ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    38

    ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ.....

    ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ .............


    Σαν σήμερα 06/02 πριν απο 5 χρόνια γεννησα τον 1ο μου γιο, και τελικά σκέφτομαι τι απ' όλα όσα κάνουμε εχουν σημασία στην ζωη μας.

    Πασχίζουμε να κάνουμε κάτι, να αποδείξουμε κάτι, συνέχεια νομίζουμε ότι δεν είμαστε σωστοι και ότι καθε φορα θελουμε κάτι άλλο, αν αυτό είναι ο εαυτος μας, το σώμα μας, η δουλεια μας κλπ.

    Αλλά τελικά κοιτάζω τα παιδιά μου και λέω...
    ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ !!!!!!!!!!!!!!

    Η αγάπη είναι τελικά όλος ο κόσμος ....

    προσπαθήστε να καταλάβετε τι είναι αυτό που σας κάνει πραγματικά ευτυχισμένο και αφήστε όλα τα άλλα, είναι μικρά.
    Δίνουμε τελικά στον εαυτό μας και στην ζωή μας αυτό που αξίζουμε ή όλο ... θα ήθελα αυτό κλπ... και στην ουσία δεν κάνουμε τίποτα ???

    "ζησε το παρόν.ειναι το μέλλον που ονειρευοσουν χθες..."

    μην αφηνετε τις μερες να περνάνε..


    Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας...
    φιλια

  2. #2
    sygxaritiria

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    38
    Originally posted by haris
    sygxaritiria
    ευχαριστώ !!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    357
    μπραβο alice, συμφωνω και επαυξανω...
    καθε μερα που περνα, δεν ξαναγυρνα....

  5. #5
    gourounitsa
    Guest
    κ μενα με κανει ευτιχισμενη ο κουκλος ο γαλανοματης γιοκας μ και ακομα πιο ευτιχισμενη το οτι χανω κιλα.ειμαι ο πιο ευτιχισμενος αν8ρςπος στον κοσμο τελικα κ να φανταστεις πριν 3 χρονια ειμουν διστιχισμενη.περασμενα ξεχασμενα

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    39
    "ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ" Alice μου ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ."Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ" ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!ΔΩΣΤΕ ΑΓΑΠΗ!ΖΗΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΑΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ,ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ!!Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    110
    " Ζησε το παρον, ειναι το μελλον που ονειρευοσουν χτες....."

    Καλα alice εχω μεινει εκπληκτη! Σημερα σε καθε θεμα, διαβαζω και απο κατι βαθυστοχαστο.
    Αυτο που λες με αγγιζει και με κανει να συνειδητοποιω ποσο σημαντικο ειναι το "τωρα" και τα ονειρα μας. Σε ολη την ζωη μας κανουμε ονειρα για το αυριο και οταν ερχεται αυτο απλα το προσπερναμε, ξεχνωντας τις επιθυμιες μας. Και τρομαζω καθως σκεφτομαι τα ονειρα που ειχα παλια και ολα αυτα που επιθυμουσα τον τελευταιο καιρο, και βλεπω πως τελικα αυτο το μελλον εχει ερθει και δεν εχω κανει ολα οσα ηθελα. Να 'σαι καλα, βρε alice!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    athina
    Posts
    22
    "ζησε το παρόν.ειναι το μέλλον που ονειρευοσουν χθες..."
    ανατριχιαστικα αντιπροσωπευτικο. το νιωθω απολυτα. καθε μερα που χεκιναει για μενα ειναι αφετηρια που υποτιθεται θα με φερει πιο κοντα στο χρονικο στοχο που εχω βαλει. αλλα στο τελος αυτης της μερας αντι να πλησιαζω το στοχο μου , θετω ενα καινουργιο χρονικο στοχο ακομα πιο μακρυνο απο αυτον που ειχα θεσει το προηγουμενο βραδυ. αντι να μειωνω μερα με τη μερα τα χιλιομετρα απο την αναρρωση , ολο κ απομακρυνομαι απο αυτον.. αφορητη αναβλητικοτητα κ παραταση των στοχων μας!
    κανενας αλλοσ συμβιβασμος, καμμια συγκαταβαση στην αναβλητικοτητα. χεκινηστε απο σημερα! δεν το αξιζει κανενας απο εμας να το παιρναει ολο αυτο.
    -ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΚΠΤΩΣΗ ΖΩΗΣ-

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    110
    Ετσι μπραβο zero! Μαζι σου κι εγω, μηπως και σωσουμε τις ζωες μας........

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    athina
    Posts
    22
    ;) ante na dume!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    38
    Originally posted by zero
    "ζησε το παρόν.ειναι το μέλλον που ονειρευοσουν χθες..."

    κανενας αλλοσ συμβιβασμος, καμμια συγκαταβαση στην αναβλητικοτητα. χεκινηστε απο σημερα! δεν το αξιζει κανενας απο εμας να το παιρναει ολο αυτο.

    -ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΚΠΤΩΣΗ ΖΩΗΣ-
    κάτι πολύ από που όμως δεν το τηρούμαι, αυτό που είπες είναι τέλειο
    ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΚΠΤΩΣΗ ΖΩΗΣ....

    το κατάλαβα προχθές, όλο βάζουμε έναν στόχο και όταν έρθει η μέρα το προσπερνάμε, ξεχνάμε τι έχουμε κάνει ή τι έχουμε περάσει...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •