινα σε μια κοπέλα και είχα χάσει 2 κιλά σε 4 μήνες!!!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •