Γεια.....!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Χρόνια πολλά και καλώς ήρθες!


    Το πρώτο βήμα είναι να ζυγιστείς για να δεις που βρίσκεσαι. Δεν έχει νόημα να φοβάσαι τη ζυγαριά. Ξύπνα ένα πρωί, πάρε μια βαθιά ανάσα κι ανέβα.
    Το δεύτερο και πιο δύσκολο βήμα είναι να το πάρεις απόφαση να εφαρμόσεις αυτό που ξέρεις πολύ καλά ότι θα σε οδηγήσει στην απώλεια βάρους. Με υγιεινό πάντα τρόπο. Κάτσε και σκέψου πόσο πολύ θέλεις να χάσεις βάρος, γιατί το θέλεις αυτό και πόσο τέλεια θα νιώθεις όταν θα τα έχεις καταφέρει. Και δε λέω να φτάσεις πάλι στα 50 κιλά. Είναι πολύ λίγα για το ύψος σου.
    Εγώ μετά από 3ημερο βουλιμικό, σήμερα αποφάσισα να αρχίσω και πάλι τη διατροφή μου, με κάποιες βελτιώσεις ίσως. Ξεκίνα κι εσύ μαζί μου από σήμερα αν θέλεις. Θα εμψυχώνουμε η μια την άλλη. Κατανοώ ότι δεν είναι κι η καλύτερη περίοδος λόγω εορτών. Όλα όμως γίνονται αν το θέλουμε. Εγώ το θέλω. Θα το παλέψω. Στις 2/1 έχω σοβαρό λόγο να έχω χάσει 1 κιλάκι, αν όχι παραπάνω. Μπορεί να μην τα καταφέρουμε με την πρώτη. Θα έρθει όμως η στιγμή που θα τα καταφέρουμε και θα νιώθουμε τόσο περήφανες για τους εαυτούς μας. Και μόνο γι΄αυτό αξίζει...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    2
    Ευχαριστω πολυ!!!! Ε ναι λοιπον θα το καταφερουμε!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Mε παίζετε κι εμένα? Κι εγώ διανύω διήμερο βουλιμικό. Ξεκινάω από απόψε το βράδυ, παρότι είμαι καλεσμένη, και ξαναβάζω τον στόχο μου: από 62 κιλά θα φτάσω 53 (με ύψος 1,67). Kαλή μας επιτυχία :)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    2
    Καλη επιτυχιαααααααααααααααααα ααααα!!!!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Όλους τους παίζουμε. Ανεξαρτήτως ύψους, βάρους, διάθεσης και ηλικίας. Κι εμένα 53 κιλά είναι ο στόχος μου, για άλλη μια φορά. Κι όταν διαισθανόμαστε εκείνη την καταραμένη παρόρμηση να μας πιάνει ας σκεφτόμαστε το στόχο μας. Ας υψώνουμε ακόμα περισσότερο τα τείχη...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2
    Είσαι πολύ μικρή! Τα κιλά που λες για μοντέλο και τι λένε οι άλλοι δεν είναι το πιο σημαντικό γλυκιά μου. Εφόσον είσαι 1,70μ μπορείς άνετα να είσαι 60 κιλά και το κατώτατο ως 55. Αλλά έτσι καταστρέφεις τις ορμόνες σου και μία ελπίδα για οικογένεια! Είναι τόσο σημαντικό για εσένα να δείχνεις σα μοντέλο χέρι χέρι με ενδοκρινολόγο ή να βρεις κάποιον να περνάς καλά και να είσαι υγιής; Όταν φτάσεις 24 χρονών το σώμα σου θ' αλλάξει μόνο του χωρίς να κάνεις τίποτα! Σκέψου το!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •