ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    33

    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!

    Ο μεταβολισμος μου ειναι τοσο ελεηνα χαμηλος!!και ειμαι μολις 17!!
    1000 θερμιδες ημερισιως!! και γυμναζομαι κιολας!
    πηρα 3 κιλα και δε χωραω στα ρουχα μου..αισθανομαι πατσαδες... κα8ομαι και νιωθω διπλες στη κοιλια μου!!
    Πολυ φοβαμαι οτι η θα καταληξω 80 κιλα....η ανορεξικη...ηδη εχω μπλεξει με τους εμετους που τοση προσπαθεια εχω κανει να σταματησω...που οντως τους σταματησα αλλα πηρα κιλα..επαθα σοκ και φτου κ απ την αρχη!!ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΕ 1000 ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΝΕΙ??ΡΩΤΑΩ ΠΟΙΟΣ??
    και εξαιτιας ολων αυτων σταματησα να ψηλωνω..και δε θα ψηλωσω αλλο το ξερω

    αποφασισα να παω σε καποιον ειδικο...γιατι δε με βλεπω καθολου καλα!

    σκεφτομαι να παρω και φαρμακα...λιποδιαλυτες καθαρτικα και τετοια...αλλα πολυ αμφιβαλλω αν θα μου το επιτρεψουν οι γονεις μου...

    ειλικρινα αν ειχα εναν νορμαλ μεταβολισμο θα δεχομουν να παραμεινω στα κιλα που ειμαι(ξεροντας οτι ευκολα και με λιγη πειθαρχια θα τα εχανα)
    Στερουμαι τοσα πραγματα χωρις αποτελεσμα...και μια ζωη θα συνεχισω να στερουμαι χωρις αποτελεσμα επισις

    αισθανομαι καταδικασμενη,..που μαλλον ειμαι..σε μεγαλυτερες ηλικιες θα μαι κωλοχοντρη και το ξερω...στα 50 θα μαι ενα βιτιο..μονο με 1000 θερμιδες
    και μη μου πει κανεις οτι καιω παραπανω..ενα χρονο τωρα τις μετραω σε σημειο να 3ερω τη περιεκτηκοτητα καθε τροφης και να γινομαι κουραστικη


    σκεφτομαι σοβαρα ν αυτοκτονησω
    το στομαχι μου ηδη με καιει απο τους εμετους

    δεν υπαρχει γυρισμος γιατι ποτε δε θα καταφερω να χασω τα κιλα που θελω....εκτος αν γινω ανορεξικη..αλλα ετσι οπως με βλεπω θα καταντησω να τρωω σαν ανορεξικη και να παραμενω στα κιλα κανονικης γυναικας...

    ειμαι στα προθυρα καταθλιψης..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    281
    alice ηρεμησε κοπελα μου.τι υψος εχεις κ ποσα κιλα εισαι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Αlice ξέρω ότι είσαι στη φάση που δε μπορείς να σκεφτείς λογικά.Τόση ταλαιπωρία και σκέψεις να κατακλύζουν το μυαλό σου και τόση απέχθεια για την εικόνα σου.

    ΑΛΛΑ...

    ...σκέψου πως η κατάσταση σου και είναι αναστρέψιμη και δεν είναι τραγική!

    Αν θες πες λίγα παραπάνω για το ημερήσιο πρόγραμμα σου και πως προκύπτει ότι χρειάζεσαι 1000 θερμίδες ημερησίως.

    Καλή δύναμη!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    7
    alice να σου πω δεν ξερω αν θα βοηθησει καθολου θα σου προτεινω ενα βιλιο να αγορασεις να διαβασεις λεγεται μυστικο(The secret)
    σου εξηγει πως ολα ειναι στο μυαλο μας και πως οτι θες μπορεις να το εχεις

  5. #5
    Καλημέρα!

    Πάνω που νόμιζα ότι μόνο εγώ βλέπω τα πάντα τόσο μάυρα εμφανίστηκες εσύ. Τα πήρες όλα πολύ κατάκαρδα όμως ρε παιδί μου. Ηρέμησε καταρχής και βγές από αυτήν την κατάσταση πανικού στην οποία έχεις μπλέξει τον εαυτό σου. Ε δεν θα αυτοκτονήσουμε τώρα και για μερικά κιλά. Η ζωή είναι ωραία, φτάνει να μάθουμε να ζούμε τις στιγμές. Το βιβλίο που σου πρότεινε η Κελλη το διάβασα και γώ και τώρα το διαβάζω δεύτερη φορά γιατί πιστεύω ότι μοιπορεί να βοηθήσει αν πραγματικά πιστέψουμε σε όσα γράφει. Δοκίμασε το.
    Καλή συνέχεια και...υπομονή!

  6. #6
    Alice...ηρεμησε κοριτσι μου!

    Δεν ξερω απο που προεκυψε οτι χρειαζεσαι 1000 θερμιδες ημερησιως αλλα σε παρακαλω
    σκεψου λιγο λογικα!

    Σου συμβαινει κατι που οπως ειπε και ο Κλεανθης διορθωνεται.
    Πες μου ,εκανες καποιο τεστ μεταβολισμου;Γιατι ξερεις και
    γω εκανα και μην νομιζει...λιγοτερες απο 1200 χρειαζομαι
    και ομως ,εχω προσαρμοσει ετσι το προγραμμα μου που χνω κιολας!

    Εχεις κανει καποιες εξετασεις προσφατα;
    Θυροειδη;Ορμονικες;
    Ειμαι σιγουρη πως τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα!
    Επισκεψου εναν ενδοκρινολο και θα βρεις ακρη ,ειμαι σιγουρη.

    Ασε τις αυτοκτονιες κατα μερους..για μερικα βρωμοκιλα.
    Ξερεις ποσοι συνανθρωποι σου θα παρακαλαγαν να ειχαν
    το ιδιο προβλημα με σενα παρα καποιο αλλο θεμα υγειας;

    Για ονομα του ΘΕΟΥ...Δεν ειναι ολα θεμα κιλων γμτ!

    Σκεψου ,σε παρακαλω και ηρεμησε...

  7. #7
    Δε νομιζω πως εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα κουκλα μου! Αν ειναι δυνατον..Ο μεταβολισμος σου για να κανει καυσεις και να λειτουργει κανινικα χρειαζεται να του δινεις τροφη..θερμιδες αν το καταλαβαινεις ετσι καλυτερα. Του δινεις πολυ λιγες θερμιδες του οργανισμου σου. Ξερω οτι σου ειναι δυσκολο να καταλαβεις αυτη τη στιγμη αυτο που σου γραφω. Αν βεβαιωθεις οτι δεν εχεις κατι απο αυτα που αναφερει το μαρουλακι (και ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δεν εχεις καποιο τραγικο προβλημα βαρους απλα δε ξερεις πως να το χειριστεις) τοτε θα μπορουσες να επισκεφτεις εναν ειδικο οπως διαιτολογο για να σου δωσει κατευθυνση για το που θα βαδισεις σχετικα με τη διατροφη σου. Σου μιλαω εκ πειρας..δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα για το οποιο σου προκαλει τοσο αρνητικα συναισθηματα.

    Να θυμασαι ομως η ευτυχια στηζωη σου δε κρυβετε στα 3 κιλα κατω ή πανω..Περιμενουμε νεα σου!

    Φιλακια!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    επαναφερω το θεμα
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    ΘΑ ΣΑΛΤΑΡΩ
    τι θα που εχω σαλταρει
    δεν θελω να ειμαι ετσι
    φερτε μου ενα αλλο σωμα
    μπορω να επιλεξω απο καποιο αλμπουμ?
    πουλανε και στο ιντερνετ?
    εχει ολα τα νουμερα και σχεδια?
    ποσο κανει?
    γινεται η πληρωμη και με δοσεις?
    οι αιωνιες αποριες!!!!!!

  9. #9
    Τζενάκι μου γεια σου!
    Χαθήκαμε. Πολύ απελπισμένη σε βρίσκω ρε κορίτσι μου και δεν σε συνήθισα έτσι. Τι να το κάνεις το σώμα το ξένο. Θυμήσου πόσους κόπους έκανες για να κάνεις το σώμα που έχει τώρα...πόσες θυσίες...πόσους διαλόγους με την τουαλέτα. Ελαααα χαλάρωσε! Να σκέφτεσε το ταξίδι σου που θα πάς και να σκέφτεσαι ότι δεν έχει σημασία ουτε πόσα κιλά θα πάς ουτε πόσα κιλά θα γυρίσεις. Σημασία έχει να περάσεις καλα. Μια ζωή την έχουμε και δεν ξέρουμε και πόσο μεγάλη θα είναι.
    Πολλά φιλιά

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ααααχ
    δεν θελω να σκεφτομαι τιποτα
    παλι χαλια εχω γινει
    σ ευχαριστω βρε συναδελφισσα αλλα ειμαι σε φαση τωρα, ξερεις
    θα θελα να αλλαζαν ολα γρηγορα
    και να μην εχει συνεπειες το καθε τι
    σταματηστε να κατεβω
    δεν θελω αλλο

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •