βοήθεια από συμπάσχοντες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    aretoula,
    ηρέμησε και θα καταλάβεις και εσύ όπως και εγώ καταλαβαίνω σιγά σιγά ότι δεν είναι φυσιολογικά πράγματα αυτά που κάνουμε. Μπορεί να έχω ΔΜΣ 12,16 αλλά μέσα μου πια τα έχω αποδεχτεί όλα και προσπαθώ να μείνω στη ζωή για να ζήσω όλα αυτά τα υπέροχα πράγματα που μου επιφυλάσσει το έλλον

  2. #17
    hairbandou,

    προσπαθώ να αφήσω σιγά σιγά τους εμετούς στο παρελθόν γι'αυτο μη ξανακούσω καν ότι το σκέφτεσαι... Είναι άθλιο, είναι το χειρότερο από αυτά που μας συμβαίνουν...
    Βεβαια, το συνηθίζεις μετά από καιρό και γίνεται μέρος της καθημερινότητας σου...
    ΑΛΛΑ
    Καταστρέφονται τα δόντια!
    Αμα δεν έχουμε ωραίο χαμόγελο δε μας θέλουν οι άντρες!! (δες το και έτσι!!!!)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by Natalia
    γεια σας!
    τι μου κάνετε γτ απ'ό,τι βλέπω τα πράγματα δεν πάνε κ πολύ καλά...

    keira,
    ίσως να είμαι η τελευταία που μπορέί να μιλήσει σε εσάς λόγω της κατάστασής μου...

    άμα χαλαρώσεις θα αδυνατίσεις, θα νίωθεις όμορφη και πάνω απ'ολα ευτυχισμένη...
    εγώ είμαι 36 κιλά και είχα βρεθεί και 35 και δεν μπορούσα να κουνηθώ, να βγω, να κάτσω κλπ.
    και εγώ ένοιωθα τρομερα δυστυχισμένη όταν είχα παχύνει... τα ίδια πράγματα έβλεπα και εγώ στον ύπνο μου...
    Δεν είναι άθλιο???
    Σκεφτόμουν ότι όλοι με κρινούν, με κατακρίνουν θα έλεγα καλύτερα για τα κιλά μου... και τώρα αυτό με τα αγόρια -χοντρό πακέτο - θα σκέφτεσαι...
    Τελικά οι άλλοι δεν προσέχουν μόνο αυτό που δείχνουμε αλλά και αυτό που βγάζουμε γι'αυτό αρκεί να νοιώθεις η ίδια καλά! Πίστεψε με αν νοιωθεις καλά για τον εαυτό σου θα σε κυνηγάνε ΟΛΟΙ!
    Εξήγησε στη μητέρα σου το πως θες να είσαι και θα προτιμήσει να έχει μια αδύνατη κόρη παρά μια ολότελα δυστυχισμένη. Μπορεί όλα αυτά που σου λέω να τα θεωρείς λόγια του αέρα λόγω των κιλών μου αλλά η απόφαση για το πως θες να γίνεισ είναι ΜΟΝΟ δικιά σου...
    πραγματικα...
    μηνυματα σαν αυτο με κανουν ν αναρωτιεμαι μηπως τελικα ειχε δικιο η σμοκ στο μηνυμα της προς νικοδ...

    ειναι υπερβολη να το σκεφτεται κανεις η ειναι οντως εφικτο υπο προυποθεσεις, να παρει μια αρρωστη κοπελα με στρεβλη εικονα του εαυτου της και της πραγματικοτητας, που η ιδια ειναι πανω στο νημα μεταξυ υπαρξης κι ανυπαρξιας, ενα κοριτσακι 18 χρονων οπως η κιρα, στον λαιμο της ????

    δεν ξερω, ισως ειναι κινδυνολογια αλλα οταν το διαβασα μου σηκωθηκε η τριχα...
    εσεις τι πιστευτε?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    γαμ..τα σε αυτο συμφωνω ;(. πικρα
    ερχονται κοπελιτσες λιποβαρεις ηδη και θελουν να αδυνατησουν τι λεμε τωρα :(
    γιατι ετσι ειναι trendy. Ας μην το προχωρησω οτι ολα αυτα ειναι ανασφαλιες ,γιατι θα παμε στο πρωτο ποστ που εγραψα και ξεκινησε ο καυγας.
    μιας που ειμαι και αρρεν αντε καλα με αυτο τον τροπο κανεις μια κουκλιτσα για ικανοποιηση ...απο εκει και περα?
    .

  5. #20
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    athens
    Posts
    30
    Originally posted by Natalia
    aretoula,
    ηρέμησε και θα καταλάβεις και εσύ όπως και εγώ καταλαβαίνω σιγά σιγά ότι δεν είναι φυσιολογικά πράγματα αυτά που κάνουμε. Μπορεί να έχω ΔΜΣ 12,16 αλλά μέσα μου πια τα έχω αποδεχτεί όλα και προσπαθώ να μείνω στη ζωή για να ζήσω όλα αυτά τα υπέροχα πράγματα που μου επιφυλάσσει το έλλον
    ναταλια μου περιοδο εχεις?οι γονεις σου τι σου λενε για τα κιλα σου?
    σε ρωτω γιατι αντιμετοπιζω τρομερη πιεση απο το σπιτι μου, και δεν ξερω πως να συμπεριφερθω παντα..
    Απο τη μια στεναχωριεμαι οταν τους βλεπω να λυπουνται εξαιτιας μου, απο την αλλη νιωθω σαν να με πιεζουν απο παντου..και ειμαι ετοιμη να σκασω..

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    23
    Κοριτσια και εγω ειμαι 1.62 με 40 κιλα και πριν 2 χρονια εφτασα στα 34,τωρα θελω να μεινω στα 38 αλλα ωρες ωρες σκεφτομαι και τα 30. Στοχος μου ειναι να καταργησω εντελως το φαγητο απ τη ζωη μου.:D

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •