Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει καλά το point system των weight watchers? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81
  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    25
    Βρε παιδιά γιατί ενώ ακολουθώ κατά γράμμα αυτά που ξέρω μέχρι τώρα κολλάει η ζυγαριά μου?
    Έχω χάσει δύο κιλά και δε λέει να πάει παρακάτω. Έκανα εξετάσεις για θυροειδή και δεν έχω. Επείσης έχω μικροπολυκυστικές ωοθήκες. Τι να κάνω? Έχω απελπιστεί και κλαίω όλη την ημέρα. Δεν αντέχω άλλο θέλω τον παλιό μου εαυτό. Σας παρακαλώ συμβουλέψτε με κάτι..

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    dona καλημερα.
    για ποσο καιρο προσπαθειας μιλας οταν λες οτι εχασες 2 κιλα και κολλησε η ζυγαρια??
    διαβασα τα αρχικα σου ποστ για να θυμηθω την περιπτωση σου και ειδα οτι εισαι παρα πολυ αγχωμενη με το προβλημα (καπου μιλας και για μελαγχολια μαλιστα), οχι αδικα φυσικα, αλλα το αγχος και ο πανικος ειναι οτι χειροτερο για μια επιτυχημενη προσπαθεια..
    εισαι ακομα στην ιδια ψυχικη κατασταση? αν ναι, νομιζω οτι πρεπει να κανεις κατι γι αυτο και μετα να αντιμετωπισεις τα κιλα, για να μη σου πω οτι ΙΣΩΣ αρκει να αντιμετωπισεις μονο αυτο για να αρχισουν να φευγουν τα κιλα..

  3. #63
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    25
    Δηλαδή η μόνη λύση είναι ο ψυχολόγος? Δυστηχώς οι οικονομικές μου δυνατότητες δε μου το επιτρέπουν.. άρα δε θα γιατρευτώ ποτέ..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by dona
    Δηλαδή η μόνη λύση είναι ο ψυχολόγος? Δυστηχώς οι οικονομικές μου δυνατότητες δε μου το επιτρέπουν.. άρα δε θα γιατρευτώ ποτέ..
    ΟΧΙ!!!!!
    δεν ειμαι σε θεση να ξερω ποια ειναι "η μονη λυση" για τον καθενα, ουτε καν αν υπαρχει ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ λυση....
    μπορει να υπαρχουν περισσοτερες....
    το σιγουρο ειναι οτι παρα το κοινο προβλημα, οπως ο καθενας μας ειναι διαφορετικος, ετσι και μια λυση διαφορετικη απο οτι εχει σκεφτει κανεις, μπορει να προκυψει για καποιον....κατι μπορει να τον κινητοποιησει, η να τον ηρεμησει η να του δειξει τον δρομο γι αυτο που θα του ταιριαζε.....
    αυτο που σου ειπα εγω, ηταν απλα η γνωμη μου απο την αισθηση που ειχα εγω, απο τα γραπτα σου...δεν σημαινει οτι ειναι ετσι, η οτι ειναι ετσι ΑΚΡΙΒΩΣ....δεν ειμαι ειδικη αλλωστε...

    ΑΝ οστοσο, νοιωθεις κι εσυ οτι το βαρος σου ειναι ψυχικο και θα ηθελες να κανεις κατι, αλλα σε προβληματιζει το οικονομικο, να ξερεις οτι υπαρχουν κεντρα ψυχικης υγειας στις μεγαλες πολεις οπου με ελαχιστα χρηματα μπορει να σε παρακολουθησει καποιος και ισως να βοηθησει...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    γι αυτο το θεμα σου ελεγα Παντελη...
    ριξε μια ματια και πες μας κι εσυ, συμπληρωσε, διορθωσε, οτι νομιζεις...

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    834
    Σ' ευχαριστώ πολύ! Εγώ βρίσκομαι στους 29 πόντους την ημέρα. Σήμερα πηγα πολύ καλά: έφαγα 2 τοστ, 1 πιάτο μακαρόνια με τυρί και ντομάτα, λαχανο σαλάτα με λάδι, 1 μήλο, 2 νεκταρίνια, 20 γρ. Σοκολάτα,
    Τυρί όλα αυτα μοιρασμένα σε 3 γεύματα και 2 σνακς. Ήπια και τα καφεδάκια μου και τα νεράκια μου, όλα καλά!

  7. #67
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    25
    Γρήγορα αποτελέσματα η αλήθεια είναι ότι δε βλέπω αλλά καλήτερα αργά και σταθερά παρά γρήγορα και οδυνηρά (για μετά που θα τα ξαναπάρεις).
    Τα κρουασανάκια τα μικρά βουτύρου που πάνε με τον καφέ σε κάποιες καφετέριες πόσους πόντους έχει το καθένα.. ξέρει κάποιος? Επείσης κι ένας νες καφέ πολύ γλυκός με πολύ γάλα στους πόσους πόντους να τον υπολογίσω?
    Είναι καθημερινή συνήθεια και εκεί ψιλοχάνομαι στο μέτρημα..

  8. #68
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    40
    sugar γεια σου.πραγματικα ειναι πολυ σημαντικη η βοηθεια σου.μπορεις αν θελεις να μου πεις τους ποντους για ενα μπιφτεκι [μεριδα] και επισης για το κρασι?

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    στο καβούκι μου
    Posts
    92
    ενα ποτηρι κρασι εχει 2π

    τωρα για τα μπιφτεκια....αναλογα τι κιμα θα βάλεις...υπάρχει και άπαχος...επισης θα βάλεις ψωμι;
    αν πούμε οτι η μερίδα εχει 2 μπιφτέκια....εγω υπολογίζω 4π το μπιφτέκι αν έχω βάλει ψωμί
    αν δεν εχω βάλει, το υπολογίζω 3π
    αν χρησιμοποιήσω άπαχο κιμά και δεν βάλω ψωμί υπολογίζω 2-2,5 π. το μπιφτέκι

  10. #70
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    25
    Γειά σας αγαπημένοι μου και λατρεμένοι φίλοι! Σήμερα έναν χρόνο μετά έχω επιστρέψει με 17 κιλά λιγότερα και νιώθω μια θεά. Είναι απίστευτο πραγματικά μου έχει αλλάξει όλη μου η ψυχολογία. Σας αγαπώ και συνεχίζω..

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    223
    DONA, συγχαρητηρια. πηρα θαρρος. ξεκινησα πριν λιγες ημερες και τωρα ειμαι σιγουρη οτι θα συνεχισω.
    ποσα κιλα εισαι τωρα? συνεχιζεις ή κανεις συντηρηση?

  12. #72
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    25
    Αγαπημένη BARB συνεχίζω και έχω στόχο για άλλα τόσα. Τώρα είμαι πολύ κοντά στην αναλογία του ύψους μου και θέλω να χάσω κι άλλα ήρεμα όμως χωρίς άγχος. Όσο αγχωνόμουν δεν έκανα τίποτα. Τώρα είμαι χαλαρή και σκέφτομαι τον εαυτό μου πολύ αδύνατο και είμαι ευτυχισμένη. Δοκίμασέ το. Θα δεις ότι πιάνει! Περιμένω τα νέα της εξέλιξής σου που είμαι σίγουρη πως θα έχεις. Πολλά φιλιά και χωρις άγχος!

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μπράβο,dona,για το επίτευγμα και την ανεβασμένη σου διάθεση! Καλή δύναμη και για τα επόμενα!

    BARB,ασφαλώς και θα συνεχίσεις,ειδικά τώρα που μας βρήκες...Δε σου λείπει το θάρρος ούτε η δύναμη!
    Έχεις κατακτήσει εξάλλου κι εσύ ένα σημαντικό κομμάτι του δρόμου σου( δεν είναι λίγα 10 κιλά!)
    Εντάχτηκες πλέον και στη δυνατή μας ομάδα W.W. !Έχεις όλα όσα χρειάζεσαι για να τα καταφέρεις και θα τα καταφέρεις!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Xαιρετισμους στην ομαδα ww!Mακαρι να ειχα κι εγω την υπομονη σας,να ακολουθησω το προγραμμα αυτο,αλλα δεν διακρινομαι δυστυχως για την πειθαρχια μου,ουτε για τη σωστη τηρηση εστω και των ελαχιστων κανονων.(Θλιψη,αααχ).Ωστοσο διαβαζω τη διατροφη σας και κατι μαθαινω κι εγω.Κυριως να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο,χαχα,βλεποντας ποσο μα ποσο λαθος διατροφικες συνηθειες εχω.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    215
    Καλησπερα σας.
    Μολις σημερα ξεκινησα κι εγω αυτο το προγραμμα. Θα ηθελα να σας ρωτησω, επειδη το ειδα πιο πανω, σε ενα ενδεικτικο menu, ποσους ποντους εχει το κουλουρι Θεσσαλονικης.
    Με βολευει πολυ σαν πρωινο και με χορταινει μαζι με το γιαουρτακι μου.
    Ευχαριστω πολυ και καλη μου επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •