Υπέκυψα πάλι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 208
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15

    Υπέκυψα πάλι...

    Καλημέρα σε όλους... Χθες βράδυ είχα πάλι επεισόδιο και αυτή τη στιγμή νιώθω χάλια... Είχα πείσει τον εαυτό μου ότι θα σταματούσα αυτή την αλλόκοτη συμπεριφορά, όλη τη μέρα τα είχα πάει πολύ καλά και το βράδυ για κακή μου τύχη έπρεπε να βγω με το φίλο μου για φαγητό, προσπάθησα να το αποφύγω όμως δεν τα κατάφερα... Παράγγειλα ένα φιλέτο κοτόπουλο και μόλις έβαλα την πρώτη μπουκιά ένιωθα ότι ήθελα να φάω όλο το μαγαζί... Τελικά κατέληξα να φάω από ψωμί μέχρι μιλφέιγ, δεν άφησα ψίχουλο, το χειρότερο όμως είναι ότι γύρισα σπίτι στις 2 τα ξημερώματα και από τη λύσσα μου έφαγα ένα κουτί λαδοκούλουρα... Έχω απελπιστεί...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    41
    Καλημερα Κερασουλα!!Καταρχην δεν χαθηκε ο κοσμος αν ειχες και ενα βουλιμικο χτες..Σκεψου οτι σημερα ξεκινησε μια καινουρια μερα που δεν εχει καμια σχεση με την χτεσινη..Προσπαθησε να μην τις συνδεσεις στο μυαλο σου και συνεχισεις και σημερα..Ασε που ετσι που τα ακουω(η μαλλον τα διαβαζω) μπορει απλα να εφαγες λιγο παραπανω με βαση τα δικα σου δεδομενα..Αλλα οπως και να χει αν φας λιγο πιο ελαφρυα σημερα θα δεις που ολα θα φτιαξουν και μην ξεχνας οτι ειμαστε ολοι εδω και σε στηριζουμε με ολη μας την θεληση!!!Καταλαβαινω πολυ καλα πως αισθανεσαι γλυκεια μου γιατι και εγω το περναω καθε τρεις και λιγο...μη το βαλεις κατω...ενας αγωνας ειναι με τις ηττες αλλα και με τις νικες του...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Σε ευχαριστώ πολύ kassi... Το θέμα είναι όμως ότι και σήμερα το πρωί έφαγα πολύ παραπάνω απότι θα έπρεπε... Θα προσπαθήσω την υπόλοιπη μέρα να κάνω κανονικά τα υπόλοιπα γεύματα και ελπίζω από αύριο να νιώθω καλύτερα... Σε ευχαριστώ και πάλι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Καλημέρα κι από 'μένα Kerasitso!!


    Κι εγώ έτσι την παθαίνω...Αν πω ότι θα κάτσω να φάω κανονικά καταλήγω να φάω τον περίδρομο. Το κακό είναι ότι το επαναλαμβάνω και την επόμενη μέρα. Τα λαδοκούλουρα δεν είναι και τόσο βαριά. ʼσε που το φιλέτο κοτόπουλο είναι πολύ light επιλογή. Σήμερα το μεσημέρι φάε σαλάτα με τόνο και 2 φρυγανιές κι όλα θα πάνε καλά.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    ʼστα να πάνε dolhpin... Το κοτόπουλο ήταν η αρχή για όλα τα υπόλοιπα... Αν ήταν μόνο αυτό και τα λαδοκούλουρα θα ήμουν πολύ ευχαριστημένη με τον εαυτό μου... Το χειρότερο είναι ότι ενώ 2 μέρες συνεχόμενες τρώω, ξυπνάω την επόμενη και το μόνο που σκέφτομαι είναι τι θα φάω, έτσι για πρωινό ξέσκισα τα λαδοκούλουρα πάλι... Αφού ακόμα να χωνέψω... Τι εξάρτηση και αυτή, νιώθω σαν ναρκωμανής... ʼμα δεν πάρω τη δόση μου παθαίνω τρελά σύνδρομα στέρησης, έχω απίστευτα νεύρα όταν νιώθω πείνα και δεν είναι να μου μιλάει κανείς... Ελπίζω να μην είμαι η μοναδική με στερητικά σύνδρομα... Έχει κανείς καμία καλή συμβουλή για την αντιμετώπιση της στέρησης???

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Kι εγώ σήμερα δεν είμαι κάλά.Είχα κάποια υποτροπή ( ευτυχώς δεν το έριξα στα πολύ λιπαρά ) αλλά θέλω να ελπίζω ότι σήμερα θα επανέλθω.

    ΓΕΡΑ ΛΕΜΕ!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    σιγα μην εισαι η μονη
    εδω κοντεβουμε να βγαλουμε και βουλευτη
    αμα δεν κολουσε το μυαλο μας στα φαγια ολη μερα γιατι καθομαστε
    και γραφουμε εδω περα
    αν γινοταν να μην αποφευγουμε την πρωτη μπουκια.
    να μην πεσουμε με τα μουτρα μετα
    θα ειμασταν ολοι πανευτυχεις
    στο κατω κατω απο ενα σημειο και μετα δεν καταλαβαινουμε τι τρωμε αλλα φαινεται αδυνατο να σταματησουμε τον εαυτο μας πριν
    φτασει στο σημειο πριν την ανατιναξη του στομαχιου
    ειναι απο την στερηση
    στερουμε την ευχαριστηση του φαγητου στον εαυτο μας
    και τον φτανουμε σε σημειο να ξεσπαει σε ανεξελεγκτα
    φαγοποτια γιατι εχει την εντυπωση οτι εχει πεσει η πεινα του 40
    ξανα και ποτε θα βρει να ξαναφαει;;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Έχεις απόλυτο δίκιο Τζένη μου... Αυτή η εμμονή με το φαγητό συνδέεται άμεσα και με τη στέρηση αλλά και με τις ηλίθιες σκέψεις που ασυναίσθητα κάνουμε ότι μετά από το μεγάλο φαγοπότι θα πέσει πείνα... Το πιο τραγικό της υπόθεσης είναι ότι όλα τα κάνουμε συνειδητά... Γνωρίζουμε ότι είναι λάθος και συνεχίζουμε...
    Κουράγιο kleanthi... Σε νιώθω απόλυτα... Εύχομαι να μην έχεις άλλη υποτροπή... Όλα στο μυαλό μας είναι...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    41
    αρε Κερασιτσο αυτο με το μυαλο που λες πολυ το σκεφτομαι..ωπες ωρες νιωθω οτι ενω τα χερια μου τα ποδια μου και ολα τα μελη του σωματος μου εγω τα λειτουργω,το μυαλο λες και δεν ειναι δικο μου κανει οτι του καπνισει απο μονο του...τωρα πως πας?συνεχιζεις τη βουτια στο φαι?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    103
    Μαλλον περονοσπορος επεσε δεν εξηγειται...Και εγω απο χθες ακροβατω...Χαλια......Απογνωσ� � ξανα.....

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    21
    φαινεται οτι το ειχει η μερα χθες γιατι το παρακανα κ'γω!
    Κατ'αρχην καλως ηλθες Kerasitos κ απο μενα, ηθελα να γραψω χθες αλλα ετσι οπως μου εκατσε η μερα...ας'τα!

    Και σαν να μην εφτανε το χθεσινο, τωρα που γυρισα απο την δουλεια επανελαβα τα χθεσινα λες κ μπηκε ο διαολος μεσα μου.
    χαλια μαυρα τι να πω!!!!

    Ευχομαι ολοι να ημαστε καλητερα αυριο!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Πωπω σήμερα έπιασε η μαύρη η κατάρα λέμε!Ποιος μας μελετάει ρε παιδιά; ʼντε να δούμε άσπρη μέρα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    103
    Mαυρη κ αραχνη.Τρισκαταρατη νιωθω φερτε εναν παπα να διαβασει καμια ευχη ρε παιδια

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Καλησπέρα!!!! Λέτε να μας μάτιασαν??? 3 μέρες συνεχόμενες ξέφευγα τελείως... Σήμερα ως τώρα(φτου φτου μη με ματιάσω) όλα έχουν πάει καλά... Εσείς πως είστε παιδιά?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΦΟΡΗΤΑ
    ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ
    ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΑΤΙ ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ
    ΚΑΙ ΜΕΛΙΤΖΑΝΕΣ
    ΔΕΝ ΞΕΚΟΙΛΙΑΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ
    ΤΡΕΛΑ ΚΑΛΑ
    ΑΝΕΒΑΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ

Page 1 of 14 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •