Προτασεις για βιβλία........ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    α επισης, πριν απο αυτα διαβασα κ αυτο:
    http://www.amazon.co.uk/This-Charmin.../dp/0718149122
    κ μου αρεσε (δεδομενου οτι ηταν αρκετα ελκυστικο ωστε να κρατησει το ενδιαφερον μου να το διαβασω στ αγγλικα-αυτο ηταν το ζητουμενο μου, οποτε μην περιμενερε τπτ σε ντοστογιεφσκι, ε? )

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Αλεξανδρίτα σήμερα έδωσα παραγγελία να μου πάρουν για δώρο το Νορβηγικό δάσος!Ελπίζω να μην είναι πολύ "βαρύ" μέρες πουναι..!Και αν έχει διαβάσει κάποιος κανένα καλό αστυνομικό τελευταια πολύ θάθελα να μου πει γιατί ψάχνω κ δν μπορώ να καταλήξω!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Οχι δεν ειναι βαρυ!

    διαβασα προσφατα "Ο Φρουντ στο Μανχατταν",ωραιο ηταν!!!

    μπορεις να δεις εδω πληροφοριες...
    http://www.protoporia.gr/product_inf...ucts_id/327702

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    ΑΛΕΞΑΝΤΡΙΤΑ τελεια τα βιβλια που αναφερεις.
    Το ευχαριστημενο''της Καραγατση πολυ καλο οχι μονο ειναι μια μαρτυρια για τον Καραγατση απο την κορη του αλλα κ ο τροπος γραφης της ειναι πολυ ζωντανος ειναι σαν να εισαι εκει την ωρα που τα διειγειται κ τα βλεπεις κ συ!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    επισης: Ο Πλατων κ ο Πλατυπους μπαινουν σε ενα μπαρ
    Ενα υπερατλαντικο σεμιναριο φιλοσοφιας μεσω ανεκδοτων των Thomas cathcart k Daniel klein. Οπισθοφιλλο:Οι συγγραφεις αφου ολοκληρωσαν τις φιλοσοφικες τους σπουδες στο Χαρβαρντ ακολουθησαν τις αναμενομενες καριερες.Ο Τομ δουλεψε με συμμοριες στους δρομους του Σικαγο και περιστασιακα σε διαφορες θεολογικες σχολες.Ο Νταν εγραψε ανεκδοτα για κωμικους,σχεδιασε φαρσες για την Καντιντ Καμερα και συνεχιζει να γραφει θριλερ.
    ΚΑΙ:
    Σαντιαγο Ρονκαλιολο:Αναμνησεις μιας κυριας
    Η εκατομμυριουχος Ντιανα Μινετι θελει να γραψει τα απομνημονευματα της, μια ιστορια γεματη γκλαμουρ κ παρτι της υψηλης κοινωνιας.Για τη συγγραφη προσλαμβανει ενα μετριο Περουβιανο συγγραφεα ο οποιος θελει παση θυσια να γραψει ενα επιτυχημενο βιβλιο.Κατα τη διαρκεια της ερευνας,ο βιογραφος ανακαλυπτει τους δεσμους της οικογενειας της Ντιανα με το φασισμο ,την ιταλικη μαφια,τη CIA και αποφασιζει να γραψει μια πολυ διαφορετικη ιστορια απ αυτην που θελει η πελατισσα του.
    Η Τζακι Κενεντι,ο Μπενιτο Μουσολινι,η Κουβανεζικη επανασταση,ο Λακι Λουτσιανο,παρελαυνουν απο το βιβλιο,σε ενα μειγμα κωμωδιας,θριλερ και ιστορικου μυθιστορηματος για το ψεμα,το χρημα και τις καλες οικογενειες.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Τρωγοντας ζωα-εκδοσεις Μελανι-του Τζοναθαν Σαφραν Φοερ
    Ο συγγραφεας για χρονια ταλαντευοταν μεταξυ κρεοφαγιας-χορτοφαγιας κ απο τοτε που εγινε πατερας αποφασισε να κανει μια ενδελεχη ερευνα για τις συνθηκες στις μοναδες εκτροφης ζωων κ.α.Ακομα το διαβαζω κ αυτο που μου αρεσει ειναι οτι δεν ειναι φανατικος κ κανει μια αντικειμενικη ερευνα.Cool

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    607
    Μόλι τελείωσα την λευκή ορχιδέα της καίτης οικονόμου. Αν σας αρέσουν βιβλία με έρωτες και ιστορίες αγάπης είναι ένα βιβλίο που πρέπει να διαβάσετε. Στο τέλος για κάποιο λόγο ενω έχω διαβάσει χιλιάδες παρεμφερή βιβλία έκλαιγα σαν μωρό παιδί.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Διαβασα ξανα το ''Ακριβο φαρμακι'' της Μαιρης Γουεμπ το οποιο ειναι καταπληκτικο.Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη γυναικα συγγραφεας.
    Απο τις εκδοσεις Νεφελη σε μεταφραση της Σικελιανου.
    Επισης πηρα κ το τελευταιο του Γουντυ Αλλεν ,αλλα νομιζω οτι η μεταφραση ειναι μαπα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Συνιστω ανεπιφυλακτα την Μοιράιδα της Ομηρολη το βιβλιο αυτο με εχει στιγματησει........

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    113
    "Ποιός σκότωσε το σκύλο τα μεσάνυχτα" του Μαρκ Χάντον, πανέξυπνο και πολύ τρυφερό.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ο ανθρωπος που ηθελε να γινει ευτυχισμενος! νομιζω paullin κατι, αλλα δεν το εχω κοντα να πω συγγραφεα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Επιστροφη στα κλασικα:Ντικενς ξανα!
    ''Μεγαλες προσδοκιες''

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Fat is a Family Affair: A Guide for People with Eating Disorders and Those who Love Them

    Judi Hollis

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    εχει τροπους διαζυγιου σπεις το βιβλιο? εννοω προτεινει λυσεις ή μας λεει τα γνωστα?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    τα γνωστα badgirl ειναι πολυ σχετικα για ολους...εξαλλου δεν ειναι συμβουλευτικη ζευγαριου..μιλαει για το προβλημα διαταραχων προσληψης τροφης και πως σε αυτα εμπλεκεται ολοκληρο το οικογενειακο συστημα

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •