μια ζωη προβλήματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    10

    μια ζωη προβλήματα

    Καλησπέρα
    οσα χρονια θυμάμαι τον εαυτο μου ειμαι παχια...πραγματικα... στα 23 μου ανακαλυψα τον εμετο...εχασα 50 κιλα μεσα σε 6 μηνες...
    πρωτη φορα ενιωθα ομορφη...
    περπατουσα και ενιωθα να αρεσω...

    οχι εμετο χαρακιρι θα εκανα για να το νιωσω αυτο!

    εκανα σχεσεις πρωτη φορα και ο 4ος ήταν ο αντρας μου! ενας κουκλος! παντρευτηκαμε πριν 2 χρονια στα 27 μου οταν το συννεφακι ειχε ηδη αρχισει να διαλυεται! καθε χονο περνω κιλα...απο 1,73 και 118 κιλα κατεβηκα στα 65 κιλα και εχω φτασει τωρα παλι στα 106...κανω συνεχως εμετους...ξερω οτι βλαπτω τον εαυτο μου...δεν καταλαβαινω γιατι επαψα να χανω κιλα...τρωω καμια φορα χωρις να το συνηδιτοποιω και να το θυμαμαι...

    φοβαμαι οτι δεν εχω καταφερει να κανω παιδι λογω αυτης της καταστασης...φοβαμαι οτι δε θα αδυνατησω ποτε...φοβαμαι οτι θα μεινω ξανα μονη μου!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ
    ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ
    ΚΑΤ ΑΡΧΗ ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ
    ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΞΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΟΥΣ
    ΕΜΕΤΟΥΣ;;;;;
    ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΔΗΛΑΔΗ
    ΟΤΑΝ ΕΙΣΟΥΝ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΕΣ
    ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ;;;
    ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕΣ
    ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΔΥΜΟΝΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΚΑΙ <ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ> ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ
    ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΣΠΙΤΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ
    ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ
    ΠΑΕΙ Η ΑΝΥΠΟΜΟΝΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΡΘΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΔΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ
    ΕΓΙΝΕ ΡΟΥΤΙΝΑ;;;;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΣΑΙ;;;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    10
    καλησπέρα Τζένη
    ζουμε στην ιδια πόλη
    το ολο θέμα δεν έχει να κάνει με τον αντρα μου... δεν ξέρω κιολλας...μέχρι πριν 5 μέρες έκανα πάντα έμετο...δε με χει πάρει χαμπάρι γιατι το σπίτι είναι μεγάλο και ξέρω να κρίβομαι..
    παλιότερα οταν εκανα εμετους εχανα κιλα οποτε οταν καποιες φορες δεν εκανα δεν πειραζε και τοσο...τωρα πια δεν χανω...απλα δεν χανω
    δεν ξέρω τι φταίει...σοβαρά το λέω...δεν κρατούσα σχεδόν καθόλου φαγητό μεσα και όμως δεν έχανα γραμμάριο... ισως ομως να μην εχω καλη αισθηση του τι τρωω...καποιες φορες πιανω τον εαυτο μου να τρωει ασυναισθητα
    οπως και να χει εχω 5 μερες τωρα που εχω πει ΦΤΑΝΕΙ... θελω να παω και σε διαιτολογο μετα το Πασχα...
    αλλα φοβαμαι τους εμετους...φοβαμαι οτι θα γυρισω στον εμετο για να φτανω το στοχο της διαιτολογου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ΤΡΩΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ;;;;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ,sosad!
    ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ Σ'ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΜΕ ΚΟΠΟ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΜΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΧΑΣΕΙΣ ΚΙ ΟΣΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΣΑ ΠΡΟΣΔΟΚΕΙΣ!
    ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΩΣ ΠΝΙΓΕΣΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ...
    ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΔΕΣ ΟΣΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ...
    ΕΙΣΑΙ ΜΟΛΙΣ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ!ΕΧΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΗΤΕΡΑ,ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΒΑΡΟΣ,ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΟΣΑ ΣΟΥ ΕΠΙΦΥΛΑΣΕΙ Η ΖΩΗ...
    ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕΣ,ΦΟΒΟΥΜΕΝΗ ΠΩΣ ΜΟΝΟ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
    ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!
    ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΥΦΙΣΤΑΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΟΥ "2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ-ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΗΣ?"...ΗΡΕΜΗΣΕ,ΒΑΛ Ε ΜΙΚΡΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΡΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!
    ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΧΩΝ ΣΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Ν'ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ'ΑΥΤΟΥΣ!
    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΠΤΙΚΗ(ΕΙΜΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ,ΧΩΡΙΣ ΣΧΕΣΗ,ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΛΑ),ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ...
    ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΔΥΝΑΜΗ! ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    SO SAD ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ
    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ Η ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΟ ΤΣΑΤ Η ΣΤΟ ΤΗΛ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ
    ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ
    ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ
    ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑ

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    21
    sosad μην απελπιζεσαι!!! Αφου βλεπεις οτι ο εμετος πια σου φερνει αντιθετα αποτελεσματα κανε την προσπαθεια για καποια διαιτα. Αυτο ειδα κ σε μενα και προπαθω να σωσω την κατασταση τωρα που ειναι νωρις.
    Εχεις χρονο για παιδια κ πολλα μαλιστα, μην σε αγχωνει αυτο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Πρέπει κάποια στιγμή να βγει από το μυαλό σου ο εμετός ως <<επιλογή - μέθοδος>> απώλειας βάρους.Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα για το σώμα σου.


    Μπορείς σε άλλες δημοσιεύσεις να διαβάσεις για τις επιπτώσεις.Νομίζω υπάρχουν και βίντεο για να κατανοήσεις καλύτερο το πόσο κακό κάνουν.

    Ξέρω...μυαλό είναι αυτό...και δεν έχουμε και το καλύτερο.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    17
    κανοντας το θα χασεις και πολλα αλλα εκτος απο κιλα...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    10
    καλημέρα σε ολους!!!

    ποσο καλο μου κανουν ολα αυτα που μου λετε... ευχαριστω πολυ!
    Κλεάνθη εχεις δικιο, πρεπει να σταματησω να θεωρω τον εμετο ιδος διαιτας... Nadine μου μακαρι να ειχα ενα μαγικο ραβδακι να τα αλλαζα ολα αλλα δεν εχω...χανω το κουραγιο μου γιατι 6 χρονια ειναι πολλα και σε κανουν να πιστευεις οτι αυτο εισαι εσυ και δεν υπαρχει σωτηρια...γινεσαι ενα με το προβλημα....Τζένη σου χω στειλει U2U αλλα βλέπω έχεις και mail οποτε θα σου στειλω και εκει...Α! και ναι συναισθηματικα τρωω, πιστευω δλδ...δεν ξερω κιολλας ωρες ωρες αισθανομαι οτι απλα τρωω για να ειμαι βουλημικη γιατι ετσι αισθανομαι οτι πρεπει να ειμαι...δε μπορω να το εξηγησω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    sosad ολοι μαζι ελπιζουμε και θα γινουμε sohappy πανε σε ειδικο σε παρακαλω προσωπικα εκανα τα ιδια με σενα και αρρωστησα ανεπανορθωτα σε στομαχι και εντερο εχουμε και ιδια ηλικια.Θα δεις γλυκια μου ολα θα πανε καλα.Ειμαστε διπλα σου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •