ο λόγος που δεν εχω αδυνατίσει μέχρι τώρα.. - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 96 of 96
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    καλημερα ζωητσα! αν θες μας συνοδευεις στο ζυυγισμα...

  2. #92
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    38
    Ο λογος που δεν εχω καταφερει ποτε να με κρατησω αδυνατη ως τωρα ειναι γιατι τα ηθελα ολα δικα μου χωρις να κουραστω.
    Γιατι δεν εχω μαθει να διαχειριζομαι σωστα τις καταστασεις χαρας , λυπης , βαρεμαρας , αγχους , φοβου ,δεν εχω μαθει να αντιμετωπιζω παντα στα ισια τη ζωη , τη δικη μου τη ζωη και ετσι πολλες φορες ξεφευγω διατροφικα και ξαναπαιρνω κιλα. Ειναι η ευκολη λυση και απο τοτε που ανακαλυψα πως εχω παχυνει λιγο και με ενοχλει εγινε σπαστικο παιχνιδακι η ολη κατασταση , ενα βλακωδες κρυφτουλι.

    Θα το παρω σαν σημαδι το οτι ανακαλυψα ενα τετοιο φορουμ. Η μαλλον δεν εχω αναγκη απο σημαδια. Εχω αναγκη απο λιγη αξιοπρεπεια απεναντι στον εαυτο μου. Ειπα οτι θα το κανω και θα το κανω αυτη τη φορα τερμα. Οσο κι αν με ζοριζει... Θα χασω τα 8 ρημαδοκιλα που εχω να χασω για να νιωσω υπεροχα και μετα θα φτιαξω τη διατροφη μου μια και καλη για να μην τα ξαναπαρω. Θα διαφυλαττω την υγεια μου σαν κορη οφθαλμου και δε θα μου χαλαω κανενα χατιρι οσο ζορικο κι αν ειναι. Θα με προσεχω και θα με φροντιζω ουσιαστικα. Θα με εχω στα πουπουλα , τερμα οι βλακειες , τερμα τα παιδιαρισματα. Απο εδω και περα δουλεια , σοβαροτητα και αυτοπροστασια. Τα ειπα και ξαλαφρωσα!

  3. #93
    Originally posted by Θέληση
    Ο λογος που δεν εχω καταφερει ποτε να με κρατησω αδυνατη ως τωρα ειναι γιατι τα ηθελα ολα δικα μου χωρις να κουραστω.
    Γιατι δεν εχω μαθει να διαχειριζομαι σωστα τις καταστασεις χαρας , λυπης , βαρεμαρας , αγχους , φοβου ,δεν εχω μαθει να αντιμετωπιζω παντα στα ισια τη ζωη , τη δικη μου τη ζωη και ετσι πολλες φορες ξεφευγω διατροφικα και ξαναπαιρνω κιλα. Ειναι η ευκολη λυση και απο τοτε που ανακαλυψα πως εχω παχυνει λιγο και με ενοχλει εγινε σπαστικο παιχνιδακι η ολη κατασταση , ενα βλακωδες κρυφτουλι.

    Θα το παρω σαν σημαδι το οτι ανακαλυψα ενα τετοιο φορουμ. Η μαλλον δεν εχω αναγκη απο σημαδια. Εχω αναγκη απο λιγη αξιοπρεπεια απεναντι στον εαυτο μου. Ειπα οτι θα το κανω και θα το κανω αυτη τη φορα τερμα. Οσο κι αν με ζοριζει... Θα χασω τα 8 ρημαδοκιλα που εχω να χασω για να νιωσω υπεροχα και μετα θα φτιαξω τη διατροφη μου μια και καλη για να μην τα ξαναπαρω. Θα διαφυλαττω την υγεια μου σαν κορη οφθαλμου και δε θα μου χαλαω κανενα χατιρι οσο ζορικο κι αν ειναι. Θα με προσεχω και θα με φροντιζω ουσιαστικα. Θα με εχω στα πουπουλα , τερμα οι βλακειες , τερμα τα παιδιαρισματα. Απο εδω και περα δουλεια , σοβαροτητα και αυτοπροστασια. Τα ειπα και ξαλαφρωσα!

    καλή αρχή σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου...

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Originally posted by NADINE
    Δεν έχω την παραμικρή ιδέα,ειλικρινά!Κάποιες υπόνοιες μόνο έχω,αλλά αν κρίνω εκ του αποτελέσματος,τότε δεν ξέρω...
    Δεν ξέρω ποιό είναι το σχέδιο του Θεού για μένα...Δεν ξέρω καν ποιά είναι τα αληθινά δικά μου σχέδια...
    Όχι αυτά που λέω ότι θέλω,η καραμέλα που χρόνια πιπιλίζω,αλλά αυτά που οι πράξεις και παραλείψεις μου υποδεικνύουν...
    Ξέρω ότι αν δεν ήμουν παχύσαρκη δε θα είχα γνωρίσει κάποιους πολύ σημαντικούς ανθρώπους στη ζωή μου,
    κάποιους από τους οποίους γνώρισα εδώ μέσα...Ίσως πάλι να γνωριζόμασταν κάπου αλλού,πάλι δεν ξέρω...
    Αν δεν ήμουν παχύσαρκη θα είχα κάνει κάποιες άλλες επιλογές,θα είχα ζήσει άλλες εμπειρίες,ίσως ήμουν κάποια άλλη...
    Νομίζω ότι τον αληθινό λόγο,που δεν έχω αδυνατίσει μέχρι τώρα,θα τον μάθω μόνο όταν θα έχω αδυνατίσει,
    γιατί τότε μόνο θα εκλείψει και ίσως τον αντιληφθώ δια της απουσίας του...Μέχρι τότε ψάχνω να με κατανοήσω βαθύτερα.
    ΕΠΕΣΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΙΝΟ. ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ..........

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    109
    Ο λόγος που δεν έχω αδυνατίσει μέχρι τώρα.....
    Θέλει σκέψη το πράγμα , και εμένα μου ήρθε η σκέψη όταν συνειδητοποίησα ότι ποτέ στην μέχρι τώρα ζωή μου δεν τρεφόμουν φυσιολογικά.Υπήρχαν περίοδοι στην ζωή μου που ήμουν 58 κιλά (με ύψος 1,75) και δεν έτρωγα τίποτα παρά μόνο γλυκά και άλλες που έκανα και ...καλά διατροφή και μετά τσάκιζα και την σοκολατίτσα μου και έφτασα τα 81 ως που φρίκαρα γιατί ντρεπόμουν να το παραδεχτώ ακόμη και στον ίδιο μου τον εαυτό που έφτασα.Το καλοκαίρι του 2008 ζύγιζα 66 κιλά και έφτασα χειμώνα του 2010 να είμαι 81?ʼρχισα να βάζω κάτω την διατροφική ζωή μου μέχρι τώρα και είπα ΤΕΛΟΣ θα με αγαπάω όσα κιλά και αν είμαι αλλά θα νιώθω καλύτερα όταν τα κιλά μου δεν γίνονται πρόβλημα στην ζωή μου και σε άλλους τομείς.Είμαι 30 ετών και δεν είχε υπάρξει 1 μέρα που να μην έχω φάει γλυκό. Εδώ και 1½ μήνα δεν έχω ακουμπήσει γλυκό , τα πήρα στο κρανίο με τον εαυτό μου και την εξάρτηση μου ,και έβαλα στόχο στην υπόλοιπη ζωή μου να με φροντίζω πιο πολύ,να μου μαγειρεύω φαγάκι συχνά να ζω φυσιολογικά.Την πρώτη βδομάδα λύσσαξα για γλυκό, τώρα όμως είμαι μια χαρά και γεμάτη ενέργεια.Έχω πει στον εαυτό μου ότι γλυκό θα φάω μόλις φτάσω τον στόχο μου και μόνο ένα και θα τα βγάλω από την ζωή μου, μια ιδέα τελικά είναι όλα και είναι να μην σου καρφωθεί στον εγκέφαλο!!!

    Καλή επιτυχία σε όλους μας!

  6. #96
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •