ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    5

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΙΜΑΙ 32 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΕΝΟΣ ΑΓΟΡΙΟΥ 2 ΕΤΩΝ. ΠΡΙΝ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΘΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΕ ΑΓΧΩΔΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΚΑΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ. ΕΚΑΝΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ. ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΧΩΛΥΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ. ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΙ ΕΓΚΥΟΣ ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΩΘΗΣΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ. ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΕΜΜΗΝΟΠΑΥΣΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ. ΕΧΩ ΠΛΑΚΩΜΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΑΝΑΠΑΘΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    gianna, κι εγώ περνάω ακριβώς τα ίδια τώρα και για πρώτη φορά στη ζωή μου. Παίρνω αντικαταθλιπτικά και αγχολυτικά, είμαι λίγο καλύτερα, λογικά και εγώ κάποια στιγμή θα τα σταματήσω. Οι πιθανότητες να πάθεις και 2ο επεισόδιο θα υπάρχουν για πάντα και θα είναι αρκετές... δυστυχώς... Υποψιάζομαι το πρόβλημα υγείας που έχεις (ακριβώς το ίδιο έχει και μια φίλη μου και ακολόυθεί την ίδια θεραπεία), δεν γνωρίζω αν μπορεί να είναι μόνο από τις ορμόνες ή αν οι ορμόνες πυροδότησαν άλλους μηχανισμούς και άρχισες πάλι να νιώθεις όπως και πριν... Κι εγώ έχω αυτό το άγχος, αν θα μου ξανασυμβεί, αλλά δυστυχώς από ότι έχω διαβάσει άπαξ και σου συμβεί 1 φορά μετά οι πιθανότητες είναι πολλές να ξανασυμβεί. Πολύ σημαντικό ρόλο στο να αποτραπεί ένα 2ο επεισόδιο παίζει η θεραπεία που ακολουθήθηκε στο 1ο, εάν ήταν δηλαδή πλήρης και ολοκληρωμένη μειώνονται κάπως τα ποσοστά.

    Σε κάθε περίπτωση μίλα πρώτα στον γυναικολόγο σου, ενημέρωσέ τον για την παλιά κατάθλιψη και δες τί θα σου πεί!

    Τουλάχιστον αν είναι κάτι ψυχολογικό (στο απεύχομαι πραγματικά) να το προλάβεις τώρα στην αρχή..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    6
    το εκανα ευχαριστημενη τωρα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    το μήνυμά σου efpra απευθύνεται σε εμένα? Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    5
    οχι η efrpa σε μενα το έστειλε επειδη της προτεινα να γραψει και εκεινη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Γιάννα, τα ποσοστά είναι κάτι που κάνουν οι ειδικοί ώστε να έχουν ένα μπούσουλα στο τι πρέπει να κάνουν.
    Τα ποσοστά δεν έχουν καμμία μα καμμία αξία όταν μιλάμε για κάτι συγκεκριμένο. Τότε υπάρχει μόνο η δυαδική λογική. Ναι - Οχι.
    Αντί να \"σπαταλάς\" τις δυνάμεις σου με τον φόβο (θα έρθει - δεν θα έρθει..... και γιατί..... και τι θα κάνω.....) κοίτα τα δύο πολύ μεγάλα σύν που έχεις τώρα (ΑΝ έρθει)
    Ξέρεις ότι φεύγει.
    Ξέρεις πως φεύγει.
    been good, been bad. WILL GO ON

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •