ο λόγος που δεν εχω αδυνατίσει μέχρι τώρα.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 96
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Originally posted by hopa
    παιδακια ο λογος που δεν αδυνατισαμε μεχρι τωρα ειναι γιατι δεν βρηκαμε τον λογο που παχυναμε..
    Αυτό είναι ! Σωστή!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ
    ΘΟΥ,ΚΥΡΙΕ, ΦΥΛΑΚΗ ΤΩ ΣΤΟΜΑΤΙ ΜΟΥ!

  3. #18
    χμμμ
    οι τελευταίες φιλοσοφίες είναι οι πιο ζουμερές μου φαίνεται...
    Ξαναξεκίνησα προσπάθεια.
    Μου χάρισε μια συνάδερφος μια σοκολάτα ελβετική και την χάρισα.
    Κάτι είναι και αυτό.
    Όντως NADINE τα πράγματα είναι πολύ σχετικά, υπάρχουν κοπέλες με περισσότερα κιλά από μένα που θα ήθελαν να είναι στα κιλά μου αλλά πως να το πω... σε όλη μου τη ζωή το μόνο που ήθελα πιο πολύ ήταν να έχω ένα ωραίο σώμα και να το ντύνω. Γιατί γενικά είμαι κοκέτα. Δε νομίζω οτι έχω ποθήσει κάτι περισσότερο στη ζωή μου...
    Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αφού το ποθείς όσο τίποτα στον κόσμο θα το αποκτήσεις!.
    Να μην αναφέρω διαδεδομένη οπτική του Paulo Coelho για τη συνομοσία του σύμπαντος...
    Και μην απολογείσαι!Κάθε στόχος είναι προσωπικός και απόλυτα σεβαστός!
    Ήδη,βλέπω,ξεκόλλησες από το 68! ʼντε,καρδιά μου,πλησίασες ένα βήμα ακόμα τον στόχο σου!

  5. #20
    Εννοείται οτι δεν θα στερήσαι και δεν θα πεινάς έως λιποθυμίας , θα κάνεις κάποιες έντονες δραστηριότητες ( έλα να με βοηθήσεις να καθαρίσω τα μπαλκόνια σε μισή ώρα για παράδειγμα και θα δεις διαφορά ) και όλα θα πάνε καλά .

  6. #21
    γαμωτο!
    πως ειναι δυνατον να ειμαι το Σάββατο 12/7 66,9 επιτέλους κάτω απο 67 και σήμερα το απόγευμα 67,8 ακολουθώντας τη διατροφή και χωρίς να περιμένω τις κόκκινες μέρες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;
    Θα ζυγιστώ και το πρωί. Αμάν! Κάτι τέτοια συμβαίνουν και τα παίρνω!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    ( Οι αυξομειώσεις τέτοιας κλίμακας δικαιολογούνται απολύτως.Μπορεί να μην είχες πάει τουαλέτα,μπορεί να ζυγίστηκες άλλη ώρα από αυτήν που έκανες τη σύγκριση σου, μπορεί...μπορεί...)

    Ηρεμία...

  8. #23
    Κουκλα μην ανησυχεις..Αν κοιταξεις στο "εβδομαδιαιο ζυγισμα" κι εγω τα ιδια τραβαω με τη ζυγαρια μου.Τρεις μερες χωρις παρασπονδια,κολλημενη στη ζυγαρια μηπως ξεκολλησει και ισα ισα με εδεισχνε παραπανω!!και χτες που εφαγα ενα κομματι τσιζκεικ,ξεκολλησε μισο κιλο περιπου..τι να πεις..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Δεν πάει έτσι και το ξέρεις...Αυτοί οι συνειρμοί είναι πλασματικοί...
    Και όσο κι αν το θέλουμε,δε γίνεται να χάνουμε κάθε μέρα κι από κάτι...
    Ίσως μόνο την ηρεμία μας...Αυτή η εμμονή της ζυγαριάς πρέπει ν'αντιμετωπιστεί!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από την ημεμία του εβδομαδιαίου ζυγίσματος.......... Ελεος παιδιά ότι 5 φορές την ημέρα ζύγισμα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Π.ΦΑΛΗΡΟ
    Posts
    108
    ΕΜΜΟΝΗ??? ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΖΥΓΙΖΟΜΑΙ .........ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ


    ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΝΤΑ ΧΑΛΟΥΣΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΔΙΟΤΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΧΝΑ ΣΤΟ ΦΑΙΙΙ

    1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ???

  12. #27
    Κι εγω ζυγιζομαι καθημερινα..Το ξερω οτι ειναι λαθος κοριτσια,αλλα ολοι πιστευω θα το περνανε αυτο το σταδιο.Πλεον,εαν βλεπω οτι δε χανω,δε με στενοχωρει(παρα μονο για 5 λεπτα),αλλα με πεισμωνει και συνεχιζω ακομη καλυτερα..

    Απλα καθε μερα που ζυγιζομαι συμβαινουν τα εξης :
    -αν εχω χασει πανηγυριζω και συνεχιζω
    -αν δεν εχω χασει πεισμωνω και συνεχιζω..

    Εαν δω οτι επηρεαζομαι πολυυ ψυχολογικα,θα την κρυψω με ευχαριστηση...

  13. #28
    Eνα μηνα μετα..
    Εχω να δηλωσω οτι πλεον η ζυγαρια καθοριζει τη διαθεση που θα εχω ολη μερα..ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
    Ετσι η κατασταση εχει διαμορφωθει ως εξης:
    -εαν χασω,λεω γιατι δεν εχασα παραπανω
    -αν δε χασω καθολου,κατσουφιαζω ολη μερα.
    Ευτυχως η δυστυχως,ακομα και οταν δεν χανω δεν κοβω το φαγητο,οπως μου περναει απο το μυαλο να κανω..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Η κατάσταση δηλαδή,may μου,έχει χειροτερέψει σημαντικά στο πέρασμα του μήνα αυτού.(Δε με αφορά το αν κόβεις το φαγητό)
    Η ζυγαριά σου έχει πια ενισχύσει τη δύναμη της πάνω σου κι επηρεάζει αρνητικά τη διάθεση σου,ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα της.
    Μήπως τελικά είναι ο "βάρβαρος"που χρειάζεσαι,"η "κάποια λύση"σου,χωρίς την οποία δε σε τιμωρείς αρκετά;
    Αναρρωτήθηκες ποτέ γιατί της έχεις παραχωρήσει τόση εξουσία; Γιατί όλα σου εξαρτώνται από ένα νούμερο;
    Ασφαλώς και συνειδητοποιείς ότι η απώλεια ακόμα 5-6 κιλών,που κάπου αλλού αναφέρεις,δεν κάνουν τη διαφορά...
    Αν ήταν έτσι,θα ένιωθες ήδη καλύτερα με τα 5 κιλά που έχασες.Εσύ,αντίθετα,ενστερ� �ίζεσαι θερμότερα την οπτική αυτή...
    Ποιά βαθύτερη ανάγκη σου σε καθοδηγεί; Πού πραγματικά σε εξυπηρετεί η στάση σου αυτή;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    ο λογος που δεν εχω αδυνατισει μεχρι τωρα......ειναι γιατι θα αδυνατισω ΤΩΡΑ.-

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •