ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΔΑΚΤΥΛΙΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648

    ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΔΑΚΤΥΛΙΟ

    ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΑ cc ΤΟΥ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ 12...ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΩΤΑΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ 10...ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ , ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥΣ 'Η ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ?
    ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΑΘΜΟΣ cc ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΛΕΙΤΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥ Ή ΕΞΕΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?
    ΣΑΣ ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ 6 (ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΕΠΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ...) ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΟΡΕΣΜΟ ΚΙ ΑΝΗΣΥΧΩ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΧΩ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτα που ρωτας, αλλα επειδη νοιωθεις αυτα που νοιωθεις και το εχεις ξαναπει, κι επειδη απ οτι βλεπω ουτε καν σε ενημερωνουν αναλυτικα, πραγμα περιεργο, εγω θα σου προτεινα, να κανεις μια επισκεψη σε ανεξαρτητο γιατρο που να γνωριζει αποτετοιες επεμβασεις και να ζητησεις μια εξεταση και να σου πει ακριβως την κατασταση του δαχτυλιου σου...ενδεχομενως και μια ακτινογραφια δλδ..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ Σ'ΕΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ...ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ,ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΧΑΜΕΝΑ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    οχι, κανεναν δεν κουραζεις
    απλα εγω δεν ξερω να σου απαντησω.
    αλλα νομισα οτι πας στους γιατρους που σε εχουν αναλαβει
    εγω ελεγα να πας σε ανεξαρτητο γιατρο για διαγνωση μονο...δεν ειναι δυνατον να μη σου λεει ποσο γεμισμα εχει ο δακτυλιος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!
    ΒΡΗΚΑ ΚΙ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥ...ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΚΙ ΕΚΕΙ,ΩΣ ΠΙΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ...
    ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΔΕΘΕΙ Μ'ΕΣΑΣ (ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!)ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΙΩΘΩ ΞΕΝΟΥΣ...
    ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12
    ΜΠΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ 15/1/08 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 26/3/08 ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ 3 ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΡΩΩ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΦΑΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ. ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?????

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ!
    Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΥΓΡΑ,ΜΕΤΑ ΜΙΑ ΑΛΛΕΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΣΤΕΡΑΙΑ ΤΡΟΦΗ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΜΑΛΑ Η ΜΕΤΑΒΑΣΗ...
    ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΟΓΙΚΗ Η ΔΥΣΑΝΕΞΙΑ ΣΟΥ...ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ Ν'ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ...ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΣΟΥ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΕ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ,ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΑ ΥΓΡΑ...

  8. #8
    Καλησπέρα σε όλες. Θα απευθυνθώ πρώτα στην Ναντίν.
    Ναντίν μου πιστεύω πως έχεις λιγότερα απο 6cc στο δακτύλιο σου γιατί τόσα έχω κι εγώ και δε μπορώ να φάω ποσότητα. Για να σου δώσω να καταλάβεις ένα κομμάτι σπανακόπιτα(μιλάω για κομμάτι ταψιού της μαμάς και όχι του φούρνου) μικρό το τρώω σε μισώ ώρα. Ένα τόστ (ψωμί και τυρί) επίσης μισή ώρα. Τώρα πρίν λίγο έφαγα 2 πιρουνιές μακαρόνια και είμαι φουλ. Έχει μία εβδομάδα βέβαια που γέμισα αλλά αυτό νιώθω. Μήπως δεν έχεις 6 και έχεις λιγότερο? Μη νομίζεις πως κάθε σου συνάντηση θα είναι και 1cc.Καμιά φορά θα σου βάζει και 0,40 και 0,70. Μήπως μπερδεύτηκες κάπου εκεί? Αλλά και έτσι να μην είναι γιατί δεν τον ρωτάς τον γιατρό σου? Πρόκειται για την υγεία σου αλλά και στην τελική για την εμφάνιση σου και για τον σκοπό που έκανες την επέμβαση. Σωστά? Μη μασάς. Αλήθεια πόσα κιλά είσαι? πόσων ετών και πόσο ύψος?
    Αντιγονούλα καλή σου επιτυχία. Είναι φυσιολογικό το οτι δε μπορείς να φάς όπως πρίν. Οτι και να είναι αυτό ακόμα και γιαούρτι. Βρε μπάς και ρίχνεις μέσα και ψωμάκι? χαχα
    Είναι βέβαια και η δύναμη της συνήθειας που ακόμα δεν έχεις αποκτήσει γιατί αργότερα θα δείς πως θα λειτουργείς σε σχέση με το φαγητό. Και μενα μου τα λέγανε και δε το πίστευα.
    Πάντως εμένα ο γιατρός μου κάθε που με γεμίζει μου λέει να πάω για σουβλάκια! και όχι σούπες και κρέμες. Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Μην ανχώνεστε.

    σασ αφήνω προς το παρόν θα περιμένω νέα σας.

    φιλιά

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    anetoula,ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΦΟΥ ΜΕ ΡΩΤΑΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΚΑΠΩΣ...ΕΙΜΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ,1.68 m ΚΑΙ 126 kg.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΑ ΕΝΙΩΘΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΔΑΚΤΥΛΙΟ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΙΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΥΠΟΥ"ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΡΩΣ ΟΣΟ ΠΕΙΝΑΣ","ΠΙΝΕ ΝΕΡΟ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΣ"ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ...ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ(ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ)ΑΛΛΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΔΙΑΙΤΑ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΩΝ ΔΑΚΤΥΛΙΩΝ ΜΟΥ,ΚΑΘΩΣ ΚΙ ΕΧΕΙ ΚΛΟΝΙΣΤΕΙ ΚΙ Η ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...
    ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΟΥ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ,ΩΣΤΕ Ν'ΑΠΑΛΛΑΓΟΥΜΕ ΑΠ' Ο,ΤΙ ΜΑΣ ΒΑΡΑΙΝΕΙ!(ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ)
    ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

  10. #10
    Ναντίν μου,
    μην απελπίζεσαι. Οκ ο γιατρός που διάλεξες δεν είναι και ότι καλύτερο. Ευτυχώς έχεις εμάς και δεν είναι καθόλου κλισέ έτσι όπως ακούγεται. Εφόσων εκείνος δε μπορεί να σου δώσει καλές συμβουλές θα σου τις δίνουμε εμείς. Θα σου μιλήσω σα να μιλάω στον εαυτό μου.
    Να τρώς τα πάντα. Να διαλέγεις όμως δύσκολες για το στομάχι σου τροφές και να τις τρώς αργά για να το ελένχεις μόλις πάει να γεμίσει. Εγώ τρώ συχνά τόστ΄λόγω γραφείου(ολη μέρα δουλειά). Όταν έρχομαι σπίτι θα φάω ότι έχουμε μαγειρέψει. Μακαρόνια, πατάτες, ρύζι, αρακά, μπιφτέκι, αυγά. οτιδήποτε. τα τρώ σιγά σιγά. δε σου κρύβω πως πολλές φορές έχω κάνει εμετό γιατί ήθελα το λίγο παραπάνω. Δε κολώνω. Κάνω αλλά συνήθως είναι το σάλιο μου γιατί πρέπει να αφήνουμε χώρο και για αυτό όσο γελοίο και αν ακούγεται. Μη μασάς. Μη φοβάσαι καθόλου. Εσύ θα το ελένχεις όχι αυτό. Τι άλλο να σου πώ δε ξέρω. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Την πίστη σου στους γιατρούς μην την χάνεις απο έναν τωρα που σου έτυχε αδιάφορο. Δεν θα κάνεις δίαιτα. Θα την ξεχάσεις αυτη τη λέξη. Θα τρώς τα πάντα. Είπαμε όμως. Θα διαλέγεις τί θα τρώς και δεν εννοώ να τρώς τις χαμηλών λιπαρών τροφές. Εγώ τρώω ότι χαζομάρα μπορείς να φανταστείς. Με μέτρο όμως. Γιατι αναγκαστικά δε πάει κάτω.
    Θα το δείς.
    Θέλω να μαθαίνω νέα σου.
    Καλή επιτυχία

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αnetoula,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ ΚΑΙ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ!
    ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΩ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ,ΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΠΕΙΝΑΩ,ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΑΚΤΥΛΙΟ.
    ΓΙ'ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΑΦΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ.
    ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ...ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΑ...ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ!
    ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΕΣΑΣ ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ Ο,ΤΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΕΙΣΠΡΑΤΤΩ!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12
    γεια σας και παλι .αnetoula εγω απο χτες μπορω και τρωω λιγο καλυτερα μην φανταστητε τιποτα τρελο!μισο μπιφτεκι και μια κουταλια πουρε αλλα τουλαχιστον δεν ειχα αναγουλες αληθεια ηταν φυσιολογικο?ο γιατρος ειπε ναι αλλα σε σας εχω πιο πολυ εμπιστοσυνη!αληθεια θελετε να μου πειτε που το εχετε κανει?εγω παντως το εκανα στο κ.Βουδουρη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την πορεια της επεμβασης.αυτα προς το παρον πιστευω οτι ολα θα πανε καλα!πολλα φιλια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    antigonoula,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΩ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ...
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΟΥ,ΘΑ ΣΕΒΑΣΤΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕ Θ'ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΝΟΜΑΤΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ,ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ Η ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ...
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ...
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12
    nadine καλημερα σε ευχαριστω που απαντησες θα ηθελα ομως χωρις να αναφερεις ονοματα αν θελεις φυσικα να αναφερεις καποια προβληματα απο αυτα που ειχες.εχουν να κανουν μετα την επεμβαση ?ειχες προβληματα υγειας?εμενα η κολητη μου ειχε κανει πριν 2 χρονια σε αλλον γιατρο βεβαια (ευτυχως εγω δεν πηγα στον δικο της )με αποτελεσμα σε 1 χρονο να της το βγαλει γιατι ειχε παθει ζημια το στομαχι της και μεσα σε 3 μηνες αν ειναι δυνατον !της το ξαναβαλε!και μην φανταστεις οτι εχει μεγαλο προβλημα παχους!τετοιοι γιατροι δυστυχως την θελουν τη δυσφημιση!τελος παντων !σε ευχαριστω για το χρονο σου .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Η ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ(ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΩΣΤΕ)
    ΚΙ Ο,ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΩΣΕΙ...
    ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΙΩ ΝΕΡΟ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΝΗΣΤΙΚΗ(ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟ),ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΑ(ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΓΚΗΤΑ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ...),ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ(ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ,ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΙΠΛΑ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ,ΑΝΕΤΑ ΡΟΥΧΑ-ΟΧΙ ΣΟΥΤΙΕΝ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΑ...)ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΦΡΟΣ ΠΟΥ Μ'ΕΠΝΙΓΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΑ ΠΝΙΓΟΜΟΥΝ ΣΤΑ ΥΓΡΑ ΜΟΥ(ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΘΕ 10 ΛΕΠΤΑ!).ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΑΩ ΙΝΕΣ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΥΠΕΠΤΕΣ ΤΡΟΦΕΣ(ΑΜΥΛΟΥΧΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ)ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ...ΝΕΡΟ!ΕΤΡΩΓΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΕΠΙΝΑ ΤΟ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΣΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ...
    ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ,ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑ...ΕΚΕΙΝΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Τ'ΑΚΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΔΙΑΒΗΤΗ,ΠΟΥ ΤΟ ΣΧΕΤΙΖΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΝΕΡΟΥ ΤΑ 3 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥ.
    ΤΟ ΚΑΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ(ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕ ΚΙΟΛΑΣ...)ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΖΩ,ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΔΑΚΤΥΛΙΟ.
    ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΗ Σ'ΕΜΕΝΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •