Πως πνίγει κανεις ό,τι νιώθει για να μην είναι ευάλωτος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462

    Πως πνίγει κανεις ό,τι νιώθει για να μην είναι ευάλωτος?

    Θέλω να γίνω από πέτρα. Να μην νιώθω τίποτα για κανέναν. Δεν αντέχω να νιώθω ότι κρέμομαι απο μια κλωστή, έτοιμη να σπάσει , συνεχώς...Θέλω να γίνω ατσάλι... Άτρωτη... Να μην με πειράζει να είμαι μόνη μου, ή όταν νιώθω μόνη μου αναμέσα σε αλλους ανθρώπους. Να μην με πειράζει τίποτα. Να αντέχω μόνη μου... Θέλω να σκοτώσω ό,τι έχω μέσα μου...Δεν θέλω να νιώθω τίποτα, γιατί μια μέρα θα το πληρώσω ακριβά,όπως όλα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    AN TA KANEΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ. ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΣ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    epakaki..

    βλέπω ότι ανοίγεις πολλά ίδια τοπικς με τα πράγματα που θες και δεν θες από την ζωή σου και ότι μυνήματα λαμβάνεις τα απορίπτεις και τα αντιστρέφεις από θετικά σε κάτι το αρνητικό.

    .

    .

    Μάλλον ήρθε η ώρα να ανοίξεις λίγο τα αυτιά και τα μάτια σου σε κάποιες ξένες ιδέες, τα παιδιά εδώ σου δίνουν υπερπολύτιμες συμβουλές που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τις ακολουθήσεις να μην ξανανοιώθεις τόσο έντονα τουλάχιστον χάλια.

    Αυτό όμως προυποθέτει να τις ακολουθήσεις και να μην κλείνεσαι στον εαυτό σου ούτε να τις απορίπτεις αμέσως.
    .
    .
    .
    .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Το να σου δώσει κάποιος τον χάρτη του κρυμένου θησαυρού και το κλειδί για το σεντούκι, δεν μεταφράζεται αυτόματα πως έχεις γίνει εκκατομυριούχος..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    epakaki αυτά θα\'θελα κι εγώ.Βέβαια δεν είναι καλό και το άλλο άκρο,από την ευαισθησία μας να περάσουμε τελείως στην αναισθησία.Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κι όλας.Σίγουρα η μέση λύση θα ήταν η καλύτερη.Αλλά αν έχεις περάσει δυσκολίες λόγω αυτής της αδυναμίας και της ευαισθησίας λογικό είναι να κουράζεσαι και να θέλεις να αλλάξεις εντελώς.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα - Διόνυσος.
    Posts
    138
    epakaki, ποιός είναι έτσι όπως περιγράφεις; ΚΑΝΕΙΣ. Αν ξέρεις έναν, δείξε μου τον να τον κάνουμε προθυπουργό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Επακακι...

    Το εκανα για χρονια... αρρωστησα και επαθα και ψωριαση..

    το Παν ειναι να εισαι ο εαυτοσ σου...να σε αγαπασ και να συμβιβαστεισ πωσ εισαι αυτο που εισαι και σε οποιον κανεισ τοτε καλωσ...αν οχι τοτε τι να κανουμε...για την ψυχικη σου υγεια θα εχεισ δικα σου ατομα κοντα σου που σε αγαπανε για ακριβωσ αυτεσ τισ ευαισθησιεσ που εχεισ.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •