ρεντακτιλ και θυρεοειδης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    και εγω παιρνω τ4 των 88 καθε πρωι
    προβλημα θα ηταν αν ειχες υπερθυρεοειδισμο ( ετσι λεγετε νομιζω ;p)
    αλλα δεν εχω κανενα προβλημα με το ρεντυκτιλ

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    kavala
    Posts
    31
    Η αληθεια ειναι πως θα ηθελα κι εγω να παρω ενα τετοιο "μαγικο" (και καλα) χαπακι για να μου κοβεται η ορεξη αλλα εχω κι εγω υποθυροειδισμο αλλα παιρνω θυροορμόνη 0,1 mg.Εσεις κοριτσια που εχετε το ιδιο, σας το συστησε ενδοκρινολογος ή απλα παθολογος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    281
    δεν 8α το συνιστουσα.νομιζωοτι αν εχεις τετιο προβλημα δεν κανει να απρεισ τα ρεντουκτιλ.8α πρεπει να το κανονισεις με τον γιατρο σου.δεν τα περνουμε ετσι μονες αυτα τα φαρμακα ειναι υσχιρα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    kavala
    Posts
    31
    Θα μου λυθει η απορια σε λιγες μερες που εχω ραντεβου με την ενδοκρινολογο μου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Ναι, καλό είναι να ρωτήσετε οπωσδήποτε το γιατρό σας, γιατί είναι φάρμακα και μάλιστα όχι αθώα.....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    αν διαβασετε και το χαρτι που εχει μεσα στα χαπια λεει πως δεν κανει να τα παρει οποιοσ εχει ΥΠΕΡθυρειοδισμο ( ετσι λεγετε νομιζω) αν εχεις ΥΠΟθυρειδοεισμο ειναι οκ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    παιρνω πρωτα το Τ4 κια μετα απο κανα μεσαςρο με μια ωρα το ρεντουκτιλ. οχι καμια παρενεργεια δεν εχω!
    ολα ειναι οκ!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    281
    sweetvirtus αν δεις στο καλως ηρ8ες γουρουνιτσα στην αρχη εχω εκτηπωση κα ανεβασει το χαρτι που εχει μεσα.εγω προτεινω να μην τα παρεις.εγω εχασα σχεδον 10 κιλα σε 3 μηνες κ τα σταματησα και δεν μπορω να φαω τπτ ολη μερα.εχω ζαλαδες ανακατωσουρες κ γενικα νιο8ω εντελως χαλια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    281
    etroga kanonika oso eperna reductil.den kserw paidia o giatros m pe na ta stamathsw.nio8w k psixologika xalia den exw dia8esh gia tpt.mou eipe na parw bitamines pali upsaton k lofostin na sinel8ww.oute auga dn 8elw na bapsw.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    281
    nai bgikan kales alla den kserw ti sinvenei.mporei mols sinel8w entelos na ta sinexisw.enio8a dyspnia

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •