Είναι δυνατόν?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    11

    Είναι δυνατόν?

    Καλημέρα σε όλους...
    Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω (ελπίζοντας να μου απαντήσει κάποιος...)
    Εδώ και μια εβδομάδα , ξεκίνησα την δίαιτα Atkins .
    Βέβαια , επειδή είμαι κολλημένη με τους υδατάνθρακες , δεν την τήρησα κατα γράμμα ! Βλέπω όμως σημαντική διαφορά στην ζυγαριά . Μέσα σε μια εβδομάδα η ζυγαριά με δείχνει -3 κιλά!!! Παρόλο λοιπόν που η ζυγαριά δείχνει οτι έχασα κιλά , εγώ δεν παρατηρώ απολύτως καμία διαφορά στα ρουχα μου .
    Πώς -και γιατί - γίνεται αυτό??? Υπάρχει περίπτωση αυτά τα 3 κιλά να είναι απώλεια νερού? Και αν είναι απώλεια νερού , πάλι δεν θα έπρεπε να είχα "ξεφουσκώσει" έστω και λίγο και να υπάρχει κάποια διαφορα στα ρούχα μου???

  2. #2
    Φίλη μου....
    Θα σου πω κάτι που ίσως σε βοηθησει...
    εγώ που έχω πρόβλημα στην κοιλιά και το στομάχι, όλη μου τη ζωή όταν αρχίζω δίαιτα αδυνατίζω πρώτα στα πόδια και στα χέρια και μετά εκεί που θέλω...
    Μήπως και σένα τα κιλά φεύγουν πρώτα από εκεί που δεν χρειάζεται και μετά στο πρόβλημα σου;
    Εγώ έχω χάσει έξι κιλά και έχω κατέβει μόνο ένα νούμερο στη μέση, ενώ στα πόδια μου πλέει το παντελόνι....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Συνήθως είναι υγρά, όπως γίνεται και όταν τρως αρκετά.


    Απλά η Ατκινς έχει και στάδιο ενεργοποίησης και φάσεις κτλ.Εκεί πρέπει να διαβάσεις για να δεις τι άκριβώς γίνεται στα πρώτα στάδια.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    11
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !
    Όσον αφορά στο χάσιμο κιλών toutou , οταν χάνω κιλά ,ΕΥΤΥΧΩΣ τα χάνω απο παντού . Είναι η πρώτη φορά όμως που δεν έχω χάσει τίποτα και απο πουθενά (παρά μόνο στη ζυγαριά). Έχω μπερδευτει για τα καλά .
    Kleanthis , διάβασα στο βιβλίο του Atkins οτι τα πρώτα κιλά που φεύγουν είναι υγρά . Οκ ,συμφωνώ οτι είναι υγρά ,το θέμα είναι όμως οτι αν και υγρά , δεν θα έπρεπε να έχω έστω και μικρή διαφορά στα ρούχα???

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •