Υπέκυψα πάλι... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 208
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Τζενάκι χαλάρωσε...15 μέρες είναι υπεραρκετές για να επανέλθεις. Ελαφρύ βραδυνό απόψε κι από αύριο συνεχίζεις με διατροφή. Όταν νιώθεις μοναξιά, μη μένεις κλεισμένη σπίτι. Κάνε κανένα περίπατο, κάνε κάτι εκτός σπιτιού ή έστω εκτός κουζίνας. Μια χαρά θα είσαι στο Μαρόκο. Δεν έφαγες πια και τοοοοοσο πολύ. Πού να δεις εγώ τι τρώω σε ορισμένα βουλιμικά....


    ʼντε κοριτσάκι...ψυχραιμία...!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Tζενάκι μπορεί να έφαγες λίγο παραπάνω αλλά μη νομίζεις ότι αυτή η σου η πράξη θα σε <<φιλοδωρήσει>> άμεσα με πολύ βάρος.Ξέχασε το και συνέχισε το διατροφικό σου πρόγραμμα.Θα δεις ότι θα επανέλθεις αμέσως και θα πας στο Μαρόκο ανάλαφρη. :)

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    θενκς γκαις
    για τη συμπαρασταση
    ειμουνα σιγουρη οτι θα με ανεβασετε
    μεχρι τωρα ειμουνα καλο κοριτσι σημερα
    ελπιζω να επανελθω στας επαλξεις
    <παει εγω μαροκο φαει ολοι εκει. εγω δε φαει >
    λεμε τωρα......

  4. #34
    Καλημέρα...
    απέτυχα για ακόμα μια φορά. Ενώ για 1,5 βδομάδα τα πήγαινα πολύ καλα (ακολουθούσα τη σταθεροποίηση μου χωρίς επισκέψεις στην τουαλέτα), ψές τα έκανα θάλασσα. Οι ελένιδες και οι κωσταντίνοι φταίνε! Έφαγα ένα σωρό και μετά.... Πότε θα σταματήσει αυτός ο εφιάλτης... :-(

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Oκ κι εγώ είχα μια παρεκτροπή από το πρόγραμμα μου και προσπαθώ να ελεγξω τη σκέψη μου ώστε να το δω έτσι.

    Ας μην πάψουμε να ελπίζουμε στην άλλη,αυριανή, διαφορετική μέρα...Αν και...περάσαν χρόνια που δεν έρχεται...

  6. #36
    Όπως το λές Κλεάνθη μου. Αυτή η μέρα δεν έρχεται ποτέ. Μετά απο κάθε βουλιμικό επεισόδιο υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι θα είναι το τελευταίο και ότι αύριο θα είναι μια καλύτερα μέρα, μακρυά από επεισόδια και μιζέριες. Κιόμως ακόμα περιμένω αυτό το αύριο...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    un-happy ξέρω πως νιώθεις.Είναι πολλές οι στιγμές που σκέφτεσαι πως όλη σου η ζωή θα σημαδευτεί από τη βουλιμία και πως τελικά θα τη χάσεις αναλώνοντας χρόνο σκεφτόμενος το φαγητό,τα επεισόδια και κυρίως τη μιζέρια που βγάζει όλη αυτή η κατάσταση.Χάνουμε στιγμές και αυτό μας τρελαίνει βλέποντας , συγκριτικά, τους γύρω μας που γεύονται κάθε λεπτό.

    Υπομονή,υπομονή,υπομονή και δύναμη να έχουμε.

    Ίσως για κάποιο άγνωστο προς εμάς λόγο, να πρέπει να το περάσουμε όλο αυτό.Κάποια χαμένη ισορροπία πρέπει να βρούμε για να επανέλθουμε.

  8. #38
    Αυτό το υπομονή το ακούω πολύ συχνά τον τελευταίο καιρό. Από διάφορους...η μαμά μου, ο ψυχολόγος μου... Και συνέχεια απορώ. Δεν κάνω υπομονή; Μήπως τελικά δεν ξέρω τί είναι υπομονή...; Τί να πώ... Υπομονή λοιπόν, ότι και αν είναι αυτό!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    οπως εχετε πιστευω αντιφθει κι εγω υπεκυψα παλι

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Δεν ξέρω,αλλα με τη λέξη "υπομονή" έχω ένα θέμα...
    Τη θεωρώ τον πιο εγγυημένο δρόμο,ώστε να να συνεχίσει κάποιος να υποφέρει...
    Βέβαια,ας μη γενικεύω...Εξαρτάται από την περίπτωση πάντα...
    Ισως το θέμα να το'χω με την πρόθεση,γιατί η επιμονή,η αναμονή δε μ'ενοχλούν...
    Μου ακούγεται παθητική κατάσταση,στωική και κατ'έπέκταση δεν πολυπιστέυω στη δυναμική της...
    Ο καθένας ασφαλώς ας κάνει οτιδήποτε τυχόν τον βοηθά...
    Καλή μας δύναμη,απ'όπου κι αν ο καθένας μας την αντλεί!

  11. #41
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    νομίζω πως χρειάζεται να δώσουμε και μια σημασία στη λέξη "αποδοχή" πέρα απ την υπομονή...

    ναι! αλλο ενα επεισόδιο... ΝΑΙ το έκανα, ειχα τους λογους μου και υπεκυψα,
    κατι παραπανω θα κανω, θα δυναμωσω αργα αργα και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ,
    να αγαπαμε τον μικρουλη εαυτο μας, αυτον τον πληγωμενο που μας πληγωνει
    Ας σκεφτουμε πως ειμαστε οι καλοι γονεις του προβληματισμενου παιδιου μας. Θα το μαλωναμε;
    Οχι οτι ειναι ευκολο....

    κι οσο για το Μαρόκο... εχω κι εγω ενα παρομοιο στοχο, πιο μακρυνο, καλοκαιρινό, αλλα δεν τον προλαβαινω!!!
    οσο σκεφτομουν να τον προλαβω τοσο δεν ξεκινουσα προγραμμα, τοσο ετρωγα...

    τωρα εβαλα ενα πολυ πιο μακρυνο στοχο... αοριστο... και για το καλοκαιρι που θα παω διακοπες εβαλα τον εφικτο στοχο... νιωθω καλα... να δουμε

  12. #42
    ΜΠΡΑΒΟ ''ΑΛΛΑΓΗ'' ΜΟΥ! ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ!
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΑΠΟΠΝΕΕΙΣ!

  13. #43
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    ΕΓΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
    τωρα πηρα πιο πολυ κουραγιο!!!!
    :)

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αγάπη, τρυφερότητα και παρηγοριά στο εσωτερικό μας παιδί και στις ανάγκες του!

  15. #45
    Καλημέρα φίλοι μου και καλή βδομάδα.
    Δυστυχώς έκλεισε άσχημα η εβδομάδα μου αφού ψές δεν τα κατάφερα και έτρεχα πάλι στην τουαλέτα.... Αυτή η εβδομάδα όμως θα είναι καλύτερη από την προηγούμενη!

    φιλιά σε όλους

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •