Plirofories gia giatrous
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2

    Plirofories gia giatrous

    Kalimera sas, eimai i mimika kai eimai kainouria sto forum. Exo provlima me to varos mou eimai 1.63 sta 92 kila!!!! Mesa apo tis suzitiseis sas ema8a polla gia to daktilidi kai tous giatrous. Prospa8o na epikoinoniso me ton menenako sto ippokratio alla den mporo na ton vro. Mipos gnorizei kapoios ean exei iatreio, i pos mbos na kleiso rantevou sto nosokomeio?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Καλως ηρθες Μιμικα !!
    Ναι ο μενενακος εχει ιατρειο ,αλλα φανταζομαι οτι αν ρωτησεις στις πληροφοριες στο νοσοκομειο που εργαζεται η στην κλινικη που συνεργαζεται θα σου που οως να τον συναντησεις.
    ΦΙΛΙΑ!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1
    ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΕΝΕΝΑΚΟΣ-Ο ΣΩΤΗΡΑΣ ΜΟΥ Καλησπερα σας και Καλη χρονια σε ολους σας.Ονομαζομαι Βαγιουλα και ειμαι 32 ετων.Το προβλημα τις παχυσαρκιας μου αρχισε στα 4 μου χρονια.Ολη μου τη ζωη το παλευα,αλλα οπως ξερετε,φανταζομαι και εσεις,απο τον προσωπικο αγωνα που θα εχετε κανει ο καθενας σας,δεν παλευεται,ειναι φαυλος κυκλος.Ετρωγα τα παντα,ειχα και υπογλυκαιμιες αλλα κυριως ηθελα εναλλαγη γευσεων.Οι συνεπειες στη ζωη μου καταστρεπτικες.Απο ολες τις μεριες.Δεν μπορω να αναφερθω σε λεπτομερειες,καταλαβαινετ� �,αλλα η ζωη μου ηταν σαν αυτο που λεμε "Δεν ειχα στον ηλιο μοιρα".Κυριολεκτικα.Η φτωχια μεγαλη,οικογενειακη κατασταση χαλια και βοηθεια απο πουθενα.Καταλαβαινετε λοιπον,πως λογω ολων των παραπανω προβληματων,το να ειμαι στα 168 κιλα ηταν πολυτελεια.Κατι επρεπε να κανω επειγοντως.Δεν ξερω αν πιστευετε στα θαυματα,εγω ομως πιστευα και πιστευω.Μετα απο ταλαιπωρια 5 ετων και μεγαλη αναμονη απο γνωστο γιατρο του Ευαγγελισμου,και δεν το λεω επειδη δεν με ανελαβε,αλλα διοτι δεν μπορει να παιζει με τον πονο του καθε ανθρωπου.Και ολα αυτα τα χρονια με μονη δικαιολογια την ελλειψη κρεβατιου και ΜΕΘ.Αν μη τι αλλο,ηθελα τουλαχιστον,ανθρωπινα να μου ελεγε απο την αρχη οτι δεν με αναλαμβανει.Και καλυτερα για μενα οπως αποδειχθηκε στην συνεχεια.Με αξιωσε ο Θεος και ηρθε στον δρομο μου ο εξαιρετος ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μετα επιστημονας,Κυριος Ευαγγελος Μενενακος.Ο αξιοθαυμαστος αυτος ανθρωπος για τον οποιο οτι και να πω,λιγο θα ειναι.Τα λογια φτωχα για να περιγραψουν το μεγαλειο της ψυχης του.Με το καλημερα σας,και αντε να τον ειδα και 5 φορες,και χωρις καν να του εξηγησω την κατασταση στην οποια βρισκομουν,προφανως ειναι διορατικος και το καταλαβε,τι να πω,σε χρονο μηδεν χειρουργηθηκα Επιτελους!!!!!Ακομα και τωρα δεν μπορω να το πιστεψω.16 Νοεμβριου ημερα Παρασκευη το ονειρο μου γινοταν αληθινο.Εκεινη ηταν η δικη μου η στιγμη.Θα εδινα την μαχη μου.Το ειχα αποφασισει.Θα ξαναγεννιομουν.Με υποδεχτηκαν πολυ ζεστα μεσα στο χειρουργειο,ο αναισθησιολογος ο κυριος Λοιζος,η βοηθος του γενικα ολο το team του χειρουργειου και φυσικα ο σωτηρας μου,ο κυριος Μενενακος.Για ποτε με χειρουργησε,για ποτε τελειωσε,ουτε καταλαβα!Εκανα sleeve gastrectomyκαι εβγαλα και την χολη μου΄ειχε λασπη και πετρες.4ωρες περιπου διηρκησε το χειρουργειο,εγινε λαπαροσκοπικα,μια χαρα πηγε,ολα καλα και μετεγχειρητικες επιπλοκες μηδαμινες.Ουτε πονο,ουτε εμετους.Τιποτα απολυτως.Το περασα ελαφρα.6 μερες εμεινα στο νοσοκομειο και την εβδομη βγηκα.Εχω χασει τα πρωτα 11 κιλα και νιωθω πως πεταω.Θελω να φτασω στα 70 κιλα με τη βοηθεια του Θεου και ξερω πως σιγα σιγα θα γινει και αυτο.Θελω να σας πω οτι 1 εβδομαδα πριν βρω τον κυριο Μενενακο,ειχα παει στην Νεα Μακρη στην Ιερα Μονη της Υπεραγιας Θεοτοκου και Αγιου Ευφραιμ ο Μεγαλομαρτυς και Θαυματουργος.Ζητησα με πονο ψυχης να με βοηθησει.Του ειπα εσυ ξερεις τι περνω.Βοηθησε με.Βρες μου εναν ανθρωπο πρωτα και μετα γιατρο να με σωσει.Και μετα απο 1 εβδομαδα ηρθε στον δρομο μου ο κυριος Ευαγγελος Μενενακος.Τον βρηκα μεσω internet.Μια φωνη μεσα μου,μου ελεγε να παω και να ψαξω.Με τη βοηθεια της κολλητης μου που μου ειχε μαθει λιγο computer,διοτι εγω δεν κατεχω και πολλα,πηγα σε ενα internet cafe.Ουτε και εγω θυμαμαι τι πληκτρολογησα και διαλεξα τον κυριο Μενενακο αναμεσα σε τοσους γιατρους μεσα απο μια μεγαλη λιστα που βρηκα.Αυτο που ξερω ειναι οτι τα ματια μου εμειναν στο ονομα του οταν το πρωτοαντικρυσα.Κατι μου ειπε μεσα μου οτι αυτος θα ηταν ο ανθρωπος που θα με σωσει.Εγω ξερω πως ηταν ο Αγιος Ευφραιμ που μου τον βρηκε.Αξιωθηκα να ζησω το θαυμα του και θελω να σας βοηθησω ολους,γιατι ξερω,πως νιωθετε και εσεις επειδη το περασα.Και διοτι ξερω ποσο δυσκολο ειναι να βρεις εναν καλο γιατρο ο οποιος να ειναι πανω απο ολα Ανθρωπος!!Ενας επιγειος Αγγελος.Πραγματικα!!!Ο ανθρωπος αυτος ειναι κορυφη σε αυτο που κανει.Χαμηλων τονων,προσγειωμενος,εξαιρε τος επιστημονας.Τι να πω.Τα λογια ειναι φτωχα για να τον περιγραψω.Υποκλινομαι στο μεγαλειο της ψυχης του.Και ευχαριστω τον Θεο,την Παναγια ,τον Αγιο Ευφραιμ.Καθως επισης και τους Αγιους Κυπριανο και Ιουστινη που με βοηθησαν να βρω αυτον τον αγγελο Κυριου και να με σωσει.Νιωθω τεραστια ευγνομωσυνη για οσο θα ζω,απεναντι στον κυριο Ευαγγελο Μενενακο.Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο Θεος να τον εχει γερο και δυνατο,να του δωσει οτι επιθυμει ο ιδιος,να σωσει και εσας οπως εσωσε και εμενα.Τον κυριο Ευαγγελο Μενενακο θα τον βρητε στο παραρτημα του Ιπποκρατειου το οποιο βρισκεται Βασιλλισης Σοφιας 108.Στον 5 οροφο.Το κινητο του ειναι 6972237366.Γνωριστε τον και θα καταλαβετε για τι ανθρωπο μιλαμε.Θα το δια πιστωσετε και οι ιδιοι.Ευχαριστω για την φιλοξενια και ζητω συγνωμη για την μακροσκελη μου αυτη αναφορα και διηγηση.Ηταν το λιγοτερο που μπορουσα να κανω απεναντι σε αυτον τον ανθρωπο που με χειρουργησε και με εσωσε.Η λυση υπαρχει.Απο σας εξαρταται.Καλη επιτυχια σε οτι και αν αποφασισετε να κανετε.Ο Αγιος Ευφραιμ να σας ευλογει ολους.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Βαγιουλα καλως ηρθες καλη μου ,αλλα παρε μια ανασα και με ρεγουλα εαν θελεις πες μας την ιστορια σου μεχρι να χρειαστεις τον μενενακο.
    ΦΙΛΙΑ!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •